Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

Takodje imam tu zotac. Jeste da se ventovi vrte na 45% ali takodje ta brzina je ista i pri opterecenju(gejmingu) jer je temperatura kartice tek nesto preko 50c. Sto se tice buke naravno da preteruju osim ako ne drze kucista otvorena pored glave. Kartica se cuje dok je u kucistu to stoji ali cuje se samo kad je apsolutna tisina i to kao slab huk vazduha i to je cujem jer kod mene npr napajanje ne vrti ventilatore koji se otprilike toliko i cuju mozda nesto slabije. Dok se koristi komp uopste se ne cuju i prilikom gejminga se takodje ne ubrzavaju barem kod mene nisi presli 50%. Kartica je ledena u idle tj samo koji stepen vise od sobne a u gejmingu 55c nije presla. Obzirom na cenu nema sta da se zali covek. :)
 
Sa 45% u idle ako ne bude hladna, nikad nece :D
 
Jeste da je 45% minimum ali su ventovi mali, mislim da su 5cm pa je zato nesto veca brzina. Inace lagano su mogli da ih uspore jos. Svakako kome smeta lepo skine gornju masku i ventove i vezicama pricvrsti neku 12 ili 14 koji odgovara i resen problem a mislim da to ne utice na garanciju jer se ne otvara karta. ;)
 
inno3D je solidna marka, bila je tu i pre 15 godina tako da nema frke

vent na Zotac GTX1050 2GB Mni nije bučan

što se tiče starih ploča, malopre spomenuta grafička radi na GA-970A-UD3 (F7 BIOS) bez problema
 
Poslednja izmena:
da li ću osetiti razliku prelaskom sa AMD r7770 1GB DDR5 na GeForce GTX1050Ti Zotac Mini 4GB DDR5?
 
Naravno da hoćeš i to popriličnu razliku, bar je duplo brži 1050ti....
 
Naravno da hoces, ona je u rangu Radeon 7970 pa ono... ;)
 
Ja pazarih zotac 1050 4gb mini i jeste vrte se ventovi na 45% al karta ni malo nije bučna i savršeno se uklapa u svako kućište jer je malena a takođe ne koristi dodatno napajanje i nije veliki potrošač,pritom se ne greje puno pri opterećenju,,,Verovatno najbolja kupovina za ovu kintu ;)
 
ima li neke posebne razlike izmedju itx formata i ovih dual fan izvedbi?
uzeo bih sto tisu i hladniju 1050 pa trazim sta bi valjalo. nisu mi bitne performanse koliko da bude sto hladnija jer ce biti u bas malom kucistu.
 
nesto sam razmisljao o evga sc 1050, uglavnom ima dobre ocene i navodno temperature do 60c max ali verovatno u vecem kucistu. druga na redu mi je gigabyte u dual fan izvedbi pa cu videti nesto od toga...
 
Za MSI Gaming X iz iskustva mogu da ti kazem da je odlican za tisinu. Do 65 C ne pali ventilatore a I kad ih upali, to je na ~800-900 rpm i efektivno se ne cuje.
Jedini problem je sto je dosta skuplja sad, ranije je mogla da se nadje za dobru cenu.
 
hvala, uglavnom sam citao samo pozitivne komentare o msi x karticama... nije nesto narocito skuplja od ostalih izvedbi... meni je nesto bilo u glavi da ce manje da greje masinu ako bude sama karta manja ali verovatno nema pravila... bice dosta skuceno a ploca je rotirana tako da grafika dolazi gore gde nema fanova na krovu kucista pa mi je zato najbitnije da bude hladno. kuciste je raijintek metis koji je velicine kutije patika...
 
Ako ti je tisina prioritet uzmi neku koja ima semi-pasivni mod odnosno ne pokrece ventove do nekih 55-60C. Ne znam da li ima takvih u mini izvedbama ali sigurno mozes ugurati ove standardne 1050 modele, nisu toliko veliki ali uzmi neku semi pasivnu, gaming x, gigabyte ima dve msm (G1 i neki windforce model) i strix da sam vidjao kod nas. Evga ima isto semi pasivne ali samo one top modele...
 
1050 (Ti) je sama po sebi jako hladna kartica, ja sam se cak bio uplasio da li mi ventilatori uopste rade jer skoro nikad ne prelazi 60stepeni, pa sam odradio malo testove opterecenja i tek tad se zavrtela karta. Pricam za Windforce (Ti) btw... A imam budjavo neko kuciste bez ijednog dodatnog venta :)
 
ja sam se malo neprijatno iznenadio kad sam testirao 1060 3gb windforce 2 oc model u provetrenijem kucistu gde je dogurala do 75c lagano... zato i hocu da uzmem sto hladniju kartu ali i tihu... nasao sam neku strix koja nije nesto skuplja od ostalih i ovu 1050 g1 koje mislim da bi trebalo da budu ok.

verovatno se na ovoj skracenoj evga sve vreme okrece vent pa cu ipak ici na neki od ova dva pomenuta modela.

hvala na preporuci.
 
Pa da, imas na sajtu u opisu... Idi na msi gaming x ili asus strix realno.
 
@ericm

Malo mi je konfuzan tvoj zahtev. Ako te brine zagrevanje kućišta od grafičke kartice, tebi onda ništa ne znači grafička koja dobro hladi, nego ona koja dobro izbacuje toplotu iz kućišta. Znači treba da obratiš pažnju na to koliko hladnjak usmerava topao vazduh ili još bolje da nađeš neki infracrveni snimak kao ovaj npr. http://www.guru3d.com/articles_pages/zotac_geforce_gtx_1050_ti_mini_review,10.html A ako se brineš da ćeš opet da pogrešiš, poruči online, pa ako ti se kućište previše zagreva, imaš pravo da vratiš u roku od 15 dana i da dobiješ novac nazad.

Od manjih kartica koje imaju poluaktivno hlađenje, znam za ovaj model https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N105TD5-4GD#kf
 
i meni je jos uvek sve konfuzno. verujem da je najbolje resenje da uzmem referentni model sto se izbacivanja toplote tice ali ne i po pitanju buke jer ce mi kuciste biti pored glave.
dodatni problem je to sto je kartica okrenuta na gore i pojma nemam kako ce da dise jer nema nikakvih otvora na kucistu osim resetki na bocnim stranicama.

sad sam video da gigabyte 1050 u istoj ovoj izvedbi ima semi passive hladnjak sto mi je jeftinija opcija pa cu da razmotrim i nju i potrazim neke testove.

pitanje je sta cu gde naci i po kojoj ceni, gledam da ustedim jer ne sklapam nesto posebno jaku masinu.

evo je neka ideja po slici sa neta, samo sto je lik preterao ovom grafikom... kod mene ce zadnji vent da uvlaci vazduh posto u ovom polozaju napajanje izbacuje pa se nadam da cu postici neki balans...
 

Prilozi

  • 900x900px-LL-b7b120f4_IMG_0788.jpeg
    900x900px-LL-b7b120f4_IMG_0788.jpeg
    73.4 KB · Pregleda: 372
ne postoji referentni 1050 (Ti) (ako pod referentnim podrayumevaš founders edition)
 
znam, necu još uzimati karticu nego sam pravio plan na vreme... za sada su na spisku ova gigabyte i evga. ipak idem na kraći model jer cu uzeti normalno napajanje umesto ovog malog sf450 uz koje ne dolazi sfx bracket za montiranje.
 
hvala drugari, pomogli ste mi pa cu javiti kad grafika dodje na red i uzmem nesto od ovoga.
 
Kakva je gigabyte windforce oc u odnosu na msi gaming, asus strix oc, zotac sto se tice performansi i same kartice? Nisam nesto ljubitelj gigabyte-a.. jel ima neku posebnu falinku?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Po performansama je svaka ista.
 
Odustao sam od rx560 jer ne mogu naci potrebne rezulatate pa planiram da uzmem neki od ti modela pa me zanima ko ima sledece da li je pustao kroz furmark na nekih 20-30 min rada i kakve su temperature ?

GeForce GTX1050Ti MSI OC 4GT DDR5 ( GTX 1050 Ti 4GT OC ) 20690 din
GeForce GTX1050TI Asus 4GB DDR5 ( EX-GTX1050TI-O4G ) 22690 din
GeForce GTX1050Ti Asus 4GB DDR5 ( STRIX-GTX1050TI-4G-GAMIN ) 23560 din

Eto ako ima neko iskustva zanima me kako se krecu temperature i sta je najbolje uzeti racunam da ce biti izbor izmedju Asus modela, najvise sam hteo Evgu preko Madjara ali dok sam ja skupio pare povukli su je...
 
temp su ti uglavnom oko 60-65c, sve zavisi kakav fan curve stavis, tu prvu uzmi, verujem da ne vredi doplacivati 3k za strix verziju, svaku ces u vecini slucajeva isto moci da overklokujes
 
Nazad
Vrh Dno