Šta je novo?

Cudan problem sa grafickom i monitorom

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Od skora sam kupio novu graficku(1060 G1) i kad sam je instalirao u komp i pritisnuo power dugme na kompu hard disk je poceo da radi ali nije davao sliku na monitoru.Problem je "resen" kad sam iskljucio prekidac napajanja i ponovo ga ukljucio pa opet probao da ukljucim komp pa opet nije davao sliku na monitor i tako nekoliko puta iskljucivao prekidac napajanja ponovo ukljucivao dok nisam nekako potrefio nesto i onda je komp proradio normalno i daje sliku na monitoru.Dali ovo znaci da je problem u napajanju,grafickoj,maticnoj... POMAGAJTE !!!
 
Ne ako ti se ne desava svaki put kada ukljucujes pc.
Trebao si da odradis reset biosa da je ocita, posle par ukljucivanja je ocitalo.
 
evo sad sam ponovo iskljucio komp na power dugme na napajanju i nece da daje slku na monitoru, i znaci opet sam nekoliko puta gasio palio dok nije "potrefio" nesto i daje sliku na monitoru ???
 
Polako, kao prvo zasto ukljucujes komp na prekidac na napajanju?
Kako si je povezao sa napajanjem, koje napajanje imas?
 
Ja sam za brata istu grafiku zamenio/reklamirao pre par dana. Kupljena nova i nisu hteli drajveri da se instaliraju. Čim kreneš da instaliraš iste, eto ga bsod ili komp zamrzne. Čekao par dana i dobijena u zamenu Extreme Gaming (isto Gigabyte).

Moguće neka falerična serija poslata u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Polako, kao prvo zasto ukljucujes komp na prekidac na napajanju?
Kako si je povezao sa napajanjem, koje napajanje imas?

Ukljucujem ja komp normalno na dugme napred ali kad sam ga cistio od prasine iskljucio sam prekidac nazad na napajanju rasklopio komp ocistio i kad sam sklopio sve ukljucim nazad prekiac napajanja pa pokrenem komp pritiskom na dugme napred za paljenje i tu pocinje zezanje,nece da izbaci sliku na monitor nego se komp pali i gasi pa moram da ga ugasim na dugme na napajanju i ponovo upalim i tako nekoliko puta dok ne izbaci sliku na monitoru.Kad uspe da izbaci sliku na monitoru onda sve normalno radi,mogu da resetujem,shut-down-ujem i sve normalno radi.Graficka je povezana na napajanje sa 6+2pin kablom.Napajanje je Cooler Master 600W Cooler Master B Series
 
radi mi sve sad normalno jedino kad ugasim komp nazad na prekidacu za napajanje a to radim da bi komp cistio od prasine a cistim ga 3 puta godisnje
 
Probaj drugo napajanje, drugu grafu sa naponskim konektorom, ovu grafu na drugom kompu, pa ćeš znati šta je problem.

Dal' si uradio Clear Cmos, gore spomenut?
napajanju rasklopio komp ocistio i kad sam sklopio sve ukljucim nazad prekiac napajanja pa pokrenem komp pritiskom na dugme napred za paljenje i tu pocinje zezanje,

Proveri kablove, možda se nešto dok si čistio isčupalo. Proveri memoriju da li je na mestu.
 
Poslednja izmena:
Trebao si da odradis reset biosa da je ocita, posle par ukljucivanja je ocitalo.
Ako je ovo tačno onda je moguće da je oslabila baterija na matičnoj, pa svaki put kad se isključi iz struje vraća se BIOS na difoltna podešavanja.
Onda bi zamena baterije (50-200 dinara u zavisnosti od brenda) rešila problem. Trebalo bi još jednom da se učita grafička i posle ne bi bilo problema.
 
ne vraca se na difoltna podesavanja BIOS kad komp iskljucim iz struje
 
Koliko ti je staro napajanje?
Ja sam imao isti problem sa blubery 500w i gtx 460. Sve je radilo lepo dok je napajanke bilo novo ali vremenom je počelo da zeza. Morao sam da isključujem - uključujem strujni kabal u komp dok ne pokrene komp. Kada ga pokrene sve radi ok.
Probaj da nabaviš drugo napajanje. Kreni od toga.
 
ne vraca se na difoltna podesavanja BIOS kad komp iskljucim iz struje
Naravno da ne vraca kad nisi vadio bateriju i upalio komp bez struje jedno 7-8 puta,naravno,tada ti je baterija u rukama.
Onda vrni bat.
Bios radis na svoju odgovornost..i de,napisi ime celog kompa...ploce za pocetak.
 
Koliko ti je staro napajanje?
Ja sam imao isti problem sa blubery 500w i gtx 460. Sve je radilo lepo dok je napajanke bilo novo ali vremenom je počelo da zeza. Morao sam da isključujem - uključujem strujni kabal u komp dok ne pokrene komp. Kada ga pokrene sve radi ok.
Probaj da nabaviš drugo napajanje. Kreni od toga.

napajanje je staro 3 godine i 3 meseca
 
Naravno da ne vraca kad nisi vadio bateriju i upalio komp bez struje jedno 7-8 puta,naravno,tada ti je baterija u rukama.
Onda vrni bat.
Bios radis na svoju odgovornost..i de,napisi ime celog kompa...ploce za pocetak.

Maticna ploca je Gigabyte MB LGA1155 Gigabyte GA-Z77-D3H, imas u mom potpisu sve podatke o mojoj konfiguraciji
 
Primetio sam da kad neradi kako treba i kad ukljucim komp nece da svetlucne mis i tastatura koje imaju led osvetljenje a kad radi kako treba na pocetku inicijalizacije svetlucne mis i tastatura
 
Kakve veze ima bios baterija sa gubitkom napona?!
nego se komp pali i gasi
Jos gore je ako moze da pokrene sistem a da mu bios ne javi da je baterija losa (iako su moja iskustva sa gigabye generalno losa, bar to do sada nisam video)

Kao sto ti je rick vec pisao, proveri kablove dal' su dobro ubodeni, ako to ne pomaze, izvadi graficku i probaj sa integrisanom da ukljucis komp.
 
Moze li malo informacija o napojonoj jedinici od Tome ?

Najlakse ces stvar dijagnostikovati tako sto iskljucujes iz jednacine pojedine dijelove racunara , kao sto je neko gore napisao .

Ali moras poceti od necega .

Ja bih pa bi ti dobro bilo da pokusas da upalis racunar samo sa integrisanom grafikom (ubodes monitor u maticnu u dvi izlaz ili vga ) , nakon sto si izvadio svoju grafiku i odradio clear CMOS-a : Screenshot_1.jpg Spojis ta dva pina na sekund dva jumperom ili jednostvnije napravis lagan kontakt nekim metalniom predmetom , recimo vrhom srafcigera .

Pokusaj upaliti , bez paljenja i gasenja prekidaca nazad na PSU , jer se normalno PC ne bi trebao paliti tek tada , jelte (kasnije bih to radio da provjeris na kraju da li je napajanje krivac).

Ako se pali normalno bez grafe u PC , nadji ili drugu graficku ili tu svoju stavi u drugi PC ( po mogucnosti kod nekoga ko ima provjereno dobro napajanje i ne koristi adaptere za napajanje maticne / graficke - u smislu molex na 6 ili 8 pin konektor ) pa provjeri da li tamo grafika pravi problem sa paljenjem ... ako da , sve je jasno ... grafika pravi problem ... ako ne :

Zamoli tog drugara / drugaricu da ti pozajmi napajanje da njega pokusas promjeniti i pokusaj upaliti PC sa svojom grafikom i njegovim napajanjem ... ako pali ... opet je jasno da je napajanje krivac .

Ako nakon ovog kombinovanja i njegovim napajanjem a sa tom grafikom u racunaru PC nece da se upali , mozda postoji neko konflikt maticne ploce i graficke pa bi mozda trebao razmisliti o upgradeu BIOSa ako nije najnoviji , zna to pomoci oko stabilnosti .

To bi bila ugrubo dijagnostika , po mom misljenju , bar da pokusas suziti broj komponenti na koje treba misliti kao krivce .
 
Poslednja izmena:
Proveri kako ti stoji graficka na ploci. Oce slicna stvar da se desava kada je mnogo zategnuta za kuciste, a hoce i kad je slabo zasravljena. Ja sam imao oba problema.
 
Kao sto rekoh, imao sam slican problem zato sto je graficka bila mnogo stegnuta za kuciste. Bacala je sliku tek posle par restarta. Blago popustanje srafa je resilo problem. Takodje sam video slican problem kod drugara kod koga je bila labavo zasrafljena pa se verovatno blago nakrivila u slotu.
 
nema ko da mi pozajmi napajanje, jedino da ga odnesem tamo gde su mi sklapali konfiguraciju pa nek oni vide
 
Pozajmio sam od druga GeForce 760 i ubacio u komp i kad sam ga upalio sve je radilo kako treba. Sad me buni sa cim moja GeForce 1060 G1 pravi konflikt. Scenario je sledeci: otvorim komp, ocistim ga od prasine, zatvorim komp, povezem kablove, upalim prekidac pozadi na napajanju, pritisnem power dugme, komp pocne da se pali ali nema beep signala ni prikaza slike na monitoru, dok komp jos radi ugasim ga pozadi na napajanju, izbrojim do 5 sekundi, upalim ponovo komp pozadi na prekidac, pritisnem power dugme i odatle sve radi normalno, znaci normalno resetuje, gasi se, pali se na power dugme, nema nikakvih problema, sve je stabilno. Sta sa cim ima konflikt ??? Nista mi nije jasno ???
 
Bios update za plocu uradjen na poslednju verziju?

P9 Lite TT
 
Jos pre 3 godine kad sam kupio sadasnju plocu, posle toga se na maticnom sajtu ploce nije pojavio noviji Bios
 
Poslednja izmena:
Da li ti je uključen Fastboot?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Iz svega navedenog sumljam da ima problem sa ocitavanjem jedne od memorija ili slotom.
Skoro sam radio racunar sa istim problemom, memoriju stavio u drugi slot, botovalo iz prve.
Tako da probaj sa jednom memorijom/slotom, idi redom...
 
Nazad
Vrh Dno