Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

Zotac 1060 3GB za te pare bez ikakvog razmisljanja. Ako zelis 1050 TI, isti proizvodjac, OC verzija, 18K E**i radnja. Kratko i jasno, i da si citao par proslih stranica video bi i sam :)
 
Hvala jos jednom svima, izuzetno ste mi olaksali posao u izboru [emoji482]



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema, verovatno se čeka ispravka cene na 20k+
 
Ima druge za 140e, gde je uvek i bila ;)

Danas je jedan drug uzeo za 180e MSI Gaming X 1050Ti, nisam mogao da ga ubedim da uzme Zotac 1060 3GB za 210e ili Zotac 1050Ti za 140e.

Jel hladnjak isti na svakoj Gaming X karti ili su samo ventilatori isti?
 
Pretpostavljam da nisu isti hladnjaci, nema smisla staviti isti na 1050Ti i 1070, recimo...nije rentabilno. Nisam 100% siguran, ali ne vidim smisao...
 
Pa i ja to mislim, ali opet graficka ima jaku cenu(na KP kupljena) za 1050Ti.
 
Ima druge za 140e, gde je uvek i bila ;)

Danas je jedan drug uzeo za 180e MSI Gaming X 1050Ti, nisam mogao da ga ubedim da uzme Zotac 1060 3GB za 210e ili Zotac 1050Ti za 140e.

Jel hladnjak isti na svakoj Gaming X karti ili su samo ventilatori isti?

Princip rada je isti ali kuleri se prilicno razlikuju... Imas to objasnjeno na xy opisa da ne pametujem sada (1070 imaju vise pajpova i nekakvo hladjenje naponske...), uglavnom ove novije gaming x kartice su otprilike najtisi modeli sa pasivnim modom ispod ~60C.

Kako kome odgovara, ja bih recimo isto isao na tu msi gaming x.
 
Poslednja izmena:
Jedino sto sija kao jelka, sreca moze da se iscupa kablic za LED. A jeste prilicno tiha, cak retko i pali ventilatore tokom igranja, a I tad ih drzi ispod 1000rpm (u provetrenom kucistu)
 
Ima druge za 140e, gde je uvek i bila ;)

Danas je jedan drug uzeo za 180e MSI Gaming X 1050Ti, nisam mogao da ga ubedim da uzme Zotac 1060 3GB za 210e ili Zotac 1050Ti za 140e.

Jel hladnjak isti na svakoj Gaming X karti ili su samo ventilatori isti?

Kako fljusnu 40e apsolotno ni za sta....
 
Poslednja izmena:
Koji su normalni boost klokovi za ovu kartu?

Drug kaze da mu 1050Ti Gaming X u OC modu(?) ima klok od 1822MHz.
Citano preko GPU-Z.
 
Poslednja izmena:
Isteklo vreme za edit, i u Afterburneru dobija ista ocitavanja.
 
U "oc" modu, kako ga MSI zove, u igrama boost-uje na 1835, ponekad spadne na 1810 (AB I GPU-Z prijavljuju isto). Pri tome je na oko 92-93% power limita, znaci moze manuelno jos malo da se klokuje bez dizanja power limita.
 
Poslednja izmena:
Može sigurno. Ako i podigneš limit malo, 110-115%, skoro sigurno može do 2000 MHz...
 
Do koliko smije da se klokne, ima li neka okvirna granica?
I moze li neko postaviti koje su najbolje opcije u nvidia controll settings za igre?
 
Poslednja izmena:
Simpatican test zbog samog broja kartica, uporedjivanja nivoa buke I potrosnje, a sve na jednom mestu - mada ima par nelogicnih rezultata (EVGA SSC debelo podbacuje celih 25% u Dirt Rally HD, MSI strci u Tomb Raider 4k testu nekih 30% preko svih) koje su ocigledne greske.
I cudni su mi Firestrike rezultati za 8/16 CPU na 4GHz, DDR4 2133 I ove kartice...

Ja sa zakljucanim i7 2600 (4/8 3.9GHz), DDR3 2133 I MSI 1050 Ti Gaming X 4G na fabrickim "oc" taktovima 1379/7108 dobijam 8290 za grafiku, 10026 CPU, total 7091, sto je skoro pa bolji rezultat od svega tamo navedenog.
Inace je "stock" stock ove MSI 1354/7008 - znaci mizeran OC, nije cak ni OC nego profil u MSI APP. Koristim 378.92 WHQL driver.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite (na osnovu iskustva prethodnih kartica) koliko ce 1xxx seriji trebati da ode u ''legacy''? Kupicu najverovatnije 1050 Ti uskoro ito ce mi biti prva nVidia kartica,a znam da AMD na ovom polju mnogo bolje funkcionise, tj mnogo duze ima podrsku...
 
Možda nVidia karte odu malo ranije u legacy, ali definitivno imaju bolju softversku podršku i bolje drajvere od AMD-a. Nema potrebe da brineš o tome.
 
Sta mislite (na osnovu iskustva prethodnih kartica) koliko ce 1xxx seriji trebati da ode u ''legacy''? Kupicu najverovatnije 1050 Ti uskoro ito ce mi biti prva nVidia kartica,a znam da AMD na ovom polju mnogo bolje funkcionise, tj mnogo duze ima podrsku...

Što se podrške tiče, Nvidia dosta dužu podršku daje svojim karticama za razliku od AMD-a. Što se performansi tiče, ne očekuj poboljšanje u budućnosti jer ne možeš cijediti sada već suro drvo.
 
imaće 10x0 podršku još 5 godina, cenim
GTX 650 Ti, koji sam kupio 2013., je i dalje podržan
 
Konfiguracija iz potpisa, u Diablo 3 imam dropove FPS. Sve setovano na maksimumu i ide oko 130 FPS što je super ali nije retkost da dropuje na 60 na nekoliko sekundi, a čak sam video i 30 nekoliko puta ako je multiplayer u pitanju i gomila nekakvih gluposti prekrije ekran. Problem je što tih nekoliko sekundi ne bude ni 30 tečnih, nego se oseti blago seckanje. Pretpostavljam da je do grafike, da sam znao za taj problem sigurno bih gledao da uglavim 1060 ali reko Diablo 3 nije zahtevna igra, a na youtube gomila klipova gde se ljudi hvale sa 100+ fps ali džabe kada ima dropova što mi nije palo na pamet. Voleo bih ako neko igra Diablo 3 sa ovom kartom da iznese svoja iskustva? Takodje me interesuje kombinacija Intel cpu i 1050ti.
 
Poslednja izmena:
Prvo klokni taj rajzen na 3.7ghz, moze stock kuler da ga ohladi na toj frekvenci bez problema a ne treba ni napon da se dira, ako nisi instaliraj amd drajvere za cipset sa njihovog sajta i trece smanji graficka podesavanja pa vidi da li ima dropova ako vec nisi probao. Sto se tice R5 vs i5 ako ga kloknes na 3.7 nema razlike izmedju zakljucanih i5 i po ST performansama a ako ima razlike onda je optimizacija problem.
 
Nije mi logično da je problem do Ryzena, pošto ljudi ovaj cpu kombinuju sa 1080ti, zato sam i pitao u temi 1050ti jer smatram da je tu problem. Mislim da ne bi smeo da bude drop na 30 nikako i sa plug and play setup-om.
 
Nazad
Vrh Dno