Šta je novo?

Pitanje za iskusne - nForce2 i SSD

Učlanjen(a)
02.03.2005
Poruke
1,437
Poena
350
Poštovane kolege forumaši,

Treba mi iskustvo nekih ljudi koji su tu malo duže za 1 čudnu kombinaciju - naime u moju staru mašinu (za još starije igrice) bih da ubacim SSD.

Mašina je na nforce 2 platformi (Athlon Xp 1700+ TBred, MSI K7N2-Delta2, 2GB RAM i X800XT), i dodao bih joj Verbatim SSD 64GB (nešto matorije, nije ludilo brz), ali se ploča svaki put kada ga povežem na SATA port zaglupi i nije u stanju da očita diskove, a ni da uđe u BIOS.

Je l' se sretao neko sa sličnim problemom, google ne izbacuje ništa slično.

Hvala unapred svim entuzijastima :D
 
To je SATA 1, vidi dali ima neko nameštanje na SSD-u za to.
 
Imam višak neku single core mašinu, (ploču+cpu i nešto rama), ne znam tačno šta je, mogu da proverim sledeće nedelje. Mislim da je jače od tog athlona, neki noviji sempron, pa ako ti treba mogu da ti pošaljem, samo plati poštarinu. Daj mi podatke na pp. (samo će potrajati 5-6 dana dok odem po nju)
 
nForce2 to je imalo problema i sa sata1 hardovima.
Zadnju plocu koju sam imao je Abit NF7-S v2.0.
Znam da sam se petljao sa nekim modovanim drajverima da bi to radilo.
Probacu da iskopam nesto.
 
@DjoleMC - hvala za ponudu, ovo je moja stara mašina, pa je namerno držim u konfiguraciji (pogledaj i "My computer" u potpisu, da vidiš o čemu pričam), samo za matore igirce....
@Vuk40 - nisam znao za taj problem, videću da li mogu nešto u BIOSu da iščačkam da to prođe POST. pošto sada tu glavi. Ako nađeš ili saznaš nešto, obavezno javi.
 
Ovako, prvo moras da nadjes nacin da taj ssd prebacis u SATA 150 mod.
To mozes da uradis samo na kompu koji ima sata II ili III.
Treba ti neki tools za to, sad kopam koji ssd moguce tako odraditi.

Evo probaj ovo sto je @frrrosty objasnio.
Deluje mi kao dobro resenje.
https://forums.anandtech.com/threads/ssd-on-sata-i.2054836/
 
Poslednja izmena:
sata portovi su bili muka na nForce 2 chipesetu nikad to nije proradilo kako treba, tad je još bio aktualan ata133 i on je radio
 
Možeš da probaš preko ATA-SATA adaptera oni su većinom noviji pa automatski prepoznaju SATA 2/3 pa bocni SSD kao ATA disk

Ja sam jednom probao sa tim adapterom i nije htelo da radi, nisam se nesto preterano cimao oko njega, e sad mozda je on bio neispravan.
 
Možda da nabaviš ide ssd, mislim da ih je transcend pravio, ako ti bude trebao i ako uspem da ga nađem, doniram 2.5 - 3.5 ide adapter za ovakvu ludost :d
 
Poslednja izmena:
hvala svima na idejama, mislim da ću da idem sa idejom ATA-SATA adaptera, nalazim ih povoljno (za par stotina din), razni modeli, jedan će morati da proradi. Ne nameravam da uzimam drugi SSD, ovaj mi je ostao kao stari iz mog kompa (zamenio ga brži), tako da ide u nforce2 konfu, za stare igrice će da radi kao zmaj :)
 
@DjoleMC - hvala za ponudu, ovo je moja stara mašina, pa je namerno držim u konfiguraciji (pogledaj i "My computer" u potpisu, da vidiš o čemu pričam), samo za matore igirce....

Proverio sam, u pitanju je sempron 2300+ i gigabye ga-7n400s ploca, ako se predomislis, javi...
 
Mislim da bi bio red i da vam napišem šta sam na kraju uradio... :)

ATA-SATA adapter sam naručio i kasnije i ubio (a radio je lepo :D) ali sam uspeo da nateram ploču da prepozna SSD od samog starta, pošto na početku instalacije ubo drajvere za SATA preko flopija (nisam ni siguran kako je proradilo). Konfiguracija je sad malo izmenjena (Abit NF7-S v2.0, Barton 2600+ otključan :D, 3 x512 DDR Corsair XMS3200 2-3-3-6, ATI X800XT i SSD 64GB) i igrice lepo rade, odlična razbibriga u slobodno vreme. Sem grafičke i SSD-a koji sam imao, ostalo je koštalo tepsiju ribe :D

Uspeo sam da naletim (od drugara dobio, njemu se vuklo po kući) na Geil One W DDR500 memoriju sa BH-5 čipovima (izguglao sam po oznaci) koja traži mnogo struje za rad, radni raspon je 2,55-3,6V, ali Ne uspevam da je poteram da radi kako treba na DDR400 (ni u ludilu na 2-5-2-2), pretpostavljam da traži više struje od 2.9V koliko NF7-S može da isporuči. Je l' imao neko iskustava sa ovom memorijom? Po onom što nalazim na netu, trebalo bi da je svojevremeno bila vrh vrhova (DDR500 sa tajminzima 2-5-2-2, što je bio pojam i za DDR400)? 1 modul uspeo sam da poteram, drugi mi pravi mnogo više problema, otprilike da dual chanel neće nikako da radi, a i u režimu single chanel zakucava i izbacuje BSOD. :S:

Ubacio sam i 3 sličice, za one koji se osećaju nostalgično :d

EDIT: DjoleMC, hvala za ploču, samo za sada nema mesta pored NF7-S :)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    746.6 KB · Pregleda: 51
  • 2.jpg
    2.jpg
    779.8 KB · Pregleda: 52
  • 3.jpg
    3.jpg
    789.8 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno