Šta je novo?

Novi MBP sa Magic Toolbarom

USB-C dongles su jako sumnjivog kvaliteta. U firmi imamo apple original sa hdmi, usb, i hame. Zanimljivo je da originalni apple radi svuda bez problema, dok hamu prvo treba ukljuciti u MB pa onda hdmi od monitora - ako se uradi obrnuto, ne radi. Hame sa samo hdmi nisu radile ni na jednom MB. Ono sto je jos zanimljivije je da na HP Envy 13 na USB-C ni jedna hama ne radi (usb device not recognized), dok apple dongle radi iz prve :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Identicno se ponasa i Moshi USB-C to HDMI adapter, prvo mora da se prikaci na MB, tek onda moze HDMI od monitora.


Yep, isprva mi je delovalo da je malo brži, ali ipak ne. I dalje je tu učitavanje stranica po par minuta...

Moguce onda da ti nesto drugo pravi smetnju, pokusaj preko telefona da napravis hotspot pa se povezi i vidi kako radi.
 
Poslednja izmena:
dongle life :/ uzas

ja narucio novi ugreen chajniz, kad stigne javljam utiske... rekli su mi da ne pravi problem sa fifi
 
@GoJNiK

Probao i hotspotove, ništa ne pomaže. Svakako treba da ga odnesem u servis zbog drugih stvari, pa ću pomenuti i to, mada pretpostavljam da neće moći da rekreiraju problem jer ga imam samo kod svoje kuće.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako su se pokazali MBP “13 sa tb iz 2018? Da li vredi uzimati Apple Care? Koliko je obično vremena prolazilo za prošle modele pre nego sto su počinjali problemi sa tastaturom?
Takodje, koje USB hubove/dongleove koristite?
 
Da li je moguca zamena touchbara na MBP iz 2018te? Po nekim informacijama na netu deluje da je neophodna zamena cele ploce.

Slucajno sam prosuo malo vode po zadnjem delu laptopa dok sam ga sklopljenog nosio u ruci. Sve radi osim tb na kome ne radi sigurno trecina povrsine i nekada nasumicno aktivira siri.
 
Poslednja izmena:
kakva glupost taj touchbar... ako naredna generacija bude touchbar only, zapalicu ih
 
Da li je moguca zamena touchbara na MBP iz 2018te? Po nekim informacijama na netu deluje da je neophodna zamena cele ploce.

Slucajno sam prosuo malo vode po zadnjem delu laptopa dok sam ga sklopljenog nosio u ruci. Sve radi osim tb na kome ne radi sigurno trecina povrsine i nekada nasumicno aktivira siri.

meni je nelogicno da mora zamena cele ploce. ali i da mora, nosi nek ti zamene za dz, u garanciji je sigurno
 
meni je nelogicno da mora zamena cele ploce. ali i da mora, nosi nek ti zamene za dz, u garanciji je sigurno

Da ali da ne spominje da je sam kriv(da li se sjecate slucaja kad se rakun pop**ao na MBP nekom tipu u americi). Inace od posla nista.
 
hahahahaha rakun :D

zar apple nije poznat po toj blesavoj garanciji, da sve popravljaju, ne pitaju? jedan od razloga zbog koga ljudi uzimaju donglebook
 
da pitam nesto... pocinje da me nervira zesce... kad hocu desni klik da napravim sa dva prsta na ovom trackpad-u to radi kako treba samo ako jako kratko pipnem. ako zadrzim prste duze od sekunde, pojavi se menu, ali odma nestane. ocu da ga razbijem. google ne zna nista o ovome. ima neko ideju sta da radim da to popravim?
 
Pozzz drugari,kako ne bih postavljao dadatnu temu pitacu ovde.
Naime trebao bih uskoro da uzmem MBP za developing i video editing,zapao mi je za oko MacBook pro 13" 2017,e sada me zanima koliko je cest onaj problem sa tastaturom i da li vazi dodatna garancija za keyboard posle onih 12 meseci?
Pozdrav!
 
Koju verziju - sa ili bez touch bar-a?

Ja u kući imam dva 13" nTB (2017) i na oba se pojavio problem sa tastaturom. Na jednom se pojavio mesec dana nakon kupovine, a na drugom nakon godinu i nešto dana.

Kolega ima TB (2017) verziju i njemu se javio problem nakon par meseci.

Ako se ne varam, na TB verziji iz 2018. je rešena boljka sa tastaturom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
da li vazi dodatna garancija za keyboard posle onih 12 meseci?

Ovo pise na sajtu iStyle-a

Program zamene traje 4 godine od datuma iskazanog na računu Autorizovanog prodavca. Četvorogodišnji period odnosi se isključivo na navedene probleme sa tastaturom, a ne na druge kvarove koji se mogu prikazati. U slučaju da korisnik ima naveden problem sa tastaturom, ali i neki drugi kvar, iStyle Servis otkloniće problem sa tastaturom besplatno i predložiti cenu za otklanjanje dodatnog kvara.

http://servis.istyle.rs/program-zamene-tastera-ili-tastature-za-macbook-macbook-pro-modele/


Ovde imas i na Apple Support

https://www.apple.com/support/keyboard-service-program-for-macbook-and-macbook-pro/


The program covers eligible MacBook and MacBook Pro models for 4 years after the first retail sale of the unit.



Pise da vazi, i vazi sigurno, vise od uobicajene jednogodisnje garancije ali je najbolje ako imas i racun. Ako nemas, proveri kad je aktiviran i od kad mu vazi garancija. Nekad se to ne poklapa i zato je vazan racun.
 
Pozzz drugari,kako ne bih postavljao dadatnu temu pitacu ovde.
Naime trebao bih uskoro da uzmem MBP za developing i video editing,zapao mi je za oko MacBook pro 13" 2017,e sada me zanima koliko je cest onaj problem sa tastaturom i da li vazi dodatna garancija za keyboard posle onih 12 meseci?
Pozdrav!
ja imam 2017 model bez ovog smesnog ekrana gore, jer je to jedino normalno sto sada moze da se kupi... od datuma kupovine imas besplatnu zamenu tastature, ali se ja ne bih mnogo zezao sa time, jer oni caskom mogu da nadju nesto zbog cega ce proglasiti da je korisnikova greska i da ti ne zamene... a zamena je uzasno komplikovana da je uradis sam. zato sam ja pre nego sto mi je donglebook stigao narucio ovo: https://www.amazon.com/gp/product/B072899FNT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00__o00_s00?ie=UTF8&psc=1 i stavio sam od prvog dana. deluje prilicno ok, mogu da preporucim. ja puno puta uzmem da jedem uz laptop ili pljusnem nesto, tako da nije na odmet imati. legendarni thinkpad koji je bio pre ovoga je mucenik trpeo hranu, a piva samo koliko je popio.... ovaj ce da umre prvi put kad ga nahranim i napojim osecam...

mali offtopic, druga stvar koju bih preporucio je ova futrola:https://www.amazon.com/gp/product/B01N590YOT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00__o00_s00?ie=UTF8&psc=1 meni se bas svidja, i skroz je povoljna za ovaj kvalitet :)

jel moze neko da mi kaze da li je nestajanje menu koji se dobija na desni klik normalna stvar ili nije, razlupacu ovo go.v.no
 
Poslednja izmena:
@Skankhunt42 Ako duže držiš sa dva prsta i pustiš, meni nestaje.

Možeš na dva načina da koristiš desni klik. Jedan je klasičan gde pritisneš/tapneš sa dva prsta, a drugi je da zadržiš sa dva prsta, ali da ih ne odvajaš od track pad-a, nego tako dok držiš navigiraš kroz meni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad sam bas probao sa duzim pritiskom dva prsta. "Tap" sa duzim zadrzavanjem ne radi uospte (to i nije tap).
A ako se klikne, pa drzi, onda da, nestane nakom pustanja... dakle kao sto je Iwantchitzz opisao.
 
Poslednja izmena:
Koju verziju - sa ili bez touch bar-a?

Ja u kući imam dva 13" nTB (2017) i na oba se pojavio problem sa tastaturom. Na jednom se pojavio mesec dana nakon kupovine, a na drugom nakon godinu i nešto dana.

Kolega ima TB (2017) verziju i njemu se javio problem nakon par meseci.

Ako se ne varam, na TB verziji iz 2018. je rešena boljka sa tastaturom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

NTB verziju,jos nisam odlucio da li cu buy...gledao standardnu verziju MBP 2k18 ima istu tastaturu,samo TB 2k18 verzija ima resen taj problem.
Tako da nemam mnogo prostora ili da uzimam MBP 2k17 ili da dodajem gomilu novca za TB 2k18...

Btw jel si resio problem sa tastaturom sam ili si morao da nosis u servis?
https://www.youtube.com/watch?v=H3fxBEO13Qg
 
Poslednja izmena:
Nosio u servis, nisam uspeo sam da rešim.

Ne znam šta da ti kažem, ne želim da te naplašim, možda se meni zapao feleričan primerak, ali ako bih ja lično opet uzimao MB dobro bih se zamislio da li bih uzeo nTB (2017). Jednostavno, imao sam oba puta isti kvar.

Nije meni problem što on završi na servisu koliko je problem što nemam laptop tih nekoliko dana da radim. E to je smor.

Ali ne znam da li je još neko ovde sa foruma imao takav problem. Kažem, možda sam ja samo imao lošu sreću. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo ja mogu reci da ni na modelima iz 2018 nije u potpunosti resen problem sa tastaturom. Brat uzeo jeftiniji base model 15" i tipke S i I prave problem nakon mesec dana koriscenja. Ja sam koristio 13" TB 2017 model 5 meseci i nisam imao problema sa tastaturom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nosio u servis, nisam uspeo sam da rešim.

Ne znam šta da ti kažem, ne želim da te naplašim, možda se meni zapao feleričan primerak, ali ako bih ja lično opet uzimao MB dobro bih se zamislio da li bih uzeo nTB (2017). Jednostavno, imao sam oba puta isti kvar.

Nije meni problem što on završi na servisu koliko je problem što nemam laptop tih nekoliko dana da radim. E to je smor.

Ali ne znam da li je još neko ovde sa foruma imao takav problem. Kažem, možda sam ja samo imao lošu sreću. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja takodje imam problem sa tastaturom - double keystroke, na poslednjem modelu iz 2018te (15"). Da poludis, imam problem sa T i O tasterima. Tako da izgleda da membrana nije pomogla.
 
Ja imam Touch Bar '13 2018to. Za sad nemam problem ali ga imam tek 20 dana. Blago je reci da cu se iznervirati ako dodje do problema.
 
@ragnarok Najbolje poruci onaj uppercase ghostcover ako mozes.
 
@ragnarok Najbolje poruci onaj uppercase ghostcover ako mozes.

Ne pada mi iskreno na pamet da nesto modifikujem laptop i slicno. Platio sam AppleCare+ I ako moraju je neophocno nesto da se popravlja, moraju da mi daju zamenski prvo. Ali je svakako neverovatno da i posle 4 godine (prvi je bio Macbook 2015), tastatura ne radi kako treba.
 
@ragnarok Najbolje poruci onaj uppercase ghostcover ako mozes.

dis. ja uzeo i odlican je. moj model je pokriven 4 godine, ali svejedno siguran sam da ako se nesto desi bice - ti si kriv ne zanimas nas.

drugari, hvala svima sto ste istrazili ponasanje desnog klika za mene, shvatio sam i sam da je to normalno ponasanje, ali iz nekog razloga to nisam primecivao pre, nego tek sad na ovome zbog ovog novog touch pada.

inace da prijavim da novi ugreen dongel ne pravi problema sa wifi uopste, ni kad je vise cuda povezano na njega. to je onaj model sto se ubada direkt u laptop sa strane u oba porta, ne onaj sa kablom. i ne greje se previse, meni ostane ukljucen danima, sasvim je ok
 
Sto bi iko bio kriv osim Applea? Svi Macbookovi sa butterfly tastaturom se popravljaju na racun Applea sirom sveta, zar ne?
 
aha, osim ako ti apple serviser ne kaze: ovaj kvar nije prouzrokovan nasom greskom nego tvojom, zato fook u

edit: i nije tacno da se svi popravljaju na racun papela, samo 2016 i 2017. ovi sa 2018 su ga ugasili za godinu dana kad im istekne garancija, jer imaju kondom
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Novi sam na macbook pro. Uzeo sam macbook pro 13 2017 i5 256GB. Laptop je super ali imam problem. Namenski sam uzeo laptop zbog posla. Graficki dizajn i 2d Animacija. Primetio sam da kada radim u photoshopu, basic crtanje sa obicnom cetkicom... temperature skacu do 95c... uff. rekoh kako ce tek biti ako radim nesto zahtevnije stvari tipa u After Effects. Da li je to normalno (meni ne deluje) da masina od 2k evra nemoze da obavlja najosnovnije stvari bez dizanja temp. Malo pre pustio film da odgledam 1080p... temp 85c. Em sto temp ide u besvest, em sto mi pojede bateriju nenormalno brzo. Sat vremena gledanja filma, otisla mi baterija 40%.... Molim vas za pomoc, da li je to normalna pojava ili da nosim na servis?
 
Pozdrav svima. Novi sam na macbook pro. Uzeo sam macbook pro 13 2017 i5 256GB. Laptop je super ali imam problem. Namenski sam uzeo laptop zbog posla. Graficki dizajn i 2d Animacija. Primetio sam da kada radim u photoshopu, basic crtanje sa obicnom cetkicom... temperature skacu do 95c... uff. rekoh kako ce tek biti ako radim nesto zahtevnije stvari tipa u After Effects. Da li je to normalno (meni ne deluje) da masina od 2k evra nemoze da obavlja najosnovnije stvari bez dizanja temp. Malo pre pustio film da odgledam 1080p... temp 85c. Em sto temp ide u besvest, em sto mi pojede bateriju nenormalno brzo. Sat vremena gledanja filma, otisla mi baterija 40%.... Molim vas za pomoc, da li je to normalna pojava ili da nosim na servis?

To nije OK uopste. Ja sam na 2018 radio sve i svasta i osim kad je bas kompleksan zadatak, ventilator se jedva pali.
Filmovi tek ne bi trebalo da aktiviraju ventilator jer se dekodiranje vrsi na GPU hardverskim putem, koji obicno ne zauzima procesorsko vreme. Ja bih nosio na servis.
Takodje, zasto si 2017 Macbook platio 2000e? Mogao si 2018 da dobijes.
 
Nazad
Vrh Dno