»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 41

Tema: Đurine kućne čarolije

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.346

Đurine kućne čarolije

Evo jedan mali hack da se poprave vrata kod nekih C64 kasetofona...
        Click image for larger version. 

Name:	Rec0046a.JPG 
Views:	222 
Size:	443,4 KB 
ID:	212493
        Imam jedan C64 kasetofon koji veoma dobro učitava, ali mu vrata malo ispadaju, što sam automatski pripisao polomljenoj plastici samih vrata na spoju sa telom kasetofona (veoma čest kvar). Pre neki dan sam ga opet nešto otvarao, pa sam hteo da vidim šta je tačno polomljeno i utvrdio - ništa. No, vrata čim se otvore, ispadaju iz ležišta sa leve strane. Posle malo zagledanja sam našao da je uzrok izlizana plastika na spoju vrata i kućišta:

Name:	Vrata1.JPG 
Views:	211 
Size:	392,6 KB 
ID:	212490
        Zbog izlizane plastike, vrata se pri otvaranju malo pomere u stranu, što je dovoljno da ih mehanizam sa orpugom izbaci iz ležišta. Posle nekoliko rešenja koja su mi se motala po glavi, opredelio sam se za ovo:

Name:	Vrata2.JPG 
Views:	211 
Size:	541,7 KB 
ID:	212491
        Metalni lim u blagom S obilku drži vrata tik uz plastiku sa oprugom (sam metalni lim je u donjem kraju dodatno malo zakrivljen ka spolja, da njegova ivica ne bi grebala plastiku)...

Name:	Vrata3.JPG 
Views:	203 
Size:	157,9 KB 
ID:	212492
        ... i lepo radi. Koliko će dugotrajno biti, to ću tek da vidim, no zasad obećava.

Ako neko ima sličan problem, možda pomogne.

Temu nisam otvorio kako bih se hvalio svojim rešenjem, nego sa skrivenim ciljem da i drugi pošalju neka svoja hack rešenja mehaničkih problema sa starim mašinama. Ako imate štogod - šaljite...
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Member Avatar korisnika Elvir
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        227
        Nice work!

Moj kasetofon je bez vrata i nekako mi je to uvek bilo kao šmek!

Name:	WP_20161018_18_11_10_Pro_zps6ercx3qx.jpg 
Views:	271 
Size:	194,4 KB 
ID:	212495

Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        227
        Usled naleta emocija i nostaglije, imam nameru da u dogledno vreme kreiram svoj kasetni komplet/kompilaciju krekovanih igara u Turbo250/2002 modu. Od igara bi obuhvatio mnogo toga, od starih do novijih. Preko oglasa se mogu nabaviti nove neotpokavane kasete, koje bi iskoristio za projekat.

Nesto slicno sam radio pre jedno 2 godine ali ovo bi bilo nesto ozbiljnije...
        Menjao Elvir : 06.11.2016. u 18:31

Member
        Na forumu od
        Oct 2012
        Poruka
        26
      5. Moja mašina
        • CPU: 3600+
        • MoBo: AM2
        • RAM: DDR2 4 GB
        • VGA: 740 GT
        • MON: 23 inch
        • HDD: 500 GB WD
      6. Citat Citiram korisnika: Elvir Pogledaj poruku
        Usled naleta emocija i nostaglije, imam nameru da u dogledno vreme kreiram svoj kasetni komplet/kompilaciju krekovanih igara u Turbo250/2002 modu. Od igara bi obuhvatio mnogo toga, od starih do novijih. Preko oglasa se mogu nabaviti nove neotpokavane kasete, koje bi iskoristio za projekat.

Nesto slicno sam radio pre jedno 2 godine ali ovo bi bilo nesto ozbiljnije...
        To će biti super siguran sam.
        Naročito komplet novih igara.

"C=64 igre 2016.godina" !!!!
        i tako dalje..

Member Avatar korisnika C=o=b=e
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      8. Moja mašina
        • CPU: 68k/MOS6510
        • RAM: 2MB/64k
        • VGA: AGA/ECS/VIC-II
        • MON: Trinitron Sony
        • HDD: 880KB
        • OPT: Sony KSM-2101BAM
        • SND: Paula/SID
      9. "Najbolje igre decembar 2016"
        Samo maloletne igrice. Ima ih dovoljno dobrih da se popuni i kaseta od 90min.
        Stare vec imamo po kasetama naslovljenim januar, februar 1990...

Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        227
        Citat Citiram korisnika: C=o=b=e Pogledaj poruku
        "Najbolje igre decembar 2016"
        Samo maloletne igrice. Ima ih dovoljno dobrih da se popuni i kaseta od 90min.
        Stare vec imamo po kasetama naslovljenim januar, februar 1990...
        Verovatno ce biti neki mix, starih i igara novog C64 doba. Opet, ne bih da trpam sve i svasta, tako da ce akcenat biti i na kvalitetu igara.

Nije sve dobre igre modernog doba moguce prebaciti na kasetu u toj formi jer su pisane u drugim formatima, uglavnom multiload. Tako da ce tu izbor biti malo suzen.

Verovao ili ne, nisam siguran da bas sve stare(dobre) igre koje bih snimio na kasetu postojale na kompletima 1990! (Allo, Allo, Beosoft, Čajkovski...). No polako, o tom potom...

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.409
      12. Moja mašina
        • CPU: AthII x4 640 + CMHyperTX2 / R5 2600 + LC CC120
        • MoBo: GA-880GA-UD3H / MSI B450 Tomahawk
        • RAM: ddr3 2x4gb / ddr4 2x8 2400
        • VGA: GTX 650 / 1050ti
        • MON: LG W2243s
        • HDD: 3x WD +ssd / 2x toshiba +ssd
        • OPT: nec+LG+sony
        • Case: LC600H / chiftec 700s
        • SND: SB Audigy 2
        • LAP: dell latD630
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Sta god da napisem amiga je bar tri puta bolja
      13. Samo pazi ako imas ispravan kaset dek na muzickoj lliniji da na izmesas kasete
        A koliko se mene secanje sluzi spekijeve kasete imaju lepsi zvuk... Eto da negde gumicar bolje zvuci od debeljka .
        Spada li ovo u kucne carolije http://forum.benchmark.rs/showthread...e-stripi%C4%87
        amiga je dobila dve gremi nagrade zaredom, a ostali
        CLI command line interface for poWer user

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.346
        Citat Citiram korisnika: dejan_osipaonic Pogledaj poruku
        Definitivno! Nego, setio sam se i mog adaptera za PC floppy u Amigi 500/600, samo da iskopam gde je to bilo...
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      16. Moja mašina
      17. Citat Citiram korisnika: Elvir Pogledaj poruku
        Verovatno ce biti neki mix, starih i igara novog C64 doba. Opet, ne bih da trpam sve i svasta, tako da ce akcenat biti i na kvalitetu igara.

Nije sve dobre igre modernog doba moguce prebaciti na kasetu u toj formi jer su pisane u drugim formatima, uglavnom multiload. Tako da ce tu izbor biti malo suzen.

Verovao ili ne, nisam siguran da bas sve stare(dobre) igre koje bih snimio na kasetu postojale na kompletima 1990! (Allo, Allo, Beosoft, Čajkovski...). No polako, o tom potom...
        Meni se cini da u modernom dobu nema nista vise multiload igrica nego sto ih je bilo onomad. GNG i Commando Arcade, Caren, Metal Warrior, Hessian, Duffy... ne pada mi bas mnogo multiload igrica na pamet. Mogla bi zasebna tema da se otvori o single vs multi loadu...
        A mozes ko sto su nama radili onako dzukacki Allo, Allo i ostali da ripujes/freezujes svaki nivo posebno i popunis pola kasete samo s jednom igrom... Ne, nemoj. To sam najvise mrzeo u ono vreme.

Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        227
        Meni se cini da u modernom dobu nema nista vise multiload igrica nego sto ih je bilo onomad. GNG i Commando Arcade, Caren, Metal Warrior, Hessian, Duffy... ne pada mi bas mnogo multiload igrica na pamet. Mogla bi zasebna tema da se otvori o single vs multi loadu...

Naravno, ali treba uzeti u obzir da se ovde ne radi o komercijalnom dobu jedne masine i kada su one bile tržišno aktuelne i kada se pisalo daleko vise igara. Kako multiload tako i single. Moderno C64 doba podrazumeva entuzijazam pojednih ljudi današnjice, koji prave igre na sistemima uz koje su proveli detinjstvo. Ljubav/nostalgija.

A mozes ko sto su nama radili onako dzukacki Allo, Allo i ostali da ripujes/freezujes svaki nivo posebno i popunis pola kasete samo s jednom igrom... Ne, nemoj. To sam najvise mrzeo u ono vreme.
        Postupak stancovanja mutliload nivoa na kasetne komplete jeste delovao malo bezveze. Mada je isto tako je činjenica, da je ljudima koji nisu imali disketnu jedinicu to bila jedina prilika da se makar upoznaju sa multiload aktuelnim naslovima a nisu jos znali ni za Transcom kasetne originale.

Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      20. Moja mašina
      21. Ja nisam imao disketnu jedinicu a nisam ni znao za Transcom originale. Jedini original koji sam video bio je kod kuma, doneo mu neko iz Nemacke Mooncrestu i posto smo je vec imali na nekoj od kompilacija nije nam bilo jasno zasto trose celu kasetu na jednu igru i ko to kupuje da igru umesto minut, dva ucitava 10, 15 minuta.

A prvi put kad sam video multiload igru na kompilaciji mislio sam da ta igra ima ustvari vise delova. A kad sam uzeo da ucitavam skroz sam se razocarao i nije mi imalo smisla da igram drugi, treci nivo kad nista ne ostaje poeni, zivoti. Gubi svaki smisao igre. Dovoljan bi bio samo jedan nivo ili demo, ko bas hoce cisto da vidi igru. Cak mi se nesto cini da su uglavnom bile sa ukljucenim trainerom, beskonacno zivota, il cak s invincibility-em. Iz istog razloga danas ne mogu da igram MAME kad na dugme mogu da ubacim zeton. Nema mi nikakvu draz, ne trudim se, predjem igru i osecam se gore nego da sam gledao longplay.

Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        227
        Najtezi deo posla mog projekta je zavrsen. Nasnimao sam oko 80 igara na kasetu od 90minuta. Ostaje mi jos samo da se bacim na izradu omota, narednih dana.

Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      24. Moja mašina
      25. Kul. A moras i nalepnice za kasetu da se ne vidi ona japanska grupa TDK sto se nista ne cuje ili neka druga
        Jel si stavio Turbo 250 i Stelovanje glave na pocetak? A spisak, adresar i bioritam?

Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        227
        Kul. A moras i nalepnice za kasetu da se ne vidi ona japanska grupa TDK sto se nista ne cuje ili neka druga
        Jel si stavio Turbo 250 i Stelovanje glave na pocetak? A spisak, adresar i bioritam?
        Turbo 250+ i Azimut na obe strane. *mjau**mjau**mjau* nisam stavljao adresar i bioritam. Mislim da je samo Allo Allo ubacivao adresar/bioritam.

Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      28. Moja mašina
      29. Secam se kako smo ortak i ja u bioritam ubacivali 2100 i neku godinu i zamisljali kako se to jutro budimo kao kosturi uz recenicu uh sto se danas nesto dobro osecam mislim ako je dobra prognoza za taj dan

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •