Šta je novo?

NJoy napajanja

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kakva su ova napajanja rumunska, jel ima neko iskustva?

Ima 750w sa gold sertifikatom i 51a na 12v grani sa svim zivim protekcijama za primamljivu cenu.

Nigde nisam mogao da nadjem po netu iskustva i review-ove.
 
I ja sam se pitao sta je to. Zna li neko sta je unutra? CWT? Ili neki noname kinez?
I zanima me na cijoj su platformi lc power silver i gold modeli?
 
Imam ja woden 750. Radi posao sa mojom masinicom. Rumunska firma, koliko sam skapirao.
 
Poslednja izmena:
Imam ja woden 750. Radi posao sa mojom masinicom. Rumunska firma, koliko sam skapirao.

Jel si oduvek sa 1866 mhz ramom ili si presao na njega?
Ako si koristio sa procesorom 1333 de reci jel ima neke razlike.
 
Na poslu imam i7 i R9 380 sa ovim modelom
http://www.njoy.ro/PSU/agon600
Radi bez problema, samo nije baš tiho. Naravno, ja lično nikad ne bih stavio PC od 1000€ na napajanje od 40€, ali nije bio moj izbor
 
Ima sasvim zadovoljavajucih napajanja i za 30e, ali ne u Srbiji. FSP q-dion 80+ 400/500W bih uzeo pre od chieftec iarena/a8. Zasto? Pa bolje komponente ima unutra. Ovih dana sam pretrazio skoro sve sto ima u ponudi i dosao do zakljucka da ispod 65-75e ovde nema napajanja, jednostavno nema - sve sami krsevi. Minimum koji ima je seasonic s12ii, cooler master g***, mozda corsair cx***m (obavezno modularan - druga je platforma). Ali i to nije nesto. Seasonic je bucan pri opterecenju, nema DC-DC, cm i corsair sa kineskim komponentima. Jedino ici na corsair rm***x/i, evga supernova g2, coler master v*** - ali cena ubija...
 
Za nista obicno se dobije nista, za malo se dobije malo ili skoro nista, za vecu paru se moze dobiti nesto a da li ce biti dobro ili odlicno zavisi od mnogo cega.
Ne ocekujte za malo da ce te dobiti dosta (mnogo, puno), jednostavno necete.
Dovoljno je da na potpuno isti dizajn, sastavljac stavlja slabije komponente, komponente losijeg kvaliteta i sigurno ce te imati znacajno losiji proizvod.
@Caridze lepo rece, ne ocekujte bez neke cifre od +70€ iole pristojno napajanje.
E sad ako bas volite da experimentisete i rizikujete svoju konfu od 600-1000€ sa djubretom od 40-ak € vi samo izvolite ali se nemojte nikome zaliti kad bude trokiralo nesto ili ako crkne stogod.
Na zalost ljudi najcesce pokusavaju ustediti na napajanju a ne shvatajku koliko je to vazan (najvazniji) za pouzdanost i dugotrajnost cele masine.

p.s. Zamislite da u mečku uvalite motor od keca... e to radite kad stavljate slabo i lose napajanje u dobre konfiguracije.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima

Ne bih ja stavio Njoy napajanje svakako, samo sam pitao da vidim iskustva posto sam slabo nalazio po netu.

Merkam ovaj seasonic s12ii, poslednji put kad sam pitao za cenu bio je 95e sto je malo previse za njega pa cekam da mu padne i da skupim novac.
Sto se buke tice imam 5 ventilatora na racunaru bez filtera za zvuk i prasinu, ne racunajuci ove na procesoru i grafickoj, pa sumnjam da bi se napajanje pored svih njih culo. Cak i da je bucno preziveo bih jer pod opterecenjem svakako se nece cuti od zvucnika/headseta.
Rado bih uzeo neko corsair rmx, evga supernova ali su van budzeta i kostaju vise od mog procesora pa mi je nelogicno uzimati ih.

Sent from mTalk
 
Merkam ga i ja kao neku polumeru. Samo da kazem: 620w je malo bolji po komponentama, do 200w opterecenja je tih, posle bucan. Na kp kod fante kao ima za 75e za 620 i 65e za 520. U radnji monitor ima cooler master g550 sa 5 god garancije za 9600din. Na kp sam video za 95e i corsair rm550x, a i enermax revolution xt ii 650w (oba sa 80+ gold i iskljucivo japanskim NCC kondenzatorima; rmx - polupasivan do skoro pola svoje snage, dok enermax ne prelazi 500 obrtaja ventilator ni pri punom opterecenju). Ali sve to treba zvati pa se raspitati.
 
Treba napraviti spisak pa skoro bilo koje da se uzme - bice 100% sigurno i bolje od ovoga sto se uvaljuje po radnjama. Naprimer evga supernova g2 650w je najtise iz serije, gs sa novom seasonic platformom je kao i dvaki seasonic bucno pri opterecenju, corsair rmx - za pohvalu, ali polupasiv ima i mane jel dolazi do pregrevanja (bolje je rmi, moze da se iskljuci pasiv hladjenje), ali zato je necujno, enermax revo xt ii - nemam reci, tiho, sem sto nije full modularno, cooler master v** full modularni model - takodje za preporuku. Bilo koje nadjete iz tih - nema greske. Tu vazi samo da li je vazna tisina ili full modularnost. Cene su +- iste.
 
I ja muku mučim sa izborom napajanja, kod nas skoro nikakva ponuda od preko treba čekati.Dok guglam i kantarim šta je bolje, naišao sam na ovako nešto:
tgrbCnr.jpg
 
Jedno od valjanih napajanja, a da ne preteruju sa cenom, je Antec HCG 520W. (SeaSonic S12 II unutra.) Mislim da je najjeftinije u B**chm*rkSh*p-u, oko 75€. Inače, da, jako loša ponuda na našem tržištu, i ispod 70€ nema 'krštenog' napajanja.
 
Nazad
Vrh Dno