Šta je novo?

Fractal design kucista

Na sajtu od R6 sa staklenom stranicom imaju samo black, ne i blackout (skroz crni), a cena je 18.600 za web porudžbine.
Define R6 Black Tempered Glass FD-CA-DEF-R6-BK-TG
 
Pristojne cene, kako vidim takve su i u Mađarskoj. Kad se pojave kod drugih prodavaca, biće i malo niže.
 
Ma kakve pristojne cene, R5 je kostao oko 11K kada sam gledao i odlucio se za kinesko, preterali su sa 18K.

Ko je preterao, fractal/uvoznik/radnja, ne znam, ali neko jeste :D
 
Poslednja izmena:
Evo upravo videh da su okačili na sajtu velik broj modela uključujući i R6 i Define C TG i sl. R6 sa prozorom 19.600. A Define C TG 12.800.
Nije strašno, očekivao sam više cene. Taman mogu da zamenim R5.

ZAŠTO bi menjao R5 za R6 ?!

Gledam cene i koliko vidim tih 140e za R6 bez prozora i nije strasno, vise su trazili "madjari" veci deo vremena dok su dovlacili kucista.
Ja sam nabavio za 11.999rsd, odnosno 98€ na dan kupovine.
Kako "madjari" vise ne funkcionisu za kucista, onda ovo jos i dodje dobro mada jesu visoke cene.

Da li ja ne vidim dobro ili nema u ponudi R5 kucista "vip kući"?

Nikako mi nije jasno zasto ne stavise barem jednu sliku svakog kucista sto su oglasili, zar je bilo toliko tesko skinuti slike sa FD sajta i ubaciti...?
 
Bilo nekad 11k din, najjeftinije i u Nemačkoj 105€ u Mađarskoj 115€. Davno je FD ušao u igru i nije više mali igrač, da bi radio za "minimalac". Dokazani kvalitet im je i dao mogućnost da podignu cene.
 
Poslednja izmena:
ZAŠTO bi menjao R5 za R6 ?!

Gledam cene i koliko vidim tih 140e za R6 bez prozora i nije strasno, vise su trazili "madjari" veci deo vremena dok su dovlacili kucista.
Ja sam nabavio za 11.999rsd, odnosno 98€ na dan kupovine.
Kako "madjari" vise ne funkcionisu za kucista, onda ovo jos i dodje dobro mada jesu visoke cene.

Da li ja ne vidim dobro ili nema u ponudi R5 kucista "vip kući"?

Nikako mi nije jasno zasto ne stavise barem jednu sliku svakog kucista sto su oglasili, zar je bilo toliko tesko skinuti slike sa FD sajta i ubaciti...?

Mislim da su tek danas okačili cene i proizvode, verovatno će sutra ili narednih dana staviti slike i specifikacije. Ne bih menjao R5 za R6 gde je jedina razlika kaljeno staklo. Pre bih menjao za Define C ili čak mini C sa staklom jer mi je R5 prevelik. Neću nikad iskoristiti silne opcije, tipa da stavim 8 hdd-ova pa da skinem ceo internet. :D Što se tiče cena, šta tek reći za NZXT i novu seriju H, kućište za mATX ploče sa jednim mestom za HDD je po meni neprihvatljivo i to još po ceni od 20.000. Govorim za H400i. Tako da Fractal je još i dobar.
 
viphouse je u toku dana okačio cene. Kontaktirao ih, još im nije stiglo u maloprodaju, kažu u radnji će biti u ponedeljak.
 
Evo i slike legle kod VH.

Meshify C ili Define C TG ?
 
Meshify C jedino Fractal kućište koje mi se stvarno sviđa.

Ostalo sve mi izgleda kao frižideri.

Konačno bolje nešto bolje čime bi zamenio moje matoro Thermaltake M9.
 
Jedino mi se ne svidja staklo kod Meshify koje je previse tamno...
 
@Dare01

Extra, nisam znao da ima. Jedino sto kod VH izgleda da ima samo tamno.
 
Video sam u VH kako izgleda Meshify C sa zatamljenim, i nije mnogo tamno, i ako ima unutra nekih svetiljki tj. RGB onda se solidno sigurno vidi, a ne šljašti previše.

I rekli su da će najkasnije u maju da dobiju i ostale, tako da biće i sa providnim staklom.

Ja ću videti sledeći mesec koje uzimam, sa staklom sigurno, da zamenim ovu moju limenku, koja me super služila :)
(Moram i neki CPU hladnjak da uzmem, greato sa box-om da bude :D)
 
Da, u Maju stize novi kontigent i dobice Meshify sa svetlim staklom ,pre neki dan sam svratio do njih.
JEftinije je ako se poruci preko sajta ovako je 5 % skuplje.

@zokocx Neko vodeno mora da legne, sa RGB na pumpi. :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam od Fractala dobio nedavno Define C TG za review i korišćenje i mogu reći da je odlično, puno sitnih detalja ... ali svo vreme mi je u glavi koliko je MS ustvari sjajno iskopirao sve ovo na onom Black Widow modelu. Naravno da tamo nema identične završne obrade, ali je i duplo jeftinije. Ekipa iz VipHouse-a je full profi, Fractal HQ mi se javio na mail da biram model i već za 2 dana VipH zove da šalju, nadam se da će sada Fractal i ostati kod nas. (ne znam ko je ranije radio).
 
  • Like
Reagovanja: NAS
nadam se da će sada Fractal i ostati kod nas. (ne znam ko je ranije radio).

Ako će se prodavati samo u Vipu, teško će opstati, pregaziće ih ostali koji su isto uvezli dosta kvalitetnih kućište (BeQuiet, Corsair, Nzxt...), osim ako se malo ne potrude oko distribucije.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ja bih ovih dana, trebao da zamenim svoje kućište, koje me služi već 7-8 godina.
Zagrizao sam za Fractal, mada ne znam, da li da uzimam C, S ili mozda onaj meshify.
Ni jedno nisam video uživo, pa sam zato u dilemi.
Da li Fractal vredi, toliko više novca, u odnosu na MS BW kućište?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Po funkcionalnosti ne vredi. Po kvalitetu materijala i zavrsnoj obradi, vredi, ako su onome ko kupuje kuciste te dve stvari na prvom mestu.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Kod C modela imaš tri verzije, bez prozora je valjda 10K, akrilna bočna strana 11K i kaljeno staklo 12K. Mini C (mATX) je po 500din jeftiniji u svakoj verziji.

BW ide lagano na 60€ već. Define C je mnogo manji, ali je ulickan do daske, samo što lickanje možeš videti jedino sa TG verzijom. BW ima i mnogo više mesta za kablove.
 
Pa, isao bih, ili na staklo, ili bez prozora.
Ja BW nigde nisam video, to je problem.
Za ova Fractal, znam gde ih ima, pa mogu da ih pogledam.
Kakav je Meshify, da li je neko video, kako izgleda uzivo?
 
Poslednja izmena:
Posedujem Fractal Design Define R4 Black Pearl (oko 4 godine nisam bas sasvim siguran). Licno sam veoma zadovoljan kucistem i nemam ni primedbi ni problema sa istim.
Pre izvesnog vremena klinci su uspeli, igrajuci se, da polome konektor za slusalice na prednjem delu kucista.
Pokusao sam da pronadjem deo po radnjama i raznim servisima i nisam uspeo. Onda sam zvao VIPhouse posto sam video da oni prodaju dosta modela, ali sam dobio odgovor da od delova nemaju ama bas nista.
Pre desetak dana sam preko Fractalovog sajta poslao mail sluzbi podrske I za nepunih pola sata sam dobio odgovor da ce mi u najkracem roku poslati trazeni deo. Danas mi je stigao konektor sve zajedno sa novim kablom, naravno besplatno.
Pozitivno brojanje za Fractalov Customer service, ali i primedba uvozniku za Srbiju.
Ako vec uvozite ova, po meni, sjajna kucista onda I obezbedite rezervne delove i sitnice za kucista. Kablove, ventilatore, konektore, srafove, filtere isl. Ili barem na zahtev narucite i obezbedite deo kupcima. Takva vrsta podrske bitno utice na prodaju na odredjenom trzistu.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Nisu u stanju da naruce kacenje za AM4, kamo li ovo :D
 
Pa, isao bih, ili na staklo, ili bez prozora.
Ja BW nigde nisam video, to je problem.
Za ova Fractal, znam gde ih ima, pa mogu da ih pogledam.
Kakav je Meshify, da li je neko video, kako izgleda uzivo?

Ima u Palmoticevoj u VH. Bar je bilo pre mesec dana kad sam bio. Sta znam , nekako mi "skraceno" izgleda, prednji mash je cool . I bas je tamno staklo. Rekose da ce u Maju da im stigne i sa svetlijim.
 
Poslednja izmena:
Gotovo, uzeo Black Widow.
Mada, mislim da ce mi ovo kuciste biti, samo neka prelazna varijanta.
Treba mi napajanje, pa sam morao da pristedim na kucistu.
 
Sad videh ta MS kućišta...više mi se dopada Titan Pro jer ventovi nisu ugušeni kao kod BW. Ne sviđa mi se šta su napravili sa PSU shroudom kod oba. Hteli su da kopiraju skuplja kućišta pa su ga ostavili celom dužinom kućišta...bolje da su ga skratili da ostave mesta za ugradnju ventilatora na dnu koji bi duvao u GPU, ima visinu za to. Ovako (prednji) donji vent duva direktno u oklop HDD kaveza, nije iskorišćen lepo, a onaj usamljeni gornji hladi sve živo, i CPU i GPU...
 
Ako je polomljen samo konektor, a nema ostecenja na spoljasnosti kucista ili ploci na koju je konektor zalemljen, svaki elektronicar moze da zameni.
 
Ovako (prednji) donji vent duva direktno u oklop HDD kaveza, nije iskorišćen lepo, a onaj usamljeni gornji hladi sve živo, i CPU i GPU...
Ovo nije tacno. Prednji donji ventilator kod MS-a gornjom polovinom duva ka grafickoj(vise ispod nje, ali opet ventovi od graficke dobijaju hladan vazduh konstantno), samo donja polovina duva u HDD kavez i definitivno obara temperature diskova. Po meni bi bilo bolje da umesto 5.25" slotova ima mesta za jos jednu 14-ticu, ali sta je tu je.

Sto se Titana tice, slazem se u potpunosti, meni bi bio bolji izbor od BW.
 
Poslednja izmena:
Slažem se za 5,25" drajvove, suvišni su, tu bi lepo pasovao jedan vent da duva u CPU...a i da taj shroud nije toliko dug, mogli su da nazidaju još jedno mesto na tom kavezu za hardove.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio Meshify i prezadovoljan sam. Necu ga menjati "sto" godina. I preporucujem ga svima koji imaju finansijskih mogucnosti. Jos sam ubacio LC Power ventilatore, njih ukupno cetiri. Ne kajem se uopste.
Ventilatori su ovi: http://www.lc-power.com/en/product/case-fans/lc-cf-120-tube-w/
Zeleo sam da kupim green posto mi je omiljena boja, ali bela deluje lepse u ovom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno