Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

Sto se tice 1050 ti karte, samo Zotac Mini model, fino boostuje, 99% clock boljih modela, ladna kao spricer, trosi kao upaljac, kome treba vise, kao sto je receno rx 470 i skuplje.
 
@djokosrb, lepo receno. Kartica je veoma povoljna. (146 e). Za one koji zele vise snage a ne zele izdvojiti vece kolicine novca RX 470.
 
@djokosrb, lepo receno. Kartica je veoma povoljna. (146 e). Za one koji zele vise snage a ne zele izdvojiti vece kolicine novca RX 470.

Problem je koliko sam skontao da doticni zeli da plati sto manje a da razliku nadomesti overklokovanjem.

Ali krastavac da to tako moze onda niko ne bi kupovao kartice iz srednjeg sgmenta a jos manje iz najskupljeg.

Moramo da odredimo granicu koliko hocemo da platimo kartice i da odredimo igre koje bi igrali. Pa na osnovu tih informacija kupovati karticu, jer bolje je sada dati 20-30 evra vise za nesto nego za 2-3 meseca da se pokaje sto nije uzeo skuplji model.
 
Sto se tice 1050 ti karte, samo Zotac Mini model, fino boostuje, 99% clock boljih modela, ladna kao spricer, trosi kao upaljac, kome treba vise, kao sto je receno rx 470 i skuplje.
Samo steta sto je bucna...,za 12 evra vise tj 158e ima 1050ti windforce,veoma tiha i 6pin.
Ali kome nesmeta sto se malo vise cuje u idle moze ustedeti tih 12e.

Edit: dobro bucna je malo preterano,uglavnom meni smeta na toj karti sto negasi ventilator kad nije opterecena...
 
Poslednja izmena:
Nece se ni on ni bilo ko pokajati sa Zotac Mini modelom. Uzeo drugar, karta je fenomenalna, kazem hladna i maksimalno tiha, retko kad preko 60 stepeni u igrama. Kao sto rekoh out of box boost joj je odlican i tu takodje neam greske.

Dodavanje 20,30e za skuplje modele 1050ti je bacanje para, ima smisla sa 1060, 480 i posebno 1070 karticama ali ovde kao sto rekoh bacanje para.
 
Kako kome, svima se zahtevi razlikuju. Mozda nekome lezi vise bolja verzija 1050Ti a tih pi*ljivih 12e su manje nego odlazak u bioskop sa ribom... Ne znam kakva je ta zotac ali ja licno bih bio sigurniji sa boljim kulerom iako mozd au praksi ne bi bilo toliko razlike.
 
Kako kome, svima se zahtevi razlikuju. Mozda nekome lezi vise bolja verzija 1050Ti a tih pi*ljivih 12e su manje nego odlazak u bioskop sa ribom... Ne znam kakva je ta zotac ali ja licno bih bio sigurniji sa boljim kulerom iako mozd au praksi ne bi bilo toliko razlike.

Naravno, samo kazem to sto kazes "sa boljim kulerom" ovde nema smisla. Karta je upaljac u svakom pogledu, osim performansi, za 150e super izbor.
 
Kako stvari stoje, skupljacu pare za nesto dosta jace da kupim za par meseci,posto trenutno ne mogu nesto extra da kupim, ogranicen sam pre svega procesorom,tako da cu terati sa postojecom konfigiracijom jos neko vreme...
 
Kako stvari stoje, skupljacu pare za nesto dosta jace da kupim za par meseci,posto trenutno ne mogu nesto extra da kupim, ogranicen sam pre svega procesorom,tako da cu terati sa postojecom konfigiracijom jos neko vreme...

Pa da, ako ti je gaming prioritet, sve bi tu trebalo da se menja. Kako i koliko, zavisi od budzeta.
 
Pitanje u vezi 1050Ti.

U gradu gdje sam, cijena GTX 1050 2GB modela je 387 KM ( BiH ), dok je Ti verzija od 4GB sa jednim fanom ( 443 KM ), a dva fana ( 465 KM ).

Da li se isplati uzeti Ti verziju i platiti koliko već više, i da li ima značajne razlike ( jer me ovo pitanje muči već dugo vremena ) između jednog coolera i dva coolera na grafičkoj kartici, mislim gledao sam razne benchmarkove gdje temperatura bude veća za jedno 2,3 stepena, a performansa je ista, tako da me zanima da li se isplati platiti skoro 80 KM više za 4GBTi verziju naspram standardne 2GB GTX 1050 verzije.

Hvala unaprijed.
 
To je oko 20% vise, a dobijes osetno bolju kartu sa duplo vise rama i dva venta. Isplati se, definitivno.
 
Na stranu sto su te cene, apsolutno kriminalne, ako dobro pratim 2 marke=1 evro, right?! Dakle, preko 230e GTX 1050 TI? Pobedise i ove nase preko Drine...
 
Na stranu sto su te cene, apsolutno kriminalne, ako dobro pratim 2 marke=1 evro, right?! Dakle, preko 230e GTX 1050 TI? Pobedise i ove nase preko Drine...


Eto, ako želiš možes provjeriti na nekoj od naših " kako treba " prodavnica, mislim gdje se roba uvozi legalno :D


Da, tako je, 1 Euro je oko 2 KM, tačnije 1,90 mislim.


RX 470 košta 600 KM. To ti dođe oko 300 eura, cijene u Srbiji su dosta bolje nego kod nas, recimo u WinWinu kada sam pretvarao cijene iz dinara u marke, dobijao sam finu razliku među cijenama, tako da šuti još je dobro kod vas :D
 
Sta da ti kazem, ako nekako mozes, imas nekog, nek ti uzme ovde, makar u radnjama, ako ne kod "Madjara".
Kod njih 200e je RX 570 i ostavis 30e u dzepu. Karta lagano 30%+brza od GTX 1050 TI, totalno druga klasa.
 
Eto, ako želiš možes provjeriti na nekoj od naših " kako treba " prodavnica, mislim gdje se roba uvozi legalno :D


Da, tako je, 1 Euro je oko 2 KM, tačnije 1,90 mislim.


RX 470 košta 600 KM. To ti dođe oko 300 eura, cijene u Srbiji su dosta bolje nego kod nas, recimo u WinWinu kada sam pretvarao cijene iz dinara u marke, dobijao sam finu razliku među cijenama, tako da šuti još je dobro kod vas :D

Pa vidi nasem kupujem prodajem sajtu http://www.kupujemprodajem.com/MSI-RX-570-Armor-4G-OC-RX-570-4GB-OC-45322241-oglas.htm pa kontaktiraj tu neke prodavce pa vidi jel mogu da ti salju za Bosnu pa bolje plati tu neku razliku za dostavu pa ustedis i na ovaj i na onaj nacin a dobices bolju kartu svakako.

Ako ne mozes ovde kod nas da porucis onda probaj ovde:

https://www.olx.ba/artikal/25414591/msi-radeon-rx-570-armor-4g-oc-rx-570-4gb-gddr5-oc/

Neka ti ovo bude zadnja solucija.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
slažem se. ni dinara više to ne vredi.
 
I dalje, 210e za 1050 TI, stvarno haos:(

A ovde:
http://www.kupujemprodajem.com/ZOTA...5-Mini-42939586-oglas.htm?filter_id=108372104
Uzeo drugar, karta koliko god ogoljena delovala, ovo je best buy za 1050 TI ni cent preko davati za ovaj model. Uzeo drugar karta odlicna, fin boost, jedva preko 60 stepeni u igrama, necujna.
Za desetak evra vise kao sto je covek gore okacio Windforce sa dva hladnjaka.


Hvala svima za savjet stvarno ste mi pomogli, međutim ograničen sam na kupovinu u ratama, tako da na olx-u i drugim kompanijama gdje je 1050Ti dosta jeftinija ( našao sam čovjeka iz Zenice prodaje za 330 KM, čak 100 KM jeftinije nego nova, a koristio je 3 mjeseca ) ne mogu ipak ići na tu soluciju, ovako sam osuđen da provjerim par firmi kod nas kao što su Imtec, UE, WinWin čak ću otići do Lukavice jer znam da imaju shop tamo, samo ne znam kako bi išlo ovo plaćanje to jeste da li imaju karticu koju ja imam i tako.

Problem je što je visok porez, pričao sam sa ljudima oko prodaje, tokom kupovine Samsunga J5 2016, upitao sam baš zašto su cijene u ovim " legalnim " shopovima dosta skuplje, rekli su mi ljudi da ih porez dosta dere, ( što naravno ne znači da je istina ali ) naveo je naprimjer da ako Samsung J5 2016 košta u prodavnicama ovim sa strane oko 350 KM, kod njih je obično porez razlika čak 100 KM :smash:

Da li je toliki porez i na ove kartice, u to bih morao otići do carine i pogledati kako to hoda i ide :d

Hvala svima!
 
Iskreno, mislim da je ova karta ono sto je NVidia trebala odavno da izbaci. Odlicna karta za Full HD gaming, jeftina, mali potrosac, sasvim pristojne performanse, 4gb svoje memorije... Naravno, ko kupuje komponente po oglasima uvek moze naci R9 280X koja je bolja od ove karte za 100-140 (zavisi od stanja).
 
140e za 280X?

Jedino ako je od zlata.
 
uzeo Gigabyte 1050ti 4gb za 150eur od F... sad ce da vidimo kako ce da tera
 
Terace fino... 20-30% slabije od onog sto si navikao sa 470, kako gde, ali obzirom na cenu sasvim OK.
Uzeo si windforce ili "obicnu" sa dva ventilatora?
 
Obična sa dva venta
f310b42f75963366f7d1962fc319fb6e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Здраво свима,
Имам питање у вези ове картице. Вреди ли да додам мало за неку inno3d/Msi 4GT(или коју већ јефтинију са два вентилатора) или да идем на Zotac mini као што препоручујете ? Волео бих да је графичка мало тиша па сам зато у дилеми.
 
Iali neke ozbiljne razlike u performansama u praksi izmedju Gtx 1050 i gtx 1050ti, ako je neko mozda imao prilike da proba obe. Hvala
 
Naravno da ima, 1050Ti je bolja karta.
 
kakva je karta za bettlefield 1?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno