Šta je novo?

Fractal design kucista

@TheXFiles

Jesi kupio ovo sa zatamljenim staklom?

Kako ti se čini, jel ledovi od ventilatora su tamam prigušeni?
 
@zokocx, da, Dark TG. Mislio sam da sam dao previse, prevario sam se. Kuciste izgleda fenomenalno i veoma je kvalitetno, dovoljno prostrano, savrseno kabliranje. Prezadovoljan sam. Od mene ima preporuku. Uzeo sam bele LC ventilatore i deluju dovoljno priguseno, nenapadno. Hteo sam da uzmem C i srecom nisam. Jedino sto mi smeta je manja vibracija HDD-a. Videcu da li negde ima antivibracionih resenja, kupicu i srediti i to. Nije do kucista, ublazilo je vibracije koje su u starom MS Indistrialu bile nesnosne. Nadam se da sam malo pomogao.
 
@zokocx, da, Dark TG. Mislio sam da sam dao previse, prevario sam se. Kuciste izgleda fenomenalno i veoma je kvalitetno, dovoljno prostrano, savrseno kabliranje. Prezadovoljan sam. Od mene ima preporuku. Uzeo sam bele LC ventilatore i deluju dovoljno priguseno, nenapadno. Hteo sam da uzmem C i srecom nisam. Jedino sto mi smeta je manja vibracija HDD-a. Videcu da li negde ima antivibracionih resenja, kupicu i srediti i to. Nije do kucista, ublazilo je vibracije koje su u starom MS Indistrialu bile nesnosne. Nadam se da sam malo pomogao.

Kazi mi, koju graficku imas, i da li ovde moze stati Asus Strix RX 480?
Po specifikacijama, moze stati graficka do 31.5 cm, a graficka bi trbal oda je oko 29.5-30, ako se ne varam.
To je skoro knap, pa ne znam da li bi bilo nekih problema.
 
Kazi mi, koju graficku imas, i da li ovde moze stati Asus Strix RX 480?
Po specifikacijama, moze stati graficka do 31.5 cm, a graficka bi trbalo da je oko 29.5-30, ako se ne varam.
To je skoro knap, pa ne znam da li bi bilo nekih problema.

Kod mene je ovako: H:41 L:280 W:114 mm. U pitanju Gigabyte Windforce 1080 OC. Nabavio sam je pre petnaestak dana.
Da ne budem lenj nasao sam ti ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=qampVzPsoxE On je ubacio RX 580 STRIX. Dimenzije su u cm: 29.8 x 13.4 x5.25. Stace bez problema. Na snimku se vidi koliko je karta udaljena od ventilatora. 9:24.
Cini mi se da su identicnih dimenzija. Obe su Strix. Nadam se da sam malo pomogao.
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala.
Kakve su temperature u kućištu, to me najviše zanima?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Temperature u kucistu su odlicne. Prezadovoljan sam. U poredjenju sa starim, vise od toga. Ovo kuciste me je potpuno razoruzalo, estetski dojam je uzivo jos jaci, jednostavno kabliranje, dovoljno prostora i na sve to odlicne temperature. Srecom nisam kupio neko drugo, a imao sam u planu Mini C ili S zajedno sa Cooler Masterima. Ako ti nesto znaci subjektivni dozivljaj - ovaj model je savrsen.
 
Ok, puno hvala.
Jos samo da prodam ovo moje kućište, i stiže meshify kod mene.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja bi licno voleo videti tu klasu vise ili barem cuti objasnjenje zasto je to klasa vise... ;)
 
Pa nisam ga imao pre 4 meseca. :D
R5 sam koristio pune 3 godine. Takođe me koštalo oko 18k u to vreme. Window varijanta. Pre njega sam imao R4.

Po vađenju R6 iz kutije, pažnju privlači TG panel, to je tačno. Inače, patent za zatvaranje je pojam za većinu kućišta sa TG stranicom kod kojih šrafovi prolaze kroz staklo i naravno vidi se glava. Ovde se vidi samo staklo...clean look, perfekcija. Na isti način se zatvara i druga stranica, thumb šrafovi su tu samo kao dodatna sigurnost prilikom transporta ili pomeranja kućišta.

Dalje, lim kod R6 je mnogo jači/deblji, kućište je mnogo robusnije nego R5. Paint job, tekstura boje, završna obrada generalno, sve je bolje nego kod R5.

Front panel je sada pravi brušeni aluminijum, a ne plastična fake marinia kao pre.

Top moduvent je takođe od metala i iz jednog dela, a bila je plastika iz tri dela na R5. Takođe sada postoji i top filter koji ostaje kao gril kada se skine gornji poklopac(na kome je zvučna izolacija) što je mnogo bolje nego ono ruglo kada se na R5 skinu tri modu vent poklopca.

Mehanizam za otvaranje gornjeg poklopca je odličan. Prostim pritiskom na dugme pozadi se otključava. Čak se i gornja ploča koja nosi top radijator ili ventilatore lako skida što je korisno iz mnogo razloga, naročito u watercoolingu. Podrška za top 420 i 360 radijator kao kod R5, ali ovog puta i front pozicija omogućava ugradnju 360 radijatora što je mene jako obradovalo.

Modularnost unutar kućišta je bila vrh i na R5, ali ovde su pokidali. Sve je drugačije i bolje na R6. Ne postoji više HDD cage što pozdravljam jer je gušio protok vazduha.
Airflow je sada mnogo bolji, a i rešetke na front panelu kroz koje prednji ventilatori uvlače vazduh sada imaju veći razmak, tako da i tu ima poboljšanja.

Sada se dobija i ventilator više, a znamo da je GP-14 15e kod mađara.

Mogućnost vertikalne montaže grafičke karte.

Dobro dizajniran i funkcionalan PSU cover.

Fan hub koji može da kontroliše 3x 4-pin PWM i 6x 3-pin ventilatora. Nema više glupog prekidača sa tri položaja kao na R4 i R5.

Jel ovo dosta onako na brzinu? :)
 
ja se dvoumim izmedju define s i define c-tg.ovo drugo valjda ima dovoljno prostora za veliku vecinu grafickih..
 
da, to se vidi..uzecu njega. najbitnije mi je da je ATX, sto se grafickih tice retko koja prelazi 30cm za one ogromne ionako nemam pare
 
Kako se kotira R6 u odnosu na njih?

Fractal Design Define R6 je za klasu bolje kuciste u odnosu na svog prethodnika (R5). Naravno, nesumnjivo je kvalitetnije u poredjenju sa Define S i C.
Po subjektivnom misljenju, R6 je najbolje kuciste iz Define serije i sa njim nema greske. Imas ga u Vipu na akciji. Kosta 14000 dinara. TG verzija je skuplja za 4600 dinara.
Jedno vec vrhunsko kuciste je postalo jos bolje.
 
Fractal Design Define R6 je za klasu bolje kuciste u odnosu na svog prethodnika (R5). Naravno, nesumnjivo je kvalitetnije u poredjenju sa Define S i C.
Po subjektivnom misljenju, R6 je najbolje kuciste iz Define serije i sa njim nema greske. Imas ga u Vipu na akciji. Kosta 14000 dinara. TG verzija je skuplja za 4600 dinara.
Jedno vec vrhunsko kuciste je postalo jos bolje.
Jel i TG na akciji?
 
Verujem da bi. : ) I ja cekam za drugu konfiguraciju. Ne daje mi se ovoliki novac.
 
Define R6 je dobio nagradu za najbolje kućište u 2017 od strane YouTube kanala Hardware Canucks (https://www.youtube.com/watch?v=S3OJ1n7aKIw), a ljudi koji to vode dobro znaju svoj posao. Ali, kada sam nedavno kupovao novi kompjuter najviše sam pažnje obraćao upravo na kućište, pošto volim da čeprkam po uređajima. Pošto sam za prethodni kompjuter izabrao tada sjajno CM Storm Sniper kućište, posle duže upotrebe shvatiš da je dobro čišćenje moguće SAMO uz gomilu alata i vazdušni kompresor.
Da mi se ne bi desila slična situacija, skoro mesec dana sam gledao recenzije malih milion kućišta za ono što mi treba (imam 2 komada m.2 diska na ploči i 4 "klasična" diska, plus DVD koji mi je potreban, jer imam more stvari na DVD-ima). Prosto je zapanjujuće kako je teško naći nešto što meni lično treba, jer kabliranje tolikog broja uređaja ume da bude zeznuto. Define R6 je imao sve osim dve stvari - koliko sam video ne može da se "uturi" DVD rezač, a oni beli delovi (ventilator, ležišta za diskove, pokrivke za PCI slotove pozadi...) su mi bili apsolutno ODVRATNI za nešto što bi trebalo da bude elegantno kućište. Prava šteta i velika greška tima dizajnera FD-a.
Zato sam pukao nešto više love za CM Mastercase Maker 5 koje ima sve to i više, ali nije mesto za priču o tome. Prava je šteta što je jako teško doći do Fractal Design kućišta i još je veća šteta što niko ni ne pokušava da uvozi PHANTEX kućišta koja su silno zanimljiva.
 
Stvarno to nisam primetio ni u par videa sa YT, a ni sa slika koje sam gledao. Verovatno su mi previše smetali oni beli delovi, a kod nas nema skroz crna "blackout" verzija tog kućišta. Tako da mi je Mastercase Maker 5 bio na drugom mestu. Na prvom, po mom mišljenju i najbolje kućište današnjice je Phanteks Evolve X (https://www.youtube.com/watch?v=tcF_TwUmPZ0), ali ga, kao i svako Phanteks kućište nema kod nas, a da ga jurim po mađarskoj malo je previše za mene.
 
Jeste najlepse ali air flow vrlo restriktivan.
 
U VH stiglo Mashify C u beloj varijanti i crno sa svetlijim staklom.
 
Nazad
Vrh Dno