Šta je novo?

17 godina Bencha: Coolpad jednom članu Benchmark foruma poklanja Coolpad Max smartfon

Peca

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
27.06.2000
Poruke
2,112
Poena
725
Slavimo još jedan rođendan, sedamnaesti, nije malo. Dobar deo današnje populacije korisnika interneta nije bio ni rođen kada je Benchmark sajt počeo sa radom. Godine prolaze, mi smo i dalje tu: ovog puta prisećali smo se onoga što je za nama, naših početaka, lepih trenutaka, druženja sa zajednicom - a Marija Ranđelović, predstavnik kompanije Coolpad je odlučila da jednog našeg posetioca nagradi najboljim smartfonom ovog proizvođača

Emocije, Bench...

Slavimo još jedan rođendan, sedamnaesti, nije malo. Nema analiza šta smo uradili a šta nismo, šta jesmo a šta nismo mogli. Ovog puta nema teških ni lakih pitanja, tačnih ili pogrešnih odgovora, nema anketa, šerova ni lajkova, ovog puta samo širimo ljubav, emocije, kardio :) Takva je ovog puta bila želja našeg (pre)lepog gosta.

Onaj korisnik koji nas najviše "pogodi" svojim postom dobiće na poklon Coolpad Max, najbolji pametni telefon ovog proizvođača. Tema glasi: "Benchmark i ja"...najbolji odgovor (po našoj proceni) na ovu temu u narednih sedam dana dobiće kao nagradu pomenuti Coolpad smartfon. Slušamo svoje srce, pratimo vaše emocije, želimo da znamo kako je Bench i ovi ljudi ovde, obeležio neki deo vašeg života

Da biste znali kako možete da učestvujete, gde, kada, ko može da uđe u konkurenciju za Coolpad Max...odgledajte video. Hvala vam na godinama lepog druženja, srećan nam svima naš zajednički rođendan. Mi smo to uradili ovog puta, gde drugo nego u kafani :)

MOLIM VAS, JEDAN post po članu foruma, bez komentara na nečije izlaganje: ovo je tema gde treba da se volimo :)

Kada proglasimo dobitnika telefona, onda se razgalamite, kao u kafani, može onda i noge na sto :)

 
Bench i ja i svi sa BenchChata tih davnih godina (2002 ako log ne laže)
Bilo je okupljanje kao u kafani u ovom klipu, a ko je dolazio seća se ...
A izgledalo je nekako ovako ...
Peca - jer je bio odsutan
Bench-Irc.jpg
 
Veliki pozdrav i srecan jubilarni 17. rodjendan Benchmark-u, kolegama forumasima i Peci Big Boss-u. Sve najbolje u daljem radu :) Dakle, da rezimiramo... Poziv na ucesce je svim forumasima ili samo forumasima koji su duze od 2 godine clanovi i ucesnici?
 
Srecan rodjendan! :D

Da budem bez dlake na jeziku od starta - neki dampener za taj mikrofon bi valjao, ubi mi lupkanje slusalice :D

E sad, sto se tice teme i telefona - prvi put cujem za marku ali telefon je dobrih karakteristika koliko vidim, nice reward.

Sad, kako sam ovih dana pod nekom nostalgijom i melanholijom da se podsetimo lepih dana kada sam dosao na Benchmark. Spremite se za nesto poput referata :d

Te godine Gospodnje dve hiljade i sedme se pojavio ADSL u mom malom gradu, i bi dobar, i ja ga uzeh. I otvorise se vrata van PTT Dial-Up-a za mene, otvorise se vrata u brzi internet. No, zabranjeno voce je bilo slatko i moja zelja za novim racunarom boljeg i novijeg hadrvera se pobudila skoro momentalno - a priznajem, bio sam laik. No trazio sam i trazio, proveo sigurno dve nedelje trazeci - no resenja nije bilo. No, citajuci po guglu dodjoh do jedne internet zajednice - Benchmark Foruma. I registrovah se, i pitah sve sto mi nije bilo jasno, i dobih odgovore na vecinu pitanja i naucih svasta, uglavnom o hardveru (softver me i dan danas slabo interesuje mada mi polako postaje posao ovom modernizacijom sveta i nauka) i kupih taj racunar. Intel E4500 bajo moj, nekad bio dooobar procesor - ne neki poseban overkloker ali dobar. No, posle je trebalo zameniti integrisanu grafiku - i uzeh 8600GT po savetu ljudi ovde i dobro me je sluzila. I vreme je prolazilo. Tu sam negde i video da postoje mali oglasi na forumu pa odlucih da se pocastim i uzmem PSP za sebe - i on me je dobro sluzio...

Diskutovao sam uglavnom o igrama i malko sta o hardveru i jos manje o softveru. Kako je vreme prolazilo mada nekako sam sa godinama gubio elana i snage te sam se preorijentisao uglavnom na Bench Clubbing, opustenu zafrkanciju svih oblika. Ono sto mi je bilo najzalije jeste sto nikada nisam prisustvovao oni lepim rostiljima sto su se organizovali, prvo sto nisam iz Beograda a drugo sto sam retko tad bio slobodan. No bice toga valjda jos, sta znam.

U sustini mi je neverovatno da sam na ovom forumu 9 i kusur godina, kako vreme leti.. Pripisite to mojoj melanholiji ili nostalgiji kako god, ali jedan neizostavan deo moje mladosti bio je bas ovaj forum, forum kulturnih i obrazovanih clanova gde sam toliko mogao da naucim i naucio da sam cak mnogo toga i zaboravio, a nadam se i da je neko naucio ponesto od mene.

U svakom slucaju su bila dobra vremena. Samo mi je zao sto nije ostao onaj elipsoidni logo, mnogo mi se vise dopadao :D

edit : mislim da je zanimljivo pomenuti da sam poprilicno siguran da sam, kada sam se registrovao bio jedan od najmladjih forumasa na teritoriji cele srbije, makar sam ja tog misljenja - posto ne volim da otkrivam previse, jelte, da kazemo samo da sam imao manje od 15 godina, ali ipak vise od 10 :D

Malo sam se raznezio, sta cu, takav sam :d Mnoge sam i stvari preskocio, ne moze se cela istorija sazeti lepo bez makar pravog referata - ali neka makar ostane nesto ovako kao trag mog ucesca/prisustva na forumu :)
 
Poslednja izmena:
Pre svega pozdrav, postovanje i cestitke za 17 uspesnih godina na mrezi, na trzistu, na dobrom glasu.
Nemam puno iskustva na forumu, od nedavno sam i clan, ali vec duze vreme pratim rad i tekstove sa sajta i foruma, pre svega vezano za mobilne telefone.
Meni, kao laiku, bicu skroman, neizrecivo su koristila iskustva "starijih" forumasa. Znanje koje poseduju i nesebicno dele, te dostupnost podataka, zahvaljujuci kojima sam, bar u krugu mojih prijatelja, neko ko se pita o telefonima i mogucnostima istih.
Hvala Vam na tome.
Benchmark se, za proteklih 17 godina postojanja, izdvojio kao mainstream, deleci korisnicka iskustva i pravovremene informacije iz IT sveta, sto Vas cini nezamenljivim.
Verujem da cete se nacitati hvalospeva narednih dana, te se nadam da moj skromni doprinos nece biti i "kap koja je prelila casu" Vaseg citalackog strpljenja. :)
Srdacan pozdrav i zelim Vam srecu u radu, u godinama koje slede. Trajali jos "105, pa opet" :)
 
Sretan rodjendan.
Kad vec prodje 17 godina? Kao da je bilo juce.
Na ovom forumu sam poceo da unapredjujem svoje IT znanje, i jos ga unapredjujem.
Hvala na ne sebicnoj pomoci.
Nije bas neki esej, ali eto u par reci.
 
Srecan rodjendan! :D

Da budem bez dlake na jeziku od starta - neki dampener za taj mikrofon bi valjao, ubi mi lupkanje slusalice :D

Ne postoji dampener za lupkanje rukama od sto :) To su mini eksplozije koje snimac hvata i jedino je resenje da se ne lupka :)
 
Srecan rodjendan. :)
 
Ja cu da ispricam nesto o mojoj prvoj godini na forumu, posto mi je ta bila najupecatljivija. Tad sam zavrsavao gimnaziju, i u to vreme sam poceo aktivno da pratim sta se desava u IT sektoru. Sve je pocelo kupovinom prvog smartfona. To je bilo 2012. godine, sta da se radi, nisam bio imucan kao neki da to priustim sebi pre toga. Smartfon koji sam imao inace nista posebno nije bio, Samsung Galaxy Fit, ne znam ni da li moze da se kaze da je prosek za to vreme. Sve u svemu, meni se jako dopala cela ta ideja smartfona uopste, i hteo sam malo vise da znam o tome. Kako rade, kakvi sve postoje, kakav je izbor, cene... I tako, benchmark je u to vreme vec bio veoma popularan, i nije bilo potrebno mnogo guglanja da se dodje do njega. Prvi link me je odveo dirketno na forum, i onda otkrijem citavu zajednicu ljudi koji zapravu znaju o cemu pricaju. Ne bih da ovo sad bude kritikovanje drugih, ali postojala je vidljiva razlika u diskusijama na benchu i npr. diskusija koje vodim sa drugarim u skoli na temu IT-a, ili recimo diskusija koje se stvore na nekom popularnom domacem sajtu kao B92, gde je svet prosto podeljen na iPhone fanove i android fanove koji se medjusobno mrze i upucuju razlicite psovke jedni drugima. Ovde je to bilo drugacije. Stvari su se posmatrale dosta objektivnije, nije bilo prostakluka i bilo je neizmerno mnogo korisnih informacija. Ono sto je meni jos privlacilo, bilo je ljudskosti u svemu tome. Ne znam da li me razumete, ali forum nisu samo clanci i cista kritika. Forum je takodje diskusija medju ljudima, rasprave, i to ume da bude jako zanimljivo ponekad. I tako, naprzim se za te smartfone konkretno, i pocnem da citam sve sto stignem o tome. Predjem celu android temu, smartfon temu, pa symbian OS temu jer je zanimljivo citati kako OS umire itd.. Malo jos sa raznih sajtova gledam specifikacije i ostalo, ali uglavnom nije bilo potrebe, jer vecina clanova zna da se ovde otvori tema za telefon sa svim specifikacijama mesecima pre nego sto se telefon pojavi na trzistu :D I onda mi posadno malo dosadno da pricam s drugarima o tome, jer prosto shvatim koliki smo ustvari bili laici i pricali gluposti, odnosno koliko ja vise nisam :D Bio sam strpljiv, cekao da malo pokupim neko znanje, i posle godinu dana se ukljucim na forum, 2013. I tu krenem u diskusiju, u to vreme sam vec znao tacne speficikacije svakog smartfona na trzistu u to vreme kao i sta se prica o njemu na forumu (kako se ponasa u praksi). To mi je promenilo zivot tako sto su oko mene (u gradu, okolini), ljudi poceli to da primecuju, i onda su me bukvalno svi koje poznajem zvali da me pitaju za savet oko kupovine. To se onda prosirilo i na tablete i tako... Tih godinu-dve sam recimo bas bio zaprzen sto se kaze za sve to i forum mi je bio mesto gde sam mogao da pricam s ljudima o tome sto znam, posto, budimo realni, nema toga u okolini gde zivimo, osim ako ne radis u IT industriji. Ljudi s kojima sam isao u gimnaziju nisu uglavnom znali nista o tome. Ljudi iz naselja takodje. Prosto sam bio medju jedinima. I onda kad nemas s kim da pricas o tome, tu je forum. Bukvalno kao da odes u svet gde su svi ljudi kao ti. Bicu iskren, posle ove 2 godine, moja aktivnost na forumu je ravna nuli. Po nekom mom licnom misljenju, smartfoni su prestali da se razvijaju 2014. godine. Bar ne onako kako sam ja ocekivao da ce se razvijati. Sada se povecava rezolucija, gigaherci, broj jezgara i slicne stvari, sto ja smatram za greskom, ali dobro, to je samo moje misljenje. Kada se to desilo, prestao sam da pratim tu temu i vise da se uopste interesujem za to. Nekako je sve postalo dosadno i predvidljivo sto se toga tice. Da, znalo se da ce samsung da izbaci S5, znalo se da ce biti isti kao i prosli model, dosta skuplji, i da ce imati nepotrebno veliku rezoluciju (oko ovoga sam se dosta raspravljao sa forumasima), i onda vise nije to to. Prestaje da bude zanimljivo. Onda sam presao na PC temu i bilo mi je zanimljivo sklapanje racunara. Da, umesto da napredujem, ja se vracam unazad, postaju mi zanimljivi desktop racunari :D I tako, posle par meseci citanja, sklopim jedan racunar, koji i dan danas koristim, i sa kojim sam prezadovoljan, i to je to. Poslednje 2 godine mi se aktivnost na forumu svodi na Bench Clubbing a to je jednostavno zabava kad nemam nista drugo da radim. Ostalo kao navika. Benchmark je gore u bookmarks i jos uvek mi je navika da kad upalim Chrome, upalim benchmark. Jednostavno je jedan od onih sajtova koje palite zajedno sa pretrazivacem, bez ikakvog razloga ponekad. Toliko od mene, inace, video je za ovo i moj otac koji vas je pratio kako on kaze oko 2003. godine, dok je drzao firmu "Davicom" u Aleksandrovcu, koja se bavila prodajom racunarske opreme. On i ja vam zelimo srecan rodjendan! :)

P.S. Najzamiljivija stvar na forumu mi je bila da trazim teme od pre 10 godina i citam :smash: I tako, ponekad odgovorim na neku, i onda neko drugi posle ne vidi da je tema od pre 10 godina i nije mu jasno o cemu se radi :d
 
Poslednja izmena:
Pasusi, ljudi, pasusi. Ovo je mučno čitati, wall of text crits you for over 9000 damage :)
 
Prvi susret sa Benchmark Forumom imao sam, ako se ne varam, 2011. godine, pre tog iskustva "lutao" sam internetom i otkrivao sve moći istoga, budući da sam se sa ADSL-om susreo tek 2009/10. Posle toliko tumaranja naišao sam na Benchmark sajt i onda se probudila neka želja za istraživanjem u oblasti IT-a. Svakodnevno sam po 10-ak puta odlazio na Benchmark i čitao vesti i testove, polako je znanje u vezi IT-a postajalo sve veće i veće. Sa povećanjem količine znanja, povećavali su se problemi sa računarom (tada sam imao Compaq Deskpro EN sa Pentium 3). Taj problem sam nekako morao da rešim, jer je postajao toliko mučan. Kako je tada bilo vreme kada su tablet računari bili svetski hit (2013), odlučio sam da od roditelja (da od roditelja, jer sam tada imao 13 godina :p) tražim jedan dobar tablet. Kako se tada nisam preterano razumeo oko tableta, odlučio sam da pitam nekoga ko se razume u iste. Nisam ni slutio da moj omiljeni sajt "poseduje" forum , počeo sam da kucam na Google-u pojmove kao što je "Koji tablet da kupim??", tada sam uvideo Benchmark Forum, nakon par "izlistanih" stranica, odlučio sam da se registrujem (možda sam bio najmlađi registrovani član sa nepunih 13 godina). Nakon registracije otvorila su se ogromna vrata od prostorije u kojoj sam na svako pitanje dobijao stručan odgovor, bilo je nekada toliko stručnih odgovora da nisam znao ni šta znače :p .

Benchmark Forum je mesto gde sam naučio sve što me je zanimalo. Savladao sam rad sa operativnim sistemom do najsitnijih detalja i naprednih funkcija. Zahvaljujući Bench zajednici počeo sam da učim C# programiranje, među prvima u Srbiji isprobao HTC Vive, odlučio koji ću laptop kupiti, rešio stotine problema, eto sad ću i na otvaranje Bench Shop-a... Sada je došlo vreme da vratim sve to Bench zajednici i potrudim se da novim članovima pomognem isto onako kako su meni sada već "veterani" Bench Foruma pomogli.
Vremenom sam shvatio kako Benchmark Forum nije samo IT Forum, već je i mesto dobrog druženja, gde se može otkriti puno zanimljivosti nevezanih samo za IT. Zahvaljujući Benchmark-u sam odgledao stotine odličnih filmova i serija, nekada se i dobro nasmejao....

Benchmark Forum me je bukvalno rečeno toliko "Upgrade-ovao" da su se pojedinci u školi čudili gde mi stane toliko znanja o računarima i software-u, iako smatram da je ovo tek početak mog učenja. Ne bih dužio dalje, izgleda mi kao da se opraštam od Bench-a,a ne da pišem "rođendansku poruku". :D
Srećan rođendan!!! :)
 
Pvo i najvažnije: nema prodaje sopstvenih polovnih komponenti bez bencha! Uvek bilo i biće!
2. Kada kupujemo nove komponente, uvek svi gledamo bench pa se onda kupuje. Uvek bilo i biće!
Ko kaže drugačije, laže realno. :)

Šta dalje reći. Dalje nema od bencha! :D Srećan rođendan ;)
 
Prvi susret sa Vama imao sam 2012. godine kada sam kod vas kupio moj prvi laptop. Tada mi je brat pokazao nešto neverovatno-INTERNET. Bio sam zapanjen! Odmah me je uputio kod vas, u najbližu Benchmark prodavnicu. Tada ipak tata nije hteo da mi kupi laptop, pa sam na svoj prvi uređaj morao da sačekam još 6 meseci. Sakupljao sam pare svakog dana od neke siće sve do krupnhih novčanica. Tako sam svoj prvi laptop kupio kod vas u drugoj polovine 2012. godine. Sve što je lepo kratko traje, tako je bilo i sada pa mi je crkao prošle godine.
Taman sam nameravao da kupim novi jel sam prezadovoljan starim, kvario mi se nekoliko puta ali uvek ste mi ga vraćali u boljem stanju nego što je bio.
Najbolji ste!!! :)
 
Srecan rodjendan.
Jos u srednjoj skoli u vreme super brzih modema 56kbps cuo sam za ovaj sajt( 2000. godine). Sve ostalo je istorija. Danas ga otvaram non stop i citam po forumu sta me zanima. To je neka vrsta dnevna doza znanja koja treba svakom zaljubljeniku u savremenu tehniku. Svaka cast i samo napred. Zivi bili jos mnogo godina.
Srecan rodjendan.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Jednastavno ću ovo reći.Benč je jedna velika celina u života onih koji ga vole i cene i ta celina nema kraja.Ona stalno donosi nove stvari koje postavljaju svoje granice.Zato možemo reći da je benč pokazatelj života koji je slobodan i uči nas novim iz dana u dan.Hvala puno što postojiš.
 
Srećan rođendan !

Plavuša je bomba ,treba mi takva neka za ženu [emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
„Šta za mene Bench znači?“

Moja priča sa računarom počinje negde 2005. godine kada sam kupio prvi računar. Naravno pre tog perioda sam koristio računar u srednjoh školi na časovima informatike, igrao igrice u igraonicama (CS najviše, ali i Mafia I, GTA Vice City i ostale). Najzanimljivije je kada izgubiš čas/dvočas pa skokneš do igraonice (ili pre škole, ili posle :p).

Kada kažem 2005. godina, od tada računam da koristim računar pošto PC od tog perioda koristim svakodnevno. Tada sam bio u četvrtoj godini srednje. Kako nisam imao dovoljno finansijskih sredstava da kupim odjednom, kupovao sam komponentu po komponentu i na kraju monitor - Samsung 740N. Polako sam počeo sam da učim o OS-u i hardveru uz osnovno predznanje. Na par metara od stana nalazio se tadašnji PC Centar (Ustanička ulica) pa su mi i zaposleni pomagali ako nešto nisam znao (a nisam :)). Kod njih sam tada kupio računar pa smo se svakodnevno družili. Kako sam bio na PCM-u i nisam imao mogućnosti da uvedem ADSL, jedna od najdosadnijih stvari je bilo učitavanje internet stranice (i sada se sećam: Neobee Net 5 sati = 120 dinara). Zbog nemogućnosti da skidam igrice, programe, zezalice (smešni video klipovi) tada sam kupovao PC časopise (Mikro, Digital, PC Press...). Dobijao se DVD koji je sadržao demo i free igre, free i trial softver, pa je kao takav jednim delom nadomestio loš internet.

Da, igrao sam igrice ali iako su mnogi kupovali svoj prvi PC iz razloga da na njemu igraju igrice, moja je zamisao bila da napravim par demo snimaka (matrice) pošto sam u srednjoj počeo da pišem tekstove. Kako je moju porodicu država oštetila za stan, primanja i ostale prinadležnosti koje nam po zakonu pripadaju (porodica poginulog vojnog lica u izvršavanju borbenog zadatka) i verovatno gledajući okolinu i tešku situaciju kod mnogih 90-ih i 2000-ih godina, u meni se pojavio bunt pa sam to nezadovoljstvo iskazao stihovima. Tada sam slušao Beogradski sindikat i nekako me je najviše privukao njihov „govor“, tako da sam i ja krenuo da pišem o državi, sistemu, nepravilnostima, ali i o lepim stvarima. Kupio sam mikrofon Shure C606, od softvera koristio Reason, Cubase i još par programa nadajući se da ću moći sam nešto da postignem, ali sve je to išlo nekako teško, nisam imao volje da sedim 24 časa u kući za računarom i pravim matrice. Ostali su tekstovi, dan danas ih imam na kompu, mada mi sada većina deluje totalno klinački i nekako nije mi ni krivo što tada ništa nisam izdao. Sada kada se osvrnem, samo par tekstova deluje ozbiljno, da mogu da slušaju i stariji i omladina, za sve uzraste. Pokušao sam sa jednim drugarom da napravimo hip hop grupu pošto je on znao gore navedene programe u malom prstu a ja sam imao tekstove ali na kraju ništa od toga nije bilo.

Po završetku srednje na red je došao fakultet pa se promenila i namena računara, muzika je otišla u drugi plan. Počeo sam da koristim sve više Office, skenirao knjige i literaturu za seminarske radove (ocena više :)), pa ih preko ABBYY Fine Reader-a konvertovao u Word i kasnije sređivao. U međuvremenu sam dobio i ADSL i duže vreme sam pratio domaće forume (Benchmark, MyCity, EliteSecurity). Kako me je zanimao i hardver i softver, polako sam počeo da menjam laptop za desktop, pa se onda opet vraćao na desktop, pa tako u krug, doživeo neprijatno iskustvo sa jednim servisom za Toshiba laptop, testirao/koristio sve od XP-a, Viste, sedmice, mnoge Linux distribucije, nedavno sam imao i Mac mini tako da sam imao priliku da se upoznam i sa OS X-om (pre njega sam imao Hackintosh na ProBook laptopu), vreme ide...

2009. godine sam se registrovao na Benchmark forum i od tada ga redovno „koristim“ (većinu vremena kao čitalac svih mogućih tema :)). Ne postoji određena oblast koja me je „kupila“, već čitam sve redom, pa sam tako proširio znanje iz IT oblasti. Da nema Benchmark foruma ko zna kada bih saznao za NAS (QNAP/Synology...), prednosti i mane mnogih programa, hardverskih problema i njihovih rešenja. Vremenom sam preko privatnih poruka uvideo da forum „poseduje“ dobru ekipu ljudi koji znaju znanje. Mnogi su mi pomogli da rešim probleme ali se i ja isto tako trudim da pomognem drugima koliko znam i mogu. Mnogima nije teško da pomognu pored svih životnih obaveza koje imaju i daju sve od sebe kao da sam im rod rođeni. Ako bih imenovao članove pojedinačno verovatno bih nekoga izgubio iz vida ali pronaći će se već oni. ;) Koliko sam samo dobio privatnih poruka kada sam kupovao HiFi sistem, kada mi je trebala pomoć oko stranog jezika... to samo moderatori znaju :d Par puta sam sa svojim predlozima/kritikama verovatno stao na žulj adminu i određenim moderatorima pa eto ovom prilikom da kažem da se ne ljute (teme su bile u vezi Bench prodavnice i nešto oko nagradne igre). Da nastavim. Uz Bench oglase par puta sam uspešno prodao komponente, dosta sam toga naučio oko kvaliteta filmova/serija, remux-ovanja, igranja sa titlovima, o anti-virus programima.

Ono što nedostaje forumu (lično mišljenje) je nedostatak HiFi tema. Malo toga se svakodnevno govori u HiFi temi. Većina ljudi pita nešto kada treba da kupi i to je to, ili kada neko prvi put sredi sobu pa postavi slike sistema. Nema onog „druženja“ da članovi govore o tome koje su promene izvršili na polici, šta su dobili novim stalcima, spajkovima, koliko su udaljili sistem od zida, kakvu su stavili zvučnu izolaciju, kako je zvučao prošli DAC u odnosu na trenutni, šta su dobili promenom zvučnika – dublji bas, veću pozornicu... sve u svemu mislim da treba nešto da se poradi kako biste uključili i audiofile.

Benchmark je vremenom uveo i vesti tako da više ne moram da idem na sajtove poput Macrumors-a zato što ako je izašla neka bitna vest Bench će je objaviti. Isto tako i pohvale za test hardvera. Proširili ste krug i tako napravili jedno „All-in-one“ mesto gde nema potrebe ići po drugim forumima, sajtovima da bi se bilo šta saznalo više u odnosu na Benchmark po pitanju IT-a. Pohvale i za prodavnicu, da zaokružite celinu.

„Šta za mene Bench znači?“ Recimo da bih to opisao kao deo svakodnevnog života, dan počinje sa Bench-om, odmah te mail sa Bench porukama koje pratiš prosledi na forum i tu se zadržiš i odmoriš. Dobra je ekipa Bench članova, iako sam samo njih par upoznao lično. Preko poruka se vidi da su mnogi dobri ljudi sa odličnim znanjem tako da se trudite da ih zadržite i da se družimo još dugo godina.

Srećan rođendan!!!

cheerscheerscheers

P.S. Šaljem jedan deo od tekstova da vidite čime sam se bavio ;)

DOBRI LJUDI

Ne tražim Bentlije i Audije
Već da živim normalno to me raduje
Dobro je ako drugi dele mišljenje
Da siromašnim ljudima treba da se pomogne

Najviše bih voleo kad ljudi ne bi bili bolesni
Njihovi životi bili bi manje potresni
Bili bi srećni a da to ne bi znali
I život i zdravlje bi imali

To je najvažnije od toga ništa nije preče
Sve ostalo je stvar sudbine i sreće
Malo šta može u životu da se promeni
Životna pravila ne postavljamo mi

Svet nam mnogo toga donosi i odnosi
Svi delimo bol male stvari radosti
A kada se nađemo u teškoj situaciji
Tada nam dobar čovek prilazi

Postoje dobri i postoje loši ljudi
O lošima ni reč Bog neka im sudi
S druge strane dobrim ljudima hvala što postoje
To su oni ljudi što se opasnosti ne boje

Kad je najteže dobar čovek će da pomogne
Kad kreneš negde a on te sretne reći će sve najbolje
I poželeće ti sreću kada nešto važno obavljaš
I daće ti pare kada ih j**eno nemaš

Dobar čovek danas može biti bilo ko
Komšinica, reli vozač ili matador
Ne postoji formula jednostavno tu su
Dobri ljudi imaju dobru dušu

Ovde pričamo o najhumanijim ljudima
Koji nesebično pomažu drugima
A zauzvrat ništa ne očekuju
Prepoznaćeš ih po dobroti i poštenju

Postoje siromasi na ulici njima treba pomoći
Većina građana pored njih samo će proći
A dobri ljudi će da zastanu pogledaju priđu
Zavući će ruku u džep i izvadiće siću

Siromah ne bi bio siromašan da ima više dobrih ljudi
Život bio bi lepši da se svako od nas potrudi
Da podelimo višak jedni sa drugima
Da sunce svane jednom i siromašnim ljudima

Kad dobar čovek vidi da je nekom pomoć potrebna
Ne okreće leđa u stranu ne gleda
Već se suočava sa problemom gleda način da pomogne
Na celom svetu dobar čovek najbolji je

Prepoznaćeš dobre ljude po dobrim delima
Biće uz tebe kada je pomoć potrebna
I pružiće ti ruku da ne dotakneš dno
Povućiće te gore kada budeš tonuo

Jedni pomažu preventivno drugi pomažu kada je hitno
Važno je pomoći samo to je bitno
Prepoznaćeš ih po dobrim delima u nevolji
Dobri ljudi super heroji
 
Srecan rodjendan, mrzi me da kucam za telefon... (da je Pixel, maybe baby).
 
Srećan rođendan!

Naučio puno stvari, dobio dosta korisnih saveta za neke svoje ideje koje sam imao. Prodao i još više kupio od forumaša bez i jednog jedinog problema. Nadam se da ću još puno naučiti, kupiti i prodati. Pozdrav :D
 
Srećan rođendan,17_est god.postojanja...pa naravno,dođite i u Nišu!Benchmark firma je za mene najpoverljivi od svih...Srećno u budućem postojanju rada.Hvala vam !!! :)
 
Pre svega, srecan rodjendan! :)
Nadam se da ce vam YT mnogo vise zaziveti uskoro jer je tuzno videti druge (kako domace, a tako i strane kanale) koji nemaju pojma o tehnici. Imam jednu ideju za Pecu - znam da nije nesto cime biste bili odusevljeni, ali mislim da bi vam povremeni klipovi na fazon "sta da kupim od monitora/stagod do 200/kolikogod eur" dosta pomogli na YT sceni, jer iskreno 90% ljudi koji su aktivni na youtube ce pre da pogledaju video, nego da potraze clanak o tome.

Sta reci na temu bench i ja - mislim da bi bilo preobimno stivo za citanje da idem u detalje i dozivljaje, pa cu u biti jako kratak i reci 2-3 najbitnije stvari. Da niste pokrenuli ovakvu temu ne bih se ni setio u cemu sam sve ucestvovao i sta se sve izdesavalo.

Bench sam pratio od 200X - ne znam tacno, ali tek kasnije sam se pridruzio forumu (2007.). U pocetku sam ga vise gledao kao hw forum, a es kao sw forum, ali se situacija godinama menjala i bench je postao jedini relevantni IT forum.

Malo vise sam se aktivirao kada smo korisnik dusan28 (na es) i ja poceli da pokrecemo "akciju za brzi internet u Srbiji" (ako se secate tadasnje brzine su bile ocaj), i pokusali da pokrenemo IT masu da nam se pridruzi u tome. Tesko je reci da li je urodilo plodom ili je bila puka slucajnost, ali ubrzo su provideri poceli da nude vece brzine.

Kasnije sam uglavnom pratio hw pricu, gledao kako da resam hw i win probleme, zaljubio se u fotografiju - verovali ili ne, ali fotke pojedinih korisnika sa bencha tih godina su me pokrenule da se upustim u taj hobi. Ko bi to ocekivao od "tehnickog" foruma... Godinama su mi ljudi pomagali oko mojih problema i savetovali me, i isto tako sam se trudio da pomognem i savetujem ostale. Svo to vreme sam studirao i bavio se freelancing-om, ali zahvaljujuci benchu (price ljudi koji su osnovali firme) sam skupio hrabrosti da se upustim i sam u te vode.

I tako pricom dolazimo do danasnjeg dana - bench mi je otkrio hobi u kome i dan danas uzivam, a isto tako me stimulisao i da uradim nesto vise sa svojim zivotom.

----
Samo da dodam da mi je jako zao pojedinih clanova koji su napustili forum poslednjih godina i onih koji su postali slabije aktivni... :/
 
Srećan rođendan, učestvovao sam u odrastanju kao i mnogi drugi :D Pa da zajedno proslavimo punoletstvo...
Šta mu dođemo mi koji od početka pratimo, stričevi :d?
 
Poslednja izmena:
Бенчмарк и ја...

Мој први сусрет са Бенчом је пука случајност.
Скоро 100% сам одлучио да купим самсунг галакси нексус, али сам ипак хтео да пронађем још неке информације о самом телефону и у гугл претрази ми је искочио један линк ка „неком“ Бенчмарк форуму.

Ушао сам да видим о чему се ради и заинтересовао се. Било је доста људи са неким чудним именима, који пишу разне ствари од којих већину нисам ни разумео. Прочитао сам све поруке до тада написане у теми и био сам потпуно сигуран да купујем праву ствар.
Када сам купио телефон одлучио сам и да се региструјем на форум. Одлука да се региструјем је била можда више из нужде, јер се никако нисам могао назвати неким ИТ стручњаком, па ми је била потребна помоћ и око сад могу рећи баналних ствари.

Ево и да цитирам свој први пост:
Cao drustvo evo sad se uclanih na ovaj forum pa ne znam ni da li cete videti ovu poruku jer do sad nisam bio clan ni jednog pane znam kako ovo funkcionise, elem i ja sam kupio samsung galaxy nexus dosao iz nemacke pa ima fabricki 4.1.1. E sad posto mi je ovo prvi android telefon i prvi smartfon ne snalazim se bas najbolje pa da za pocetak pitam kako da sklonim onu crvenu liniju ispod slova u porukama?

Нисам чак ни знао добро да користим екран на додир, па има и смешних грешака у куцању. :)

Лепо сам дочекан од других чланова и увек сам добијао добре одговоре на сва питања, тако да сам одлучио да нешто више научим не само о телефонима, него уопште о технологији.

Од тада, ево прође више од 4 године...
Од клинца коме треба помоћ за нека основна подешавања, „израстао“ сам у правог члана Бенчмарк форума, који на истом нивоу комуницира са остатком дружине, а када треба могу и да притекнем у помоћ око разних ствари, било да се тиче дела форума за мобилне телефоне или за хардвер.

У међувремену сам се регистровао и на друге домаће и стране форуме, али Бенчмарк је нешто посебно, јер ипак - прва љубав заборава нема.
На Бенчу сам стекао прва знања из ове наше ИТ области, упознао многе људе и стекао добре, праве пријатеље.

Желим срећан рођендан целој Бенч екипи и заједници и шта бих могао да пожелим осим да ово потраје још 100 година! cheers
 
Poslednja izmena:
Srecan rodjendan Benchovci ,zivi bili :)

p.s. citam ove predhodne postove i sve gledam oce vas neko zaporositi ,kakvi su to srceparajuci tekstovi :type:
 
Srecan rodj, dobro je sto bench postoji, nadam se da ce jos dugo..
Pregledanje bencha je postalo uobicajen deo mog dana vec godinama
 
p.s. citam ove predhodne postove i sve gledam oce vas neko zaporositi ,kakvi su to srceparajuci tekstovi

Svako priča svoju priču o povezanosti sa Benchom i nema tu prevelikog odstupanja da priča može da izgleda potpuno drugačije zato što pišemo o istim stvarima: kada smo i kako saznali za Bench, šta nam Bench znači, šta nam se na Bench-u sviđa i sl.

Može i da se izmišlja pa da se napiše tekst kako bi se učinio drugačijim:

"Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeej!!! Moje ime je Jelena, znači iz Zemuna sam i imam 18 dina!!!! Od svoje prve godine pratim Bench :p 24/7/365 dana sam na Benchu, naravno i na Fejsu. Gde god da idem nosim sa sobom telefon koji ima veliki ekran i koji mi ujedno služi kao ogledalo. Takođe je vodootporan pa mogu i pod tušem da lajkujem. Znači lajkujem sve!!! Sve mi se sviđa, svaka slika, svaki video, svaki gif, svako obaveštenje (ili kako se to već zove na Fejsu). Preko ortaka sam saznala za Bench i od tada non-stop lajkujem vašu FB stranicu. Strava ste!!!!!!!!!!"

Usput može da se stavi hiljadu :):banana::guitar::cigar::smackbum::sceptic::party::laugh: pa da se stavi i slika i još neki gif i video da se upotpuni tekst.

Pitanje za administraciju, zašto na sajtu ne izgleda da je post centriran već stoji:

https://postimage.org/index.php?lang=italian
 
Iako Benchmark iz godine u godinu postaje sve veci i konkurentniji stranim (jer ni jedan domaci nije dorastao) ICT sajtovima, meni deluje kao da je sve obrnuto...
Davno, u vreme kada je po meni forum bio aktuelniji, Benchmark mi je bio IT roditelj, uvek tu da otkloni bilo koju nedoumicu i problem. Uvek je imao odgovor na svako pitanje, kao i svaki pravi roditelj.
Danas i poslednjih par godina, kada ne pratim forum kao pre vec vise koristim sajt, mogu ga porediti sa prijateljem. Uvek ima zanimljivosti, novine i ume kvalitetno da "ubije" vreme.

I tada, a i sada, iskreno ostao si za mene prvo IT mesto gde cu zatraziti i dobiti odgovor na moje pitanje.

Samo tako nastavi.
Srecan ti rodjendan!
 
Sta da kazem o Benchu, sem da sam ljut na njega evo vec 16 godina.
Zasto sam ljut? Pa zato sto Vam je pukao forum negde 1999/2000 i svi njegovi nalozi su bili izgubljeni, osim par povlascenih koji su preko veze povratili svoj stari nalog.
Da su mi onda uradili restore naloga danas bih imao duplo vise postova :d

Srecan rodjus Bench forumu i ekipi koja ga odrzava i takodje pozdrav svim starim i novim clanovima Bencha. :wave:
 
Nazad
Vrh Dno