Šta je novo?

Custom Chiller

milika

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
1,044
Poena
650
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Cao,
imam vodeni sistem koji lepo radi, nakon svih budzenja :)

Hteo sam eksperimentisati sa Chillerima, no nema fine solucije kod nas, au HU su prisutni samo akvarijumski chilleri. Nije bas najbolje resenje.

Sta mislite da li bi se mogli angazovati neki nasi proizvodjaci da se napravi custom chiller, sa rezervoarom 20-30l, pumpom od 1200l/h+, i klasicnim G1/4 prikljuchcima.

Sistem bi trebao da hladi vodu u rezervoaru na podesenu temperaturu, a da pumpu pali kad se PC upali (12V aktivacija ili sta vec)

Nije vazan gabarit, drzao bih ga u drugoj sobi...

Svaka pomoc, savet, konekt su dobro dosli :)

poz
 
Sasvim fino mogu da rade akvarijumski cileri samo da im se iskljuci blokda da mogu da guraju ispod nule. NE znam koliko bi te izasla zamogradnja kada bi majstori videli da ti sparva traba za zajebanciju odralibi te osim koa ti nije prijatelj. drugi problem je nabaviti iwaki pumpe da mogu da guraju cisti antifriz. E sad ne znam koje temp si ti mislio da drzis. Ako budes zainteresovan mogu postaviti oglas na HWbotu ako neko hoce proda svoj ciler da mi se javi naidje s vremena na vreme tako nesto.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je za to najbolje taj akvarijumski. Ovo ako bi pravio to je vec za nize temp ja kad se spomene ciler vec mislim na oko nule da se drzi i ti fazoni eventulano stelavati temp da se ne pojavljuje kondezacija. Opet sa tim temp neces dobiti nista spec a samo se stvar komplikuje. Bolje je po meni za svaki dan imati obicnu vodu i traziti birani primerak procesora nego ciler i neki osrednji primerak. E sad ako bi ti malo da se igras sa cilerom to je vec druga stvar
 
Nasao sam ovde privatnika koji pravi rashladne sisteme i idem da se dogovorimo o izradi :)
Ja cu raditi mikrokontroler a on tesku mehaniku...

Da li bi jos neko bio zainteresovan, kad zavrsimo prototip full naravno, da vidim koja bi bila neka bench-komercijalna cena?
 
Nazalost nema trzista za tako nesto. Ljudi nemaju para I entuzijazma za tako nesto a ti tesko da mozes da ga proizvedes za manje od 800 1000 uz to posle mozas dati I podrsku I garanciju tako su to corava posla. na globalnom nivou ne mozes tako nesto prodati a a kamoli u srbiji. Ako treba neka pomoc I savet tu sam :wave:
 
eaa1914e9a9ae08f3bbc9e7b912488b5.jpg

59528df95caa627f6336b3d6b2376d57.jpg
395f809b03dd769f769894500709d61b.jpg
bb2292e9f3e7a833a2e74e7ed27a3b7c.jpg


Evo ga skoro sve uradjeno, mozda jos promeniti vent :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepo izgleda daj malo detalja I performansi :) isreno posle brda ljudi koji se zainteresuju konacno da neko realizuje nesto. Svaka cast!
 
Poslednja izmena:
MA ne smaras. Koji napon na CPU I koji program za testiranje. JEl mozes da pojacas da budu nize temp i da odradis optimizacciju za budu tipa temp za 10C manje taman da se kondezacija ne pojavljuje
 
1.328v pod opterecenjem.
Temp bez opterecenja je 15c :) imam hygrometar, toplomer i arduino koji sam programirao da proracunava temp kondenzacije.
Spustam temp vode do 1c iznad a kad poraste 5c iznad palim kompresor opet.

Kondenzacija je tu ogranicavajuci faktor.

Temp pod opterecenjem su 10c nize nego samo na vodi...
 
Poslednja izmena:
Vrv bi jos veca razlika bila sa vecim naponom. U kom program si ga opteretion?
 
Nazad
Vrh Dno