Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

najeftinija, 143.20e pa sam mislio da porucim nju.
Sve ostale su 10+ e skuplje.
 
ITX se odnosi na tip kućišta
mala kućišta, za HTPC recimo

to je ova grafička? ne piše da li je ventilator isključen dok je temperatura GPU-a ispod neke granice
 
Gde god da pitam za GTX 1050 Ti, em se ceka po 10 dana, em su cene za 20-30e vise nego sto je prikazano na KP...
 
Treba prosto prihvatiti cinjenicu da je ovo apsolutno najgore vreme za ulaganje u PC gaming otkad isti postoji, cene komponenata su na istorijskom maksimumu, otici cu malo u off ali kad sa ATH cenama grafickih kartica (kojih uz to sto su do uvredljivosti nebulozno napumpanih cena najcesce ne mogu ni da se nadju) imamo istovremeno cene konzola koje su na minimumima, onda je sada vise nego ikad vreme za prelazak, ma ja bih rekao bukvalno egzodus,bezaniju u konzolni gaming, zdrav razum to jednostavno nalaze.
Licno sam svedok u svom okruzenju da su ljudi to poceli da rade i to tvrdolinijaski pisimasterrejsovci...
I naravno da u ovoj situaciji nije slucajno sto je konzolni deo podforuma igara vec nedeljama 10x aktivniji od onog za PC, sto ranije nikad nije bio slucaj
 
Poslednja izmena:
Evo ja prvi uzeo xbox u februaru :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeh Strix na kraju...
 
Zotac GTX 1050 u E za 14.000.

Mislim da je ovo najnize kod nas, do sada.
 
dobra je cena, eno je i Ti za 20k. eno u istoj prodavnici za 20k vise ima se uzme 1060 6gb :trust:
 
Zotac GTX 1050 u E za 14.000.

Mislim da je ovo najnize kod nas, do sada.
Dobra ponuda kome nesmeta bucna graficka sa 2 pin ventom koji se nemoze spustiti ispod 45%,pitam se zasto nistu stavili gigabyte izvedbu sa jednim ventilatorom za tu cenu?
 
Poslednja izmena:
imam Gigabyte GeForce® GTX 1050 Ti D5 4G. Driver skidam sa nvidia sajta, a ne sa njihovog, jeli tako?
Dali da updatujem bios? Jer vidim za bios pise "Improved fan performance".
Sta je utility?
 
Drajver sa Nvidia sajta.
Bios za plocu da update ili za graficku?
Za ventilator na grafickoj, ako ti ne odgovara default podesavanje, skini MSI Afterburner i podesi krivu za ventilator, to je bar najmanji problem.

Utility ti je program koji sluzi za kontrolu necega, generalno gledano.
 
Drajver uvek sa Nvidia sajta, verziju BIOS-a prvo proveri preko GPU-z, a "Utility" je program za overklokovanje, u ovom slučaju "Gigabyte Xtreme Engine" (dobar je, s njim držim karticu na 1560 MHz GPU boost speed, 8008 MHz memorija, +25% power limit, radi stabilno).
 
Drajver uvek sa Nvidia sajta, verziju BIOS-a prvo proveri preko GPU-z, a "Utility" je program za overklokovanje, u ovom slučaju "Gigabyte Xtreme Engine" (dobar je, s njim držim karticu na 1560 MHz GPU boost speed, 8008 MHz memorija, +25% power limit, radi stabilno).

Postavi GPU-Z ako te ne mrzi. Imas Gigu?
 
Dobra ponuda kome nesmeta bucna graficka sa 2 pin ventom koji se nemoze spustiti ispod 45%,pitam se zasto nistu stavili gigabyte izvedbu sa jednim ventilatorom za tu cenu?

Karta uopste nije bucna, drugar ima TI model zotac mini, dakle identicno hladjenje, platio 140e kod Madjara. Bas tiha karta, iznenadjujuce tiha, plusnu igrama na fan speed 40-45% ne prelazi 65 stepeni, sta kad je cip kao upaljac....

E sad ko zeli da mu fanovi budu off kad nije u loadu grafa, onda nek gleda nesto drugo, skuplje. Sto opet po meni u ovoj klasi nema nikakvog smisla.
 
Porucio sam Zotac gtx1050 2gb za 14k... stice za 2-3 dana.

Valjda nije bucna ... bas sam osetljiv na buku .ccc... Najbitnije je da se fan ne cuje u smislu tandrkanja,cesanja,cvrcanja, krckanja ... Ovo povodom buke javljam kad stigne grafa.
 
Da li je GeForce GTX1050 mnogo bolja od GTX950 ili nije velika razlika ?
 
mozda 10-15% ali ce se povecavati vrv tokom vremena zbog drivera.
 
Dobra ponuda kome nesmeta bucna graficka sa 2 pin ventom koji se nemoze spustiti ispod 45%,pitam se zasto nistu stavili gigabyte izvedbu sa jednim ventilatorom za tu cenu?

jeste 2pin (videti Figure 6 www.hardwaresecrets.com/zotac-geforce-gtx-1050-video-card-review/2 al' kao da je to mnogo bitno u praxi

Da li je GeForce GTX1050 mnogo bolja od GTX950 ili nije velika razlika ?

razlika je i u hardverskoj podršci za video kodeke. naime, serija 10x0 podržava HEVC 8/10/12bit i VP9 8/10bit (dobro za današnji striming, recimo)
 
Poslednja izmena:
120e za 1050Ti?

Cini se previse dobro da bi bilo istinito, pogotovo u nedostatku RX i 1060 karti.
 
Ako je bez garancije onda i nije neka cena. A super ako je stvarno neotpakovano.
 
Poslednja izmena:
Upravo testirao, wot, metro 2033, witcher 3, sve super radi, stikeri jos na kutiji, spojevima, domaca je, ima deklaraciju uvoznika, dace mi covek usmenu i to je to.. stvarno simpatican komad hardvera..
 
Za taj novac odlicna kupovina. Samo, nisam razumeo, jel imas garanciju ili? To mi deluje kao da je taj lik dobio tu kartu na reklamaciji, onda bi trebala nova garancija.
 
Nazad
Vrh Dno