Šta je novo?

Novi MBP sa Magic Toolbarom

Više piksela, manje se vide, oštrije je, lepše izgleda..

Ako imaš 15" mbp, on ima 2880 1800 rezoluciju, a default skalirana je 1440x900
 
Malo mi tesko da razumem kako bi to izgledalo i kako bih rasporedio stvari, al kontam da na glavni monitor moze da stane phpstorm a na drugi slack, terminal, devtools... i zasto bih onda uzimao 4k monitor a skalirao ga na 2560 x 1440? Zar nije onda bolje ( jeftinije ) da kupim 2560 x 1440 monitore?
Zato sto je isti text ostriji na 4k monitoru zbog veceg ppi pa ces mozda i smanjiti font size u php storm.
Btw. Sto ne koristiti terminal u phpstorm? Sa 4k i 27” ces itekako imati mesta ako je u fullscreen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je bolja solucija ultrawide nego 2 monitora, ako možeš da priuštiš sebi 5k Ultrawide bio bi na konju, ako ne, nešto kao Dell U3417W (koji ja imam) ili LG 34UC99 (ima Type C).
 
apple ko apple zeza narod stalno. valjda im pada prodaja ostalih zafrkancija koje su prodavali ljudima kao maglu (ipone i ipad), pa oce sad da zarade i na malo normalnijoj publici koja kupuje donglebookpro. primoravaju te da kupis touchbar model ako oces bolju konfiguraciju, zeznuli su tolike ljude sa vega upgrade, samo da bi imali veci profit u tom kvartalu (koliko je ovaca kupilo model sa 560x, a goveda iz apple-a su sve vreme znala da ce vega upgrade da izadje za mesec dva i nisu najavljivali)

elem, ne mogu da opisem koliko mi se svidja unistenje svih razlicitih portova na svetu i uvodjenje jednog, bio to usbc, trtmrtprc, ili prctrtmrt, samo da je fakin reverzibilan i da na njemu sve RADI. dongle life je retardiran, kao i sve ove zajebancije oko gubljenja 2.4ghz wifi signala i lepljenje kablova bakarnom trakom... ali... ALI!!!!!!!!! tranzicija ima i jednu prednost - svako ko mi se ne svidja a trazi neki matrag od mene dobije samo tuznu facu ako nema usbc (a nema). nece valjati kad usbc postane standard i svi budu koristili to sra.nje.

touchbar? posle dve pune godine pokazalo se da ne vredi apsolutno nicemu, a verujem da ce tako i da ostane. zasto? zato sto su ga stavili UMESTO F tastera, ne IZNAD.

MILANE!!!! pricacemo o ovome itekako kad se vidimo u februaru, mozda si u pravu sve sto si pisao ovde, pogotovu o proslosti i prihvatanju novih tehnologija. pogotovu mi nedostaje retro druzenje i sve sto je to pratilo... ali pazi ovaj touch bar u ovakvoj iteraciji je totalna, ali totalna i kompletna glupost. da su stavili isti takav iznad F tastera druga bi prica bila, to bi podrzao maximalno, (nije da nisu imali mesta za fakin 1 mm oled ekran) ovako - glupost, ali cista glupost. naviko se narod na koriscenje tih tastera, aman, zasto im oduzimas to? kapiram da ce za 20 godina neko da dodje i kaze vidi ove budale bunile su se za izbacivanje f tastera, a mi bas lepo funkcionisemo bez njih.

da ulazim u celu pricu oko toga sto su cpu, ram i sdd zalemljeni za plocu zaista ne mogu. ne postoji nikakva normalna logika koja bi to opravdala - OSIM mozda zrtvovanja zbog portabilnosti (tanko i lako). de me briga u sustini, dani "best for bung i daj sto vise jezgara jer je bolje" su iza mene, ali me opet malo nervira. nova tastatura? paaaaaaaa dali su 4 godine garancije. ali ja sam APSOLUTNO SIGURAN da niko to nece uspeti da iskoristi, jer ce uvek da nadju razlog da ne uvaze tu produzenu garanciju: ne radi ti slovo j? e pa nasli smo ti dlaku u tastaturi ispod slova j, nas dna test pokazuje da je ta dlaka sa milice kurave koju si odradio u hotelskoj sobi, prema tome to ne spada u normalno koriscenje, dakle, plati 500 evra zamenu tastature :d

u celoj prici jedino touchpad ili kako ga retardirani apple zove trackbar (jer moramo da budemo drugaciji), i display prave razliku od osalih kompjutera. trackpad je i dalje retardirana zamena za misa, ali priznajem najbolja zamena koja trenutno postoji, ostala cuda su apsolutni horror, i to govorim samo za trackpad na novom shitbookpro, na ostalim starijim modelima je isto onako retardiran kao na ostalima. a display je sasvim korektan i na mestu, bas nista ne bi dodao, osim da su drugi proizvodjaci mamlazi. nije apple bogom dan da ima dobar ekran na svojim laptopovima, ali oni rade na tome da kad ugrade ekran (od nekog) znaju da daju presete da narod moze da izabere sta im se svidja. isto tako mogao bi da bude oled, ali treba nesto da ostane i za sledeci veliki refresh, kada ce osnovni model da kosta 18.000 usd

sve u svemu, ako neko oce da se zaje.bava sa ultrabuk horrorom sad, neka zaobidje xps, ms, lenovo (dusa me boli za ovo) i ostale zajebancije i neka uzme donglebookpro (nadam se da ce jos dugo dugo dugo da ostane donglebook, da svi izbegnemo raju "e daj mi")
 
Poslednja izmena:
^ Posteno si me nasmijao !!!

Odlican ti je post-crni humor do koske!!!

By the way kako je u izraelu, niste nesto puno zastupljeni na tv-u?

Ps. Ssd nije zalemljen, bar ne jos(ili je u pitanju sarkazam? ) .
 
muka me naterala :D

ssd je bre zalemljen u ovim novim modelima, koliko kupis u startu to ti je, nema upgrade, barem ne laki upgrade.

nem pojma sta se vrti na tv-u, nisam video tv kanal godinu dana :D ali mogu da ti kazem da je stegla zima, danas 22. stepena -.-
 
Juce se ponovih sa Macbook Pro 13, ako ne gresim najjaca verzija dostupna u 13 izdanju.

Ovo mi je prvi Mac, pa naravno za pocetak mi treba i Windows na njemu. Da li je Parallels for Mac najbolje resenje za to?
 
Ako sam dobro shvatio, Parallels ima prednost da se oba sistema mog koristiti u isto vreme (kao VM) i takodje da mogu da koriste iste fileove, ne rezervise prostor na particiji za sebe kao bootcamp...

Ne zelim da bootujem ili u jedan ili u drugi, hteo bih da pokrenem Windows iz OS X-a.
 
Onda Parallels jeste najbolji za to što ti želiš.
 
Stavio sam Parallels, bas fino radi za sada. Instalacija ne moze da bude laksa.
 
kako se nosi muceni macbook sa virtuelnom masinom aktivnom stalno? ne bih da instaliram nesto pa da kompjuter umre na mestu i vuce se ko prebijena macka. jesi ga kupio ili si nabavio negde ( :d ) meni se 80 evra cini dosta za ovo, mozda na nekom popustu, ako bude ikad :/ zapravo, ako neko ima info za pouzdano mesto za nabavku macos programa, nek mi baci na pm, znacice mi :)
 
jel probao neko netflix preko parallels-a da vozi? zasad me samo to nervira sto nemam netflix. kakvi su bre retardi ovi iz apple-a ne daju netflix za macos
 
Uzeh pre par dana MBP 13 2018 da zamenim MBP 15 2012 i naravno uzmem multiport adapter. Punjene i HDMI rade kako treba, a regularni usb mi pravi probleme sa HDD rackovima iz nekog razloga, sve je jako sporo, gotovo neupotrebljivo. Citac kartice prikljuce preko njega radi korektno.

Neke ideje?
 
Jel se nekome dešava da se mašina greje u sleep modu? Macbook pro 13” 2018.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko imao problema sa brzinom interneta na nTB 13" (2017)? Bilo gde da se nakačim na net, brzina je odlična, ali kad sam kod kuće sporiji je od dial-up-a. Na primer, Facebook feed nikako ne može do kraja da učita, isto i sa KupujemProdajem oglasima (jedva učita slike oglasa), YT da ni ne pominjem. Speedtest mi pokazuje ~1Mbps i manje, a nekad neće ni da se pokrene.

Zvao sam internet provajdera, firmware rutera je poslednji, brisao sam fajlove iz /Library/Preferences/SystemConfiguration/ kako kažu neki tutorijali, i isprobao još neke stvari sa Gugla i ništa.

Imam još jedan nTB 13" (2017) u kući i on radi bez problema, kao i ostali uređaji pored njega (iPhone, iPad i Google Pixel).
 
da nemas slucajno neki dongle uboden u njega :d
 
Nope, nemam nikakav dongle. Zakačen je na monitor preko USB-C kabla i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A jesi probao kako se ponasa kada nije zakacen na monitor?
 
USB-C dongles su jako sumnjivog kvaliteta. U firmi imamo apple original sa hdmi, usb, i hame. Zanimljivo je da originalni apple radi svuda bez problema, dok hamu prvo treba ukljuciti u MB pa onda hdmi od monitora - ako se uradi obrnuto, ne radi. Hame sa samo hdmi nisu radile ni na jednom MB. Ono sto je jos zanimljivije je da na HP Envy 13 na USB-C ni jedna hama ne radi (usb device not recognized), dok apple dongle radi iz prve :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno