Šta je novo?

Da li je graficka odsvirala svoje?!?!?

BuNnY_nIsH

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2005
Poruke
543
Poena
320
Pozdrav, ukratko cu da opisem dogadjanja pa ako moze neko da mi pomogne. Zadnjih par dana me zeza komp nenormalno, koci se i svasta nesto, a narocito kad gledam neki film (tu jos nisam sumnjao na graficku, nego sam mislio da mu treba jedan reinstall win), onda je pocelo da se desava da nece da se podigne win i tome slicno...99% sam bio siguran da je crkla graficka kad su se pojavile uspravne linije na ekranu jer mi se to desilo ranije kad mi je prethodna graficka crkla. Jedino sto me je pokolebalo da li da se oprastam od nje ili probam ono sto sam negde video da pominju da je ubacujem u rernu je to sto se jedan dan aktivirao window najnormalnije i sve radilo kul...cak sam skinuo neki program za testiranje i on je radio 15ak min. kartica je pod opterecenjem najvise isla do 82 stepena i sve je radilo lepo bez greske i glatko. Onda kad sam pustio film ubrzo su poceli problemi...Nisam nesto u finansijskoj mogucnosti da ulazem trenutno u komp pa zato gledam dal postoji sansa da je nesto drugo, da li imam nekih alternativa i da li uopste servisi popravljaju graficke. Inace zadnja 2 dana samo se ucita ono na pocetku kad se pali komp i nece dalje...Inace u pitanju je AMD radeon HD 7700, ploca gigabyte ga-780t-d3l (ponadao sam se da ista ima integr.karticu da se sluzim ali izgleda da nema), Proc.AMD fx 4300 quad core....ako je sve ovo uopste bitno


Molim vas za misljenje, predloge, ideje...eniting :)


hvala unapred
 
ja bih proverio hard disk... nece da se digne sistem, zabada kad pustis film (znaci veci fajl sa hard diska...)... proveri to prvo, skini hirens boot disk (sa drugog kompa jelte), nabaci ga na flesku preko Rufus programa, bootuj ga i testiraj hard disk... mozes i da udjes u onaj parted magic, live linux, ima ga na hirensu... imas i tu da vidis disk health
 
hmmm a one linije vertikalne sto izasle...mislis da mogu da budu posledica loseg HDD-a...kolko sam ukapirao to mu dodje skoro neki siguran pokazatelja da je grf. mozda gresim
 
ne mogu, ali koliko sam skontao, desilo se jednom... pokusaj ovo sto sam ti rekao,pa cemo da vidimo dalje...
mada,ako imas uslove, mozes da probas i sa drugim napajanjem prvo, da se iskljuci ono u startu...
 
pojavile su se linije jos jednom posle, i od tada nece da prodje ono ucitavanje na pocetku kad se upali komp...izmedju ta dva pojavljivanja je radilo sve lepo i kazem cak sam je testirao sa nikim rezolucijama i napinjanjima i radila je ok...al sad ne mrda
 
pa brate nisam vidovit, a ni svemoguc da ti popravim odavde :D
probaj redom, ne znam sto ti je problem, do sad si mogao 3x da vidis to sa hirensom
 
probao sam hdd i graficku kod caleta na kompu a i njegovu graficku i hdd sam ubacio kod sebe...isto se sve desava pa bi eliminisao te dve stavke...nikako ne mogu da pocnem instalaciju ni win10 ni win7....Win 10 nekako pokrenem instalaciju i na pola pocne neke erore da izbacuje a win 7 isto na pola stane i izlaze one linije preko ekrana...deluje mi da je softverski nesto ali NIKAKO ne mogu da uradim neki master reinstall ili tako nesto...kad god krene u neku tako instalaciju zabaguje...???????
 
Ram probaj drugi.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno