Šta je novo?

Loghitech C270 web camera - reklamacija - GIGATRON-Nepo

vuk125

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
956
Poena
320
Evo da podelim jedno iskustvo sa vama, verovatno nisam jedini koji je imao posla sa gore pomenutim Nepo sistemom iz Beograda.
Pomenuta kamera kupljena u GIGATRONU. Nakon nekog vremena popcinju problemi sa istom povremeno kamera ne funkcionise samo belo bez slike pa se vrati slika itd. , da bi na kraju dobio skroz belinu, dakle nema slike.
Kako sam malo "listao" net i guglao saznam ja koji je problem i istu odnesem na reklamaciju 17.10.2016 u Kirovljevu tamo gde sam i kupio, dakle GIGATRON G1 prodavnica. Prodavac koji je preuzimao me pitao sta hocu, hocu li zamenu lli novac, jer kako kaze: "ovo se ne popravlja nego se po pravilu menja za novo", ja se slozim kazem ok onda zamena i on to i zapise u reklamcionoj izjavi. A problem sa kamerom sa nasao izmedju ostalog i ovde evo ovako on izgleda:

https://goo.gl/PqcbuQ

Jasno je iz videa da se radi u prekidu u samoj stapmanoj ploci koji je verovatno nastao usled deformacije iste jer se radi o seriji C270 kamera koja imaju problem zbog nesto tanje stampane ploce. Kako su se korsnici zalili logitech je u sledecoj seriji kamera napravio deblju stampanu plocu i kod te serije se nisu javljali slicni problemi.

I sada stupa na scenu cuveni Nepo.
Odbija da se kamera zameni jer kako kaze popravi ce je (verovatno ce popraviti tako sto ce natezati stampanu plocu ne bili se ostavario spoj na prekidu - drzi vodu dok majstori odu - gde bi se nakon par dana zasigurno vratio problem).
No dobro, kazem ja da nemam nista protiv ali da ocekujem da mi se kamera vrati u fizicki neostecenom stanju dakle kako sam je i predao i napomenem da imam izjavu prodavca koji je primio kameru napismeno da je uredjaj predat u stanju bez ostecenja u full pakovanju i bez ogrebotina. Tako do reci pise na papiru koji mi je prodavac dao, potpisao i stavio pocat. A takodje sam rekao da sam slikao uredjaj par desetina minuta pre predaje na reklamciju u HD kvalitetu detaljno, i da na tim slikama stoji datum i vreme kada je slikano.

Odgovore oni sledece (kopirano sa mail-a):
Prilikom svakog testiranja uređaja koji za koji se prijavi reklamacija se posebno obraća pažnja na nesaobraznost koju je korisnik prijavio i stanje u kom je uređaj došao na servis. Na osnovu Vaše konstatacije isti smo na predloženi način i testirali. Pošto za Vaš uređaj mi nismo ovlašćeni servis i ne posedujemo sve moguće alate za testiranje istog, Vaš uređaj smo prosledili u ovlašćeni servis kako bi oni izvršili detaljnije testiranje.Po završetku dodatnih testiranja u ovlašćenom servisu obavestićemo Vas o rezultatima.
Ukoliko se desi da uređaj nakon servisa posle određenog vremena opet pokaze neki problem, možete ga poslati ponovo na servis i zahtevati povrat novca ili zamenu uređaja.


Onda je moje pitanje bilo: "Kako je moguce da oni procenjuju da ce se uredjaj menjati ili nece se menjati a izjavljuju da nisu ovlasceni servis?" Narvno ne dobijam odgovor. Slozicete se da se pitanja namecu sama po sebi.
Na statusu moje reklamcije pise : "Poslato u ES"
Postavim ja pitanje korisnickom servisu sta znaci poslato u ES? Oni odgovaraju da je to ovlasceni servis. Ja sam nakon toga zahtevao da znam gde se uredjaj nalazi tj kod koga i kako se taj servis zove. Nakon 10-tak minuta posto su razmisljali verovatno sta da odgovore, kazu:
"U toku servisne procedure ne mozete saznati kako se zove servis i gde se kamera nalazi" kazu oni tek posto je preuzmem smem da trazim ime servisa. Meni tu pukne film jer ako sam za nesto dao pare hocu da znam gde je, logicno.
Kako ja nisam retardiran i ovo sto rade ja tretiram kao ciganiju. Rekao sam im da me niti zamena niti popravka ne interesuje vise i da trazim razduzenje, za sada nista ne odgovaraju.

Ako je tema trebala da bude na nekom drugom mestu molim administratore da je prebace, posto ja nisam znao gde da je zapocnem. Hvala na razumevanju.
 
Poslednja izmena:
tuga,

meni ovo lici na prebacivanje vruceg krompira usled nedostatka informacija - nestrucnosti - neljubaznosti, gde je normalno da krajnji potrosac izgubi zivce.

u svakom slucaju u prvih 6 meseci mozes traziti novac nazad bez objasnjenja, ili malo iskulirati ( znam da je tesko, ali mozda imas posla sa ne obavestenim ljudima ili neznalicama ) i verovatno ce ti srede problem.

keep your spirits up
 
I meni je C270 riknula sa belom slikom, pri kraju garantnog perioda. Dok sam se smislio da je reklamiram istekla garancija. Posle sam video na sajtu, za sve kamere daju samo dve godine garancije. Sad imam C920 koju win povremeno ne registruje, isto standardan problem, uzeo sam je polovnu, pa nemam ni garanciju. Teški krš je Logitech, na žalost nema praktično nikakvih alternativa. Jeste offtopic, ali reko' da i ja podelim svoje iskustvo sa Logi-kamerama...
 
Resenje problema nakon ovih njihovih inteligentih odgovora je za mene samo razduzenje, nista mene drugo ne zanima. Ko je tu sa kim u semi i ko sta tu radi uopste me se ne tice.
Na tome cu insistirati. Posto su potrebni adekvatni alati za iscrpna testiranja tamo negde kod nekoga bez imena, ja sa takvim tipovima necu nista da imam. Neka vrate novac i kraj.
Ja nisam nista kupio kod NEPO-a i oni me apsolutnio ne zanimaju.
 
I meni je C270 riknula sa belom slikom, pri kraju garantnog perioda. Dok sam se smislio da je reklamiram istekla garancija. Posle sam video na sajtu, za sve kamere daju samo dve godine garancije. Sad imam C920 koju win povremeno ne registruje, isto standardan problem, uzeo sam je polovnu, pa nemam ni garanciju. Teški krš je Logitech, na žalost nema praktično nikakvih alternativa. Jeste offtopic, ali reko' da i ja podelim svoje iskustvo sa Logi-kamerama...

Izasla je ta serija kamera c270 problematicna, vec u drugim serijam problem se nije javljao. Logitech je priznao gresku i to je popravio. GIGATRON - Nepo relacija je ovde najzanimljivija.
Da li oni stvarno veruju da sam ja retardiran ili sta? WTF. Najjace im je ovo "adekvatni alati za detaljna testiranja", tu mi je pala roletna, bolje da su cutali.
Isterali su me iz takta i sada trazim razduzenje drugo me ne zanima.
 
Poslednja izmena:
Kamera je poslata u ovlašćeni servis. Ako si kameru slikao onda si mogao negde na kutiji da vidiš ko je uvoznik za tu tvoju kameru tako da je tamo i poslata.
Oni će kameru pogledati i postupiti po vašem zahtevu a to je zamena za novu.
Ovo što vam je Nepo poslao je generički mail koji se šalje svim korisnicima koji kupe uređaj za koji Nepo nije ovlašćeni servis.
Znači u tvom slučaju oni su samo primili kameru iz Gigatrona i prosledili je ovlašćenom uvozniku na zamenu, popravku ili odobrenje za povrat novca u zavisnosti šta ste vi zahtevali u mp objektu.
 
I meni to zvuči logično. Ne treba trošiti živce unapred.
Sigurno nije prvi slučaj, i uvoznik sigurno ima odobrenje Logitech-a za zamenu te serije.

Najmanje je u interesu Logitech-a da se popravlja nešto što se ne popravlja.

Samo generički i nesrećan odgovor. Ti zaposleni verovatno nemaju vremena da sa svakim razgovaraju neposredno niti imaju dovoljno informacija i/ili ovlašćenja za smislen odgovor.
 
Kamera je poslata u ovlašćeni servis. Ako si kameru slikao onda si mogao negde na kutiji da vidiš ko je uvoznik za tu tvoju kameru tako da je tamo i poslata.
Oni će kameru pogledati i postupiti po vašem zahtevu a to je zamena za novu.
Ovo što vam je Nepo poslao je generički mail koji se šalje svim korisnicima koji kupe uređaj za koji Nepo nije ovlašćeni servis.
Znači u tvom slučaju oni su samo primili kameru iz Gigatrona i prosledili je ovlašćenom uvozniku na zamenu, popravku ili odobrenje za povrat novca u zavisnosti šta ste vi zahtevali u mp objektu.

Ili niste procitali sve ili niste dobro razumeli.
Dakle obevestavaju da je kamera neispravna, ali da se odbija zamena jer se se popraviti (sumnjam da se radi o generickom mail-u, ako bi se radilo o generickom mailu onda bi to znacilo da oni po automatizmu odbijaju zamenu). Nakon toga ja kazem da nemam nista protiv, i ako znam da se to ne popravlja, naravno uz napomenu da necu primiti uredjaj ako se na njemu pojave bilo kakva fizicka ostecenja, i da dokaz da je uredjaj predat neostecen imam napismeno kao i fotografije istog, tako da to mogu i da dokazem bez problema. Ovo nisam dzabe napomenuo jer znam slucaj da su jednom mom prijatelju popravljali misa, covek se iznenadio kada je dobio "popravljenog" misa, posto je mis izgledao kao da su ga pajserom otvarali.
Nakon toga momentalno dobijam mail gde oni kazu kako oni nisu ovlasceni servis, te da se uredjaj mora poslati u servis na opsezna testiranja i da oni nemaju adekvatne alate za ta testiranja. A kako onda znaju da li ce se nesto menjati ili ce se popraviti, pitanja se sama po sebi namecu.
Nakon toga pisalo je uredja poslat u ES, ja sam ih pitao sta to znaci a oni odgovaraju da je u ovalscenom servisu, ja sam onda pitao koji je to servis i kako se zove, dobijam odgovor da ne mogu da mi kazu ime servisa. Ja mislim da imam pravo da znam gde mi se uredjaj nalazi i da je odgovor na moje pitanje kranje jednostavan. Dakle preuzeo je taj i taj servis. Kako dobijam jos par jako pametnih odgovora da ne pisem sada sve ovde ima vremena, odlucim da trazim razduzenje.
 
Poslednja izmena:
Naravno da nemaju vremena kad se zamlaćuju slanjem pišljive crknute kamerice od servisa do servisa, i izmišljaju sebi dodatne troškove. Da sam ja poslao kameru, dobio bih pare nazad na račun za 3 dana, bez ikakve procedure, zahteva, generičkih odgovora...
 
Da da, mnogo su zauzeti. Imao sam priliku da procitam iskustva ljudi sa njima i njihovim profesinalnim odnosom. Coveku su 3x popravljali laptop, jednom nisu radili nista rekli da je ispravan drugi put su mu menjali nesto ne zna ni on sta pa je radio jendo 20min i treci put zamemili plocu pa je radio 3 dana i riknuo. Na kraju je na jedvite jade dobio novac natrag, nakon ubedjivanja smaranja i umaranja.
Ako imaju spremljene genericke odgovore jos gore - bolje da ne salju nista. Sve sami strucnjaci i eksperti.
Tako da pusti me toga.
Sto se mene tice neka salju na MARS, neka rade sta hoce, vratice pare.
 
Poslednja izmena:
Zašto ne sačekaš da vidiš kako će se rešiti tvoj slučaj pa nakon toga ovde sve izneseš ako si nezadovoljan.
 
Zašto ne sačekaš da vidiš kako će se rešiti tvoj slučaj pa nakon toga ovde sve izneseš ako si nezadovoljan.

Vrlo jednostavno, necu da dozvolim da me bilo ko pravi majmunom i da mi vredja inteligenciju.
A njihove genericke poruke i inteligentne odgovore neka stave tamo gde sunce ne sija.
 
Poslednja izmena:
Ja ne kontam... Što je Gigatron uopšte slao kameru u Nepo ako nisu ovlašćeni servis? Da nisu uvoznici? Neko ovde muti, verovatno.
 
Svaka druga poruka na forumu, a da se tiče bilo kakve reklamacije ima veze sa Nepo sistemom.

Kakvi to ljudi rade tamo kad toliko pojma nemaju?
 
"Овлашћени сервиси" у које они шаљу уређаје су уствари увозници који у највећем броју случајева немају никакав сервис, а камоли овлашћени. Ја сам 4 месеца ратовао са њима око гаранције за тв коју су ми једва уважили и то након мог самоиницијативног контакта са правим овлашћеним сервисом.

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Ni ja ne razumem. Kada ih nesto pitas oni daju glupave odgovore koje ni oni ne razumeju.

Ciganija to je to.

Svaka druga poruka na forumu, a da se tiče bilo kakve reklamacije ima veze sa Nepo sistemom.

Kakvi to ljudi rade tamo kad toliko pojma nemaju?
To su strucnjaci i eksperti sve.
 
Vratili kameru sa servisa nakon specijalnih testirnja i specijalne popravke. Sva ta precizno detaljna is pecijalna testiranja i ta specijalna popravka trajala je nekih 15-tak dana.

I rezultat je fenomenalan i specijalan (ala su je opravili svaka im cast) :













Neverovatno je ovde da sebi ozvoljavaju ovakav luksuz (pilicarenje, jajarenje itd.) Vise su potrosili goriva vozajuci je po gradu od servisa do servisa nego sto ta kamera vredi. Ne razumem tu logiku.
 
Poslednja izmena:
Vecu drskost u zivotu nisam video, evo odgovor nepo servisa:

- Nepo System | odgovor -

Poštovani,

U potpunosti razumemo Vaše nezadovoljstvo načinom na koji je rešena Vaša reklamacija. Žao nam je što nismo u mogućnosti da nađemo povoljnije rešenje za Vas.
Vaš uređaj, primljen pod brojem reklamacije 1649698, je odmah po prijemu na servis prosleđen u ovlašćeni servis za Logitech (Computerland) koji je servisirao Vaš uređaj.
Nakon završene dijagnostike, uređaj je popravljen i prošao je sve hardverske testove i servisna procedura za uređaj je okončana.
 
Ja sam slicno prosao sa Nepom drzali su mi samsung telefon do krajnjeg roka da bi mi vratili pare a posle prvih sedam dana su odgovorili da ne uocavaju nesabraznost ali ce ipak poslati u ovlasceni servis na dodata testiranja. Inace mi je prodavac u radnj rekao da u vec imali reklamacije i da je poznat problem koji se resava zamenom telefona.
Vrati im ponovo kameru na servis jednostavno su bezobrazni ocekuju da se smoris i odustanes.
Ko sto sam vec komentarisao: Glavni razlog za kupovinu u radnji je garancija a posto je to u praksi sve teze ostvarljivo sve je manje razloga da se kupuje u radnji.
Po oglasima je sve jeftinije a ispada da je lakse ostvariti garanciju preko madjara nego ovde. Jedina prednost kupovine u radnji je mogucnost placanja na rate.
 
- Nepo System | odgovor -

Poštovani,

Uređaj možete poslati ponovo na reklamaciju ili se obratiti direktno ovlašćenom servisu za koji smo Vam već dali podatke.
Kada ovlašćeni servis izda izveštaj da je uređaj ispravan mi nažalost nemamo mogućnost da to promenimo.


Srdačan pozdrav,
Nepo System | Korisnički servis
Info: [email protected] | Telefon: 011 40 30 100
Korisnički portal: http://servis.nepo.rs

Vrhunski pilicari i olos. Idem po pare tamo gde sam kupio, Sada sam toliko besan da im nece biti dobro, bolje da odu kompletno svi na pauzu.
 
Poslednja izmena:
Posto se pominje C270 kamera koju sam našao povoljno da uzmem, zanima me kako se razlikuju serije kamere, tj da li je oznaceno na kutiji ili na njoj samoj i da li ima odredjena problematicna serija?
 
Serija 2014, ako kupujes vidi da li pise na kutiji datum uvoza

Vratio se sa B.Brda bio samu radnji. natezu se za 2990din, necu da popustim iz pricipa sve da je 10din.
Prodavac jos kaze kako je kupljena kamera u spetembru 2015 i kako je racun iz septembrapa ne moze odmah da vrati pare, "Pa sta ako je iz 2015 jel ima fisklani i gar na 2god koja vazi jos uvek?"
Jajare i plicari, dobro sam se suzdrzao da nekoga ne odlamim tamo, bio sam blizu. Kao mora opet na servis pa kao da se testira itd. itd. To su neznalice i bagra. U zivotu vise nista od GIGATRONA necu da kupim a to preporucujem i vama.
To su jajre, pilicari i nepismeni tipovi. Prijavio sam ih inspekciji pa idemo dalje, poslao sam svu dokumentaciju koju su mi dali. Kada su uredjaj vratili sa servisa nisu ni napisali sta je radjeno, samo su napisali da su popravili i da je ispravno.
Doslo mi je da ih izdevetam kao volove jedva sam izbrojao do 10. **** mi se za kameru i za pare, ali ta prica, ta zvaka, ljudi da vi cujete ono ispovracali biste se. Ma nema sanse da im popustim ima da vrate sve do dinara i potrudicu se svim silama da im ovo sa mnom presedne.:mad:
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne vidim zašto si se bas toliko uzrujao. Činjenica je da nisu sjajno postupili, ali meni uopšte ne izgleda kao da neko pokušava da te prevesla.
Svaki iole veći sistem ima neku proceduru koja se mora ispoštovati. Ti bi najviše voleo da ti taj prodavac tamo odmah uradi povraćaj, ali on to jednostavno ne može da uradi. Kad bi tako moglo, svi bi koristili uređaje pa ih vraćali kad im više ne trebaju, šatro za servis i odmah hoće pare.
To što ti znaš da ta serija kamera ima problem, to je nešto sasvim drugo i to prodavca ne interesuje. On uzima na reklamaciju i prosleđuje dalje. Taj proizvod ima svoje tokove i tako mora. Tek kada se ustanovi da uređaju nešto fali, tada se postavlja pitanje o zameni, povraćaju, popravci.
BTW, tom prodavcu, na kojeg ti hoćeš da se dereš i da ga biješ, je već preselo i pre nego što si ušao u radnju. ostavi jadnička na miru :D
Moj ti je savet da se malo opustiš i rešiš to lagano.
 
Steta sto ovaj forum ne cita siri auditorijum, ovakve stvari bi se drugacije resavale. Licno sam imao slicnih situacija i sve sam isterao do kraja, mirnim putem bez puno nerviranja. Na tvom mestu bih ovo u kracoj i razumljivijoj formi za narod okacio po forumima koji su za sire mase, objavio na fb i twitter nalogu uz obavezni @tag, pisao email u logitech eu i slicno. Kad dignes frku (negativnu reklamu) sve se resava vrlo brzo. Samo motas sve lepo kulturno i guraj. Od inspekcija i zastita potrosaca je najmanja vajda (moja teorija na osnovu prakse je da je vecina tamo direktno ili inditektno placena da ne vidi ovakve stvari).
 
Ja stvarno ne vidim zašto si se bas toliko uzrujao. Činjenica je da nisu sjajno postupili, ali meni uopšte ne izgleda kao da neko pokušava da te prevesla.
Svaki iole veći sistem ima neku proceduru koja se mora ispoštovati. Ti bi najviše voleo da ti taj prodavac tamo odmah uradi povraćaj, ali on to jednostavno ne može da uradi. Kad bi tako moglo, svi bi koristili uređaje pa ih vraćali kad im više ne trebaju, šatro za servis i odmah hoće pare.
To što ti znaš da ta serija kamera ima problem, to je nešto sasvim drugo i to prodavca ne interesuje. On uzima na reklamaciju i prosleđuje dalje. Taj proizvod ima svoje tokove i tako mora. Tek kada se ustanovi da uređaju nešto fali, tada se postavlja pitanje o zameni, povraćaju, popravci.
BTW, tom prodavcu, na kojeg ti hoćeš da se dereš i da ga biješ, je već preselo i pre nego što si ušao u radnju. ostavi jadnička na miru :D
Moj ti je savet da se malo opustiš i rešiš to lagano.

Pusti me te price. Tastatura Logitech kupljena u Nemackoj, resena reklamacija za 3 dana. I to ja u Srbiji a oni u Nemackoj. Ljudi poslali novu nakon par mailova i slika i nakon detaljnog opisa problema koji sam verovao ili ne dokazao i preko neta. Cak nisu zahtevali da im vratim neispravnu nego su poslali air postom drugu ganc novu doneo UPS na vrata. Od Logija su mi sve periferije, nakon tog iskustva sa Logitech firmom, kada biram periferije biram samo do Logitecha. Jako su korektni prema musterijama i jako profesionalni.
Poslali su ljudi novu nisam dao ni dinara za troskove isporuke. Zahtevali su samo da skeniram i posaljem originalnoi racun i gar. nisu ni oni pali sa duda. Lepo kulturno civilizovano.
Nisam nikoga prebio, ali sam bio blizu, ne zato sto to ne radi ne zbog para, nego zato sto me neko pravi majmunom i jajari. Na svu srecu umem da brojim do 10.
Niko nije ocekivao da se HW uvek menja za novi. Ali postoji nesto sto se moze popraviti a nesto sto se ne moze popraiti, kod HW-a redak je ovaj prvi slucaj a da ti bude na duze staze. A to sto se ovde sve i svasta krpi to je drugo. Niko nije rekao da odmah ide zamena, bila je na servisu 15 dana (iscrpna i detaljana testiranja web kamere i popravljena satro - ko je pismen zna da se to ne moze popraviti sem budzenja, i nakon tog bidzenja opet naravno ne radi). Sa civilizovanima ides civilizovano sa ostalima batinom na zalost.

Slucaj sam prijavio trzisnoj inspekciji jer je doslo u par navrata do krsenja zakona. Svu dokumentaciju sam poslao, i odmah sam ih obavestio da sam ih prijavio, i navedem i gde je doslo do krsenja zakona. Nakon sat vremena se javljaju iz radnje da dodjem po pare. Otici cu sutra u toku dana. Ko ne ume sa lepim ima i za takve metoda. Pala mi roletna nakon odgovora servisa kada sam im se zalio da opet ne radi. Oni ladno odgovore da ne mogu da mi ponude resenje nego da se opet drndam sa reklamiranjem. Za....ebi
Sve moze ali da me neko pravi budalom za to sam u stanju da izlomim coveka (na svu srecu umem iapak da izborjim do 10). Zezni me mangupski ako mozes skidam kapu, ali da mi jajaris na sitno, e to ne moze.

Ni mene ne zanima sto oni vozaju kameru po gradu ni najmanje i ta procedura, uopste me se to ne tice. To je neispravno i kraj.
 
Poslednja izmena:
Inspekcija neka odradi nekada ne, sve zavisi;)

A sto se tice negativne reklame, imaju je vec. FB, Twiter, Bench etc etc. Kada god cujem za GIGATRON i Nepo reci cu sta imam, nikakav problem.
SAda kazem Jovi, Jova Miki itd. Losa vest se jako brzo rasiri. Sto se mene tice kada vidim radnju na kojoj pise GIGATRON ili servis Nepo ne ualzim.
 
Poslednja izmena:
Eto, vidis kad dignes frku odmah se sve resava, brze nego u Nemackoj :)
 
sam oda vas podsetim da je bila jedna(za koju znam) serija Logitech C270 kamera sa falinkom, takođe u Gigatronu, pre par godina, pisao sam na forumu.
Evo kako izgleda snimak sa tih kamera.



stoga obratite pažnju prilikom kupovine
 
Nazad
Vrh Dno