Šta je novo?

Huawei Mate 9

Pa dobro, ne svidja ti se telefon, prodaj ga pa uzmi sta ti odgovara. Kupi xiaomi mi note 2 , on ima amoled ekran, oko 300 evra je, kameru od 22.5 Mpx .
 
Naravno da nije bitno što je 12 a ne 16 Mpix
Ali zar treba pedeset puta da pišem da mi je bitno da slika u režimu 16:9 a ne 4:3 i opet da niko ne razume da mi nije bitan broj piksela već odnos stranica koja ide na televizor star 50 godina i koja više ne postoji

Manje su slike na novim ekranima, levo i desno je crno, kontaš?
Ja bih to nazvao neiskorištenom površinom

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Brate jesi ti pri cistoj svesti? Jel se malo razumes u fotografiju. Svi senzori po defautu su okrugli i slikaju u 4:3 u punoj rezoluciji. Kad se slika 16:9 onda se smanji broj MP zto sto postaje pravougaonik. Znaci samsung note 4 ne slika 16:9 u 16mp nego 14 i nesto mislim. Uzmi telwfone koji imaju veci broj pixela i to je to. Nebitan kvalitet vec broj pixela.
 
Ne slikaju svi po difoltu u 4:3 ali to nije ni bitno. Note 4 zaista slika u 16:9 16mpx.
Ali sta je problem prebaciti na wide format, svaka kamera ga ima? Pa mora da se smanji rezlolucija ako je po difoltu 4:3.
I uvlavnom ako ne i stalno su slike bolje u 4:3 nego 16:9.


Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Note 4 slika u 16Mpix 16:9, to sam pisao isto pedeset puta. Imam ga još, ne treba niko da mi kaže da slika u 14.

Nije isto ako smanjim rezoluciju, kvalitet je onda kesa, to sam provalio još pre ovog telefona.

Uvek sam slikao sa maksimalnom rezolucijom pa onda nekim programom selektujem sve slike i smanjim jer tako bude kvalitetnije nego da ih kamera smanji

A 4:3 je stvarno bolji format ali na takvom ekranu starom 50 godina jer na wide bude levo i desno prazan prostor

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta očekuješ sad da ti bilo ko sta napiše?
Nisi zadovoljan, vidimo i jasno je svima. Ili prihvati da je to tako ili menjaj fon... krastavac , nema druge...

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Ništa ne očekujem, odgovaram na pitanja.
Ako se sećaš već sam ti odgovorio na to pitanje, prvo me nešto pitaš pa posle kažeš da kukam pa me opet pitaš nešto.

Ja sam se navikao na telefon pa ga sada neću menjati

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Nisam znao za note 4. Sorry. Moja greska. Ko slika od novijih telefona u punoj rezoluciji 16:9?
Pametno ti ljudi rekose. Ako ti ne odgovara kamera onda menjaj tel i uzmi onaj sa boljom.
Svako koristi ono sto mu odgovara
 
Nema ništa od novih 16:9 u full koliko ja znam...note 5 je poslednji od samsunga

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ništa ne očekujem, odgovaram na pitanja.
Ako se sećaš već sam ti odgovorio na to pitanje, prvo me nešto pitaš pa posle kažeš da kukam pa me opet pitaš nešto.

Ja sam se navikao na telefon pa ga sada neću menjati

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
Uhhhh druže, težak si sagovornik...
Nije mate 9 za tebe...
Ili uzivaj sa telefonom, takav kakav je, ili menjaj.... :)

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Ako zna neko nešto o onom mašinskom učenju neka napiše i nešto sad ili neka zauvek ćuti.

To mi je interesantno, ali sve to sam našao o tome je bez veze, a baš me zanima kako to radi

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jesam ja jos poodavno. Nikakve spec razlike nisam primetio za sada
 
Pozdrav svima..
Evo i ja da se prijavim kao novi vlasnik Mate 9..
Nakon nekoliko dana koriscenja, odusevljen sam baterijom, kamerom, izradom..
 
Poslednja izmena:
I kod mene je tako. Čitao sam da postoji neko ulje koje popuni te praznine

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Videcu da nadjem original flip futrolu negde, ili ako neko ima, moze i polovna.. :)
Imao sam pre njega S8, preporodio sam se sa baterijom, a iskreno i kamera mi se vise svidja..
Jel ima potrebe za neki custom rom, ili ne moze nesto vise da se dobije u odnosu na stock rom..?
 
Zna li neko, kada ce biti sledeci update? I da li ce on podrzavati face unlock?
 
Da li neko zna kako osposobiti programe da rade na ovom đubretu od telefona?

Na pet mesta sam našao kojekakve optimizacije i svuda sam to pogasio i opet ne vredi.
Poruke nemaju obaveštenja, messager lite takođe, viber... Sve nekad radi a nekad ne radi. Uvek do sada na svim telefonima su mi radili programi kako treba, ili možda očekujem previše od ovog?

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja tih problema nisam imao dok sam koristio Mate 9. Doduse mesenger lite nisam koristio. Dok je Mesenger radio kako treba i trenutno izbacivao objave
 
Da li neko zna kako osposobiti programe da rade na ovom đubretu od telefona?

Na pet mesta sam našao kojekakve optimizacije i svuda sam to pogasio i opet ne vredi.
Poruke nemaju obaveštenja, messager lite takođe, viber... Sve nekad radi a nekad ne radi. Uvek do sada na svim telefonima su mi radili programi kako treba, ili možda očekujem previše od ovog?

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Moraš da dozvoliš tim programima da rade u pozadini da bi mogao da dobiješ notifikacije. Krajnje je glupo, složiću se, što to nije po defaultu podešeno da radi kako treba, al eto...

Idi u settings - battery - launch.
 
I to sam omogućio na notifikacije mislim, uključim sve pa i onaj prioritet i to više puta isključim pa uključim i nekad proradi.
ali ni jedan reminder ne radi, isprobao sam brdo sms aplikacija i zvoni jednom i kasnje neće, a ne ože ni da pošalje sms u zakazano vreme već kasnije kada upalim ekran se seti pa pošalje poruku.
Isključio sam te programe is optimizacije, pa u podešavanju baterije (launch) isključio da nije automatski, stavljao na ručno programe, vraćao open na automatski i ne vredi ništa.

Ako se koriste samo fabrički programi onda radi jer fabrički sms program nije ni za q... nema reminder u sebi... nema ništa što valja pa sam morao drugi, samo Yaata mi donekle radi ali ne uvek
 
Ne znam druže, imao sam taj fon do pre par meseci i meni je zakivao, obožavao sam ga. Nisam imao nikakvih problema.
 
Stiglo je novo ažuriranje sistema danas, dobili smo otključavanje licem koje odlično radi i u polumraku.

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Jel neko uspeo da namesti da mu se telefon ne prebaci u portrait mode kad se zaključa I pređe na mono zvuk?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Pomagajte ljudi, instalirah danas jednu temu i promijenila mi je font. Kako da se vrati izvorni font jer ovaj je bzv. Ni brisanje instalirane teme ne pomaže. Hvala

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Tako sam i ja isto prošao kada sam kupio telefon pa se uspaničio.
U onom programu gde sam menjao temu sam našao i fontove da ubacim druge i istim programom da izaberem fontove isto kao temu što izaberem, jedino mora kasnije da se restartuje telefon da bi prihvatio nove

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Размишљам о Huawei mate 9, па ме интересује да ли има стерео звучнике? Наишао сам на један примерак, фино очуван, али ми се чини да се звук чује само из доњег десног звучника. Такније када њега прекријем ништа се не чује на другом. Да ли нормално тако ради?
 
Zavisi kako je telefon okrenut. Ako ga okreneš horizontalno, trebalo bi da oba zvučnika rade.



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Ух можда нисам појаснио. Чује се доњи десни и горњи (за разговор). А питање је да ли и доле лево постоји звучник?
 
Jedan je zvučnik, jedan mikrofon.
 
Nazad
Vrh Dno