Šta je novo?

Novi MBP sa Magic Toolbarom

mozda nije mogao da podnese prokleti ekran umesto tastature -.-

moj pocne da vristi kad mu dam da sklopi panoramu u photoshopu od oko 200 raw slika, i onda posle pola sata blokira :d takodje pocinje da urla kad gledam neki film na netflixu, ali to jos i secka, desinhronizuje zvuk, straota bozija -.-

other than that stvarno ne pali taj vent skoro nikad
 
Meni na 13" nTB (2017) dosta često pali ventove dok radim. Upaljeni mi budu samo Sketch, Chrome i Slack i to je to. Ako upalim PS pride, tad garantovano pali ventove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
citao sam nesto da je chrome no-go za donglebook. trosi vise struje, baterija krace traje
 
Ja nisam poweruser, ali nisam dosad naišao na situaciju gde je Chrome superiorniji, osim sto Safari ne podržava YT preko 1080p. I iskreno, mnogo mi znaci Key Chain integracija sa iPhoneom.
 
ma radi lepo safari, bas me mnogo briga za 4k, netflix ionako gledam preko parallels-a u windowsu, gde mogu da skinem film pa da gledam. streaming videa ne podnosim organski, taj ko je to smislio treba da gori na elektricnoj stolici da ima pravde na ovom svetu. upropastio je gledanje videa milionima ljudi. najgore je sto narod ko narod, bagra to prihvata.

i dalje mi nije jasno zasto ne postoji program za gledanje netflixa sa mogucnoscu download-a kao u windowsu. pade mi sad napamet, umesto da vozim windows kao virtuelnu masinu i tu gledam netflix, jel mogu ja da vozim ios pa u njemu da gledam? trebalo bo da zahteva manje resursa
 
To je i meni skroz nejasno. Cudi me da uopste ni nema Mac aplikacije, dok su iOS verzije bas dobre.
Meni je streaming skroz OK, nemam buffering ni nikakvih distorzija ni 4K kad gledam, ali je problem u avionima.
 
Nije ali je za to iPad idealan :)

Ne znam da li bi preko GeoFilza mogao da se izvuce film iz aplikacije i prebaci na Mac. Cisto kao ideja.
 
bas tako za avion i putovanja nije, mada se ja tad zaludjujem sa switch-om. a i nije bas mekbuk zgodan tad, tablet je bolja opcija.

streaming nije problem kad samo pustis i gledas, ali kad hoces da vratis nazad ili preskocis, taj lag koji se tad desi.... pa lepo bi razbio ekran.
 
bas tako za avion i putovanja nije, mada se ja tad zaludjujem sa switch-om. a i nije bas mekbuk zgodan tad, tablet je bolja opcija.

streaming nije problem kad samo pustis i gledas, ali kad hoces da vratis nazad ili preskocis, taj lag koji se tad desi.... pa lepo bi razbio ekran.

To je do konekcije. Ja mogu da vrtim 4K Netflix bez problema, mada imam 1Gb.
Slazem se da MBP nije idealan za avion, ali svakako da ne bi trebalo da bude problem offline gledanje Netflixa. Nekad ni ne zelim da nosim svaki moguci hardware u rancu.
 
nisam siguran da mozes da skaces bilo gde i bilo kad ni sa jednom konekcijom, a da ni malo ne secne. to bi znacilo da iste sekunde kad pustis film on bufferuje apsolutno ceo film, sto mi je malo cudno, no nema veze, mene nervira, ne znaci da svakom smeta. takodje je problem kad hoces da vratis unazad, uvek ima malo lag, prema mom iskustvu. doduse nisam nikad imao 1gb :) tuzno je da u 21. veku to nije siroko rasprostranjeno, no to je vec druga prica :)
 
Imam nakacen MBP 15 2018 na 2 monitora i temperatura CPU se ne spusta ispod 60 stepeni kad je na idle. Cim iskljucim monitore - 20 stepeni nize... Imam Cooler Master notepal XL koji ohladi mozda za 3 stepena ceo uredjaj...
 
Koje rezolucije su monitori i kako su nakačeni?
 
nisam siguran da mozes da skaces bilo gde i bilo kad ni sa jednom konekcijom, a da ni malo ne secne. to bi znacilo da iste sekunde kad pustis film on bufferuje apsolutno ceo film, sto mi je malo cudno, no nema veze, mene nervira, ne znaci da svakom smeta. takodje je problem kad hoces da vratis unazad, uvek ima malo lag, prema mom iskustvu. doduse nisam nikad imao 1gb :) tuzno je da u 21. veku to nije siroko rasprostranjeno, no to je vec druga prica :)

U pravu si, nije trenutno kao na hard kopiji, ali meni ne smeta (mada nema bufferinga kad premotavas +/- u razmacima od 10 sekundi). To je problem do Netflixovih servera i arhitekture sistema, jer internet konekcije vise nisu bottleneck, cak ni kod 4K UHD streaminga.
 
Imam nakacen MBP 15 2018 na 2 monitora i temperatura CPU se ne spusta ispod 60 stepeni kad je na idle. Cim iskljucim monitore - 20 stepeni nize... Imam Cooler Master notepal XL koji ohladi mozda za 3 stepena ceo uredjaj...
Ti notebook cooler-i ti nece nista pomoci sem da dodatno dizu prasinu. Kada je bilo koji external display nakacen na 15-icu onda dedicated grafika stalno radi (bio to 4k ili FHD ili HD ready nema razlike). Kolika ti je temperatura bez external display-a? Javicu ti ja sutra kolika mi je temp posle par sati idle sa MBP 15 2017 i 2 external displaya.
 
Ne znam zasto su tako dizajnirali 15". Macbook 12", Air i Pro 13" bez problema guraju par 4K eksternih displaya sa iGPU-om.
 
Naisao sam na problem sa Macbook Pro (2018, kupio ga pre mesec dana). Kada sam ga povezao na eksterni display preko USB-C - Display Port, na ekranu laptopa i eksternom ekranu sam dobio vrlo cudan prikaz (izgledalo je kao veliki broj cudno obojenih kvadratica). Kursor se pomerao ali je isto izgledao kao trepereci kvadart. Uspeo sam da ga restartujem sa control-command-shut down i sad je sve OK. Posto sam imao cudan prikaz i na internom i na eksternom monitoru, pretpostavljam da je bag u softwareu a ne u hardwareu?
 
Koji kabal koristis, ja od prvog dana imam na 15" (2017) zakacena 2 monitora jedan usb-c > dp i jedan usb-c > dvi, nemam nikakvih problema sa slikom osim sto ovaj na DVI se konstatno budi i odlazi u sleep kada je komp u sleep-u pa moram da ga ugasim na dugme, sad ne znam dal je to do monitora ili kabla ili laptopa ali nisam dublje ulazio, navikao sam da ga ugasim kad ustanem od kompa :)
 
Koristim genericki kabl sa Amazona, Type-C to Display Port. Ne verujem da je do kabla jer je ista slika (grid kvadratica istih boja) priakzao i na internom i na eksternom monitoru. Ali od tad se nije ponovilo, srecom. Nadam se da je bio softverski bag.
 
Ti notebook cooler-i ti nece nista pomoci sem da dodatno dizu prasinu. Kada je bilo koji external display nakacen na 15-icu onda dedicated grafika stalno radi (bio to 4k ili FHD ili HD ready nema razlike). Kolika ti je temperatura bez external display-a? Javicu ti ja sutra kolika mi je temp posle par sati idle sa MBP 15 2017 i 2 external displaya.
Bez display-a je 40ak stepeni i sve je ok. Znam da se dedicated graficka upali kad se prikljuce monitori, ali ovo je bas razlika... Kad pustim neki 4k na youtube ode na 80...
Elem, slazem se da su ti cooleri nikakvi (bar za macbook) ali sam probao kod druga CM Notepal I300 i ohladi CPU za nekih 12 stepeni u proseku sto je sasvim dobro ali se cuje sum vazduha kao djavo i ne bih mogao izdrzati 5 min sa tim cudom upaljenim.
 
Meni je neverovatno da ako se postavi screensaver koji vrti one njihove slike, komp se cas posla ugreje i pocne da vrti vent na punoj brzini.
 
Ovo je strasno! :mad: Tastatura, pa sad flex kabl... Da se covek zapita sta uopste valja na MacBook-ovima od 2016 i novijim.

 
Poslednja izmena:
2017 modeli su pogodjeni ovim?

koliko sam shvatio samo touchbar modeli? ja ne vidim razlog zasto je prodat i jedan touchbar model bilo gde, trebalo je da se pokaze da je to glupost, kako bi prestali da ga forsiraju
 
Poslednja izmena:
Da, 2017 su isto pogodjeni samo sto oni nisu jos dovoljno stari da bi se problem pokazao. Cesce se problem javlja na modelima sa touchbar-om.

iFixit isn't certain that the longer cable fixes the issue so it's possible some 2018 machines will still be affected, but they may very well be less prone to this issue.
 
Nazad
Vrh Dno