»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 29 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 426

Tema: Novi MBP sa Magic Toolbarom

Member Avatar korisnika Iwantchitzz
        Na forumu od
        May 2012
        Poruka
        766
        Dautovic, držim ga na stolu samo dok radim, a ovako surfujem na kauču, u krevetu, fotelji. Do sada nisam imao nekih situacija da mi MagSafe "spasi život" pa verovatno zato i ne gledam na njega kao na nešto što je skroz neophodno.

Moje mišljenje samo, normalno bih funkcionisao i bez njega. Naravno, odlična stvar je ta što ga samo prislonim blizu ulaza kad treba da punim laptop i on sve odradi bez da ja moram ubadam.

Olakšava korišćenje - da, neophodan - ne baš (bar meni).

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
        Menjao Iwantchitzz : 07.01.2017. u 12:36
        :clap: :clap:

Member Avatar korisnika kimi
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        5.242
      3. Moja mašina
        • CPU: APU Jaguar@8core@1.6GHz, Cell@3.2GHz, i7 2670QM
        • MoBo: Gigabyte P55A-UD4
        • RAM: 8GB GDDR5, 256MB XDR@3.2GHz, 8GB@1333
        • VGA: APU Jaguar@8core@1.6GHz, RSX™ @550MHz, nVidia 555m
        • MON: LG 55LA660s 3D, 17.3 FHD 3D
        • HDD: 500 GB SATA 2.5", 160 GB SATA 2.5", 256GB Crucial M4 SSD + 500GB
        • OPT: PS4 BD-ROM, PS3 BD-ROM, Bluray combo
        • Case: PS4 Case, PS3 Case
        • SND: Z-5500
        • LAP: Macbook pro 13" 2016 Space gray
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G25
      4. Citat Citiram korisnika: Ryo Pogledaj poruku
        Gde si uzeo 16GB verziju? Preprodavci ne donose, a iStyle ne znam da li radi BTO?
        u usa . jos je oko black friday-a bio neki mali popust (100$) tako da me izasao 1600$

Citat Citiram korisnika: Dautovic Pogledaj poruku
        Cestitao bi i ja na kupovini novog mac, ali relano gledano, totalan feil od masine. Potpuni promasaj. Usrali su portove, stavili staru generaciju intela a ne novu 7. generaciju, i dalje nemaju zasebnu grafiku u PRO laptopu, tastatura blago receno potpuni fail...Cene? To je tek posebna prica... Prica o partabilnoj PRO masini gubi svaki smisao kad moras da nosis sa sobom razne adaptere...

Cekao sam da vidim kakav ce da bude novi Macbook pro i razocaran sam, tako da nista od te kupovine...

P.S. Ovo je moje misljenje(a vidim i velike vecine na net-u), cestitam svima na kupovini nove masine, neka vas lepo sluzi
        za tastaturu ne znam sta bih ti rekao. bila mi je cudna prvi dan, medjutim do sad sam se toliko navikao da mi je trenutno jako tesko da kucam na ovom drugom laptopu sa "normalnom" tasturom. mogu da prihvatim komentar: koristio sam neko vreme i meni ovo ne odgovara, ali probao sam na 3 minuta i ono je uzas, tesko

sto se tice portova, nije bas toliki problem. kome treba, moze da uzme 1 all-in-one adapter i da nakaci na monitor, punjac, tastaturu, mis itd. meni licno, to ne treba jer i na ova druga dva windows laptopa, gde imam sve portove, nisam to uopste koristio

za cpu, pogledaj vest na benchmarku od pre dan, dva. tek sad je intel predstavio procesore koji idu u mbp

Citat Citiram korisnika: Iwantchitzz Pogledaj poruku
        Ja ne razumem kako nekome nedostatak MagSafe-a može da bude toliki deal-breaker.
        verovatno zato sto je ovaj usb-c punjac toliko cvrsto ustekan u mbp da mozes ceo komp da podignes kablom a da se ne isteka. ne dao ti bog da zakacis kabl

@n1tr0, za portove se ne slazem sa tobom. Sta da radi moj prijatelj koji ima dslr kao i ti i navikao je da ubada SD karticu u laptop, mora da uzme adapter koji ima citac kartica a na drugoj strani usb-c? Takodje neko ko ima externi HDD sa usb 3.0 interfejsom mora ili da se oprosti od njega ili da dokupi jos nesto dodatno... HDMI? Tebi i meni mozda ne treba, filmove na smart tv pustas preko WiFI, ali nemaju svi to...
        Ukratko, zbog hira Apple-a, ljudi moraju da menjaju svoje navike, ne mogu da kazem da je to nesto pozitivno. Ti mozda mislis da to nije tako i ja to postujem.

@Dzoni_m, pa ako vec uzimas Mac 2016, po meni jedina opcija je da se uzme sa TB i to ne zbog samog TB, onaj drugi je osakacen i to ne samo za TB - cpu, ima samo dva usb-c porta, itd...
        kao sto rekoh, 1 all-in-one adapter ti je dovoljan za sve te scenrije koje si pomenuo. da, slazem se da nije zgodno nositi sad i adapter, medjutim ako nosis sa sobom usb hard, dslr, dodatni objektiv(e), ne treba sad toliko kukati i na taj adapter dok svi ne predju na usb-c.

a za nTB vs TB.. ako ti je bitna baterija: nTB, ako su ti bitni portovi TB. razliku u cpu-u ces primetiti iskljucivo kada se ozbiljno opeterete i cpu i gpu pa nTb krene da throttle-uje.

Member Avatar korisnika Dautovic
        Na forumu od
        May 2012
        Poruka
        351
      6. Moja mašina
      7. @Kimi, ne za CPU te nisam razumeo, koliko sam ja video u novi MBP ne ide najnoviji intel Kaby Lake, ispravi me ako gresim? Za sve ostalo, svako ima svoje misljenje i zna sta je najbolje za njega...

Member Avatar korisnika n1tr0
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.812
      9. Moja mašina
        • CPU: iMac 27R, MBP 13R
      10. Citat Citiram korisnika: Dautovic Pogledaj poruku
        @n1tr0, za portove se ne slazem sa tobom. Sta da radi moj prijatelj koji ima dslr kao i ti i navikao je da ubada SD karticu u laptop, mora da uzme adapter koji ima citac kartica a na drugoj strani usb-c?
        Ja imam CF kartice sada pa svejedno ne mogu, ali svejedno dok sam koristio aparate sa SD nikada nisam ubadao ih u laptop, a ne bi ni on trebao, jer:
        1) kartice se izlizu i habaju od svog tog vadjenja i ubadanja i brzo odu
        2) vratanca na DSLR jako lako odlaze
        Zar nije lakse spojiti kablom? A i poprilicno sam siguran da trenutno postoji USB na TB3 adapter malecni, a moguce i da se moze vec naci kabl koji je ne mini-b to usb-a kao sto se sada koristi, vec mini-b to usb-c (sto bi ja koristio u mom slucaju)... I evo posle kucanja - brzi search i vec sam ga nasao - https://www.amazon.co.uk/Belkin-Type...ini-b+to+usb-c
        Dakle - jedan kabl zamenim i potpuno isto sam dobio sto sam imao pre.

Takodje neko ko ima externi HDD sa usb 3.0 interfejsom mora ili da se oprosti od njega ili da dokupi jos nesto dodatno...
        Da, jedan mali adaptercic ili kao normalan svet da koristis to kao mrezni drive - ko jos prikljucuje externi drive na laptop u 2017.? Pa ti drive-ovi su uglavnom 100 MB/s max, ali cesto i nize, ne dobija se skoro nista kablom...

HDMI? Tebi i meni mozda ne treba, filmove na smart tv pustas preko WiFI, ali nemaju svi to...
        Ako neko pukne 2-4000 eura na laptop a nema 30 eura da priusti chromecast mogu slobodno reci da je *****...

Ukratko, zbog hira Apple-a, ljudi moraju da menjaju svoje navike, ne mogu da kazem da je to nesto pozitivno. Ti mozda mislis da to nije tako i ja to postujem.
        E pa vidis - tu gresis, ljude niko ne tera da kupuju to ako im ne odgovara, ali zato svi kukaju oko toga. Ako ti ne odgovara, ne kupis i kraj price

Jos jedna stvar, MagSafe?! Zasto su to skinuli? to je tako dobra stvar!? Bukvalno jedna od stvari koje su bile karakteristicne za Mac i koje su bile sjajno inzenjersko resenje...tuga...
        Slazem se za to... Navodno da bi se mogao puniti sa obe strane, ali po meni *****izam. Jedina pozitivna stvar u citavoj prici je sto sada mozes i puniti externom baterijom, i kada ti ode kabl ne moras da kupujes citav adapter kao do sada, vec samo kabl da promenis, ali naravno mogli su i da smisle pametnije resenje...

@Ryo@leksa, Konkurencija ima diskretne grafike i na 13" laptopovima, ali generalno se slazem sa vama da to nije presudno.
        Imao sam ja sve i svasta od konkurencije i ima poznanika koji su imali - diskretna grafika na 13" se uglavnom zavrsavala sa pregrevanjem laptopova i skracivanjem zivotnog veka istih. Ok, sada sa 10xx serijom od nVidia stvari su bolje, ali AMD ima arhitekturu za koju je Apple izuzetno optimizovao software, cak i neki drugi poput Adobe...
        Chillax...

Member Avatar korisnika Roy Fokker
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        988
      12. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X6 1090T BE + Xigmatek Gaia + 2x Arctic F12
        • MoBo: Asus M5A97 EVO R2.0
        • RAM: Kingston HyperX Fury 1866MHz 2x8GB CL10
        • VGA: Gigabyte GeForce GTX 960 WindForce 2X OC 2GB
        • MON: HP LP2475w 24" H-IPS
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD10EZEX , WD5000AAKX
        • OPT: Samsung DVD-RW SH-S223C
        • Case: Xigmatek Asgard Pure Black
        • SND: 7.1 Realtek HD Audio
        • LAP: Microsoft Surface Pro 2 128GB/4GB
        • TV: LG 40UH630v
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Fujifilm X-E1 + XF 18-55 + XF 55-200 + XF 27mm, Xiaomi Mi A1 4GB/64GB, WD Elements 1.5TB USB2.0
      13. Koristim digitalce svih vrsta od neke 2003-4, kompakt, DSLR i sad MLC, sa raznim karticama, a od 2007 koristim isključivo Hama čitač, jedan isti, za sve. Nikad nisam imao ni najmanji problem sa bilo kojom od kartica na svim aparatima.
        End of line

Member Avatar korisnika kimi
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        5.242
      15. Moja mašina
        • CPU: APU Jaguar@8core@1.6GHz, Cell@3.2GHz, i7 2670QM
        • MoBo: Gigabyte P55A-UD4
        • RAM: 8GB GDDR5, 256MB XDR@3.2GHz, 8GB@1333
        • VGA: APU Jaguar@8core@1.6GHz, RSX™ @550MHz, nVidia 555m
        • MON: LG 55LA660s 3D, 17.3 FHD 3D
        • HDD: 500 GB SATA 2.5", 160 GB SATA 2.5", 256GB Crucial M4 SSD + 500GB
        • OPT: PS4 BD-ROM, PS3 BD-ROM, Bluray combo
        • Case: PS4 Case, PS3 Case
        • SND: Z-5500
        • LAP: Macbook pro 13" 2016 Space gray
        • Ostalo: Logitech G25
      16. Citat Citiram korisnika: Dautovic Pogledaj poruku
        @Kimi, ne za CPU te nisam razumeo, koliko sam ja video u novi MBP ne ide najnoviji intel Kaby Lake, ispravi me ako gresim? Za sve ostalo, svako ima svoje misljenje i zna sta je najbolje za njega...

U mbp je skylake zato sto kaby koji ce se koristiti u mbp-u su predstavljeni tek pre par dana. Iskreno, nisam ni pogledao sta je intel predstavio al kolko sam skapirao iz naslova, valjda su pusteni i oni koji ce ici u sledece mbp-ove

Disclaimer
        Jedini kaby koji je bio predstavljen pre mbp-ova je bio onaj koji ce ici u nTB. Al realno, nece apple sebi pucati u nogu i staviti najnoviji cpu u "budzetski" pro

Member Avatar korisnika kursula
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        597
      18. Moja mašina
        • CPU: i7 4770K
        • MoBo: Gigabyte B85M-DS3H
        • RAM: 16GB
        • VGA: Gigabyte GTX 960 4GB
        • MON: Dell U2414H
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB+Samsung 840 EVo+Samsung F3 1TB
        • Case: Thermaltake Versa H35/ Thermaltake Smart SE SPS-630M
        • Ostalo: Iphone 7
      19. Citat Citiram korisnika: n1tr0 Pogledaj poruku
        Ja imam CF kartice sada pa svejedno ne mogu, ali svejedno dok sam koristio aparate sa SD nikada nisam ubadao ih u laptop, a ne bi ni on trebao, jer:
        1) kartice se izlizu i habaju od svog tog vadjenja i ubadanja i brzo odu
        Stvarno, daj ne daj zezaj...

Citat Citiram korisnika: n1tr0 Pogledaj poruku
        Zar nije lakse spojiti kablom? A i poprilicno sam siguran da trenutno postoji USB na TB3 adapter malecni, a moguce i da se moze vec naci kabl koji je ne mini-b to usb-a kao sto se sada koristi, vec mini-b to usb-c (sto bi ja koristio u mom slucaju)... I evo posle kucanja - brzi search i vec sam ga nasao - https://www.amazon.co.uk/Belkin-Type...ini-b+to+usb-c
        Dakle - jedan kabl zamenim i potpuno isto sam dobio sto sam imao pre.
        Nije ako imas vise kartica.

Da, jedan mali adaptercic ili kao normalan svet da koristis to kao mrezni drive - <b>ko jos prikljucuje externi drive na laptop</b> u 2017.? Pa ti drive-ovi su uglavnom 100 MB/s max, ali cesto i nize, ne dobija se skoro nista kablom...
        Evo ja

Ako neko pukne 2-4000 eura na laptop a nema 30 eura da priusti chromecast mogu slobodno reci da je *****...
        Imam cast ali ne moze bas sve da zavrsi. Ne mozes bas sve da strimujes sa kompa. Npr. igricu ne mogu da strimujem bez laga.

E pa vidis - tu gresis, ljude niko ne tera da kupuju to ako im ne odgovara, ali zato svi kukaju oko toga. Ako ti ne odgovara, ne kupis i kraj price
        Nisi u pravu! Meni npr. savrseno odgovara macOS i naviko sam na njega, godinam koristim nesto i toga nema! Ili cu da menjam OS ili navike, obrni okreni menjam navike. Upravu si ti da me niko ne tera da kupim ali me teraju da menjam naviku.

Slazem se za to... Navodno da bi se mogao puniti sa obe strane, ali po meni *****izam. Jedina pozitivna stvar u citavoj prici je sto sada mozes i puniti externom baterijom, i kada ti ode kabl ne moras da kupujes citav adapter kao do sada, vec samo kabl da promenis, ali naravno mogli su i da smisle pametnije resenje...
        Najvise mi zao za taj magsafe od svega, ovo ostalo cu da prezalim

Member Avatar korisnika Dautovic
        Na forumu od
        May 2012
        Poruka
        351
      21. Moja mašina
      22. @n1tr0, ti si me stvarno ubio u pojam kao niko u skorije vreme. Kartice se habaju?! Ko prikljucuje externi hdd u 2017?! Neko ko ima 2000e za laptop, sigurno ima i 30e za cromecast?! Salis se ili si mrtav ozbiljan?! Kakvo je to razmisljanje?! Ako mi ne odgovara, ne treba kupim?!

Kad bi postojala definicija "slepi apple fanboy bez trunke kriticnog razmisljanja" ti bi bio skolski primer Da su npr izbacili facetime kameru, ti bi rekao "kome jos treba kamera za video pozive na laptopu" hehe. Bas si me odusevio.

Kontam da ja da ili planiras ili si vec kupio novi mac, pa onda i ovo tvoje baljezganje dodje kao neko "pravdanje sopstvene investicije".

Member Avatar korisnika Ryo
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.263
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 6600k
        • MoBo: ASUS Z170-A
        • RAM: 16GB Kingston HyperX 2400MHz
        • VGA: ASUS STRIX GTX 1060 6GB
        • MON: DELL UP2516D + DELL P2417H
        • HDD: Samsung EVO 850 250GB, Maxtor M3 2TB
        • OPT: Pioneer DVR-215D
        • Case: Chieftec BH-02B-B-B / Corsair RM750x
        • SND: Altec Lansing VS4121
        • LAP: MacBook Pro 13" 2016
        • TV: Samsung 40EH5000
        • Ostalo: Logitech MX Master, Logitech K810
      25. Rešio sam da uzmem nTB.

Sad, da li uzeti orignal Apple-ov multi AV adapter za 8.500 ili rizikovati sa ovim UGREEN-om?

https://www.aliexpress.com/item/Ugre...608.0.0.x30Rvw

Original je em veći, em ima kraći kabl. Ali ne znam koliko verovati UGRREN-u.

UGREEN - https://www.youtube.com/watch?v=1N-icozP6Ew
        Apple - https://www.youtube.com/watch?v=NajRofDgbJU
        Ko efs-uje zlo ne misli.

Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.263
      27. Moja mašina
      28. #donglelife

Ako si namenio meni, ne pogađa mene dongle situacija previše Treba mi nešto da premostim dok ne stigne 34UW verzija ovoga

Punjenje, usb hub, video signal - sve ide preko jednog kabla. Sve ostalo mi je odavno već bežično.
        Ko efs-uje zlo ne misli.

Member Avatar korisnika rushko
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.348
      30. Moja mašina
        • SND: Line 6 Sonic Port VX, B&O Beoplay A1
        • LAP: Macbook Pro Retina 13"
      31. Citat Citiram korisnika: Ryo Pogledaj poruku
        Rešio sam da uzmem nTB.

Sad, da li uzeti orignal Apple-ov multi AV adapter za 8.500 ili rizikovati sa ovim UGREEN-om?

https://www.aliexpress.com/item/Ugre...608.0.0.x30Rvw

Original je em veći, em ima kraći kabl. Ali ne znam koliko verovati UGRREN-u.

UGREEN - https://www.youtube.com/watch?v=1N-icozP6Ew
        Apple - https://www.youtube.com/watch?v=NajRofDgbJU
        Procitaj user reviews za Apple AV: mnogo problema sa istim.

Sent from my iPad using Tapatalk
        Shining smooth, shining bright, worked by fire, heart of light

Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.263
      33. Moja mašina
      34. Citat Citiram korisnika: rushko Pogledaj poruku
        Procitaj user reviews za Apple AV: mnogo problema sa istim.
        Video sam. Haos. Ako Apple ne može da napravi adapter za svoj laptop, mogu li tek Kinezi? Video sam da je izašao i firmware update za njega.

Ima u mađariji 27UD88, 550e, u iskušenju sam da zaobiđem adaptere, ali im izgleda quality control nije na viskom nivou (na stranu što mi je 4k na 27 besmisleno), dosta žalbi ima na USB-C na Amazonu.

Jedva sam prelomio koji mb, sad ovo zezanje. #thanksapple

Ko efs-uje zlo ne misli.

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.812
      36. Moja mašina
      37. Novi MBP sa Magic Toolbarom

@n1tr0, ti si me stvarno ubio u pojam kao niko u skorije vreme. Kartice se habaju?! Ko prikljucuje externi hdd u 2017?! Neko ko ima 2000e za laptop, sigurno ima i 30e za cromecast?! Salis se ili si mrtav ozbiljan?! Kakvo je to razmisljanje?! Ako mi ne odgovara, ne treba kupim?!

Kad bi postojala definicija "slepi apple fanboy bez trunke kriticnog razmisljanja" ti bi bio skolski primer Da su npr izbacili facetime kameru, ti bi rekao "kome jos treba kamera za video pozive na laptopu" hehe. Bas si me odusevio.

Kontam da ja da ili planiras ili si vec kupio novi mac, pa onda i ovo tvoje baljezganje dodje kao neko "pravdanje sopstvene investicije".
        Iskreno toliko su ti smesni zakljucci da ne bih ni da odgovaram, niti bi da komentarisem prethodni post. Ne nameravam da kupim ovaj mb i da sam apple fanboy ne bi hvalio npr ms-ov surface studio i potencirao da je ms mozda novi (stari) apple. Ja stvari gledam realno i nisam fanboy, ali ti ocigledno jesi apple(a vrv i ko zna sta jos) hater cim tako prozivas ljude i ljut si na zivot. Opusti se malo

@kursula - odgovorio bih ti ali me mrzi kucati i citirati sve pojedinacno sa moba. Skracena verzija - postoje kartice veceg kapaciteta i svaki put kada dodjem do tacke da mi treba vise kartica prodam stare i kupim novu veceg kapaciteta i ugl vece brzine. Sto se tice laga na igricama - cim ti smeta lag, smetace ti i fps, jer mb nije gaming masina, sto znacis uzeces pc sa zveri od grafe za gaming. Sve ostalo moze da se streamuje bez problema...

Inace cemu vam sluze ti externi driveovi iskreno? Te brzine kao sto rekoh se postizu preko wifi - pametnije uzeti router na koji moze da se nakaci ili imati NAS pa da svih kompova imas pristup tome ili cak vpn pristup. Ako sluzi za prebacivanje necega pa valjda ces koristiti neki brzi usb storage - ti externi driveovi su pakao koliko su spori... Jos gomila ih je usb 2.0 lol ili koriste usb 3.0 a ne mogu ni da postignu brzine koje 2.0 moze...

Sent from my iPhone using Tapatalk
        Menjao n1tr0 : 08.01.2017. u 23:24
        Chillax...

Member Avatar korisnika ericm
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        3.261
      39. Moja mašina
        • CPU: 8700K @ 4.9Ghz + D15s + HC4 ---- 6700 + Pure Rock
        • MoBo: Z370i Strix ---- VIII Impact
        • RAM: TridentZ 2x8GB 4000Mhz ---- LPX 2x8GB 2666Mhz
        • VGA: 1070Ti FTW2 ---- 1660Ti Gaming X
        • MON: Alienware AW3418DW ---- Predator XB241H
        • HDD: 970evo 500GB + 960evo 250GB ---- 850evo 500GB / Time Capsule 2TB
        • Case: H200i + G2 650W ---- Metis Plus + SF600
        • SND: Bose Companion 3 / B&O H6 / Bose SoundLink mini ---- Audioengine A2+
        • Ostalo: ikbc C87 + EC2-B ---- ikbc C87 + M95
      40. ja povremeno nakacim eksterni mypassport 1tb usb 3.0 na iMac i PC. za moje potrebe ima odlicne brzine, cak sam se prvi put iznenadio kako lepo radi...
        it just doesn't work

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.812
      42. Moja mašina
      43. To su brzine od max 100 MB/s za sequential read/write. Ajd probaj da kopiras folder sa gomilu malih fajlova ne daj boze neki projekat sa tipa 10-20k ili vise php/js/java fajlica pa da vidis brzine. U svakom slucaju i tih 100MB/s mozes da izvuces preko mreze kablom, a bez kabla bar 30MB/s, a najbolja stvar u svemu je sto sa citave mreze imas pristup tom drive-u, cak i sa moba bilo da je android ili iOS.

Sent from my iPhone using Tapatalk
        Chillax...

Strana 9 od 29 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •