Šta je novo?

Mis se pali i gasi

Mitko

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruke
267
Poena
180
Verovatno se neko susretao sa istim problemom, tako da verovanto postoji i slicna tema, samo ne znam koliko je dobro da podizem neku temu par godina staru, zato sam otvorio novu.

Naime koristim X7 (model: - XL-747H) mis, odnedavno je poceo da mi se gasi i pali, ali samo u slucaju kada pustim film 480p+ i to traje svega 'dve do tri sekunde'.
Ali svi znamo da X7 ima key za povecavanje i smanjivanje "DPI", staticki DPI je ZELENE boje, kada prebacim na brzi DPI u tom slucaju automatski mis pocinje da radi.

Kao sto rekoh odnedavno imam taj problem kada sam preko programa "IObit - Driver Booster" uradio "neki" update drajvera (iskren da budem nisam imao razloga ali je program bio TRIAL pa sam mislio da iskoristim za to kratko vreme koje je trajalo do 60minuta)

Kabl nije ostecen, USB port radi jedino sto je problem je sto mi mis ne radi u drugi USB port kada prebacim sto je valjda do tih drajvera pa je upamtio samo taj port.


Zanima me kako je neko resio taj problem?

Napomenuo bih opet da samo problem imam kada pustim film ili uopste video zapis 480p i vise, sve sto je ispod nemam problem, tako da i nemam problem tokom surfovanja, igranja igara (izuzev cinematica koji se nadje u nekoj od igara, koji su takodje 480p+), tako da mi ne postavljate pitanja da li si probao drugi mis i da li radi (naravno da ce raditi ubedjen sam u to) i da li sam isti mis probao u drugom racunaru... mis sigurno nema hardversko ostecenje...
 
Poslednja izmena:
Sam si došao do zaklučka da je do tih drajvera. Obriši ti lepo te drajvere i vrati stare i vidi da li će miš onda da radi normalno. Znam desetak ljudi koji su imali x7 miševe, a ja sam koristio x7-748 nekoliko godina. Niko nikad nije imao takav problem. Ko zna šta ti je to ****** od programa instaliralo. I za ubuduće batali te programe za update drajvera, instaliraj drajvere sam kad je neophodno i sve će ti raditi kako treba.
 
Ja inace rado koristim driverpack solution koji instalira potrebne apdejte.Isto mi sluzi i za novije i starije masine.
Ono sto je Driver Booster instalirao,po mom misljenju,je najobicniji HID Compliant mouse Driver za misa.
Nemas ti nekakvu babarogu od gejmerskog misa pa da ti je instalirao neki dodatni program ili poseban drajver.
Ako si na win7,Control panel,pa system and security,pa device manager...ides na mice levim klikom i desnim klikom ubij sve drajvere,restart masine i onda bi
windows trebao sam da ti instalira genericki drajver koji si inace imao ranije.
To je sto se tice drajvera,jerbo kazes da ti kabl nigde ne prekida.
za win10 ides u search sa deska i kucas control panel,ostalo je sve isto.
 
Nazad
Vrh Dno