Šta je novo?

MS INDUSTRIAL TITAN PRO

dr A

Poštovan
Učlanjen(a)
18.05.2016
Poruke
1
Poena
51
Pozdrav drustvo,
Interesuje me da li neko ima ovo kuciste, kakvi su mu utisci ?
https://shop.benchmark.rs/kucista/ms_industrial_midi_tower_titan_pro_gaming-88601 (Link kucista)

Kao sto znamo nema puno video recenzija na YT za MS Industrial kucista, za ovu verziju kucista nisam nasao ni jedan video, malo sam istrazivao i nasao slicnu (ako ne i istu) seriju kucista ali sa drugim proizvodjacima evo nekoliko linka :
https://www.youtube.com/watch?v=zrsB4Ms9pc4
https://www.youtube.com/watch?v=AEmb8WzgnaQ
https://www.youtube.com/watch?v=JscgGiErqgk

Interesujeme da mi neko potvrdi da li su ove verzije kucista iste kao i MS Industrial i ako moze naravno da posalje neku sliku ...


NOTE:
Cisto da napomenem ovo nije MS Falcon, dosta su slicni
 
Razlika je jedino u hladnjaku za cpu mislim da razlike vise nema

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
A koje je bolje ovo Titan Pro ili Black Window?
Ovo bas lepo izgleda.
 
unutrasnji kavez je isti kao BW, samo providni i prednji panel su drugaciji, i "krov"

znaci prakticni su, ovo ima vise vazduha od napred, jer nema vrata kao BW
 
Ja se razmisljam Falcon ili BW ali me nekako vise vuce falcon zbog providne stranice.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Da ne otvaram novu temu ...

Treba da prepakujem jednu konfiguraciju u što manje kućište koje prima ATX ploče.
Gledam ovaj MS Industrial Frost, čini mi se dosta malo.
Ono što me buni je da na nekim sajtovima piše da je mATX a na nekim da je i ATX.
Da li je neko možda imao priliku vidjeti ovo kućište i da li može da stane ATX ploča u njega?
 
Poslednja izmena:
Ja se razmisljam Falcon ili BW ali me nekako vise vuce falcon zbog providne stranice.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Ja imam falcona, i ja sam baš zadovoljan sa kućištem.

Hteo sam BW da uzmem ali nije bio na stanju pa sam uzeo falcona i skroz sam zadovoljan.

Izgleda identično kao ovaj TITAN, pa mi nije najjasnija razlika između ova dva kućišta.
 
Da ne otvaram novu temu ...

Treba da prepakujem jednu konfiguraciju u što manje kućište koje prima ATX ploče.
Gledam ovaj MS Industrial Frost, čini mi se dosta malo.
Ono što me buni je da na nekim sajtovima piše da je mATX a na nekim da je i ATX.
Da li je neko možda imao priliku vidjeti ovo kućište i da li može da stane ATX ploča u njega?

Na drugoj slici imaš raspored šrafova - micro.
 
Ja imam falcona, i ja sam baš zadovoljan sa kućištem.

Hteo sam BW da uzmem ali nije bio na stanju pa sam uzeo falcona i skroz sam zadovoljan.

Izgleda identično kao ovaj TITAN, pa mi nije najjasnija razlika između ova dva kućišta.
Mislim da cu titana da uzimam. Nego da te pitam ovaj falcon gde mu se nalaze filteri za prasinu?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Falcon ima napred filter koji se ne skida posebno, uz front panel je ceo. Gore ima filter na magnet i odozdo ima kod napajanja obican neki filter, mreza koja ima svoje drzace i u svaki mora da se namesti posebno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Falcon ima napred filter koji se ne skida posebno, uz front panel je ceo. Gore ima filter na magnet i odozdo ima kod napajanja obican neki filter, mreza koja ima svoje drzace i u svaki mora da se namesti posebno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Hvala na odgovoru komso [emoji3] [emoji3]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Na gigatron sajtu pise da ovo kuciste isto ima zvucnu izolaciju ?

Jel to istina ? Koliko je bucno ?

Ne verujem da je redukcija buke ista kao kod BW posto ovo ima "prozor", ali da li je istina da ima bolji protok vazduha ?
 
Poslednja izmena:
Samo da javim, kupio sam kuciste pre dva dana, kuciste je veoma solidno, mene poseca na skuplji CM. Posto trenutno na nasem trzistu nigde ne postoje prave informacije o kucistu (na gigatronu njihova podrska u komentarima je cak lupala neke gluposti), ako treba neka pomoc slobodno pitajte.

Imao sam mali problem sa srafovima prilikom instaliranja ploce, posto umesto da dobijem sve iste dobio sam dva-tri od tri vrste, tako da nisu svi srafovi pasovali ali sam se snasao. Ali u sustini kuciste veoma lepo izgleda, po meni cak na dodir imas osecaj da je CM.

Fanovi su veoma solidni, ne cuju se mnogo. Gore imate regulator fanova, OFF,LOW,HIGH, podeljeni su na dve grupe FAN1 i FAN2, 1 grupa su prednji, 2 grupa je odpozadi jedan i 2 od gore (koje ne dobijate uz kuciste, ali mozete da dodate).

Postoji filter za prasinu kod napajanja, izvlaci se, filteri prednji i gornji se isto mogu skinuti na "klik" (na slikama samo prikazujem prednji).

Uz to dodao sam fan Thermaltake Pure 12 Blue gore, za sada, posle cu razmisljati o Arctic-u ali ozbiljno fanovi koji se dobijaju uz kuciste solidni su i nisu bucni.

Nekoliko fotki: https://imgur.com/a/XZMMU
 
Samo da javim, kupio sam kuciste pre dva dana, kuciste je veoma solidno, mene poseca na skuplji CM. Posto trenutno na nasem trzistu nigde ne postoje prave informacije o kucistu (na gigatronu njihova podrska u komentarima je cak lupala neke gluposti), ako treba neka pomoc slobodno pitajte.

Imao sam mali problem sa srafovima prilikom instaliranja ploce, posto umesto da dobijem sve iste dobio sam dva-tri od tri vrste, tako da nisu svi srafovi pasovali ali sam se snasao. Ali u sustini kuciste veoma lepo izgleda, po meni cak na dodir imas osecaj da je CM.

Fanovi su veoma solidni, ne cuju se mnogo. Gore imate regulator fanova, OFF,LOW,HIGH, podeljeni su na dve grupe FAN1 i FAN2, 1 grupa su prednji, 2 grupa je odpozadi jedan i 2 od gore (koje ne dobijate uz kuciste, ali mozete da dodate).

Postoji filter za prasinu kod napajanja, izvlaci se, filteri prednji i gornji se isto mogu skinuti na "klik" (na slikama samo prikazujem prednji).

Uz to dodao sam fan Thermaltake Pure 12 Blue gore, za sada, posle cu razmisljati o Arctic-u ali ozbiljno fanovi koji se dobijaju uz kuciste solidni su i nisu bucni.

Nekoliko fotki: https://imgur.com/a/XZMMU

Odlicno izgleda:)
Sad sam ja na redu.
 
Narucio kuciste i sutra stize kada se strpaju komponente javljam utiske i slike neke postavljam

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kuciste je odlicno nece se pokajati bilo ko da ga kupi.

14cm ventovi napred, gore isto.
Filteri koji se lako vade, mesta za dobar cpu kuler, dole odeljak za napajanje i diskove.
Meni je ovo kuciste idealno za nekog ciji komp ne vredi 2k evra pa da hoce bolje (brendiranije sa boljom zavrsnom obradom) kuciste.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
ovo kuciste da je neka jaca marka kostalo bi preko 10ooo a ja da im dajem toliko za lim ne daje mi se :D
 
Zavrsna obrada i kvalitet materijala je vidno losiji na ovim nego n brendiranim(skupljim cm, fractal) i to je jedan od razloga sto su jeftiniji, drugi razlog je sto je noname kinez.

Kuciste kao kuciste je po funkcionalnosti u rangu dosta skupljih, ali po obradi i kvalitetu materijala nije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
jeste plastka koja stoji gore mi se cini da je dosta osetljiva lim mi deluje ok ali uzivo lepo izgleda i za ove pare nema bolje po meni :D
Nisam znao da bench shop saradjuje sa gigatronom :)
 
Evo ljudi namesteno je
1b7c23f57f19f4dac9587f44327bc94f.jpg

cede2529b8e988829ea27d1930d8784f.jpg

aa5b2aeb6902e6980fe37fcae5af39cc.jpg

54a5b9a525bcf64e3476ce6e18b7a27f.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Malo sam ga snimao u 4K, preporuka za sve koji se dvoume oko kupovine. Kućište je stvarno odlično.

 
Uzeo bih ovo kuciste, ali bih zamenio ventilatore za neke 14-ice, pa me interesuje koji su dobri, a da nisu preskupi?

Po mogucstvu bilo bi idealno da svetle plavo i da mogu da se regulisu preko ovog kontrolera sto ide uz kuciste.
 
Kod nas nema jeftinih 14-tica, a da svetle plavo.

I ja trazim iste takve za Ms Falcon-a, uzeo neka dva polovna, jedan tandrce..
U radnjama jedino sto sam gledao, neko vreme sam intenzivno trazio, su bili Corsair, a oni kostaju 2000 komad..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Svaki ventilator koji ima 3pin konektor moci ces da ga kontrolises preko kontrolera na kucistu.
 
Ok. Ne mora onda plavo, samo da nije preskupo.

Ne daje mi se iskreno za te Noctua/Corsair budzevine po 2000 i vise. Znaci za 5 komada koliko mogu da se ugrade u ovo kuciste bih morao da dam 10 soma, sto je suludo!
 
U to kuciste idu 2x14 napred, 2x14 gore i pozadi 12-tica, mada moze da se uglavi 14 ali ne i da se usrafi lepo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Znam, zato sam i rekao 5 komada. Jedino sto mi pada na pamet, a sto mislim da iole valjaju su Artic F14. Kostaju 1000 dinara, a i pitanje je da li ih ima u toj radnji.

Neverovatno koliko su poskupeli ventovi, secam se pre nekoliko godina kada sam kupovao ove F14 platio sam ih ne vise od 600 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno