Šta je novo?

Muzeji raritetnih racunara (hobi sakupljaci)

BokiC64

Poštovan
Učlanjen(a)
26.10.2016
Poruke
5
Poena
51
ja sam iz beograda , nisam nasao nekog da je entuzijasta i da je iz beograda iili da ce da preuzme Tim011 u BGu ,

jel ima neki skupljac, hobi-muzej da prima donacije?

imam Tim011 bez OSa tj diskete, daje znake zivota, nemam tastaturu, jedini sakupljac koji sam stupio u kontakt je dosta daleko od beograda.
Inace Tim011 je skupljao prasinu na suvom i toplom i 99,99pct da je potpuno ispravan

Boli me stomak da bacim Tim011 a jos gore mi je da ga poklonim nekom ko ce ga baciti kad mu dosadi(ima i takvih, krastavac, sta da se radi)

ajd ljudi , valjda mozete da me razumete , svi smo ovde neki kao entuzijasti. garantujem da pola ljudi ima knedlu u grlu kad vidi polomljenu Galaksiju na buvljaku
Ovih Timova je bilo kao 1200, sad u 21.veku ko zna kolko ih uopste ima

Pozdrav svim nostalgicarima i unapred hvala oko pomoci da udomim Tim
 
Probaj sa muzejom nauke i tehnike dole na dorcolu. Oni imaju odlicni stalnu postavku tehnike ukljucujuci i racunare. Inace na timu su mi drzali informatiku 93 godine, a mi uveliko gazili sens soccer na amigi.
 
Ako nemaš ništa protiv, mogao bih da organizujem da se mašina pokupi i nakon toga restaurira. Iz NS-a sam, i zajedno sa društvom iz onceuponabyte sam organizovao dosta izložbi starih mašina. Ovako nešto bi bilo vredan dodatak sledećim izložbama. Ako se odlučiš za ovu opciju, mogu da ti dam reč da mašina neće biti bačena.
 
Poslednja izmena:
Ja bih ga kupio ako može. U Beogradu sam.
 
Ako nemaš ništa protiv, mogao bih da organizujem da se mašina pokupi i nakon toga restaurira. Iz NS-a sam, i zajedno sa društvom iz onceuponabyte sam organizovao dosta izložbi starih mašina. Ovako nešto bi bilo vredan dodatak sledećim izložbama. Ako se odlučiš za ovu opciju, mogu da ti dam reč da mašina neće biti bačena.

nista , onda imamo okvirno dogovor , tvoj je racunar kao donacija da se sacuva . bicemo u kontaktu . i naravno - hvala , pao mi je kamen sa srca , svi smo ovde na istim duzinama . Saljem ja tebi PM ili ti meni PM pa organizujemo da neko pokupi kolima , kombijem, etc od mene Tim, i eto sacuvanog Tim-a. Zvuci kao otrcana fraza, ali stvarno mi je pao kamen sa srca *njih je bilo hiljadudvestotine pre 30 godina, ja ne znam dal ih ima 500 sada u 21veku*

jos jednom hvala
 
možda sam fulao temu ali da pitam. prijatelj ima 3 hp laserjeta iz 1995 i 1996 (5l i 6l), tada su koštali nekoliko hiljada maraka. ispravni su, da li mogu nekome da prodam? rade univerzalni generički drajveri iz wina. samo treba da se dopuni prah tonera. ide onaj širokopinski kabel sa jedne strane u štampač a u komp usb 1.0. štampa 4/5 strana u minuti a toner traje 2000 strana. hvala
 
Poslednja izmena:
Ja se izvinjavam što sada pišem van teme, ali ne mogu da odolim. Cilebg, da li si ti Cile sa flcs? Pantljičara iz Matijevića....
 
Nazad
Vrh Dno