Šta je novo?

Novi MBP sa Magic Toolbarom

Koliko ce otprilike kostati kod nas na KP? Na US store je 1299$, a na DE store je 1499€
 
jel to od sada i zvanicno ne postoji macbook pro bez te ped.erane iznad tastature?
 
lepo je trebalo za iste pare da kupim krsten laptop sa i9 procesorom i gtx1070, podignem linux, stavim macos u virtuelnu masinu i uradim gpu passthrough. sta mi je uopste trebalo da se zaje.bavam sa b.u.d.alama iz apple-a.....
 
Ili da kupiš adekvatan laptop i podigneš hackintosh.
Jeste malo zezanja, ali kad se namesti radi kao pravi Apple MBP, neki put čak i bolje.
 
odlican predlog, ali sam od toga odustao jer nikako nisam mogao da nadjem koji model radi super za tu svrhu, a nisam bas mogao da dam toliki novac iz zezanja, sigurnije mi je bilo da kupim macbook pro, jer sta ako kupim neki laptop za koji mislim da ce raditi, pa ne bude radio kako treba kao hackintosh :/

prilicno me je razocaralo to sto sam saznao da vise nece biti normalnih macbook pro-ova. bolje da se odviknem sad nego kasnije :D

jel zainteresovan neko za 2017 macbook pro sa 3 ciklusa baterije i kondomom za tastaturu :d magic mouse gratis :p
 
Ima laptopova koji rade kakao treba, ali se slažem da treba oprezno.
Provrti malo internet, ima dosta informacija.
Za "srebrnu konzervu" sretna prodaja, ja sam digao ruke od Apple-a sa modelom iz 2011.
 
Još samo da to radi stabilno kao na Apple hardveru i da postoji trackpad koji može da se meri sa njihovim...

Ljudi kojima posao zavisi od kompjutera sigurno neće budžiti Hackintosh, pogotovo na laptopu.
 
Ima laptopova koji rade kakao treba, ali se slažem da treba oprezno.
Provrti malo internet, ima dosta informacija.
Za "srebrnu konzervu" sretna prodaja, ja sam digao ruke od Apple-a sa modelom iz 2011.
ahahahahahahhaa srebrna konzerva :D :D :D vrh!

verujem da ima... malo jeste zezanja, ali moze da se napravi da radi sigurno. ja sam upravo kupio dell 9020 small form factor da od njega napravim mac mini :D navodno sve radi, kompletan hardver tog dell-a je podrzan u macos. mac mini sa ekvivalentnom konfiguracijom bi me kostao brat bratu najmanje hiljadarku, a ovo 300. i7 4690, 16gb ram, i neki radeoncic.... vrh masinica

Još samo da to radi stabilno kao na Apple hardveru i da postoji trackpad koji može da se meri sa njihovim...

Ljudi kojima posao zavisi od kompjutera sigurno neće budžiti Hackintosh, pogotovo na laptopu.

svaka ti na mestu. ja mislim da je njihov trackapd najbolji, ali tastatura stvarno moze bolje... ok je kad se naviknes, ali mislim da su stare thinkpad tastature neprevazidjene. naravno, ko je i malo ozbiljan nece budziti hackintosh na laptopu, pogotovu ne za posao... slazem se.

Dell XPS ima bolji trackpad od MacBook-a.
I beg to disagree :d mislim da je bolji na novim macbook-ovima. od modela 2015 da, ali od 2017 pa na dalje, ovaj trackpad je stvarno fenomenalan. ekran, trackapd i os su jedini razlozi zasto macbook pro po meni
 
Još samo da to radi stabilno kao na Apple hardveru i da postoji trackpad koji može da se meri sa njihovim...

Ljudi kojima posao zavisi od kompjutera sigurno neće budžiti Hackintosh, pogotovo na laptopu.

Kome treba za posao ne postavlja se pitanje, naravno da će da se uzme Apple Macbook, zavisno od visine projektovanog prihoda.
Znam ljude koji su po projektu kupovali par komada Mac Pro mašina, ali im je trebalo da zarade x puta više nego što je bilo ulaganje u njih.
Po završetku projekta ih nisu prodali :)

Za home usage po meni nema osnova davati toliki novac, može sve da se sklopi za manje para, a da radi kako treba.
Ako neko ima para i voli Apple, što da ne, nemam ništa protiv, dobre su mašine, ali su overpriced.
Koristim macOS od Tigra, prvi Mek mi je bio iBook G4, tako da poznajem celu filosofiju.
Poslednji Mek u kući je bio 15" MBP late 2011, BTO, sa kojim sam imao zezanje oko grafike, pregrevanja i još kojekakvih čuda, pa sam tada rekao ćao zdravo i šaltovao se na hackintosh.
A prošlo mi je kroz ruke skoro sve što su do tada pravili, od pre Intel ere.
 
Na laptopu zamenjena tastatura (sa sve baterijom, trackpadom i kako to vec ide)... medjutim posle toga ne radi touchid... da li sam nesto propustio, treba uraditi nekakav reset (samo sam reinstalirao sistem)? Ili da nosim opet u servis... bilo kalav savet dobrodosao, da se ne pojavim tamo kao duduk :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Konacno Macbook Pro koji mi se bas svidja... :)

Navikao sam na 17" laptopove, 15" laptopovi imaju mali ekran, koji mi ne odgovara, tako da je 16" tu negde da mi bude taman...a opet, nije mnogo veci od 15" macbooka...bolje hladjenje imaju, mnogo bolju tastaturu...dobro su se setili da je zamene... :)
Sve u svemu, iako je ovo par malih izmena, sada je MBP kompletniji laptop.. :)
 
Konačno nešto sa boljim hlađenjem, moj MBP (2019, 15inča) se greje ko kamin (zna i do 100tke da dobaci u zavinsosti šta radim na njemu).
Ovaj je i bolji i lepši i ladniji.
 
I meni se svidja, bolja tastatura, hladjenje, zvučnici i navodno i malo bolja baterija. Veći displej, u kućištu 15-ke, base storage 512 GB, šta više čovek da poželi...
 
Po meni je jako lose sto nisu malko sacekali pa ubacili nove Intel 10nm procesore. Ovako su mi vec zastareli.

Nadam se da ce 14 imati poslednju generaciju CPU, u tom slucaju bih zamenio moj MPB 13, iako je tek godinu dana star.
 
A šta to ovi ne mogu da poteraju? Po meni zamerke jedino na wi-fi čip, ako ćemo da cepidlačimo, mogli su da ubace wi-fi 6, kao na novim iP i bolju kameru za FaceTime od ove praistorijske 720p.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ta mogu sve, mogu sve i oni od pre 3 godine, nije to poenta. Meni je razocaravajuce saznanje da kupujes state of the art uredjaj sa srcem u tehnologiji od pre 5-6 godina.

Dodatno ce ovi sa 10nm da se manje greju i imaju bolje trajanje baterije.
 
Ta mogu sve, mogu sve i oni od pre 3 godine, nije to poenta. Meni je razocaravajuce saznanje da kupujes state of the art uredjaj sa srcem u tehnologiji od pre 5-6 godina.

Dodatno ce ovi sa 10nm da se manje greju i imaju bolje trajanje baterije.

Apple bi ugradio Ice Lake-Commet Lake još sutra ali Intel nije spreman.
Navodno će šestojezgrane modele isporučivati tek u prvom kvartalu 2020, tako da Apple ovde i nije imao nekog izbora, moralo je sa CF.

Inače će druga iteracija ovih modela biti pun pogodak jer će biti manja potrošnja i bolje hlađenje.

Trenutni modeli se greju nedopustivo mnogo (i prethodni su), stvarno je muka slušati ventove i peći prste užarenoj peći.
 
Poslednja izmena:
Nedostatak WiFi 6ice je ozbiljan deal breaker za mene budući da menjam laptopove na ~5 godina u proseku i trenutno sam u fazi upgradovanja rutera po stanu. Sačekaću 2020 model a tada će taman biti i novi procesori nadam se.
 
Nedostatak WiFi 6ice je ozbiljan deal breaker za mene budući da menjam laptopove na ~5 godina u proseku i trenutno sam u fazi upgradovanja rutera po stanu. Sačekaću 2020 model a tada će taman biti i novi procesori nadam se.

Ićiće taj laptop valjda i van stana, a neće svugde biti protok preko 2.5Gbs?
 
Ići će svakako, ali će dosta vremena biti i u stanu jer dosta radim i remote, a tu su i NAS uređaji na drugom kraju stana i teško je doći do njih kablom i svako WiFi ubrzanje mi neviđeno znači.

Uostalom, pričamo o mašinama od par hiljada EUR koje se kupuju da služe bar 3 - 4 godine, za te pare svako ima pravo da traži ono što mu treba i u tom cenovnom rangu ovakvi kompromisi nisu baš opravdani.
 
Nazad
Vrh Dno