Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

To su dve iste firme, odnosno, isti je vlasnik.
Što se hlađenja tiče, u pitanju je karta koja se jako malo greje pa ne zahteva neko značajnije hlađenje. Nemaš brige povodom toga.
 
Zar Win win nije pod Altijem iz Cacka ?

Sve to ok, ali kazem za ove pare i izvedbu ocekivao sam da mora imati, ne vidim zasto sam onda dao vise novaca...
 
To je retro trend, kao pre 10 i više godina.. Nema hlađenja memorije osim ako nije neka baš zajebana kartica.
 
Zar Win win nije pod Altijem iz Cacka ?

Sve to ok, ali kazem za ove pare i izvedbu ocekivao sam da mora imati, ne vidim zasto sam onda dao vise novaca...

Pa i Emmi je pod Altijem, kao i PC Practic. ( :
Emmi je orjentisan pre svega na online prodaju pa zato ima i bolje cene, ali nema neke pogodnosti odloženog plaćanja.

Što se kartice tiče, Asus ima uglavnom dobru izradu i ime, otud i cena. Mislim, možda grešim, da kod nas nema 1050 modela sa hlađenjem naponske i memorije posebno. Ja sam gledao da uzmem kartu sa hlađenjem naponske i memorije kada sam birao RX470. Zato sam i uzeo XFX RS model, pored nje je još samo Sapphire Nitro model imao hlađenje naponske. Asus i MSI, recimo, nemaju i znaju da se jave problemi zbog toga. Kod 1050, koja je dosta manji potrošač već nemaš tih problema.

Ona podela brendova koje si birao ti i nije baš dobra, danas se gleda konkretan model, kvalitet izrade dosta varira kod svih proizvođača.
 
Pametno, ako je isti vlasnik u pitanju, nasiba ovamo cene ovamo smanji i Emi dere sa prodajom, a svakako da ce se i u Win winu prodavati jer masa ''obicnih'' ljudi i ne zna fore i cake i tako on dere na dva fronta.

U sustini bolje je da ima nego da nema ne znam koliki da je potrosac, u svakom slucaju moze samo + da bude, nikako -.
Nekako su mi ovi brendovi ipak provereniji i vece su ime, ulivaju vise poverenja i respekta bar meni.

Za sada sam stigao samo da ubacim karticu u nov sistem, temperatura je u idle 27 stepeni, ventilatori ne rade za sada ne znam od koliko krecu sa radom. Kao sto sam i pretpostavio temperature za vram i vrm se ne mogu videti samo za cpu.

Medjutim imam jedan problemcic, mislim da je do adaptera, e sada da li svaki pravi ovaj problem ili samo ovaj ne znam. Naime u nastavku slova vide se neke bele linije kao sto se moze videti na slici. Ne znam da li da reklamiram adapter ako je do njega ?
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    35.6 KB · Pregleda: 104
Koliko vidim, sve je OK :d
 
Auu neverovatno evo sada sam pogledao sa lap topa ne vidi se na slici sto sam okacio, ali se na monitoru od desktopa bas jasno vide te bele linije koje idu. Pogledacu sta se desava.
 
Dešava se adapter... I ja sam se tako mučio, pa sam na kraju prodao monitor sa vga ulazom, dodao pare i kupio novi monitor.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 
Pa dosta ovde ljudi se javilo da su kupili ove konvertere ja sve pisem adapter ali kako god. Neverovatno da niko nema problem samo ja i eto ti.
Nisam ni primetio posto mi je monitor podesen da se gasi posle 15 minuta ne aktivnosti, i cim se iskljuci dobijem ono no signal i naravno cim mrdnem misa da se upali monitor dodje slika normalno, a ove linije sam slikao sa aparatom sada se vide lepo. Probao sam sa promenom rezolucije, probao sam sa promenom refres rejta sve je isto, pa me cisto zanima ako svaki ovako pravi neke smetnje onda sta da se radi a ako je problem u ovome da menjam.

Probacu cim stignem u komsiluku na rejdonu nekom da vidim kakva ce situacija tu da bude.
 

Prilozi

  • I7NTYZ6.jpg
    836.6 KB · Pregleda: 103
  • uouEquk.jpg
    uouEquk.jpg
    784.2 KB · Pregleda: 110
Pa dosta ovde ljudi se javilo da su kupili ove konvertere ja sve pisem adapter ali kako god. Neverovatno da niko nema problem samo ja i eto ti.
Nisam ni primetio posto mi je monitor podesen da se gasi posle 15 minuta ne aktivnosti, i cim se iskljuci dobijem ono no signal i naravno cim mrdnem misa da se upali monitor dodje slika normalno, a ove linije sam slikao sa aparatom sada se vide lepo. Probao sam sa promenom rezolucije, probao sam sa promenom refres rejta sve je isto, pa me cisto zanima ako svaki ovako pravi neke smetnje onda sta da se radi a ako je problem u ovome da menjam.

Probacu cim stignem u komsiluku na rejdonu nekom da vidim kakva ce situacija tu da bude.

to ti je do monitora imas crt monitor, to se zove line bleed, ima to i plazma jedino nema led tehnologija
 
Nije crt nego tft. Nisam do sada nikada imao nvidijine kartice, ceo zivot sam na rejdonu/amdu... Primetio sam kada uvelicavam i smanjujem YT snimke da na milisekundu vidim desktop, to mi se nikada nije desavalo sa suparnickom kompanijom. E sada da li je do kartice to normalno ili citavu zbrku pravi konverter ko ce ga znati.
 
Adapter pravi problem, nije bas vrhunskog kvaliteta (mada nesto mislim da ne mozes ni da biras). Slicno sam vidjao na poslu u kombinacijama jeftin LCD monitor + ostarela jeftina maticna. Ili uzmi monitor sa digitalnim ulazom (DVI, HDMI, DP) ili menjaj tu 1050 za 960 (tu su po performansama, a 960 ima analogni izlaz i obican pasivni adapter ce raditi).
 
Adapter/konverter je kriv.
Preko vga na dvi je ok slika, ali sa vga na hdmi imam te linije, kao što sam i pisao na prethodnoj strani.
Probano na r9-270 i rx 560, isti rezultat.

Realno, treba preći na noviji monitor :p
 
Poslednja izmena:
Ma od monitora nema nista, pre cu da zamenim i doplatim za taj DVI-D na VGA ako on vec ne pravi probleme kao ovaj na HDMI.

50568032_59b8f5f897cd63-18927808big-38966210_581897e1227373-26098410big-38626843_580ba48eb3c626-.jpg
 
Cvrc, nisam to znao :(
 
Realno to je i razlog zašto sam odustao od novih grafičkih...nisu mi se svidela ta polovična rešenja...izgleda da smo svi do sada trebali da pređemo na monitore sa digitalnim ulazima
 
Ma od monitora nema nista, pre cu da zamenim i doplatim za taj DVI-D na VGA ako on vec ne pravi probleme kao ovaj na HDMI.

Pogledajte prilog 242658

Mislim da će ti taj konverter praviti iste probleme i da ćeš samo baciti novac. Ono što ti ne bi pravilo problem je DVI-I to VGA adapter, jer tu nema konverzije signala, s obzirom da DVI-I ima i pinove za analogni signal. Ali tvoja grafika ima samo digitalne izlaze, između ostalog i DVI-D (digital).

Tako da imaš dve opcije:
1. da se zadovoljiš kvalitetom slike preko konvertera ili
2. da kupiš monitor sa digitalnim ulazom (imaš polovnih vrlo povoljno).
 
Vrati taj i uzmi pare.. imas ovde na oglasima nov dvi-d na vga za 1000din. U emmiju je takav 1700

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Znam godinama sam na tom DVI-I na VGA bez poblema. Ali na prethodnoj strani je receno ''Preko vga na dvi je ok slika'', no izgleda da je i on mislio na DVI-I na VGA a ne na DVI-D na VGA. Ako ce isto da zeza i pravi smetnje onda se ne isplati cimati se oko toga i mislim da ce resenje broj 1 biti usvojeno.
 
Gt1030 kao prolazno resenje,netreba mi jace trenutno.
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam taj sa linka sto si ti poslao mi je predlozio jos neko, medjutim nema na stanju, pa sa uzeo drugi koji nema ovaj audio prikljucak. Da znam da je do kvaliteta adaptera uzeo bih ga odmah, a moze da se desi takodje da sa nekim karticama zeza sa nekim radi bolje.
 
koja grafička je najbolja od ovih 5: GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1050 2GB 128bit GV-N1050WF2OC-2GD rev.1.0; MSI nVidia GeForce GTX 1050 2GB 128bit GTX 1050 GAMING ; ASUS nVidia GeForce GTX 1050 2GB 128bit STRIX-; ASUS nVidia GeForce GTX 1050 2GB 128bit PH-; ASUS nVidia GeForce GTX 1050 2GB 128bit EX-GTX1050? ili dodati još 3000 za MSI nVidia GeForce GTX 1050 4GB 128bit GTX 1050 Ti GAMING 4G
 
Zdravo jedno pitanje imam trenutno GTX750 non ti 2gb, planiram da uzmem GTX 1050 ti sa 4 GB vram jel vredi da upgrejdujem ili da sacekam slednu generaciju konf je i5 3570 sa 12GB ram ?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Vredi, pređi na 1050ti slobodno, dupliraćeš performanse...
 
Nazad
Vrh Dno