Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread


Uh, ako imas nesto do 250e fiksno salji to bi mi radilo posao, znas kakvi su ovi nasi ima da procene to na punu cenu minimum pa ce da mi ode preko...

Ma, da, na rx560, ali vidiš da je problem univerzalan :p
Čak je neko pominjao u RX560 temi, kao je situacija sa nevidiom bolja i da kroz drajver il' gde već može da se podesi hdmi izlaz.
Pročešljaj tamo, možda ukačiš.
Ja na radeonu ne nađoh nikakvo podešavanje te vrste.
Kupio na KP, 550+poštarina, izađe skoro 800.

Pazi, da si uzeo 1060, ništa ne bih dobio što se tiče ovog problema, jer i one su sa sličnim kombinacijama izlaza, hdmi, displej port ili DVI-D.
Opet bi bili u kanalu...

Žao mi da dajem pare na nov monitor ali deluje mi da ću uskoro morati.

Po tome sto si napisao veoma moguce da smo uzeli od istog prodavca potpuno isti konverter. Ja necu odustati makar narucio iz kine 4-5 razlicitih komada za 10e+ pa jedan ce valjda raditi ako ne bude radio nek ide u njihovu glavu.
Koji monitor ti inace imas ?

@Animal
Uzeo sam konvertor sa KP-a(link što sam ti poslao na PP) i odlično radi sa 1050ti i Philips-ovim monitorom iz potpisa...Dok sa Samsung monitorom iz potpisa i 1060(čisto probao kako radi), daje lošu sliku, mutna, bez oštrine....Tako da isti konvertor u jednoj kombinaciji radi ok, a u drugoj ne bi mogao da se koristi...

Znam video sam i hteo sam da uzmem taj ali pisalo je da nema na stanju.
Vidis i to je zanimljivo moguce da se problem javlja samo na odredjenim kombinacijama monitora / grafickih, sto ce u prevodu da kaze dok se ne isproba na licu mesta nista.

I sa njom bi imao isti problem.

Znam druze nego poentu nisi shvatio, a ona je da sam imao te pare vec bi bile potrosene na kupovinu 1060... Znaci prevedeno nemam 50e+ da bacim na monitor a ako ovaj vec radi bez problema. Trazim konverter za pristupacne novce koji ce da radi posao, posto mora postojati takav.
 
Uh, ako imas nesto do 250e fiksno salji to bi mi radilo posao, znas kakvi su ovi nasi ima da procene to na punu cenu minimum pa ce da mi ode preko...

Pa za 250 evra da biras 24 inca monitor koji hoces, em noviji em bolji i jos imas full garanciju. Gde ti je logika da placas konvertor 250 evra a za te pare imas nov full hd monitor.
 
Po tome sto si napisao veoma moguce da smo uzeli od istog prodavca potpuno isti konverter. Ja necu odustati makar narucio iz kine 4-5 razlicitih komada za 10e+ pa jedan ce valjda raditi ako ne bude radio nek ide u njihovu glavu.
Koji monitor ti inace imas ?

Može biti, neki Dejan. Monitor je Samsung 2243NW.
Video sam onaj sa dodanim audio kablićem, ali pitanje je koliko ima razlike.

Izgleda da samo proba pomaže.
 
Uh, ako imas nesto do 250e fiksno salji to bi mi radilo posao, znas kakvi su ovi nasi ima da procene to na punu cenu minimum pa ce da mi ode preko...

Pogledaj ovde po komentarima, ceni i sl. pa vidi šta ti odgovara... https://www.bhphotovideo.com/c/buy/..._video-output_2107|vga-svga-xvga/N/4028759644

Ja bih gledao robusnije i kompletnije uređaje, sa malo više elektronike unutra kao i da su aktivni...

Na primer ovo : https://www.bhphotovideo.com/c/product/1351037-REG/shinybow_sb_6358_hdmi_to_vga_with.html (američka firma koliko vidim)

imaju tehničke specifikacije na svom sajtu http://www.shinybowusa.com/shop/product_info.php?products_id=538

Samo ne zaboravi da ti treba EU utičnica na napajanju, pa im napomeni to ako nešto naručiš...
 
Da, uzmi više komada, vidiš koliko ima VGA nesrećnika.
 
Jel vi ozbiljno pričate o adapterima koji koštaju koliko i novi monitor? Ako je sarkazam u pitanju lepo bi bilo da počnete da stavljate smajlije.
 
Pogledaj ovde po komentarima, ceni i sl. pa vidi šta ti odgovara... https://www.bhphotovideo.com/c/buy/..._video-output_2107|vga-svga-xvga/N/4028759644

Ja bih gledao robusnije i kompletnije uređaje, sa malo više elektronike unutra kao i da su aktivni...

Na primer ovo : https://www.bhphotovideo.com/c/product/1351037-REG/shinybow_sb_6358_hdmi_to_vga_with.html (američka firma koliko vidim)

imaju tehničke specifikacije na svom sajtu http://www.shinybowusa.com/shop/product_info.php?products_id=538

Samo ne zaboravi da ti treba EU utičnica na napajanju, pa im napomeni to ako nešto naručiš...
9ZOgqGO.png
 
Not sure if stupid or stubborn

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Čovek je tražio adapter do 250€...očito da mu treba...zašto i zbog čega neće nov monitor, ne ulazim u to
 
Ja bih rekao da je sve ovo off topic, posto grafička radi kako treba, a ostalo kalemljenje hdmi to VGA je druga tema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za 50e ima polovnih DVI monitora, sve preko 600-700dinara je previse za adapter.
 
Ovo čudo ima za ok novce u popularnoj radnji, da li je ona po bilo čemu lošija/sporija od skupljih modela iste oznake? Namena je komp za igraonicu.

GeForce GTX1050Ti Compact X1 Inno3D 4GB DDR5, 128bit, N105T-1SDV-M5CM
 
Za igraonicu samo sto duza garancija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve kartice sa istim GPU-om imaju gotovo iste performanse, nijanse su u pitanju, osim mozda kad je neka zbrka kao sa RX 560 gde postoji osakacen model, sto ovde nije slucaj.

Sigurno ce biti nesto toplija od dual fan verzija, ali ne treba mnogo razmisljati o tome, dobra je cena, 3g garancije, uzimaj.
 
Ovo čudo ima za ok novce u popularnoj radnji, da li je ona po bilo čemu lošija/sporija od skupljih modela iste oznake? Namena je komp za igraonicu.

GeForce GTX1050Ti Compact X1 Inno3D 4GB DDR5, 128bit, N105T-1SDV-M5CM

Za 17k super deal. Drugar ima skoro godinu dana zotac mini model, 60-65 stepeni u igrama, maksimalno tiha, stvarno vrh. Sad taj inno3d model ne znam, ali opet ovaj cip ne trosi skoro nista niti se nesto mnogo greje. Ako nije bucna, temperature sigurno nece biti problem.

edit: Sad gledam review od nekog Rusa, kaze bas tiha u testovima u igrama na 99% usage ladno ne dobacuje ni do 55 stepeni, sto je stvarno vrh rezultat, kad bi compact modeli Volte recimo za naslednika gtx 1060 karti bili ovakvi to bi mi bio prvi pik...no dobro.

Ja bih uzeo.
 
Poslednja izmena:
Bez obzira što je kompakt, poprilično je fino dizajnirana. Vent (a i hladnjak) prekriva i duva na sve bitne delove, praktično na celu kartu. Ne znam kakva je izrada, ali mi se dizajn dopada.
 
Ovaj konverter : https://www.aliexpress.com/item/New...252636.html?shortkey=fAfYbeYJ&addresstype=600

Provereno radi kod mene za razliku od HDMI verzije. Tako da racunam da bi trebao da radi i kod ostalih koji su imali problema sa HDMI.
Nema vise onih izduzenih belih horizontalnih linija, nema check cable no signal kada se monitor ugasi posle odredjenog vremena neaktivnosti, ne vidim vise desktop na blic kada uvelicavam ili smanjujem YT snimak. Jedino sto mi je ostalo sto sam imao i pre je to prelamanje slike kada skrolujem ili vucem nesto levo desno po monitoru, kao i na YT snimcima se pojavljuje, kontam da je to nesto do drajvera probao sam sa Vertikal sankom da upalim i ugasim ista stvar.
Monitor je Samsungov.
 
E da umalo da zaboravim, sa ovim konverterom sam dobio bump na 1920x1080, to jest izbor rezolucije do full hd. Mislim to ne znaci nista posto monitor nije full hd, ali eto cisto da kazem tako da verovatno ce da radi lepo na full hd ekranima.

Screenshot_18.png
 
Citao sam da su neki resili novijim drajverima tj reinstalacijom istih,ocisti sa DDU itd vec znas kako i probaj.
 
Stigao ovaj poruceni konverter sve u najboljem redu, svi problemi reseni koje sam imao sa HDMI verzijom.

Sto se tice problema sa prelamanjem slike non stop i to je reseno ali ne sa konverterom, eto cisto da napisem ako neko jos bude imao problem, potrebno je da se vrati Windows 7 Aero tema i onda nema nikakvih problema, sa Basic temom sam imao problema i prelamanje non stop sto me izludjivalo, nisam siguran kakve ovo veze ima, ali bitno da je problem nestao i sve sada radi kako je i trebalo da radim cim sam kupio karticu.
 
Da li bi taj DVI-D to vga konverter eventualno resio problem sa horizontalnim linijama koje mi se pojavljuju kad igram igre zbog smetnji, jer imam VGA monitor koji je adapterom povezan na DVI-i ulaz na grafickoj? Ima ga na KP za 1000 dinara, al da ne bacam pare bezveze. Posto izgleda nekad zavisi od kartice da li ce konverter da sljaka kako treba,kartica je Gigabyte wndforce 7950 ako to nesto znaci...
 
Pa one providne horizontalne linije usled smetnji, koje se najvise primecuju kad igram igre, narocito u mracnom okruzenju. Linije su prisutne i prilikom gledanja video sadrzaja ali se najvise primecuju u igrama.
 
Pa jesu iste ove sto sam ja imao i nazvao prelamanje ekrana ? Imas li ih kada skrolujes gore dole u pretrazivacu ?
 
Vidim sada, ja nisam imao ovih problema, ovo je nesto sasvim drugo. Ne znam sta da ti kazem sem da isprobas razne kombinacije sa drugim monitorom, drugom karticom, drugim adapterom itd dok ne utvrdis gde je problem i sta ga tacno pravi.
 
Problem je u 99,9% slucajeva u smetnjama zbog analognog signala i resava zamenom monitora koji ima digitalni prikljucak. E sad ja nemam kintu za drugi monitor (mada kako me ovaj zeza u zadnje vreme mozda cu morati da ga menjam) pa sam mislio da ce mozda ovaj adapter da resi problem ako je neko imao iskustva...
 
Nestašica 1050ti i naravno, sada se pojavile, ako su u emmiju 30000 mogu da zamislim drugde.. Koji prevaranti jbni.

Jel ima negde na forumu tema na kome se diskutuje o stanju na tržištu i sl?
 
Nazad
Vrh Dno