Šta je novo?

Fractal design kucista

1) Oko 15 cm.

2) L=282 W=115 H=41 mm

3)
GPU max length
Storage layout: 290 mm - Open layout: 470 mm (445 mm w/ front fan)

Računaj ~8mm razmaka između moje grafičke i HDDa. Nisam baš siguran da li je dužina od 445mm ta koju si tražio.
 
Zar ja nisam okacio sliku?

aa.jpg

1(belo)=2 (zuto)+3 (plavo)
Za 1 kazes da je oko 15cm sto bi trebalo da je dovoljno za svaku graficku ako su graficke oko 12-14cm siroke?
 
Trebalo bi da je dovoljno, ali opet ti ostaje žonglrianje sa kablovima i s grafičkom kad je ubacuješ i kad je vadiš.
 
@Zeha

Imaj na umu da se panel sastoji od plastičnog i metalnog dijela. Plastični poklopac možeš ukloniti.

P.S. Stranica kućišta je udaljenija od grafičke i CPU coolera nego što se na slici čini.
 

Prilozi

  • 20230110_170932.jpg
    20230110_170932.jpg
    197.9 KB · Pregleda: 55
Graficku stavim jednom i ne diram barem 2 godine.
Ko ce me naterati da je menjam, nek se javi ako sme... :)

Nego kako se meri širina graficke, da li se racuna sa zubom koji ide u PCI-e, dakle max velicina graficke ili samo deo sa hladnjakom, ono sto je iznad ploce?
Ako je 12-15cm sve sa PCI-e spajajucim delom onda ce stati svaka graficka uz malo paznje oko razmestanja 3 i vise hdd.
 
Pitanje za vlasnike Fractal Design Define 7...
Ako je napajanje dugo 190mm, ako iz modularnog napajanja štrče kablovi (neki, ne svi), ako je dole u tunelu kavez sa HDD, ako je donji prednji ventilator od 140mm spusten skroz dole, da li ima mesta za ventilator u dnu kucišta u horizontalnom položaju između napajanja i kablova koji iz njega štrče i kaveza za hdd?
Ako ima mesta da li kablovi smetaju ventilatoru, da li padaju po krilima ventilarora i zaustavljaju ventilator (ili jos gore da li kvrckaju kablove pa ce ih ostetiti)?
Da li ima svrhe tako stavljati dole u horizontalu ventilator, da li smeta duvanju prednjeg ventilatora koji je 1/2 u tunelu a drugom polovinom u gornjem delu kucista?
Onaj horizontalni vent na dnu u podu kucista, da li moze i koliko duvati ka grafickoj ili ka napajanju, da li ce smetati toku vazduha od prednjeg donjeg ventilatora kroz tunel?
Razmisljam da ga uopste ne stavim...
Moguće i da cu zameniti orginalne Fractal Design Dynamic X2 Gp-14 ventilatore od kućišta sa Be Quiet! Silent Wings 4 140Mm Pwm High-Speed ventilatorima...
 
Da li se moze promeniti boja lampice na kucistu Define 7, da ne bude beličasto već plavkasto...?
 
Zasto nema North u prodaji, ni na KP ni kod nas?
 
Zasto nema North u prodaji, ni na KP ni kod nas?
I ja se to pitam već neko vreme, jer trebam da prelazim na 4090, pa imam nameru da menjam i kućište i napajanje. Izgleda da je neki "shortage" :LOL:
 
Zasto nema North u prodaji, ni na KP ni kod nas?
Računaj ovako - što se pojavi u februaru-martu, to je oko juna-jula na KP. Moje kućište se pojavilo u junu prošle godine u Americi, u Oktobru na Iponu i KP.
 
Kad je doslo Define 7 kuciste, tokom sklapanja konfiguracije primetimo da je jedna zabica plasticna sto drzi bocnu stranicu kucista polomljena, pukla po stedini i jedva se drzi zajedno...
Upitam prodavca (i uvoznika cini mi se da su isti) da nemaju rezervu neku na stanju al rekose da tog nema i da ce traziti uz sledecu isporuku da posalju...
Ja malo cekao, pa sinoc bio dokon a vredan pa napisem pitanjce podrsci Fractak Design sa upitom imaju li oni, mogu li poslati bar jednu zabicu...
Popunjavajuci upitnik koji vec postoji kao gotova forma u podrsci shvatio sam da salju delove kupcima i da cu verovatno dobiti barem jednu zabicu na kucnu adresu. (Sami traze da im se napise adresa za slanje rezervnog dela, telefon...).
Jutros dolazi odgovr:
"Hello,
Sorry to hear about your issues. I can arrange a new set of 4 pieces for you.
I'll send it out right away to the address you provided in the ticket details.
It usually takes around 4-6 business days to arrive.
Have a nice day.

Kind Regards
Tim
Fractal Design Support
"

Svecki, ne jajare na komadicu plastike, za kupca uvek ima da se ucini i zato uzimam Fractal Design. ;)
 

Prilozi

  • 20230202_160403.jpg
    20230202_160403.jpg
    148.8 KB · Pregleda: 28
  • 20230202_160413.jpg
    20230202_160413.jpg
    188.3 KB · Pregleda: 24
Одлични су Швеђани што се тиче подршке.
 
Hteo North, ali je premalo, steta sto ga ne prave u mid konfiguraciji.
Uzeh Torrent i mogu reci da sam prezadovoljan. Jeste jeftina limcuga kao i 90% kucista danas, ali je sve uradjeno smisleno, jako lepo i clean.
Evo par slika:

A85FCD04-1929-48A1-9621-250F233C5AAC.jpegFE315073-A134-4D21-80B2-30F2488126E3.jpeg6E13D868-3ECC-4673-981F-F39BF1640CFE.jpeg93B1DF6C-096C-4406-8032-9C933CA725C5.jpeg
 
Ja gori lim od fraktala nisam do sad video. Sramota ako je i sa ovim novim kucistima tako. Interesantan raspored svakako...
 
Hteo North, ali je premalo, steta sto ga ne prave u mid konfiguraciji.
Uzeh Torrent i mogu reci da sam prezadovoljan. Jeste jeftina limcuga kao i 90% kucista danas, ali je sve uradjeno smisleno, jako lepo i clean.
Gde si hteo da uzmes North? Koja je cena u pitanju?
 
Gde si hteo da uzmes North? Koja je cena u pitanju?
Hteo preko KP, nema kod nas jos uvek, a ako cekas kod nas, zovi Vip House, koliko vidim oni su zastupnici kao i za Noctua ventove ranije, ja sam kod njih uzeo ovo Torrent RGB.

Super je sve spakovano. Ja se više javljam da ti poželim dobrodošlicu, gde si 100 godina?
Ma u temi o klimama mi odavno lupili ono usporavanje, bagovanje i sta znam sta je, pa me tada iznerviralo to nezrelo ponasanje i reko malo da iskuliram mesec, 2...i onda i zaboravio na forum dok me kolega sa foruma nije upitao zasto me nema na Benchu, pa se setih da postoji :D Sto bi rekli, bolje vas nasao, fala na dobrodoslici :)
 
Hteo preko KP, nema kod nas jos uvek, a ako cekas kod nas, zovi Vip House, koliko vidim oni su zastupnici kao i za Noctua ventove ranije, ja sam kod njih uzeo ovo Torrent RGB.
Sad lepo utopiš taj Dark Rock Pro i staviš DeepCool AK620...
620.jpg
..a zatim na Aliju uzmeš nešto ovako za tvoju 4090...
11.jpg
..a ovako nešto se podrazumeva za ostalo...
22.jpg
...pa zameniš i RAM memoriju sa ovakvom...
33.jpg
...pa kad budeš u kućište stavljao neke lutkice u tonu sa komponentama...
44.jpg
...tada će već biti kasno da ti se pomogne. Kao meni, na primer. :D :D :D

Mala šala, bilo jače od mene. Vrhunsko ti je kućište i sve u njemu.
 
Pa vec sam gledao koliko bi me kostalo da moju g915 tastaturu i g900 misa zamenim za g915 tkl white i belog Razer Basilisk v3 pro. Sva sreca pa svuda samo crno Razer ima, te me popustila ideja :)
 
Pocelo je...🤷‍♂️



CM-PCSI-16P4KIT-KW-R-1.jpeg
 
Kad je doslo Define 7 kuciste, tokom sklapanja konfiguracije primetimo da je jedna zabica plasticna sto drzi bocnu stranicu kucista polomljena, pukla po stedini i jedva se drzi zajedno...
Upitam prodavca (i uvoznika cini mi se da su isti) da nemaju rezervu neku na stanju al rekose da tog nema i da ce traziti uz sledecu isporuku da posalju...
Ja malo cekao, pa sinoc bio dokon a vredan pa napisem pitanjce podrsci Fractak Design sa upitom imaju li oni, mogu li poslati bar jednu zabicu...
Popunjavajuci upitnik koji vec postoji kao gotova forma u podrsci shvatio sam da salju delove kupcima i da cu verovatno dobiti barem jednu zabicu na kucnu adresu. (Sami traze da im se napise adresa za slanje rezervnog dela, telefon...).
Jutros dolazi odgovr:
"Hello,
Sorry to hear about your issues. I can arrange a new set of 4 pieces for you.
I'll send it out right away to the address you provided in the ticket details.
It usually takes around 4-6 business days to arrive.
Have a nice day.

Kind Regards
Tim
Fractal Design Support
"

Svecki, ne jajare na komadicu plastike, za kupca uvek ima da se ucini i zato uzimam Fractal Design. ;)

Одлични су Швеђани што се тиче подршке.

Stigli delovi u roku kako je receno, za 6 radnih dana donese poštar Mića kovertu sa 4 žabice...
Istina u nalogu piše da su za R6 a ja imam Define 7, po svemu sudeći ista je žabica jer ova upade u otvor i klinu savršeno, staranica leže besprekorno.
Ja veoma zadovoljan.

20230307_122305.jpg
 
Nazad
Vrh Dno