Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

Da 1060 model kod mene.

Zotac Mini modeli su vrh za 1050 i 1050ti karte, drugar ima 1050ti model i karta retko kad preko 60 stepeni, tiha pa prakticno kao ova moja, jedna od najtisih sto sam imao ikada. Jos super izgleda, bar meni, mala, kompaktna, staje u kutiji od cigareta:d
Samo kad je on kupio, bila je 145e, sad bolje da ne gledam.
 
Poslednja izmena:
Zotac 1050ti oc imam i ja, nisam planirao da je uzmem, ali kad sam video cenu od 18000rsd nisam odoleo :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da 1060 model kod mene.

Zotac Mini modeli su vrh za 1050 i 1050ti karte, drugar ima 1050ti model i karta retko kad preko 60 stepeni, tiha pa prakticno kao ova moja, jedna od najtisih sto sam imao ikada. Jos super izgleda, bar meni, mala, kompaktna, staje u kutiji od cigareta:d
Samo kad je on kupio, bila je 145e, sad bolje da ne gledam.

Onda drugar,znam da si pisao o karti.
 
Kako se vrednuje manli kao brand?
 
Poslednja izmena:
Odustao sam, treba mi 3 komada ali pošto je garancija 2 godine na i ovako malo poznat brand, samo sam se zahvalio. Zbog garancija i menjam račuanre (igraonica).
 
Onda je to druga prica, 2 god. je malo za novu kartu, kad je tri standard. To u krajnjem slucaju i govori nesto.

Ono sto meni nije jasno, zbog cega u nasim radnjama daju samo 2 godine na Zotac modele....Odnosno to poslavanje zvanicnog uvoznika.
 
Kako zbog cega? Svaki dinar treba da se ustedi :)
 
Ja sam se zajebao pa sam u prve dve ture po 3 kompa uzeo MSI ploču koja ima jbne 2 godine garancije, iako na drugim mestima ima 3... Al šta sad, trebao sam odmah A320M-K i ćao. Ko me j.
 
Ono sto meni nije jasno, zbog cega u nasim radnjama daju samo 2 godine na Zotac modele....Odnosno to poslavanje zvanicnog uvoznika.
daju zakonsku garanciju. dužu daje proizvođač. kad sam u junu (ili julu) prošle godine uzeo Zotac 1050 Mini u radnji e***, rečeno mi je da registrujem grafičku na sajtu Zotac-a zbog duže garancije. upravo se setih da to nisam uradio :D
 
Pozdrav. Razmisljam se o kupovini GTX 1050 ili ako ima nesto bolje za te pare? Da li moze neka preporuka kog proizvodjaca odabrati i da li treba sa dva kulera, posto sam nesto citao da se ta sa jednim kulerom GTX 1050 vise greje, sto je i logicnije?! :wave:
 
1. Evga 2. Gygabite 3. Zotac 4. asus
Što se tiče 1050 1 i 2 kulera, za normalan gaming bolja je sa 1 kulerom. Kartica je fabrički overklokovana tako da je svaki overklock uništavanje roka trajanja kartice a i troši struje mnogo više..
 
Ne lupaj.

Kod Nvidia karti nije bitan def. klok, one sve bustuju dosta preko toga, a dual fan je u 99% slucajeva bolja i tisa od single fan, osim ako nisu bas losi ventilatori na dual fan karti.
 
ja sam mesec koristio gtx 1050 2gb zotak mini 1 vent, kartica je nečujna i ne greje se. Nabavio sam inno 3d 1060 6g, ima 2 ventilatora koja ne rade, mislim rade al tek kad se kartica malo zagreje. Primetio sam samo nisam siguran dal su to ventilatori od grafičke ili od procesora, recimo igram nešto i strimujem, dobijem recimo poruku na fb stisnem alt tab da vidim poruku, i onda se samo čuju ventilatori jedno 10 sekundi frrrrrr ono brzo motaju, i prestanu... Celo leto je bilo hladno tako da nisam mogao detaljnije da ispitam i zagrejem karticu, drugo je u BG tamo u 12 uveče 30 stepeni u sobi
 
I to znaci da je bolje kupiti single fan nego dual fan?

Dva ventilatora koja rade na nizim obrtajima su tisi od jednog koji bruji.
 
tako kaže Tech deals, ja sam testirao 10 grafičkih al on je testirao 1000, tako da verujem više njemu, kaže da je to sve kozmetika u suštini i da je bitno samo za overclock
 
Apsolutno netacno, ako je dobro uradjeno hladjenje, dva ventilatora su uvek bolja od jednog, prosta fizika.

Strix/Aorus i jos neki top modeli skupljih imaju po tri ventilatora, koji nisu tu za ukras.
 
Poslednja izmena:
asus strix je mnogo skuplji, recimo gtx1060 6g neki modeli skuplji su po 100 evra, a isti procesor ista memorija... 100 evra za 3 kulera koji su 10 evra...
 
Ne kazem da vredi, samo da su to modeli medju najboljima, a da idu sa tri kulera i da ta tri kulera nisu bez razloga stavljena.
 
Tri kulera su previse za kartice ovog segmenta. Dok tamo 1070 pa na dalje bi po menji svaka kartica trebala da ima tri ventilatora dok na 1060 je sasvim dovoljna dva ventilatora od 10 cm da ohlade karticu. To sto strix i aorus imaju po tri je cisto glupiranje i veruj mi ne rade ama nista znacajnije nego dva ventilatora kod moje.

Jer ako ides logikom da bi stavili tri ventilatora moraju da imaju manji precnik. Verovatno ventilatore od 8 cm.
 
On:

Potvrdjujem da je Zotac 1050 Mini sa jednim ventilatorom prakticno necujna i nezagrejana.
 
Ne mogu se porediti 1050 i 1060 po broju ventova pošto je razlika u čipovima ogromna. 1050 može da ohladi i blagi povetarac tako da je nebitno koliko ih ima već kako rade.
 
On:

Potvrdjujem da je Zotac 1050 Mini sa jednim ventilatorom prakticno necujna i nezagrejana.

E bas si nasao karticu za poredjenje, pa tu karticu nema sta da optereti a jos manje ista nema snage za neke jace igre i na osnovu cega da se ista zagreje? Dobro je sto nisi uzeo da kazes kako 1030 sa pasivnim hladjenjem se ne cuje i ne greje se.
 
Nista ja tu nisam poredio Dragane.

Tema je 1050/Ti. Covek je nekoliko postova iznad pitao za preporuku koji model 1050 da uzme.
Potvrdio sam misljenje o konkretnom Zotac modelu na osnovu sopstvenog iskustva. Samo to.


Btw, svaka karta nadje svoju svrhu i opterecenje, nemoj biti tako crn i beo. ;)
 
Poslednja izmena:
Ja vrtim sa tom mini Zotac sve igre ili na ultra ili na high bez ikakvog problema,tako da ne znam na koje igre mislis da ne moze da pokrene?
 
Moze da pokrene sve do dana danasnjeg, nego ne moze na ultra-mega-giga podesavanjima u 60-120-144fps. :d
 
Nazad
Vrh Dno