Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

VectorZz

Cenjen
Učlanjen(a)
12.06.2013
Poruke
540
Poena
170
posto jos nema zvanicne teme kao sto je bilo kod polarisa pre leaka, aj evo pojavili se neki leak-ovi pa bi bio red da je doceka spremna tema


source: KitGuru
As previous reports have indicated, Nvidia is apparently planning to unveil the GTX 1050 and GTX 1050Ti towards the end of this month. So far, we have seen specifications and even some benchmark performance numbers but we had yet to hear anything in regards to pricing- until this week, as a fresh report has given us launch pricing for the two GPUs, along with confirmation of specs.
Over at Videocardz, a new presentation slide has leaked, confirming pricing and specifications. The GTX 1050 will be launching with 640 CUDA Cores, 2GB of GDDR5 VRAM and a 75W TDP, all for $109.
geforcegtx1050
The GTX 1050Ti on the other hand will cost $139 at launch, around $20 less than the initial MSRP of the GTX 950. The 1050Ti will come equipped with 768 CUDA Cores 4GB of GDDR5 VRAM and will run at a 75W TDP. Aside from that information, Videocardz has also been able to confirm several GTX 1050Tis heading to the market from major add-in board partners, including:
ASUS GTX 1050 (Ti) Mini.
EVGA GTX 1050 (Ti) SuperClocked.
GALAX GTX 1050 (Ti).
GIGABYTE GTX 1050 (Ti).
COLORFUL iGame GTX 1050 (Ti).
INNO3D GTX 1050 (Ti) Compact.
MSI GeForce GTX 1050 (Ti).
PALIT GeForce GTX 1050 (Ti).
ZOTAC GeForce GTX 1050 (Ti) Mini.
According to the presentation slide leak, both the GTX 1050 and GTX 1050Ti will be coming on the 25th of October. This is different to earlier rumours, which previously claimed the Ti model would launch a little earlier, with the non-Ti model coming at the very end of the month.
KitGuru Says: It looks like we can expect some official GTX 1050Ti news soon as we get closer to Nvidia’s scheduled launch. I imagine reviews won’t be far behind either, so it will be worth keeping an eye out next week if you’re in the market for a budget graphics card.
 
120-180 evra, IN MAGYAR WE TRUST :d


Od 1050Ti ocekujem performanse u igrama kao GTX960 ili malo bolje.
 
Poslednja izmena:
Tebalo bi da budu bolje, bar 15%.
 
Samo da ne budu vruće grejalice kao gtx 950.....mada ide zima pa ko ima loše grejanje......
A za cenu predpostavljam da će ipak misliti na krajnjeg kupca nvidia je poznata po tome.
 
Daj boze da bude ta cena imam toliko u steku, dotu će da tera fino predopostavljam, a i da greje malo sta ima veze taman da greje ruke posto stoji kućište na stolu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tebi nije bila ispravna karta, gde da se greje toliko to je moglo
i bez hladnjaka da radi, karta u sintetici nije mogla da povuce vise od max 110w.
Asus je cak imao od 75w bez konektora za napajanje.
Pa moja 960 u igrama ne prelazi 120w, znaci 950 je oko 100w.
 
Sve je moguće pa i to što kažež, možda mi zapao neki " levi " primerak.
 
Biće lepo uporediti dobitak u performansama GTX 1050 Ti u odnosu GTX 950 pošto osim frekvencije bi trebalo da imaju identične specifikacije.
Još ako se porede klok za klok biće idealno.
 
Da, identicne su: http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1050-ti-price-specs-official/


bbVK43D.png




MSI vec najavio brdo modela: http://videocardz.com/63854/msi-launches-geforce-gtx-1050-ti-series
 
Kad bi bilo jeftinijih modela sa hlađenjem kao na 1060 (2 tiha ventilatora i da se pale na 60 stepeni) bilo ni odlično [emoji4]

Koliko je GTX 1060 6gb koštala na objavi i posle koliko vremena su se pojavili kod mađara modeli od 270€?

Da znam kada da očekujem jeftiniji GTX 1050 Ti i po kojoj ceni, pa da planiram kupovinu.
 
330 i 340 evra kada se pojavila (Gaming X i Strix), pa nakon nedelju dana 300 i 320 evra (Gainward i Gigabyte G1). Tek nakon mesec dana su bile tu one najjeftinije za 270-280 evra (MSI, Gigabyte Windforce, Asus Dual).
 
Onda bi GTX 1050 Ti 4gb od početne cene 140$ za mesec dana trebalo da dođe na 150€. Ako po procentima i svemu bude kao 1060...
 
Nekoliko stvari je zanimljivo vezano za GP107.
Prvo, čip ima 32 ROP jedinice, što je velika cifra za low-end GPU.
Drugo, ima dosta niže klokove od ostalih Pascal karti. Objašnjenje za to može da bude to što ovaj čip ne proizvodi TSMC već Samsung u 14nm.
Dalje, GP107 ima 3.3 m tranzistora što je više nego očekivano i više od Polarisa 11. Podsećanja radi, ako se uporede Polaris 10 i GP106, direktni konkurenti, prvi ima znatno veći transistor count (5.7 vs 4.4 ) kao i TFLOPS (~5.8 vs. ~4.6). Ovde će biti slučaj da GTX 1050 Ti ima čak veći TFLOPS od RX 460 što bi trebalo da znači i da će razlika u performansama biti dosta veća nego između GTX 1060 i RX 480.

Dalje, GTX 1050 ima jedan SM isključen ali zato ima isti power limit i samim tim veće klokove, znači performanse neće biti toliko manje koliko je umanjenje cuda procesora.

Anand je napravio dobru analizu:

http://www.anandtech.com/show/10768/nvidia-announces-geforce-gtx-1050-ti-gtx-1050
 
ajde?
 
Znaci onda 20-23 hiljade za najjeftinije MSI/Gigabyte/Gainward, odnosno 150-180 evra preko Madjara. :d
 
Poslednja izmena:
26 500 za gtx 1050ti :D
Na kojoj osnovi?????????

Sent from mTalk
 
To ti kažem, i to smo im najveći kupac u gradu... dakle ne cepa me s cenama.
 
Haha, nabavna 26.400 :D Pa za 30 hiljada ima RX470 4gb u domacoj radnji, powercolor I Gigabyte :)

Elem, negde sam procitao da je preporucena cena Ti modela za evropu 150e, tako da treba ocekivati cenu u tom rangu kod madjara za jedno mesec dana.
 
U e*** rx 470 8gb msi 32000, ako cemo vec o cenama u radnjama )

Sent from mTalk
 
A taman sam mislio da penzionisem ovu matoru 5850 i da kupim neku 1050/ti, mislio sam da ce kostati oko 20k din.

Ne vredi, morace da padne neka polovna 270x..

Sent from my D6503
 
Neki hajpuju kartice pre rezultata pa se razocaraju jer nije premasila sve moguce hajpove, zato uvoznici nahajpuju cene kad izadju jer se cene baziraju na hajpovima :D

:lupko: surova istina, nažalost uvek se neko zezne, ali neko pročita i tvoj post.....
 
Ja mislim da ce 1050 i 1050 Ti cenovno doci na mesto 950 i 960, ako i ne budu skuplje.
 
Kako onda dehajpovati cene kod domaćih uvoznika


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno