»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
      Prikazani rezultati od 31 do 34 od ukupno 34

Tema: Đurine kućne čarolije

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.057
        Citat Citiram korisnika: ripkid Pogledaj poruku
        Da ali si stavio i ovaj donji deo od kućišta a nisi realno morao da se cimaš toliko
        Ne razumem kako si mislio... Daj crtež ili fotografiju... Morao sam ploču da dovedem na odgovarajuću visinu i da je učvrstim da se ne pomera. Takođe, dugmad su morala da odu malo isped ekrana, jer im se ne bi moglo drugačije pristupiti kroz postojeći otvor za disketu. Ako imaš bolji poredlog, pošalji, tome i služi ova tema. Ovo što sam napravio sasvim lepo radi, a bilo je možda pola sata posla.
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Newcomer Avatar korisnika ripkid
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        148
        Mislio sam recimo da staviš nešto poput ovog stubića koji bi držao karticu i na koji bi ista bila zašrafljena, mislim da bi samo jedan negde pri sredini bio dovoljan jer je kartica veoma lagana. Tih stubića ima uvek u okviru kućišta raznih uredjaja tako da nije neki veliki problem naći ih i skinuti jedan veći pa ga malo obraditi, jedino što ne bi možda u startu odogovarali potrebnoj visini ali i tu može nešto da se improvizuje uvek. Te stubiće možeš da fixiraš sa malim nanosima super-lepka, držaće dovoljno a opet toliko da po potrebi možeš uvek da ih skineš a ne oštetiš kućište. Uz sve to i ova prednja strana/maska gde je LED, USB itd. može po sličnom principu da se fixira. To sve je mnogo manji i brži posao od ovoga što si ti radio mada dobro sve je opet stvar ukusa i dovitljivosti.

Click image for larger version. 

Name:	gotekkk.JPG 
Views:	37 
Size:	183,1 KB 
ID:	234160

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.057
        Nisam imao takve stubiće... Plastiku od goteka bih svakako bacio, pa sam gledao da je iskoristim, mislim da sam u tome uspeo
        Once Upon a Byte C64:

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.057
        Evo još malo Gotek-a, ovaj put sa OLED displejem umesto 7-segmentnog, u eksternom drajvu za CPC:

Click image for larger version. 

Name:	oled.JPG 
Views:	50 
Size:	314,7 KB 
ID:	236313
        Once Upon a Byte C64:

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •