Šta je novo?

Fractal design kucista

Kako? Platio sam ga 18600 pre 5 meseci u istoj radnji.

Sada je Blackout 18900. :(

Ofarbao sam bele detalje u crno. Dao sam dodatnih 300 din za sprej i šmirglu. :p
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko si ga platio, na sajtu piše i stara (19.590) i nova cena (17.500).

Nisam probao modovanje, a ne bih da se učim na skupom kućištu.
 
Kakve su HDD temperature u Define Mini C, s obzirom da ništa ne duva u prostor ispod PSU shrouda, gde je kavez za diskove?

Nešto razmišljam da zamenim moj Define R4 nekim malim kućištem kad budem apgrejdovao mašinu jerbo je ovo glomazno i teško. Kod Define Mini me brine temperatura hardova a kod Define Nano temperatura grafičke (koja je praktično zalepljena za PSU shroud)...
 
Imao sam Define Mini C i nikakvih problema nije bilo sa temperaturama, a baš sam ga koristio cijelo prošlo ljeto.

Sada imam Define Nano S i kupio sam Corsair SF600 napojnu pa je sada sav taj prostor oko grafičke "komotan".
Ja koristim dva ssd-a i kod Nano S je predviđeno da stoje pozadi, iza matične ima bracket.
Moram reći da nisam bio zadovoljan temperaturama kada su stajali tu. Zato sam modovao mali ssd cage i stavio ga sa prednje strane kod ventilatora i temperature su manje za oko 10°C.
Taj dio iza matične se poprilično grije, bar kod moje konfiguracije. Možda neka druga ploča ili intel platforma bi se manje tu grijala.
 
Može neka slika gde se vidi koliko ima prostora ispod grafičke sa SFX napajanjem?
 
Može neka slika gde se vidi koliko ima prostora ispod grafičke sa SFX napajanjem?

Dimenzije SF600 su 100mm (širina) x 125mm (dužina) x 63mm (visina). Seasonic Focus Plus Gold, na primer, je 140mm (Š) x 150mm (D) x 86mm (V). Dakle, bilo bi nekih 2,5cm dodatnog prostora po visini u odnosu na standardno napajanje...
 
Uslikat ću kad kući dođem ...

Atx napajanje i referentna karta idu u Nano S bez problema.
Prijatelj mi ima tu kombinaciju već dvije godine sa Corsair 750W napajanjem i RX 480 8GB referentnom, bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
A koje su to bile temperature ssd-ova pa si pozeleo da ih stavis s preda?
Nije problem ssd-u 50C ni 60C, a po specifikacijama radi od 0-70C za 850 evo, odnosno 0-60C za 840 pro, zasto bi ih onda premestao napred?
 
@Zeha
Dok nisu pod radom bili su oko 40°C a pod opterećenjem (igranje) 60°C.
Sada su 29 - 30°C i kad igram do 36 - 40°C.

@jurodivi
Misliš malo visi nije prava?
Svakako kad stavim ovaj veći cage/bracket mislim da se se malo nasloniti ... :)
 
Kolege vlasnici R6, molim za malu pomoc. Planiram da kupim Define R6 TG u VH-u, pa me zanima da li moze da stane graficka karta duzine 320mm sa 5x 3.5" hdd-a namontirana?
Pise na sajtu da moze do 440mm sa prednjim ventilatorom, ali kad se namontiraju hard diskovi, kakva je onda situacija.

Dimenzije graficke karte su 320x140x61mm. :)
 
Pa isto 440mm. Možeš opušteno da smestiš 6x HDD i troslotnu kartu(fizički može i 8x HDD + troslotna karta, ali fale 2 tacne).

63e534b0-a842-4a32-801f-0fc71d77e771.jpg
 
Poslednja izmena:
@KOLOS
Ok, to sam zeleo da znam/vidim :) Definitivno ce biti ona Blackout TG verzija sledeca kupovina.

Koja je najniza cena vidjena kod nas u radnji?
Ja davno (pre 4 god) platih R4 Windowed (bele boje) 80e :D
 
...Planiram da kupim Define R6 TG u VH-u...

... Definitivno ce biti ona Blackout TG verzija sledeca kupovina.

Koja je najniza cena vidjena kod nas u radnji?
Ja davno (pre 4 god) platih R4 Windowed (bele boje) 80e :D

Cene su od 17.900, 18.900 i dva modela po 20.500 u VH. Kvalitet se placa...
U cemu je razlika izmedju 3 poslednja modela nemam pojma.

Ono na sta bi ti skrenuo paznju je da nisam siguran da ce ti nestandardno velika graficka, duza od 300mm moci stati a da imas klasicno postavljene nosace za HDD.
Da li sa standarno postavljenim odeljkom za hdd mogu dugacke graficke ili se uklanja (otvara) prostor za hdd i ostaje mesto za 2HDD sa desne strane zatvorenog prostora (nehladjeno) postavljene i ne znam da li mogu se staviti jos 2 hdd sa "otvorene" strane gde bi bili hladjeni...
DOBRO ovo proveri.
Mozda se graficka ne moze provuci u prostor za hdd pa da gore i dole budu hdd a u sredini graficka.
Nisam u ovo siguran i zato ti kazem proveri, trazi po yt sve moguce snimke pa vidi kako su to resili ili pisi direktno podrsci FD pa ih pitaj.
Nije jeftino ako kupis pa se ispostavi da ne moze 320mm graficka i 5hdd zajedno.

A da li ti to (dugacka graficka i 5hdd klasicno stavljeni) staje u R4 ?

E da pojavio se i redizajn R6, sad ima i "Define R6 USB-C Blackout – TG" sa vise konektora na front panelu od kojih je jedan i USB-C.
http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-r6-usb-c-blackout-tg
To bi mozda mogao biti ovaj: http://www.itsvet.com/kuciste_fractal_design_define_r6_fd_ca_def_r6c_bko_tgl-pdaa1-21.i?id=2845

edit: Izgleda da je moja sumnja bila neopravdana ali ti ipak jos proveri...

Pocetak montiranja i prica pre toga: https://youtu.be/Tz085nKWwpE?t=2577

Samo montiranje: https://youtu.be/Tz085nKWwpE?t=2723

Moze li neko sa R6 da izmeri duzinu od mesta za srafljenje graficke do metalnog dela izmedju otvora za kablove i tornja za hdd?
Voleo bi i ja da se ovo razresi...

Jos malo o grafickoj, pogledaj i manuel: http://www.fractal-design.com/media/1fd314c2-e320-4cb6-b5bc-a341c417b94b

graficka.JPG

Cini mi se da je 320mm tu negde... meriti i jos se raspitati.

Kolika je duzina graficke bez zuba za srafljenje graficke?
 
Poslednja izmena:
Njegova karta je široka 140mm, dugačka 320mm i treba da prođe u HDD prostor samo 20mm, tako da bi konektori trebalo da budu slobodni.

ccad785764fbbbf990800ef7857ba80d.jpg
 
@Zeha

Staje u R4 sa improvizacijom koja mi se ne dopada, ali je prvremeno resenje, zato sam krenuo da gledam R6 :) 3x hdd-a stoje doleu kavezu koji se ne vadi, srednji kavez je izvadjen zbog grafe, a gore na 5.25" mestu stoje 1x hdd i ssd (uzasno je, znam).

@KOLOS

Tako nesto i ja racunam, ali bi da proverim pre nego sto kupim kuciste, da ne bude posle zez :)

Pisacu FD support-u da vidim i sta oni kazu. Mogao sam manju graficku izeti :d
 
Pa izmeri sam, 300mm je limit do kraja poslednjeg konektora.

0bf223c1-8fe0-4b15-8ee4-e4b9b754ff97.jpg 4138246_original.jpg

Karta na YT videu gore je EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 koja je tačno 300mm dugačka i 142.7mm široka, vidi se na snimku da ima mesta i za tvoju mrcinu. :)
 
Poslednja izmena:
Izmerio upravo, od pocetka PCB-a do kraja poslednjeg konektora 293mm :)
Sirina od 14mm predpostavljam nije problem da se provuce.
 
Staje 100% :) U HDD prostoru imaš 155mm širinu, dovoljno lufta(15mm) da je ubodeš u slot. Konektori ostaju ispred vertikalnog lima/nosača HDD-ova. Od konektora do stakla će biti nekih 40-50mm.
 
Poslednja izmena:
@KOLOS

Sjajno! Hvala na pomoci :)
Nadam se sledece nedelje sklapanje hardvera u R6.

Da li se isplati uzimati verziju sa USB Type-C?
 
Kraj karte koji ulazi u HDD zonu je uži, mislim da nemaš razloga za brigu.

product_2_20170614090749_59408c65e774e.jpg
 
Poslednja izmena:
To sam se ponadao na R4 da moze da se provuce kad se zarotira kavez za 90 stepeni, ali jok :D

Kakvi su ventilatori sto dolaze uz kuciste?
 
Vrše posao, ali su slabi za moj ukus, naročito kao front intake. Par SP optimizovanih 140mm ili 3x 120mm napred bi napravili primetnu razliku što se tiče airflow-a.
 
Ok, ja planiram da ubacim moje NF-P14s. Da li moze gore da stane 3x 140mm?
Imam 6x NF-P14s za ubacivanje u to kuciste :D
 
Super, ti Redux su mnogo bolji nego ovi Fraktalovi.

U tvom slučaju ne može gore 3x 140mm. Mogu dva i jedan pozadi, dva napred i jedan staviš dole ispred napajanja, taman šest.

Untitled.jpg
 
Ok, takav mi je setup i sada u R4 :)
Ventilator koji bude dole ce duvati kroz otvor na PSU shroud-u?
 
Da, kroz otvor dole, skroz napred.
Ja bih prednja dva ventilatora podigao max uvis koliko mogu, a 5x HDD smestio u gornju zonu, iznad nivoa GPU, tako da prvi ventilator bude zadužen za njihovo hlađenje, a da drugi i onaj treći dole imaju otvoren put do grafičke karte.

Fractal_Design_Define_R6.jpg
 
Nazad
Vrh Dno