Šta je novo?

Novi MBP sa Magic Toolbarom

Ninoslav

Slavan
Učlanjen(a)
07.11.2008
Poruke
2,775
Poena
405
Moja oprema  
Tablet
iPad Pro 11”
Mobilni telefon
iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch
Pristup internetu
  1. Optički internet
newmacbookpro2.jpg


newmacbookpro1.jpg


Images of New MacBook Pro With Magic Toolbar Leaked in macOS Sierra 10.12.1

macOS Sierra 10.12.1, released yesterday, includes hidden Apple Pay images that depict the brand new MacBook Pro with an OLED touch panel that's set to be announced by Apple on Thursday, October 27.

In addition to confirming that such a product is in the works, the images give us our first full look at the redesigned MacBook Pro ahead of its launch. An OLED touch panel is located on top of the keyboard, where the function keys would normally be placed, and it very clearly supports Touch ID, as it is seen used with Apple Pay.

Aside from the OLED touch panel, the MacBook Pro is notably slimmer with smaller speakers located to the sides of the keyboard. Thickness can't be determined from the images, but the machine is said to be thinner and lighter weight than existing models.

Apple will announce the new MacBook Pro on Thursday, October 27 at 10:00 a.m. A new MacBook Air model is also expected, and new iMacs are a possibility. MacRumors will provide live coverage of the event both on MacRumors.com and on the MacRumorsLive Twitter account.
 
E krastavac, ode iznenadjenje :) . Mada smo vec mesecima znali za Magic Toolbar ali nekako sam zeljno iscekivao event da ga vidim.
 
Nisam siguran da odobravam još pliće tastere. Macbook tastatura mi je već previše plitka. MBPr je taman.
 
Moram da priznam kao neko ko ima Apple laptop + monitor, da mi je Microsoft-ova press konferencija Surface Pro-a winner ove godine...
 
Mene je iznenadilo da umesto svog monitora predstavljaju tudji, LG (very expensive dongle :) )
Ajd sto su izbacili all-time-favourite ESC dugme, taj touch mi se cini da moze da bude stvarno koristan i upotrebljiv, ali tek za koju godinu kad 3rd party aplikacije krenu da dobijaju podrsku.

Najveci problem mi je sto su izbacili SVE portove koje su do sada imali: i USB i "standardan" thunderbolt i magsafe. To znaci da nista sto sada imam od periferija na macovima necu moci da koristim bez kojekakvih adaptera. Tj. hocu... na postojecim MBPovima :)
 
Poslednja izmena:
Firma sa najvećim brojem "magičnih" proizvoda. :)
BTW, lepa makina, a "magični" dodatak mi se ne sviđa.
 
PItanje je da li se gasi Macbook Air linija? Ovaj MBP je tanak i ima retinu.
 
ako sam dobro skapirao, i da i ne :)

u MB ide 4.5W cpu, u air 15W, u mpb13 28W i u mbp15 45W.

u novu 13icu sa TB ide 28W cpu, dok u 13icu bez TB ide 15W. kako unutra ide ista klasa cpu-a, a laptop je manji u svim dimenzijama, mislim da je to official zamena. e sad, dal ce stari da se prodaje dok se ne rasproda ili ce nastaviti da ga proizvode ovakvog bez nekog upgrade-a, ko zna..
 
Ukrase ideju za ovaj sekundarni ekran koji sluzi kao zamena za Fxx tastere sa LG-a v20...
I dalje me nervira nedostatak numerickog dela tastature, u stvari to me je uvek nerviralo kod MBP, iMac, itd...
 
Poslednja izmena:
Da li mi verujes da nisam ni znao da postoji prosto kad god sam posetio Apple shop u KLCC Petronas Towers-a (tokom tri godine boravka u KL) u ponudi je ubek bio iMac sa tastaturom bez numerickog dela i to me je odbilo od kupovine, a bio je dobra kupovina 27" za ~1500$ i jos se nekako tada ponovo pojavio AutoCAD za iOS, ali tada ga ne videh ni jednom sa takvom tastaturom.
Jesi li ti ovu dobio prilikom kupovine iMac 27" ili si je naknadno dokupio evenutalno doplatio za tu sa numerickim delom?

Iz istog razloga sam zaobisao i MBP, moja upotreba racunara prosto zahteva itezivno koriscenje numerickog dela tastature.
 
Ma onaj na onom Verge videu šta god da je pokušao da klikne na onoj "traci" morao je dva puta da "klikne".

Glupos' totalna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Apple i pro vise ne bi smelo da ide zajedno, dafuck nema usb?
Koristim macbook pro late 2013, ali ovaj novi ni za dz nebi uzeo, ovo sto su izbacili usb je za mene vredjanje inteligencije, ali sad ce da se pojave apple funboysi i da mi objasne da postoje adapteri.....zaebi.
Za crad reader mi ni nije zao mozda sam ga jednom u zivotu koristi, ali brate bez USB-a nebi mogao da zamislim laptop.
 
Poslednja izmena:
attachment.php
 

Prilozi

  • apple.jpg
    apple.jpg
    102.3 KB · Pregleda: 723
tja... Apple je 2005. kupio firmu FingerWorks. Pre toga je FingerWorks pravio namenske multitouch input uredjaje koji su svoje kupce pronasli medju profesionalcima (pre svega pri audio i video obradi). Te iste 2005. Apple je predstavi MacBookPro sa two-finger-scroll funkcionalnoscu. 2008. MacBook-ovi dobijaju potpuni multitouch bez koga bi danas rad u Mac OS X-u bio nezamisliv (mada verujem da ima korisnika koji i dalje koriste mis-a sa scroll wheel-om).


Ovo sto danas vidimo, po meni nema neku specijalnu upotrebnu vrednost, osim ako se LEVOM RUKOM koristi Magic Toolbar dok se desnom koristiti trackpad (ili obrnuto, poenta je u obe ruke istovremeno) jer sve ovo sto je demonstrirano do sada sa MagiC Toolbarom je moguce uraditi na postojecem trackpadu bez toga da setate ruku od trackpada do magic toolbara i obratno.

Pogotovo je glupavo da skrolujete po videu putem magic toolbara gde ste prstom PREKRILI thumbnail liniju umesto da jednostavno na postojecem trackpadu scrollujete kroz video gde lepo na ekranu vidite kompletnu thubnail liniju... zato kazem da pravu snagu vidim u paralelnoj upotrebi obe ruke (npr levom rukom na magictoolbaru "dozirate" neki efekat dok desnom navodite kursor gde da se efekat aplicira...)



btw
mozda se neko seca da je jos pre 6-7 godina bilo nagadjanja da ce Apple umesto obicnog multitouch trackpada ugraditi display :D

EDIT:
tek sad sam skapirao da cena pocinje od $1800 !!! (sa magic toolbarom) - podigli su cenu njajeftinijeg za preko $400?!!
 
Poslednja izmena:
Mislim da je ideja odlična, videćemo kako će biti sa praktičnom upotrebom. Takođe ostaje da se vidi kako će se koristiti novi ogromni trackpad koji prekriva deo gde se inače naslanjaju dlanovi prilikom kucanja. Na apple sajtu je slika gde su dlanovi naslonjeni preko trackpad-a tokom kucanja, možda prepoznaje naslanjane dlanove.

Ne razumem previše tu kuknjavu za portovima kad su svi počeli da izbacuju standardne portove i stavljaju usb-c, ovde čak apple malo kaska za konkurencijom ako ne računamo običan Macbook od pre godinu i po, gde je isto bila kuknjava pa evo vidimo nikom ništa, svet se prilagodio i ide dalje. Dakle biće novi kablovi ili adapteri koji će moći da se nabave sa alija za par dolara. Lično, voleo bih flash koji ide u usb-c umesto u standardni usb.

Više me od svega brine nova tastaura koju nisam baš najbolje doživeo na Macbook-u, možda su je ovde malo unapredili.
 
Rekli su ovi iz Apple-a da imaju palm recognition softver i da neće biti problema prilikom korišćenja trackpad-a. Videćemo kako je to u praksi.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
 
Samo da kazem da sam sada pogledao ceo video sa Apple eventa i vidim da je Adobe napravio upravo to: upotreba Magaci Toolbara jednom rukom a trackapda drugom.

Pre toga sam pogledao samo Apple promo snimke a na njima je upotreba magic toolbara - bezveze.

btw
u eventu https://www.youtube.com/watch?v=oeSVFjFHnSg na 55:40 Craig kaze Philu: 'nice FingerWorks' ;) ...igra reci?
Lepo je i onaj DJ koji je prezentovao multitouch mogucnosti rekao: 'profesionalci su kupovali namenske externe uredjaje za kontrolu aplikacije, sad je delic toga ugradjen u Magic Toolbar.'
 
Za crad reader mi ni nije zao mozda sam ga jednom u zivotu koristi, ali brate bez USB-a nebi mogao da zamislim laptop.
Card reader su izbacili jer su provalili da ga korisnici koriste za dodatni prostor, ja imam 64GB drajv koji je jeftiniji od SSD i znači za proširenje prostora.
Sada SSD od 128GB jedva da je dovoljno.

Ali izbacivanje USB se i meni čini kao loša opcija ali evo sada gledam i razmišljam šta ja kačim na MBP i koliko često i jedino što kačim je Garmin sat, Kindle i eksterni disk gde čuvam koje-šta ali sve te uređaje možda jednom mesečno. Nemam ništa posebno što mi treba i ima USB priključak, kući mi je sve umreženo. Ali generalno novi koncept mi je bezveze.
 
sad vise nece moci ni ssd da se menja, jer je neki njihov format -.-

ova nova pro serija je totalni promasaj

nista na njoj nije pro
 
Kakav njihov format? Običan PCIe m.2, isto kao i prošle godine.
 
Nazad
Vrh Dno