Šta je novo?

Fractal design kucista

Što mi se dopada ovo Pop Air Mini kućište, skroz funkcionalna bombona a nije ni preskupo :)
Ozbiljno se razmišljam da ga nabavim
 
Je l' stvarno Fractal Torrent nema nigde osim KP i 300eur? :) VIP ima samo Compact, ja bih ipak golemiju ediciju.
 
Jedino da čekaš da (eventualno) uvezu...probaj da ih kontaktiraš, možda se smiluju da nabave par komada, heh.
Ovi sa KP se toliko ugrađuju da nije normalno.
 
Jos kontao stariji je model, kao MSRP je dobar, kada ono medjutim... usi me zabolese. :)
 
Sta je sa Define 7 Nano, nigde ga nema, a na netu nema testova.. Osim jednog, koji mi je zagolicao mastu.. :D
 
Pa imace za 4070. :cool:
 
Akde i ovde da okacim Torrent sa novim kablovima. I dalje nije bas sjajno za cable management, a polozaj napajanja je doveo do toga da gpu kabl ne moze ispod graficke, morao bih neki ekstra dugacak duzmem.
 

Prilozi

  • AC474048-C912-40FC-9238-C6E9EAFC78B1.jpeg
    AC474048-C912-40FC-9238-C6E9EAFC78B1.jpeg
    499.4 KB · Pregleda: 64
  • 10E318F6-EE8C-4E5F-B3E3-781F496541B6.jpeg
    10E318F6-EE8C-4E5F-B3E3-781F496541B6.jpeg
    354.8 KB · Pregleda: 40
  • 8CE7E582-FDE5-4C4A-A1D6-5081A45C079B.jpeg
    8CE7E582-FDE5-4C4A-A1D6-5081A45C079B.jpeg
    317.5 KB · Pregleda: 48
  • 4903F03C-71D8-4EE2-B60F-0B9C6BDF94CC.jpeg
    4903F03C-71D8-4EE2-B60F-0B9C6BDF94CC.jpeg
    357.2 KB · Pregleda: 50
  • 1AF697D9-3197-4C5A-9A24-834C5FAF306E.jpeg
    1AF697D9-3197-4C5A-9A24-834C5FAF306E.jpeg
    491.8 KB · Pregleda: 67
Hm, što nisi išao unutrašnji luk za grafiku, tj. ispod grafičke, dosta bi urednije izgledalo? Btw, s obzirom da je samo kućište bijelo nekako mi ne idu čisto bijeli extenderi, mada ukusi se razlikuju naravno. :)

edit: nekako mi promaklo objašnjenje, skoncetrisao se na slike :)
 
Poslednja izmena:
Pa sve to sto si opisao ima i u Cablemod, samo sam ja uzeo prekratak jer sam zaboravio gde mi je napajanje 😂 Bio sam u fazonu, pa gde veci kabl od 60cm, gpu je odmah tu 😅
Imaju classic i ove pro, pa onda biras jedan od materijala, duzinu i boje.
Jedinu prednost tih tvojih vidim u ceni, jer su solidno jeftiniji.
A Cablemod sam izabrao zbog bas pozitivnih komentara na netu za kvalitet ovih pro kablova, ne znam odakle sada da su nekvalitetni? Ja licno ne znam ni kako da procenim kvalitet kabla, osim da probam da ga pregrizem 😄
 
Akde i ovde da okacim Torrent sa novim kablovima. I dalje nije bas sjajno za cable management, a polozaj napajanja je doveo do toga da gpu kabl ne moze ispod graficke, morao bih neki ekstra dugacak duzmem.
Izvini, malo mi bode oči ovaj kabl od grafike, ali i za to ima leka. Možeš da naručiš OVO i da mirne duše kabl posle provučeš ispod DR4 PRO, em će izgledati lepše, a kabl neće da si krivi ni u ludilu. Samo pazi na ovo Type B i Type A.
 

Prilozi

  • 111.jpeg
    111.jpeg
    357.2 KB · Pregleda: 52
E svaka ti cast na ovome, narucih odmah.
Nisam se preterano iscimao oko kablova, pa je ispalo ovalo ofrlje, ali nema veze :) 2 nedelje su mi stajali dok sam ih uopste prikljucio...
Prosto, navikao na veliko i siroko kuciste, kao i da je napajanje blizu :)
 
Prosto, navikao na veliko i siroko kuciste, kao i da je napajanje blizu :)
I ja nisam u glavi unapred smišljao nešto nikad. Do skoro. Jer sad preterujem što kupujem gomilu gluposti za nešto što ću tek da kupim, tako da imam već dva kabla za 4090 različitih dužina, kupio sam i onaj Thermalright pad za AM5 da se pasta kojim slučajem ne bi razlila na podnožje, ekstenzije za napajanje ( sad koristim 1x8pin, ali za X670E trebaće dva ), uzeo novi PWM/ARGB hub i novi SSD jer hoću da izbacim iz mašine sve što nije M2 od diskova... I sve to gotovo dva meseca pre nego što ću da kupim CPU i matičnu i malo više do grafičke karte.

Znam, možda je suludo, ali želim da budem pripremljen na svaku moguću situaciju.

Ali, trenutno, reč je o kablovima. Koristim bele ekstenzije za grafiku i napajanje, ali me je nerviralo to savijanje, I onda sam na Aliju našao te "180 degree" konektore i reko` ajde da probam, nije skupo. Ne samo što mi je skratilo izvlačenje ekstenzija kablova, ne samo što ( bar meni ) ovako izgleda lepše, nego sam imao blagi strah da to neće funkcionisati kako treba, jer kablove od kućišta kačim na ekstenzije, a ekstenzije onda na ove "180 stepeni rotore"...
Naravno, kad grafička nema dovoljno struje dešavaju se stvari koje ukazuju na to, ali ja ni sa jednim jedinim dodatkom sa Alija nisam imao ni trunke problema. I ja ću da uzmem jedan ovaj "zaokretač" ( Edit : Naručio i ja, neka stoji, neće se baciti ) pa da vidim šta mi bolje izgleda u kućištu. No, za to ima vremena... :)
 

Prilozi

  • 44.jpg
    44.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Dobro, ti si vec specijalan slucaj, ja jos uvek nisam toliko zastranio, ali idem ka tome 😂
 
Fractal Design North se pojavio na KP, navodno cene nisu sa Ipona, nego dobavljac postavio svoje. Cena oko 250e. :D
Na Iponu je 180e. Na Amazonu oko 150e. Vise se isplati doneti iz DE. Ne znam kako KP prodavci imaju dobavljaca, osim ako nisu radnici VIP Housa.

I to Mesh varijanta, staklo ocekujem da bude skuplje.
Doduse ima jedno za 200e, polovno.
 
Fractal Design North se pojavio na KP, navodno cene nisu sa Ipona, nego dobavljac postavio svoje. Cena oko 250e. :D
Na Iponu je 180e. Na Amazonu oko 150e. Vise se isplati doneti iz DE. Ne znam kako KP prodavci imaju dobavljaca, osim ako nisu radnici VIP Housa.

I to Mesh varijanta, staklo ocekujem da bude skuplje.
Doduse ima jedno za 200e, polovno.
Stvarno ti se sviđa ova prednja maska?
 
Pa da, dosadio mi je postojeci Fractal Define R4, a nisam u RGB fazonima.
Ovo mi je ok, jer sam zamislio svoj buduci setup u beloj varijanti.
Videcemo, bitno je da je pocelo da se pojavljuje kod nas, posle toliko vremena.
Za cenu sam ocekivao oko 200e.
 
North u VIPu, cena za kesh vrlo pristojna. Nema na stanju, moze da se poruci...
 
Mene neodoljivo podseca na ovo... :)

RADIO_031.jpg
 
Nazad
Vrh Dno