Šta je novo?

Novi MBP sa Magic Toolbarom

Sa kojim sw? Nemoj mi samo neki third party nepoznati ili piratsko nesto... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najlakse File->Export sa QuickTime Player-om. QT player podrzava hardware encode, iMovie i slicno. Moze i ffmpeg i onda se koristi "-c:v hevc_videotoolbox" za hardware encode.

Mozes ovaj sample da exportujes u HEVC bbb_sunflower_2160p_30fps_normal_h264.mp4

Ako taj H264 sample exportuje za manje od 10 minuta u HEVC, to znaci da radi hardware encode.
 
Poslednja izmena:
Drzao sam oko minut i stalno se vrtio estimate oko 24-26min - isao sam export na 4K.
Inace zanimljivo mi je da se odmah prilikom odabira export prebacio na high perf. graficku.
 
Meni se na 13" sa iris plus 640 grafikom, koja bi takodje trebala da hardverski dekoduje hevc po specifikacijama, pri puštanju videa definitivno čini da to ne radi, procesor je mnogo opterećen, a na primer neki 60 fps hdr ne može ni da pusti, ide usporeno.
Nov sa na Mac-u, ako nešto treba da uradim da omogućim hw decoding, recite :)
 
Drzao sam oko minut i stalno se vrtio estimate oko 24-26min - isao sam export na 4K.
Inace zanimljivo mi je da se odmah prilikom odabira export prebacio na high perf. graficku.

Cudno je sto aktivira dGPU posto se do sada za hardware encode/decode koristio samo iGPU (QuickSync) osim na starijim masinama sa procesorom koji nema iGPU. 24-26 minuta za taj sample je ~12 fps encode, to je definitivno software encode.
 
Meni se na 13" sa iris plus 640 grafikom, koja bi takodje trebala da hardverski dekoduje hevc po specifikacijama, pri puštanju videa definitivno čini da to ne radi, procesor je mnogo opterećen, a na primer neki 60 fps hdr ne može ni da pusti, ide usporeno.
Nov sa na Mac-u, ako nešto treba da uradim da omogućim hw decoding, recite :)

Ako koristis QT player, ili Safari stream, onda nista dodatno ne treba za hardware decode. E sad sto ne radi, ne znam, moralo bi da bude ispod 10% opterecenje procesora kada je u funkciji hardware decode.
 
Poslednja izmena:
Uzeh i ja malopre 15" 2017 space gray, prvi utisci su odlicni, prvo sto sam primetio je da je tastatura malo glasnija, ali odziv je fenomenalan i prijatna je za kucanje... Porucio odmah USB-C > Display port i jos jedan na DVI posto ide na 2 monitora, sad treba docekati da to stigne.

Ekran odlican, zvucnici me iznenadili, ne kontam odakle dolazi ovakav zvuk, a laptop toliko tanak.

Touch bar meni za sada izgleda jako koristan, a kontam da ima jos prostora za napredak tu.

Touchpad odlican, samo jos nisam nasao namenu za force touch, posto ja odmah stavim da klik bude na tap pa ga ni ne stiskam.

Ima neko preporuku za neki dobar case i sleve, zao mi da ga izgrebem ovako savrsenog, a nije da ga necu nositi?
 
Poslednja izmena:
@Ultimo uzmi u obzir dve stvari za externe monitore.
1. Jeftiniji usb-c-hdmi ne podrzavaju preko FHD (apple-ov 3-in-1 sa hdmi, usb, usb-c podrzava QHD@60Hz, a 4k nisam testirao da li je 30 ili 60Hz)
2. Kada nakacis external display uvek ce ti biti ukljucena discrete gpu i nece ti trajati baterija duze od 3.5-4.5 sata, dakle uvek moras ga imati na adapteru

Sto se tice touchbara ok je, i ja sam za sada video jedino ok primenu tipa u iOS simulatoru, ostalo manje vise je slabo. IntelliJ npr jos nema nikakvu podrsku... [emoji20]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Monitori su mi dell 1920x1200 i 1920x1080 tako da cu biti ok, prvi je na display port drugi je na DVI.

80% vremena radim na stolu sa monitorima i tu ce biti i punjac ukljucen uvek, sad koliko ce to bateriji da steti ne znam, to je vecita dilema...

Ja bih recimo u PhpStorm-u ubacio da mi na touchbaru stoje tabovi otvorenih fajlova to bi mi bas koristilo kad radim ovako iz kreveta kao sad ;)
 
Ja sam to navikao na kb shortcut, ali bilo bi dobro da ubace za stvari za koje trebaju F keys poput da stopiras tomcat/node/stagod


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da electron jos nije ubacio podrsku za touchbar? Mozda se varam (nisam ispratio)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Touchpad odlican, samo jos nisam nasao namenu za force touch, posto ja odmah stavim da klik bude na tap pa ga ni ne stiskam.

Pored muke sa dongolvima i meni je ovo najveci problem... Meni tap i prvi klik zavrsavaju posao ;) steta ne iskoristiti i force touch... Keep me posted

Necu davati utiske, jos sam u periodu tranzicije 2012 -> 2017 MBP (ako ikome i treba).... taman dok ne resim par stvari:
1) Da li neko zna dobar dongle za gigabit mrezu? bilo single ili uz hub... Bitno mi je da je pouzdan i pravi gigabit...
2) Kako da uradim transfer najbrze.. ucb-c sto sam dobio je 2.0 only i nije za transfer mode? Da uzmem neki USB 3 OTG dongle, i stari podignem u transfer modu sa muskim usb-a kablom na oba kraja?
3) imam dva eksterna hd monitora, cenim da po jedan najjeftiniji HDMI i jedan DVI cisto raznolikosti radi resavaju posao?
4) Jel se neko igrao sa onim magnetic usb kablicima 3-in-1? Kinezi imaju UCB-C, Llightning i USB kao detachable part... jel moze to da gura punjenje? magsafe alternativa?
 
Što ne pogledaš neki ultrawide? Koristim Dell U3417W, meni je on zamenio 2x25" za programiranje.
 
Gledam i njih, ima drugar bas dell 34" nego sam video ovaj na oglasima pa cisto da pitam... I meni se cini da je bolje ultrawide za taj multitasking.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sta mislis n1tr0 da li http://www.lg.com/us/monitors/lg-43UD79-B-4k-uhd-led-monitor moze da zameni 2x24" za programiranje? Treba mi storm, slack, terminal i debugger, znaci 4 stavke da budu na ekranu non stop.

Radio sam 4 dana na ovom monitoru na laptopu, i sada mi oci placu kad gledam u Dell u2412m...

Ja iskreno jedino cim bih menjao 2x24 je 2x24 ili 2x27 sa vecim ppi (4k, 5k). Ne pomaze meni tu ni ultra wide ni velicina. Ako stavis storm na cetvrtinu ekrana to je kao da ga koristis na fhd - nema poente. Kada imas 2x4k imas mnogo vise pixela na raspolaganju i screen estate.

Izvini na kasnom odgovoru - dodaj @ ispred nick da mi dodje notifikacija :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ја сам генерално задовољан са комбинацијом MBP15 + 27" 4k монитора. На 27 ми је отворен IntelliJ преко целог екрана а све остало је, углавном, на екрану мекбука са 3-4 виртуелна десктопа.
 
Ja sam probao jednom 27 @4k ali mi je to bilo sitno pa sam morao da koristim scaled rezoluciju, i onda se naravno izgubi estate. Za dobar ppi i estate jedino ovo sto nitro kaze, 2x @4k.
 
5K na 34"? :)



Ili 2 x 5K na 32"? :D

 
Ja sam probao jednom 27 @4k ali mi je to bilo sitno pa sam morao da koristim scaled rezoluciju, i onda se naravno izgubi estate. Za dobar ppi i estate jedino ovo sto nitro kaze, 2x @4k.

Ја користим 2560х1440 скалирану резолуцију на 27”, што је заправо једна од понуђених опција када одем у Displays.
 
Uh moracu nesto da resim uskoro, stigli mi kablovi i ono bas je smor za gledanje, a do juce mi bio vrh monitor :)
 
A gde imaju da se kupe kod nas LG ultrafine 4k i 5k monitori? :)
@ays: da ne koristis mozda 27UD88? Ako da - koliko ga vec imas, posto sam cuo sam da jedno 10-20% riknjava (da je los QC bio na toj seriji)?
 
@n1tr0, koristim ga ja već mesec dana na 2017 nTB, pa slobodno pitaj ako te nešto zanima.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A gde imaju da se kupe kod nas LG ultrafine 4k i 5k monitori? :)
@ays: da ne koristis mozda 27UD88? Ako da - koliko ga vec imas, posto sam cuo sam da jedno 10-20% riknjava (da je los QC bio na toj seriji)?

Користим неки НР Енви 27, добих га од фирме. Монитор као монитор је ништа специјално али је екран добар. Било је мало цимања наћи одговарајући адаптер али шта да се ради...
 
@ays koji si na kraju uzeo a da je 4k@60Hz? :)

@Iwantchitzz konkretno da li je jos ispravan? :d
Salu na stranu, zanima me jel ga ima kupiti samo na crnjaka ili ga ima negde i u legalnoj prodaji?
 
@n1tr0, ja sam ga u decembru jurio da kupim legalno i od svih prodavnica samo sam u ComTrade-u našao jedan primerak na stanju. Međutim, kasnije se ispostavilo da je taj primerak "negde zaturen" u magacinu i nisu imali još neki.

Na kraju sam čekao dve nedelje da stigne od Mađara i tako uzeo, krastavac.

On topic - ima li neko problema sa tipkama na 2017 nTB i TB? Meni levi Shift više radi nego što ne radi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sto se tice monitora - ne mogu da verujem da ovakvih monitora nema na trzistu, ali zato gaming krsevi FHD nabudzenog dizajna od 1000 eura ima svuda... Svasta...

On topic - Ja imam 2017 TB (15) i nemam za sada nikakvih problema (doduse imam ga nekih 4 meseca sada). Dvojica drugara imaju 13 nTB i takodje nemaju problema, a koriste ih svaki dan na poslu bez external keyboard.
 
Nazad
Vrh Dno