Šta je novo?

telenor usb greska?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
imam neki stari telenor usb stick za net, koji mi je na starijem meku na 10.8.5 radio sasvim korektno..... sad sam na novijem meku i el capitan sistemu, i probam da ga instaliram, iz foldera mac sa usb pokrenem, odaberem lokaciju, password za osx, i onda mi kaze, nemoze da instalira jer nema softwarea za instalaciju?
ima neko slican problem ili zna kako ga resiti?
 
Ručno podešavaš. Odeš u system preference > network > pa podešavaš


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
ali on uopste ni ne instalira software, kod tebe sam video u nekim prethodnim postovima da je instalirao ali da ga kapetan nije video.....
 
Pa i ne treba ti njihov softver, samo da ga prepozna kao hardver u system preference > network pa na + i iz padajućeg menija izabereš Huawei ili ZTE, zavisi koji je modem. Ali ako je stari mnogo usb, možda neće ni to hteti i moraš po novi u telenor


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
ja sam tu izgleda super glupav, kad kliknem na +, nudi mi wifi, ethernet ili btooth da dodam, nigde ne vidim zte....
 
Pa možda ne radi


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
ma stavim ga na stari macbook gde je bio i pre, i radi najnormalnije....
 
Pa ne radi na novim verzijama softvera


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Kad već postoji tema, da li je neko uspeo da otključa ovaj Huawei modem da radi sa drugim karticama?
Imam 3 takva van stroja u firmi a dobro bi mi došli po raznoraznim vukoj*binama...
 
probao sam nesto sto sam nasao na netu, da u terminalu ukucam csrutil disable, ali i dalje nece da instalira telenor..... u telenoru kazu da skinem nove drajvere.... odustao sam od telenora, uzeo sa, VIP usb, koji je odmah instalirao iz prve, ali sad tu imam neku nebulozu, koja me jako nervira. usb i net rade savrseno, dok ga ne izvadim iz mac-a, posle toga kad utaknem usb ponovo, ne vidi sim karticu, tojest no device...... deinstaliram vip net i ponovo ga instaliram, i ponovo sve savrseno radi do ponovnog vadjenja usb sticka...... ima li resenja tome?
hvala
 
Nazad
Vrh Dno