Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Fixed

Ako ovako razmišlja neka kupi ps4, ako hoće da se igra neka kupi NS. PS4 i Xbox su konzole koje bi da budu kompjuteri, a to im ne polazi baš najbolje. Dok je NS(Nintendo u svakom smislu) igračka konzola, i služi baš tome, za igranje. Sa NS su konačno i spojili kućnu konzolu sa prenosivom, i napravili ultimativnu zabavu.
WiiU je iz današnjeg ugla više bio eksperiment za prelazak sa Wii(kućne) na NS(hibridne Wii+3ds)

Ne ne prolazi im uopšte. PS4 prodat u 75 miliona primeraka a XO u 36. Baš im ne prolazi:) Do kraja životnog ciklusa PS4 ima da prebaci 100 miliona.

Generalno, konzole su pred izumiranjem. Prenosive konzole će biti izbrisane zahvaljujući mobilnim telefonima/tabletima čije tržište mobilnih igara je već sada vrednije nego tržište konzolarnih igara. Generalno, svi su mislili da će predhodna generacija konzola biti i zadnja generacija, ali eto nije. Što se tiče neke sledeće generacije konzola, čisto sumnjam da će do nje doći.
 
Poslednja izmena:
PS5 je siguran, manje vise. E sad posle toga pitanje. Ja bih iskreno najvise voleo da u sledecih 5-7 godina cloud gaming uzme sve vise zamaha.
PS Now je ok kao neki pionirski poduhvat, stavise fino to radi, bar ja sto sam probao. Ne treba ne znam kakav net, posebno ne kod nas u Srbiji gde za 1600 dinara imas 40mbit, npr. A i input lag je bio skoro pa neprimetan. Na sve to Sony se rasturi od prodaje PS Plus servisa/naloga, s`razlogom, odlican potez sa njihove strane. Eto ideje da spoje te dve stvari....To ce im objektivno ostaviti veci prostor u budzetu za njihov software tim. Sto se ekskluziva tice uz Nintendo su broj 1.

To bi, sigurno moglo da pogura i dalje razvoj i napredak internet infrastrukture. Ja licno jedva cekam da vidim kako ce proci GeForce Now projekat za PC cloud gaming, beta je za sada prijatno iskustvo.
No to u ovom, u nekom narednom periodu i nije bas realno.
 
Poslednja izmena:
Generalno, konzole su pred izumiranjem. Prenosive konzole će biti izbrisane zahvaljujući mobilnim telefonima/tabletima čije tržište mobilnih igara je već sada vrednije nego tržište konzolarnih igara. Generalno, svi su mislili da će predhodna generacija konzola biti i zadnja generacija, ali eto nije. Što se tiče neke sledeće generacije konzola, čisto sumnjam da će do nje doći.

Eh, pre par dana je izašao izveštaj za prodaju u januaru u Americi, prodato je najviše konzola (preko 1m) i igara od 2011. godine.
Tržište konzola (i igara) je veoma jako i zdravo.
 
PS5 je siguran, manje vise. E sad posle toga pitanje. Ja bih iskreno najvise voleo da u sledecih 5-7 godina cloud gaming uzme sve vise zamaha.
PS Now je ok kao neki pionirski poduhvat, stavise fino to radi, bar ja sto sam probao. Ne treba ne znam kakav net, posebno ne kod nas u Srbiji gde za 1600 dinara imas 40mbit, npr. A i input lag je bio skoro pa neprimetan. Na sve to Sony se rasturi od prodaje PS Plus servisa/naloga, s`razlogom, odlican potez sa njihove strane. Eto ideje da spoje te dve stvari....To ce im objektivno ostaviti veci prostor u budzetu za njihov software tim. Sto se ekskluziva tice uz Nintendo su broj 1.

To bi, sigurno moglo da pogura i dalje razvoj i napredak internet infrastrukture. Ja licno jedva cekam da vidim kako ce proci GeForce Now projekat za PC cloud gaming, beta je za sada prijatno iskustvo.
No to u ovom, u nekom narednom periodu i nije bas realno.

Pripazi sta zelis, mozda se i obistini. A posle moze biti kukanja za tradicionalnim konzolama i igrama koje nisu "live services"... ;)

Taj cloud gaming je meni odlicna opcija za neke starije naslove koje sam propustio da odigram, inace kao trajno resenje, ne hvala.
 
Pripazi sta zelis, mozda se i obistini. A posle moze biti kukanja za tradicionalnim konzolama i igrama koje nisu "live services"... ;)

Taj cloud gaming je meni odlicna opcija za neke starije naslove koje sam propustio da odigram, inace kao trajno resenje, ne hvala.

Dobro, svako gleda iz svog ugla. Kazem probao sam i super mi je i za nove naslove, samo da vidimo koliko ce zamaha uhvata zbog internet infrastrukture. Ja bih voleo da uspe, ali samo sa nekim pristojnim (za krajnjeg kupca/korisnika) payment modelom. Po meni, to je subscription, za sada nvidia ne vidi to bas u tom pravcu, videcemo vec.

Sto se tice kukanja za tradicionalnim konzolama i hardverom, sta znam, muka mi polako postaje od svega toga, sto zbog cena (vidimo kakva je cena GPUa i Rama), drugo msm da je vreme da se krene napred. Ako Sony kroz neki svoj potencijalni servis (ako ga bude), ponudi da PS ekskluzive bude igrive na cloud-u, kvaliteta kao sto je sad GeForce Now, a tek je u beti, onda sto se mene tice ka konzolama necu ni pogledati.

Opet sve to treba gledati iz ugla ove sredine ovde, gde PC igraci (tu sam i ja, mahom) cine vecinu, gde se jadva skrpi za pc od 500-600e, i onda se igraju piratizovane igre. Na ovakvim servisima to nije opcija. Kako god, kazem, kao jos jedna dodatna opcija, voleo bih da uspe. Ako supe, sve rasprodajem:d
 
Tease naravno nema nikakvog drugog smisla sem najave za Switch.

E sad... Sve je to super i krasno, ali Diablo jako mnogo zavisi od patcheva i eventova, ako ne moze switch da isprati tempo konzola i PC-a, bolje da ga i ne izbacuju. Fifa za Switch je velika bruka i sramota za EA.
 
Vrlo brzo je neko iz blizzarda odgovorio nesto u fazonu we have nothing to announce, taaako da, ili troluju ili nista od toga. mada i najava za diablo4 za pc ne bi bila nista losija, verovatno bi bila i bolja : )
 
Da to je tease, inače i ranije je bilo nekih glasina tako da je vrlo moguće da Diablo 3 stvarno stiže na Switch (Blizzard sigurno neće potvrditi postojanje igre putem maila pogotovo ako imaju NDA),.



Tease naravno nema nikakvog drugog smisla sem najave za Switch.

E sad... Sve je to super i krasno, ali Diablo jako mnogo zavisi od patcheva i eventova, ako ne moze switch da isprati tempo konzola i PC-a, bolje da ga i ne izbacuju. Fifa za Switch je velika bruka i sramota za EA.

Ne vidim u čemu bi tačno bio problem, izbace Diablo 3 koji uključuje verovatno sve ekspanzije i sve pečeve i završili su posao.
Fifa za Switch je prilično dobra igra i jedan od najboljih portova za Switch, to što fali jedan mod i u pitanju je drugi engine, ne menja mnogo stvari pošto je opet u pitanju prilično dobra igra i port.
 
Poslednja izmena:
Vi koji imate Switch,gde ste ga kupili?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zdravo svima, od sutra postajem vlasnik switcha.

Pošto ću uglavnom kupovati igre digitalno, da li koristite USA account ili neki drugi?
 
Zdravo svima, od sutra postajem vlasnik switcha.

Pošto ću uglavnom kupovati igre digitalno, da li koristite USA account ili neki drugi?
Kakvi su ti utisci? Ja sam na korak da kupim. Plasi me malo izbor igara.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Baš sam zadovoljan, što se tiče igara, uzeo sam ga zbog Switch ekskluziva. PS4 imam za sportske igre i neke druge stvari, ali Switch konzumiram na drugačiji način. :) Za sad uglavnom Mario Kart i Mario Odyssey.
 
Meni jedino te dve igre i deluju primamljivo za switch.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Zeldu ne treba zaboraviti. Mada za potpun ugodjaj i najbolji nacin da se odigra zelda, PC i Cemu emulator, patch za 60fps i graphics packovi. Stim sto za tako nesto u 60fp++ ipak treba i7 7700k/i5 8600k.
Meni licno, Switch je pre svega handheld i za tako nesto je vrh.
 
Donkey Kong TF dosao do poslednjeg šefa na emulatoru i greskom obrisao [emoji21] to bi bilo opravdanje da se pazari Switch[emoji16]
 
Ima i imaće još dobrih, najavljeni Donkey Kong, Mario Aces Tennis, Splatoon 2 je isto dobar...
Na ivici sam da uzmem. Tj uzecu u narednih par dana. Kako uzimate igre? Ja za ps4 i xbone uzimam sve digitalno. Verujem da i nintendo e store ima sales cesto.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja sam na kraju napravio USA nalog i kupio eShop kartice na offgamers.com.
 
A ima li razlike sa Evropskim nalogom?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ima, u cenama. :)

Na EU je, recimo, Mario Mart 60€, a tamo je 60$, što mu dođe oko 47€.
 
Ljudi, da li vam se jedan joy con brze prazni od drugog? Meni npr levi drzi manje od desnog..
 
Nisam to primetio, ali jesam primetio da levom treba duze da se sinhronizuje kada se otkaci.
 
Ja mislim da mi se problem resio.. Ali, tek posle 5-6 praznjenja joy cona. Sada mi je odpr. levi crkne, a desni izgura jos 1h
 
Ja sam na kraju napravio USA nalog i kupio eShop kartice na offgamers.com.

Znam da EU eShop podržava direktno plaćanje sa naših internet kartica tako da ti ne trebaju eShop kartice,
kapiram da bi trebalo da radi i za US eShop isto.



Kakvi su ti utisci? Ja sam na korak da kupim. Plasi me malo izbor igara.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Što se tiče dobrih Switch igara koje su izašle do sada, Zelda BotW, FAST RMX, Mario Kart Deluxe 8, ARMS, Splatoon 2 (ovu igru ljudi definitivno trebaju bar da probaju, veoma zabavna i zarazna online 3rd party shooter igra), Pokkén Tournament DX, Mario + Rabbids, Xenoblade Chronicles 2, Mario Odyssey i Bayonetta 1/2, plus neke 3rd party mulitplatform igre koje mogu biti zanimljive zbog full handheld moda kao što su Rocket League, Skyrim, Doom, Fifa, La Noire, RE Revelations...a sledeći mesec izlaze i Donkey Kong Country: Tropical Freeze, Dark Souls Remaster i South Park, plus tu je naravno i gomila indie igara.
 
Znam da EU eShop podržava direktno plaćanje sa naših internet kartica tako da ti ne trebaju eShop kartice,
kapiram da bi trebalo da radi i za US eShop isto.





Što se tiče dobrih Switch igara koje su izašle do sada, Zelda BotW, FAST RMX, Mario Kart Deluxe 8, ARMS, Splatoon 2 (ovu igru ljudi definitivno trebaju bar da probaju, veoma zabavna i zarazna online 3rd party shooter igra), Pokkén Tournament DX, Mario + Rabbids, Xenoblade Chronicles 2, Mario Odyssey i Bayonetta 1/2, plus neke 3rd party mulitplatform igre koje mogu biti zanimljive zbog full handheld moda kao što su Rocket League, Skyrim, Doom, Fifa, La Noire, RE Revelations...a sledeći mesec izlaze i Donkey Kong Country: Tropical Freeze, Dark Souls Remaster i South Park, plus tu je naravno i gomila indie igara.
Sjajno. Meni stize za koji dan. Vidim da cu skyrim da kupim i treci put :). Jel si uzimao screen protector i pro joypad?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno