Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

Kako izgleda biće to još jedna neupotrebljiva kartica, ko je kupio gtx 950 zna o čemu pričam, kupiti danas gtx1050 pored 20 evra skuplje RX 470 je bacanje para.

Druze trenutno najjeftinija RX 470 je 195evra i to on referentna, koja itekako ume da tandrce. Krstene krecu od 220e trenutno, bice sigurno nekih pad cena za 10-15evra. Ali opet to je i dalje 50-tak evra iznad ili ti preko 30% veca cena. Znaci totalni druga klasa kartica.
 
Realno, za 150e bice to novi best buy. Odlicna karta, moze da stane u svako kuciste, trosi ko upaljac tako da moze na bilo koje napajanje, odlican OC potencijal, a ima I 4gb rama sto je odlicno za ovu klasu. AMD je u gadnom problemu, sto se moglo naslutiti kad su juce vec poceli da spustaju cenu svojih kartica.
 
Cena ove karte će biti 150€ i tako i računajte. Glupo je porediti prvu cenu (koja je inače u Nemačkoj/Mađarskoj već 150€) sa cenom RX 470 posle nekoliko meseci od izlaska.
Rekli su da će biti u rangu GTX 960 i to je ispunjeno. Za cenu u inostranstvu takođe ispunjeno. Kako to da je po tim najavama bila dobra, a sada kada je sve to ispunjeno odjednom loša?

Za 4K reprodukciju i povremeno igranje je odlična, makar koliko ja vidim. Mane su taj ventilator što se čuje, nema načina da se vidi na koliko obrtaja radi niti način da se to podesi, i što uvek radi (umesto kao na jačim modelima tek kad dostigne X stepeni).
Nadao sam se i ja da će biti između GTX 960 i 970 ali to su ipak puste želje. Možda se i popravi situacija drajverima ali ne verujem da će biti išta značajno i možda malo padne cena zbog pada cena ATI kartica.
- Ja sam je baš za 4k video reprodukciju merkao, ali sada gledam kolika bi bila doplata i za FHD opušteno igranje.

RX 470 4GB je skuplja za trećinu i za isto toliko bolja.
Mene više interesuje (ukoliko neko hoće jače od RX460/GTX1050Ti) šta je i koliko procentualno bolje i koliko procentualno skuplje (sa mađarskom cenom i 150€ za 1050Ti). Koliko su bolje i skuplje 470/480 (4 i 8Gb) i 1060 (3 i 6gb) i šta je "best buy" za FHD igre i 4k video reprodukciju za narednih par godina?
 
Poslednja izmena:
Pa losa je crvenim fandecacicima. :d


Zavisno od cene (Madjari stalno menjaju), 4GB nereferentni modeli RX 470/480 su best buy. 8GB nikako, jer tu vec vlada GTX1060 6GB.
 
Jel podrzava 1050ti sli?
 
Steta sto nemamo mogucnost kao ti da kupujemo u USA... :/
 
U USA razlika je 20$ izmedju 1050-Ti i RX470. Manite ove glupe EU cene.

Zasti bi manuli ili kako vec EU cene, kad na osnovu njih nasi "prodavci" i Madjari formiraju cene!? Da nece mozda svaki kupac cekati ortaka, mamu, babu, tetku, strinu... da mu donese kartu iz Amerike?

Moj neki utisak je da kad fanboy(bilo sa zelene, bilo sa crvene strane) zeli da progura neku svoju pricu on ce da je pogura na svaki moguci nacin, kao sto je recimo jedan lik napisao u drugoj temi kako je GTX 1060 6GB preskupa i bacanja para, a onda platio 8GB RX 480 preko 300e i to mu je sasvim ok:trust: U poslednje vreme mi se cini da crveni tabor fanboyeva jase.
 
Poslednja izmena:
Velika je razika odnosno ogromna izmedju 470 i GTX 1050ti tako da to nije za poredjenje.
Za 1080p ispod Rx 470 sve je slabo, GTX 1060 sa samo 3GB memorije bez obzira na cjenu nije dobar izbor GTX 1050ti bez obzira na 4Gb opet nije dovoljan chip... AMD je ubo minimum za 1080p tj Rx 470 definitvno najprodavanija AMD karta sigurno bice RX 470 sweet spot
 
Ta kartica neće kod nas biti ispod 25 000 dianra, za dve -tri crvene već mogu da se nađu rx 470 koja je za klasu jača.
Totalni promašaj, jedino da cena gtx kod nas bude 18-20 000 dinara, a što se neće desiti.

Siguran sam da ce se desiti preko Madjara. ;)



Velika je razika odnosno ogromna izmedju 470 i GTX 1050ti tako da to nije za poredjenje.
Za 1080p ispod Rx 470 sve je slabo, GTX 1060 sa samo 3GB memorije bez obzira na cjenu nije dobar izbor GTX 1050ti bez obzira na 4Gb opet nije dovoljan chip... AMD je ubo minimum za 1080p tj Rx 470 definitvno najprodavanija AMD karta sigurno bice RX 470 sweet spot

Kako to sada odjednom slabo, kada R9 280X godinama i dan danas veoma dobro radi posao? A ova je veoma slicna, samo triput manji potrosac.
 
Poslednja izmena:
Velika je razika odnosno ogromna izmedju 470 i GTX 1050ti tako da to nije za poredjenje.
Za 1080p ispod Rx 470 sve je slabo, GTX 1060 sa samo 3GB memorije bez obzira na cjenu nije dobar izbor GTX 1050ti bez obzira na 4Gb opet nije dovoljan chip... AMD je ubo minimum za 1080p tj Rx 470 definitvno najprodavanija AMD karta sigurno bice RX 470 sweet spot

Pa da GTX 1060 sa 6gb je ozbiljNa karta, a ovo pogodio za RX 470, kao da je AMD pogodio pravo u centar, kao da je izašao naslednik HD 7850, R9 270x.
 
Poslednja izmena:
MA GTX 1060 6GB i da se fino uziva ko nema bas para onda neki minimum je RX 470 4GB, ovo ostalo je sve krpljacina, ali ako se ne moze vise izdvojit evrica krastavac uzima se sta se moze.
 
Pre ce biti da je "sve je slabo" prejaka ili snobovska tvrdnja.
 
Zasto delimo isto misljenje? :beat:

Inace, mozda za mesec, dva odlucim da zamenim svoj HD4850 za jedan od GTX950/1050Ti pa cu videti kako se budu kretale cene.

Pa da. Ja sam hteo da kupim i neku polovnu ali su cene visoke za stare AMD karte bez garancije koje su najverovatnije iz rudnika, pritom traze dosta jako napajanje. A i za polovne nvidia kartice traze previse para, tako da nema sta normalno da se kupi osim ove karte. :)

Po mom misljenju, ovo je dobra kartica za neko umereno igranje. Samo da cena bude razumna. :)
 
10-15 % brža karta od r9 270x od pre 3.5 godine koja je tad koštala isto ko gtx 1050ti.
Jedino što je ovde dobro je što malo troši i ništa više.
Generanlo svi izbacuju nove karte za iste performanse i iste pare.
A kupovace je ljudi koji uvek kupuju nvidia karte.
 
10-15 % brža karta od r9 270x od pre 3.5 godine koja je tad koštala isto ko gtx 1050ti.
Jedino što je ovde dobro je što malo troši i ništa više.
Generanlo svi izbacuju nove karte za iste performanse i iste pare.
A kupovace je ljudi koji uvek kupuju nvidia karte.
Kažeš:
1. Generalno svi daju nove karte iste jačine kao stare, za cenu starih.
2. 1050 košta isto ali daje 10-15% više (zanemarimo što porediš staru ATI i ovu Nvidia).

I onda zaključak:
3. 1050 će kupiti samo NVIDIA fanovi.

Mislim...
 
Fine karte. Možda je 2GB premalo za 1050, al' ajde. 1050 Ti modelu se nema šta zameriti. Vidim da u EU sporije (manje) karte kreću od 150€, ovi boji modeli od 160€. Nije ni toliko loše za početak.

Najveće razočarenje su glupi testovi karti u kategoriji 750Ti - 1050Ti. Ne znam zašto (skoro) niko ne smanji detalje na razuman nivo i testira karte onako kako će ih ljudi koristiti. Medium ili High settings, tj. uprosečiti FPS 45-60, i u paru sa jeftinijim procesorima. Ovako moraš da gledaš u pasulj da bi znao šta ćeš dobiti
 
Poslednja izmena:
Fine karte. Možda je 2GB premalo za 1050, al' ajde. 1050 Ti modelu se nema šta zameriti. Vidim da u EU sporije (manje) karte kreću od 150€, ovi boji modeli od 160€. Nije ni toliko loše za početak.

Najveće razočarenje su glupi testovi karti u kategoriji 750Ti - 1050Ti. Ne znam zašto (skoro) niko ne smanji detalje na razuman nivo i testira karte onako kako će ih ljudi koristiti. Medium ili High settings, tj. uprosečiti FPS 45-60, i u paru sa jeftinijim procesorima. Ovako moraš da gledaš u pasulj da bi znao šta ćeš dobiti

To moraju da rade da bi testovi bili konzistentni kroz generacije, da ne bi ponavljali testove za sve karte od kulina bana za testiranu igru. To je dobra volja i entuzijazam onoga ko radi test da primeni ta tvoja podesavanja.
 
Isto sam govorio i za rx seriju.Vrte iz prazno u šuplje a marketing radi ostalo.
Koja je svraha kupovina za isti novac posle 3-4 godina karte koje imaju desetak procenata bolje performanse.
A da vido sam kako su oduševljeni kako ovde tako i na drugim forumima ljudi koji oce da zamene recimo gtx 950.Mislim da stvarno nešto ovde debelo smrdi samo ne znam šta.

A to što rade takve testove gde koriste procesore od 500 evra na najvecim podešenjima je ponovo marketing jer razlike sa vec pomenutim kartama stare generacije ne bi bilo posebno ne u tim nižim rezolucijama pa kako bi ti(mi) hteli ne kupimo tako nešto nego nam upravo daju rezultate na uhd rezolucijama na najvecim podešenjima a tu su jedino i znacajno bolje.
 
Poslednja izmena:
Pa bas naprotiv i treba da testiraju igre na najvisim grafickim podesavanjima a onaj koji hoce da kupi bas tu kartu neka posle vadi procente koliko ce on sa svojom konfiguracijom i na nekim srednjim ili visokim podesavanjima da dobije fps-a u odredjenim igrama.

Zamisli koja bi zbrka nastala kada bi pravili sve moguce varijacije testova za jednu igru, tu vise niko ne bi znao ko pije a ko placa. Ovako mozes da vec imas neki zakljucak koliko mozes da ocekujes fps-a na osnovu njihovih testova. Primera ako je u nekoj igri pri svim maksimalnim podesavanjima su izvlacili 30 fps-a onda neko ko ima malo slabiji procesor i sa tom kartom na nekim nizim podesavanjima moze da ocekujes 45-50 fps-a sto nije lose.
 
Evo dobre cene kod komšija https://www.aqua.hu/asus-geforce-gtx-1050-ti-4gb-videokartya-ex-gtx1050ti-4g-479182.html 200 evra da vam olakšam. Smešno :) Inače, otkud toliki hejt za GTX 1060 sa 3GB? U svim igrama u full hd je gotovo identična sa 6GB verzijom a probleme ima sa ultra teksturama u Rise of Tomb Raider i sl... pa jel mora baš sve na ultra? Za high nivo detalja i ako se ne planira ići preko Full HD ne vidim razlog da se ne kupi 3GB varijanta koja inače ima već za 230 evra. 1050ti kad bude 150 evra onda će biti dobra kupovina, ali će tad i 1060 biti 200 evra :)
 
Evo dobre cene kod komšija https://www.aqua.hu/asus-geforce-gtx-1050-ti-4gb-videokartya-ex-gtx1050ti-4g-479182.html 200 evra da vam olakšam. Smešno :) Inače, otkud toliki hejt za GTX 1060 sa 3GB? U svim igrama u full hd je gotovo identična sa 6GB verzijom a probleme ima sa ultra teksturama u Rise of Tomb Raider i sl... pa jel mora baš sve na ultra? Za high nivo detalja i ako se ne planira ići preko Full HD ne vidim razlog da se ne kupi 3GB varijanta koja inače ima već za 230 evra. 1050ti kad bude 150 evra onda će biti dobra kupovina, ali će tad i 1060 biti 200 evra :)


Pa koliko vidim hejt je jer su na slabiju karticu stavili 4gb a na jacu 3gb sto nema logike u zdravom svetu?

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno