Šta je novo?

Smarthome (najjeftinija moguca resenja)

Micro, jesi porucio/probao neku 433MHz RF uticnicu sa Broadlinkom?
 
Baci neku sliku tog arduina da vidimo kako izgleda.
Koliko znanja iz elektronike je potrebno za zaebanciju sa arduinom?
Videh na yt dobru ideju za Smart Door lock, lik nalepio ispred vrata sličicu na koju prisloni telefon, ovaj iskoristi moć nfc-a i šalje komandu za otključavanje vrata :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Baci neku sliku tog arduina da vidimo kako izgleda.
Koliko znanja iz elektronike je potrebno za zaebanciju sa arduinom?
Videh na yt dobru ideju za Smart Door lock, lik nalepio ispred vrata sličicu na koju prisloni telefon, ovaj iskoristi moć nfc-a i šalje komandu za otključavanje vrata :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Da to je jako prosto da se napravi a mnogo dobro. Ja cu to da uradim za kancelariju posto ne mogu jos da pocenm po kuci jer za ove moje je to nuklearna fizika :D .

Nfc citac za arduino 2-3$


Evo fotki od verzije 0.1 do 1.0 finalne :D

photo_2016-11-30_22-49-22.jpgphoto_2016-11-30_22-50-20.jpgphoto_2016-11-30_22-50-15.jpg
 
Elegantno, nema šta :)
Jesi imao kakvo znanje iz elektronike pre nego što si počeo da radiš sa arduinom?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Elegantno, nema šta :)
Jesi imao kakvo znanje iz elektronike pre nego što si počeo da radiš sa arduinom?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Pa jesam ono solidno ali samouk sam :D .

Youtube i tako krenes ucis laganica. Ja sad imam vec i puno alata za elektroniku solidno se ozbiljno bavim time msm kao hobijem.

Sad radim na cnc masini. Elektroniku sam zavrsio samo mehanicki deo mi ostao.
 
Da li je Broadlink RM3 Pro trenutno najbolje rešenje za kontrolu IF/IR uređaja i neku sitnu automatizaciju ili ima i boljih alternativa?
 
Mislim da jeste, ima sve što je potrebno, IR+RF+WiFi

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da, konektivnost nije problem, ali vidim da ima malo žalbi na aplikaciju i sl. Naročito za iOS, pa sam mislio ako možda ima neko bolje rešenje.
 
Nije mi jasna predstava u vezi teme "Smarthome (najjeftinija moguca resenja)".

Ako je na primer već ugrađena klasična elektroinstalacija sa svim prekidačima za svetlo i svim priključnicama (običnim mono bez uzemljenja, šuko mono sa uzemljenjima, trofaznim..........) i omalterisana, u slučaju naknadne ugradnje smarthome da li opet to iziskuje pravljenje kanala po zidu i plafonu radi ugradnje nove instalacije?

Lepo u vezi servomotora za roletne, ali ako se ne varam, do svakog prozora i vrata koji imaju aluminijumske roletne se mora praviti kanale radi napajanja tih servomotora?

Da li se svi ti elektronski sklopovi za smarthome mogu upakovati u neko plastično kućište za elektroorman tj. na metalne šine pored svih automatskih osigurača?
 
Nije mi jasna predstava u vezi teme "Smarthome (najjeftinija moguca resenja)".

Ako je na primer već ugrađena klasična elektroinstalacija sa svim prekidačima za svetlo i svim priključnicama (običnim mono bez uzemljenja, šuko mono sa uzemljenjima, trofaznim..........) i omalterisana, u slučaju naknadne ugradnje smarthome da li opet to iziskuje pravljenje kanala po zidu i plafonu radi ugradnje nove instalacije?

Lepo u vezi servomotora za roletne, ali ako se ne varam, do svakog prozora i vrata koji imaju aluminijumske roletne se mora praviti kanale radi napajanja tih servomotora?

Da li se svi ti elektronski sklopovi za smarthome mogu upakovati u neko plastično kućište za elektroorman tj. na metalne šine pored svih automatskih osigurača?

Postoje prekidači koji se bežično kontrolišu, tako da nema potrebe za izvođenjem novih instalacija. Što se tiče utičnica, postoje svakako "utikači koji idu u utikače" koji se mogu kontrolisati bežično.

Postoje rešenja i koja idu na DIN šine (kao automatski osigurači) i koji mogu da pale i gase određeni elektro vod. Problem je uglavnom postoji li dovoljno mesta za tako nešto na razvodnoj tabli...
 
Postoje prekidači koji se bežično kontrolišu, tako da nema potrebe za izvođenjem novih instalacija. Što se tiče utičnica, postoje svakako "utikači koji idu u utikače" koji se mogu kontrolisati bežično.

Postoje rešenja i koja idu na DIN šine (kao automatski osigurači) i koji mogu da pale i gase određeni elektro vod. Problem je uglavnom postoji li dovoljno mesta za tako nešto na razvodnoj tabli...

Cena tih bezžičnih prekidača, bezžičnih utikača koji idu u utikače ali u skladu sa gore navedenom temom tj. najjeftinija rešenja?

A što se tiče servomotora, kako dovesti žice do njih radi napajanja istih? Nisam siguran da se može izvesti bez pravljenja kanala u zidu ili plafonu.
 
Nazad
Vrh Dno