Šta je novo?

Novi MBP sa Magic Toolbarom

Cek, zar taj monitor nisi mogao spojiti usb-c na usb-c kabl? Koliko sam video na netu ima usb-c?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cek, zar taj monitor nisi mogao spojiti usb-c na usb-c kabl? Koliko sam video na netu ima usb-c?


Sent from my iPhone using Tapatalk

И ми смо мислили да има када смо га поручили али се испоставило да постоје 2 верзије, једна са usb-c улазом а друга без... хајде погађај коју нам је НР доставио? :d
 
Stativa znaci :)

Ja kupio kod kineza usbc - dvi i usb-c display port, oba rade ok. Malo me prosao trip oko ociju i rezolucije jer radim sa macbook-om zatvorenim pa ne vidim sta propustam :)

Ja sam mislio oko 1k da bude budzet za monitor(e) al cu polako da razgledam pa cu da odlucim.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
2 x LG 27UD88 ? :)

И ми смо мислили да има када смо га поручили али се испоставило да постоје 2 верзије, једна са usb-c улазом а друга без... хајде погађај коју нам је НР доставио? :d
Au...
Nisam znao da uopste postoji verzija bez usb-c...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stativa znaci :)

Ja kupio kod kineza usbc - dvi i usb-c display port, oba rade ok. Malo me prosao trip oko ociju i rezolucije jer radim sa macbook-om zatvorenim pa ne vidim sta propustam :)

Ja sam mislio oko 1k da bude budzet za monitor(e) al cu polako da razgledam pa cu da odlucim.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

http://www.itsvet.com/monitor_lg_27ud88_w-pdaa1-31.i?id=6311
Можда овако нешто?

@нитро,
Нисмо ни ми знали. Чак и на кутији пише да има usb-c, на упуство такође али после када погледаш ознаке, схватиш да постоје 2 верзије истог монитора.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna koji USB-C adapteri podrzavaju >FHD @60Hz - tipa 2560x1080@60Hz, 2560x1440@60Hz.
Znam da originalni Apple podrzava, i znam da Moshi vrv podrzava, e sad, da li ima nesto jeftinije tipa oko 3000 da se nadje u prodaji?
 
Ja sam uzeo Club 3D CAC-1504, jedan od rektih koji podržava 4k60Hz (i sve ispod toga naravno). Za sada radi sve ok, koštao je oko 35 eur + porez
 
Ja mislim da ovaj moj podrzava.

Ma treba mi nesto hitno sto mogu u Srbiji da kupim. 2 momka iz firme hoce ultrawide (buce vrv 2560x1080), a obican FHD adapter sumnjam da ce raditi (cim ne radi ni na QHD, nego forsira FHD), a ne bi bilo lose da podrzava 4k@60Hz cisto da se ne nabavlja ponovo ako ipak budu hteli na 4k nekad spojiti.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moshi адаптер подржава 4к на 60Hz али није најсјаније искуство. Врло често неће монитор да препозна да је повезан кабл, а када препозна неретко је шум или дисторзија слике. Генерално пробај адаптере који нису преко hdmi-ja.
 
Koristi li neko "sleeve" za svoj MB? Ako da, koji? :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Definitivno neće hardverski da odradi h265 hevc video. MBP 13" 2017, os apdejtovan, svi preduslovi su tu, medjutim CPU skoči skoro do kraja, upale se ventilatori, i kod višeg bitrejta propušta i frejmove.. Naravno mislim na 4k video, manje rezolucije ne primetim da je neki problem.

Ima li neko podešavanje na koje treba da obratim pažnju. Probao sam sa raznim plejerima, ne sećam se sada koji sve, ali uvek isto
 
Apple has determined that, in a limited number of 13-inch MacBook Pro (non Touch Bar) units, a component may fail causing the built-in battery to expand. This is not a safety issue and Apple will replace eligible batteries, free of charge. Affected units were manufactured between October 2016 and October 2017 and eligibility is determined by the product serial number.

https://www.apple.com/support/13inch-macbookpro-battery-replacement/
 
Hama USB-C na DisplayPort adapter 0 bodova... Kupio ga, prikljucim DP kabl sto sam dobio uz display, nema slike... Ok, zamenim za drugi Hamin adapter, opet ista prica. Ok, rekoh, do kabla je, kupim novi DP-DP kabl, i adapter i dalje, nista. Bar da prikaze FHD, ali apsolutno nista...
Isto tako Hama USB-C multiport (4k @30Hz) - koristimo ih za ultrawide monitore - ako se prikljuci HDMI na adapter, a onda adapter u USB-C, adapter ne radi. Ako se prikljuci adapter prvo na USB-C, a onda monitor na HDMI, u tom slucaju proradi (2 adaptera, identicno se ponasaju na 4 kompa, dok Apple multiport radi normalno).
Jel neko zna da li Hama USB-C na HDMI (onaj oko 5.5k) radi i da li je 2.0 (4k@60Hz)?
 
Gde si ga kupio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam kupio na KP, ili ako ti se ne zuri onda Aliexpress.
Inace naleteo sam na jos bolje resenje, Xiaomi USB-C to mini DP hub, podrzava i power delivery do 65W sto je za 13-ku sasvim dovoljno, tolika je snaga punjaca. Pise da je kompatibilan sa Macbook, valjda radi i sa Macbook Pro.
 
Da li je neko imao problema sa ventilatorom na 2016/2017 MBP?

Konkretan problem koji ja imam je povremen zvuk "struganja" ventilatora prilikom opterećenja laptopa.

Kada ventilator radi punom brzinom čuje se neprijatan zvuk visokog tona (zujanje), a ukoliko uzmem laptop u ruke i mrdam ga napred-nazad-gore-dole-levo-desno, čuje se zvuk “struganja”, kao da se ventilator tare o nešto unutra dok se okreće. Čuje se maltene kao upaljena mašinica za brijanje.

Evo par snimaka problema, pa ko može neka pogleda: https://goo.gl/zfmdm1

Laptop je poslat u iStyle i nakon dijagnostike nisu uspeli da pronađu problem, a ovo nije se desilo prvi put. Ostaće kod njih još neko vreme čisto da ponovo pregledaju sve, ali bojim se da će opet reći isto.

Istraživao sam na netu i našao sam par istih problema kod drugih ljudi, ali nisam našao odgovor kako su rešili problem.
Ima li neko iskustva sa tim?
 
Poslednja izmena:
Po opisu koji si nam ostavio, rekao bih da je "problem" do ventilatora odnosno lezista - kako kad se kuglageri izlizu.
A zasto se pali...je do procesa...te bi bilo najbolje da kazes sta Mac radi da bi dolazilo do paljenja ventilatora(video edit,torenti itd.)?

Nebi bilo lose da sa vremena na vrijeme odradis reset "nvrama" a i "smc-a". Bas i meni je nesto trokirao u zadnje vrijeme i reset nvrama je dosta pomogao!!!
 
Sketch, Chrome sa dosta tabova, Spotify i povremeno Photoshop, svi upaljeni sve vreme.

Prihvatili su reklamaciju u iStyle i zameniće ventilator, a odradiću ovo što si mi rekao sledeći put. :)

Elem, mnogo se lako guli boja sa Space G(r)ay varijante. Mažen i pažen laptop, a vide se male ogrebotine po ivicama...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sto se tice ventilatora-kao sto sam i predpostavljao_Odlicno sto ce ga zameniti !
Sto se tice programa...Chrome sa "dosta" otvorenih tabova zna zagrije cpu,to ces najlakse upratiti preko "Activity Monitor" koliko ti jede memorije po tabu i koji proces/program jede cpu cime aktivira ventilator.

Sto se tice resetovanja, to mozes uvijek odraditi ne samo po zaglupljivanju cpu/beachball, nego i po tome kad upalis laptop.Od momenta kad ekran posvetli do momenta kad se pojavi ucitavanje systema kao sto je u slucaju High Sierra. Prije nego sto sam resetovao nvram, trajalo je nekih 10 do 30 sekundi.Sada je to momentalno.

Zaboravih da kazem da za resetovanje "smc-a i nvrama" ima nekoliko razlicitih nacina.Odnosno sve zavisi o modelu kompjutera koji imas.Te treba da konsultujes Apple stranicu.
Samo je u slucaju nvram-a isto.
 
Kako se kotira Iris 6xx po pitanju FCP-a ili Adobe Premiera za neki osnovni video edit? Cropovanje snimaka, spajanje kracih sekvenci i sl? Bez spec efekata i sl....?


Tipa imam 20-ak sekvenci sa drona/kamere i hocu da selektujem i precistim materijal za buducu montazu.
 
Ja sam zimus pravio neke trejlere i showreel-ove u kombinaciji After Effects - Premiere Pro i bez problema je izgurao sve. Nije bilo štucanja, freeze-ovanja i sličnog.
 
Nova verzija MBP za 2018. godinu:


donosi značajno poboljšanje performansi u sintetičkim testovima:
2018-15-inch-macbook-pro-geekbench.jpg
2018-13-inch-macbook-pro-geekbench.jpg

https://www.macrumors.com/2018/07/15/2018-macbook-pro-geekbench-benchmark-scores/

i Apple-ov odgovor na probleme sa tastaturom:
ifixit_macbook_pro_keyboard_silicon_membrane.0.png

https://www.theverge.com/2018/7/13/...sign-patent-dust-dirt-liquid-resistant-ifixit

paralelno sa novom generacijom računara, predstavljen je i eGPU koji je kompanija Black Magic razvila u saradnji sa Apple-om:
 
Nazad
Vrh Dno