Šta je novo?

Fractal design kucista

Nista meni nije jasno o cemu ti pricas :) Meni na Meshify C, doduse mini model, ulaze normalne fleske bez problema kao i sve ostalo sta sam kacio u nekom trenutku (wifi adapter, nano i unify risiveri, stampac, zvucna, smartcard citac...).
Moguce da je do tvog primerka nesto (ili do fleske?).
 
Ma i ja se cudim, koliko znam nisu smislili novu varijanutu usb-a "ni tam-ni vam"...
Mozda treba nesto malo sile, ko ce znati dok se ne vidi svojim ocima.
 
Ja imam isti problem na novom laptopu sa 3.5mm bananicom. Ulazi od nekih slušalica, a od nekih neće (spliter).
 
moze uspeo sam da ubacim.treba vise sile.tesko se i vadi..ne treba bas jako da se gura ali mi se do sad nije desavalo da moram tolko da zapnem da bi ubacio fles
 
Loša kontrola kvaliteta portova, pogotovo kod jeftinih uređaja...
 
Nekako mi Meshfy S2 previse dugacko, posebno sto imam air cooler

Zato što imaš vazdušno hlađenje.

Kratko je, bilo bi još bolje da je par cm duže i da ima još par cm više prostora iznad matične ploče. ;)

Isto važi za Define R6 i Define S2, sva tri su indentična što se tiče unutrašnjosti.
 
Pozdrav ljudi! Ne zelim da otvaram novu temu. Znam da ljubitelji Fraktal kucista znaju znanje pa da postavim vama pitanje. Narucio sam kuciste Thermaltake Commander C32 i cekam da stigne. Interesuje me vase misljenje. Ja kad ga dobijem ne znam sta sam dobio a sta izgubio sa tim kucistem pa bi mi misljenje znacilo. Prvi put kupujem neko kvalitetnije kuciste. Kupio sam ga najvise zato sto je dosta provetreno i tiho. 200 mm ventilatori su me privukli najvise.
 
Praktično, Meshify C minus mesh, heh. Ili smanjeni Define, je li. Uz malo bolju kompatibilnost sa 240mm AIO jer je viši od Meshify...
 
Ima li neko da jos koristi Define R4 (crno), hteo bih da kupim normalnu bocnu stranicu, eventualno da se menjamo, posto me ova providna (mint stanje) smorila a i kuciste je otislo sa stola na pod.

Ako ima, neka baci PM. :D
 
Fractal je izbacio Meshify 2:



Veći (duži), hladniji, skuplji (140$)...
 
Gde si to video da je 20, upravo gledam ponudu i vip, nema nista.. Samo tu moze i da ima kad ga bude u ponudi ja mislim... :D

Inace deluje fino, ali opet ogromno (kao Define 7 velicina), videcemo, mozda uleti u uzi izbor.. :D
 
Odličan je Meshify 2, samo mi i dalje nije jasno zašto ne forsiraju više dimenziju kućišta kao što je Define 7 Compact, kome više treba ovoliki prostor napred...
 
Mogli su da ostave makar jedan 5.25 gore ionako zvrji prazan ceo taj prostor..
 
Ocigledno rade blazi redizajn postojeceg popularnog lineupa... Lakse im je da izbace refresh postojece baze nego da rade kompletan redizajn platforme.

I BQ izbacio Silent Base 802 sa meshom, odnosno 2 seta zameniskih prednjih i gornjih panela. Pa kome se sta svidja.
 
Odličan je Meshify 2, samo mi i dalje nije jasno zašto ne forsiraju više dimenziju kućišta kao što je Define 7 Compact, kome više treba ovoliki prostor napred...

Ni ja ne znam što su ga toliko izdužili...mislim, znam - zbog onolikih mesta za diskove plus vodena hlađenja, ali opet...Meshify C je bio poznat po kompaktnosti.
Mada, prva verzija će i dalje biti dostupna za one koji ne žele ono šta nudi ova nova.
 
stigao meshify c mini i mogu reci da sam se bas razocarao. metal je pretanak, ima puno plastike i bas izgleda nekako cheap. nzxt h200i je mali tenk naspram ovog i bas mi je zao sto moram da prepakujem masinu.
ne razumem ovoliki hajp za FD kucistima, ako su i ostala u rangu ovog ne znam sta da kazem.
 
H200 je zatvoren napred i gore ima samo 1 ne naročito otvoren fan mount, dok Meshify C Mini ima mesh napred i gore. To je dosta metala manje, naravno da ti deluje krhko.
Mada, porediš babe i žabe, realno...
Anyway, trebalo bi da imaš bolje provetravanje sa Fractalom, u svakom slučaju. Lično, preferiram Nano S ali ok...
 
Fractal lepo izgleda na slikama, uglavnom ima dobar i funkcionalan layout... i to je to. Koliko para, toliko i muzike.

Meni je onaj plastični simulirani brushed alu look bio fuj uživo kad sam ga prvi put izvadio iz kutije, ali je ostalo kućište neko vreme, jednom kad ga spakuješ i staviš na predviđeno mesto, lepo izgleda ako ga ne pipaš. :d Svako brisanje prašine doduše kreira želju da izbaciš plastikanera iz kuće, pa koliko izdržiš. :D

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
znam juro yebo ga, ima vise otvora i sve to ali se lim uvija ko mrtva riba. jedva sam usrafio fanove. prednji deo je od najjeftinije plastike uz odvratan glossy oko prrdnjeg mesha. otvori za kablove takodje uzas. definitivno moje prvo i poslednje fractal kuciste.

ali stoji i to, kad ga spakujes i ne diras ok je samo sto znam da ce me uvek nervirati i verovatno cu da ga brzo zamenim, cim nadjem nesto krsteno.
 
Koliko si kućišta promenio, 'leba ti? :)

Kakvo uopšte želiš?
 
Kapiram da nisi mene pitao, ali da se ubacim još malo u diskusiju - kad jednom probaš neko iz premium klase, onda zaista sve ovo sa nižom završnom obradom deluje jeftino čak i kad je korektno urađeno, iako FD svakako jesu pristojna kučišta.

Posle par Cooler Mastera (Stacker included), par Silverstona, Chiefteca, jednog Fractala, Lenovo brand konfiguracija svih veličina, Lian Li Q37 je ipak najbolji od onoga što sam ja imao, a i tu se videlo nekoliko mesta gde su mogli bolje da ga urade. Nisam NZXT nijedno probao, deluju ozbiljno, mada previše nekako.. šareno :d NR200P mi vizuelno deluje OK, ali je preveliko za moj ukus tako da sam bar ja osuđen na neki od ovih malih custom buildova. Kolega bi verovatno najbolje prošao sa NCase M1, ali je pitanje koliki kompromis je potreban na CPU hlađenju pošto je vazduh imperativ. Ili da vidi negde CMastera NR200P uživo pa da proceni da li mu više leži od FD.

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Vidim da ima D15 pa je verovatno zato išao na velika ITX kućišta. U NR200 staje Arctic Liquid Freezer 240 ali pretpostavljam da ne voli vodeno hlađenje...

Ja bih crk'o za NCase, to mi je idealno kućište, ali mi je preskupo i teško se dobavlja, avaj...
 
Je li, zna li neko da li će možda uvoziti kod nas Meshify S2 ili Meshify 2 kućišta?
 
Zna li neko kakvi šrafovi za matičnu i HDD idu u Define S? Kupio sam kućište od jednog lika ali me je ispalio za aksesoare...

Gde bih mogao da nađem originalne, takođe? Sem da pišem Fractalu i molim ih da mi pošalju, za šta je šansa mršava...

Video sam accessory set za Define S2 u Fractalovom nemačkom shopu ali će me koštati 20 i nešto evra s dostavom...
 
Za matičnu je sve standardno, za hdd idu specijalni produženi jer prolaze kroz gumu za smanjenje vibracija. Imaš specifikaciju u uputstvu.

Za kupovinu pogledaj ebay, ima raznih setova u Holandiji sa besplatnom int. poštarinom.
Screenshot_20210520-062812.jpg

 
@jurodivi
Mozes i direktno Fractal da kontaktiras i pitas...

Sta bi sa onim malim kuciste u kom si planirao da prepakujes build?
Koja te muka naterala takvu mrcinu da uzmes?
 
Nazad
Vrh Dno