Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

Strix OC 1050 Ti platio sam oko 23.000 letos i to je bilo preko realne cene a ovo sada oko 30k je bezobrazno i van svake pameti...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Razumeo sam odlicno, ti nisi mene razumeo :)

Poenta je da je strix uvek precenjen zbog imena i vizuelne lepote (subjektivno), te je uvek skuplji. Otud i 'porez'
 
Poslednja izmena:
Razumeo sam odlicno, ti nisi mene razumeo [emoji4]

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Ako neko ima novca za “bacanje” (kod mene je to bila investicija koja se prilično dobro isplatila) u čemu je tu problem? Završio sam posao i dobio grafičku sa kojom mogu da izvučem oko 20% veće performanse...

Meni tih 3-5k razlike u ceni nije značilo baš ništa, a da je tada bilo na stanju uzeo bih 1060 Strix OC za 47k i to ne bi predstavljalo nikakav problem jer bi se svakako isplatilo. Ne bavim se majningom niti me to zanima...




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Po 2. put masis poentu :)

Niko nije pominjao da postoji problem
Zavrsio posao? Ne znam sta to znaci
I sa nekom drugom bi dobio 20% sa oc, ne odskace strix tu u odnosu na ostale

Ocigledno ti ti 3-5k nije znacilo nista cim si uzeo kartu... S tim sto bi pametnije bilo da si dodao na tih jos 3-5k koji tek ne vi trebale nista da ti znace i da uzmes neku manje izvikanu 1060 3gb,poput zotaca recimo. Dobio bi mnogo jacu kartu za malu doplatu, ali lozis se na strix brend. Opet kazem, ne vidim tu problem, to je ok, ali u tom nizem srednjem segmentu (oko 200e) pametnije je juriti performanse nego izgled...

Ko pominje majning, nema on veze sa temom
 
Poslednja izmena:
treba da ubace neki čip u grafičke čip se uključi mining da crkne i da mu ne uvaži garanciju, sa 15000 na 30000 grafička 4 gb dal su oni n0ormalni
 
Volta izdanje GeForcea u <75W kategoriji ne vjerujem da će imati GDDR6. :)
Samsung,hynix i micron su vec poceli sa masovnom proizvodnjom gddr6 cipova,od 10-18 Gbit/s,negde sam citao da je proizvodnja jeftinija od gddr5 cipova zato je moguce da ce biti i na 1050ti nasledniku,gddr6 na 128bit magistrali bi doneo odredjen skok u performansama za novu generaciju,mada vidicemo.
 
Poslednja izmena:
Meni se čini da 1050 2GB radi posao i da ne vredi doplatiti razliku u ceni za 1050ti, ali svako ima pravo da troši svoj novac kako mu volja (nadam se da me neće cenzurisati kao prethodnog koji je izjavio slično).

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 
Ne vredi sad kupiti ni 1050 2 GB po ceni od 18k, ali secam se cena od pre dva meseca, 2GB je bio 14k a 4GB Ti 16k din (u E**i, najjeftiniji modeli), i tad je vredelo platiti razliku od jednog prosecnog izlaska sa ortacima na pice... Voleo bih da se desi gradjanska neposlusnost i da svi odbijemo da kupujemo karte po ovim cenama,onda bi jedino mogle cene da se normalizuju. Ovako ide stari sablon kod nas, posle poskupljenja, cene ostaju takve kakve jesu jer ljudi oprastaju i ne pamte. Ja sam takav da ne mogu iz principa da predjem preko toga da se profitira na tudjoj nesreci, i pre cu igrati igrice na mobilnom telefonu (kao i sto radim, poker je uvek u modi :)) nego davati 50% vise para od realne cene. Ali to sam ja...
 
Ne secam se za 16k, video sam mislim za 17k sa 1 ventom, a sam sam uzeo sa 2 venta zotac za 18k.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja kupio Zotac 1050 2 GB za 14k

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 
Ne secam se za 16k, video sam mislim za 17k sa 1 ventom, a sam sam uzeo sa 2 venta zotac za 18k.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Da, inno3d, kupio sam tri komada, posle mi je nekako lik sa kojim sam se dopisivao mailovima iz njihove firme izbunario još tri (to kada sam rekao, daj mi predračune za tri mašine bez grafike, uzeću je negde drugde, pa se onda tek setio da ima još tri), doduše te tri sam platio 18.000 al svakako super kupovina.
 
Odlično! Ja uzeo zotac 4gb 1050ti,prezadovoljan sam! Igram fifu manager i malo novi call of duty.. Nema se vremena :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo asus expedition i sam zadovoljan do sada sve ide na 1080p kako treba a bio sam na gtx 750
0bf9196559956cd95a936bb6d10a3373.jpg


Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Pozdrav drugari,

Uzeo sam pre 4 meseca Zotac 1050TI, oc, 4GB i više sam nego zadovoljan, bar što se tiče mojih potreba.
Što se tiče igrica, od WoT-a, PUBG, H1Z1 pa do Call Of Duty (najnovijeg) gura bez problema na max detaljima. Prezadovoljan...fps odličan...

E, sada, imam jedno pitanje, a pošto je usko vezano za ovu grafičku, rekoh da ga postavim ovde...

Dakle,
Pomenuta grafička je povezana sa TV-om (Philips LED) putem HDMI kabla. U opcijama mi je monitor od kompa podešen kao primarni, TV je pod brojem 2.
Od pre nekoliko dana primetio sam nešto što mi se ranije dešavalo na staroj grafi (pomenuću jer kasnije u textu): Svaki put kada startujem PUBG televizor se restartuje (ugasi i upali sam od sebe)!!!
I to samo kada startujem PUBG...ostale igrice su ok, ne gase TV!

Kako rekoh, pre ove kartice imao sam 7850, 2GB i isto mi se dešavalo čak i kada palim WoT !
Od kada sam je zamenio sa ovom 1050ti, problem je nestao, ali se pre nekoliko dana pojavio pri startovanju pomenutog PUBG. Inače, ovu igricu igram dosta dugo i ranije nije bilo tih problema...do pre neki dan.

Nešto u podešavanjima? Napajanje?

Komponente su iz potpisa...
 
Poslednja izmena:
Televizor ti se restartuje u smislu da se ugasi kao da si ga ugasio daljinskim upravljačem ili ti samo prikaže poruku da nema signala? Ako je ovo drugo, biće da PUBG isključi prikaz na drugom "monitoru" pa vrati. Sumnjam da je baš problem u drajveru, ali ni to nije isključeno.
 
Probaj na properties pubg exe fajla da cekiras disable fullscreen optimization, mozda moze da pomogne

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Televizor ti se restartuje u smislu da se ugasi kao da si ga ugasio daljinskim upravljačem ili ti samo prikaže poruku da nema signala? Ako je ovo drugo, biće da PUBG isključi prikaz na drugom "monitoru" pa vrati. Sumnjam da je baš problem u drajveru, ali ni to nije isključeno.

Da...kao da je daljinskim, ali to radi sam od sebe...ugasi se i upali bez da ja čačkam po daljinskom. Klasičan restart!


Probaj na properties pubg exe fajla da cekiras disable fullscreen optimization, mozda moze da pomogne

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Nije pomoglo...opet se restartuje TV


Edit:
Sada sam primetio u opcijama: Philips TV je pod brojem 1, a monitor od kompa je pod brojem 2 (mada je kod njega otkačeno da bude "main display"). Znači da sam pogrešio kada sam juče postavio pitanje u vezi ovoga...
Pod Multiple Displays stavljena je opcija Extend These Displays.
Ne znam koliko to ima veze...ali, eto
 
Poslednja izmena:
Mene je pod extended isto zezalo na raznim kartama. Nista cudno. Zasto te mrzi da prebacis na SIngle display kada se igras, a ne koristis TV da gledas nesto sa kompa?
Mislim da resenje za ovo nema, al ajde da ne pametujem. Meni lakse bilo da vratim na single nego da se drndam po forumima sto se to desava :D
 
Nista cudno i meni se to desavalo na mom LG plazma TVu. Jednostavno,kako mi je jedan prijatelj laicki objasno, kad kliknes na igricu, desi se da jedan delic sekunde windows menja postavke sa desktopa na postavke same igre, i u tom trenutku signal iz grafe zastane (kao sto rekoh,mali delic sekunde). E glupi TV shvata to kao da nema signala i da treba da se iskljuci, i nakon sto signal sa igre krene opet, on se pali i to izgleda kao reset. Glupost obicna ali tako je. U principu, ne bi trebalo da je do graficke vec doTVa.
 
Interesuje me dali svi gtx 1050ti kartice sa dva vent. gase ventilatore u silence mod-u? Konkretno me interesuje Zotac 1050TI oc. Znači dali mu se vent stalno vrti odnosno gasi po potrebi.
 
Ovo uputstvo je na nemackom ali ne razumem 3:39min

https://www.youtube.com/watch?v=dEHH5L3Lm98

Kao u firestorm-u moze da se podesava fan speed u klipu . Poslao sam p.poruku nestolex -u on ima tu karticu al se ne javlja:type:
Kaze: "Ima jos nekih podataka ali mislim da nisu vazni za obicnog korisnika" cuje se po glasu da je neki klinac pravio review :) uglavnom bitan je "custom fan curve" pa sam podesis obrtaje prema temperaturi (po zelji) ako karta podrzava.
Imas i review: http://www.enostech.com/zotac-geforce-gtx-1050ti-oc-edition-graphics-card-review/
Takodje potrazi po forumima informacije,izgleda da ima fiksiranih min 45% u idle: https://smallformfactor.net/forum/threads/zotac-gtx-1050-ti-oc-edition-fan-speeds.1946/
Poneki clanovi imaju zotac 1050ti kartice pa nek daju dodatnih informacija iz prve ruke.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ima po istij ceni ovaj zotac i asus expedition. Uzeo bi zotac jer je neznatno jaci ali ce izbor pasti na asus, zbog polupasivnog ventilatora hvalacheers
 
Kako su se pokazale ove zotac izvedbe, konkretno gtx1050, vidim ima mini s jednim kulerom, dual fan low profil i td..sto se tice temperature i buke?
 
Nazad
Vrh Dno