Šta je novo?

Vertikalne linije na ekranu

raver

Poštovan
Učlanjen(a)
12.10.2016
Poruke
15
Poena
54
Cao, pojavile su mi se vertikalne linije na monitoru. I to samo dok igram neku igricu, na primer Killing Floor (koja nije uopste zahtevna), znaci za 5,10,15 minuta, pojave mi se IMG_20161010_181221.jpg linije i komp ze "zaledi"i mora restart kompa.
Pre par dana sam kupio AMD Radeon R7 250 Powercolor 1GB DDR5 graficku karticu.
Komp - Win 7 64, Maticna MSI MS 7260, AMD Athlon 64 x 2 dual core 5200+(2CPU's)~2.7GHz, 6GB corsair RAM, HDD WD 500, codegen 400W, monitor philips 226VL

Trazio sam na netu, i svasta i nista nisam nasao, osim da su te linije problem na puno razlicitih Radeon kartica, da je problem kartica a ne monitor, moguce drajveri, hladjenje, brzina fana, i svasta nesto...nista mi nije jasno.
Pre ove kartice imao sam gforce gT440,sve je radilo normalno godinama.
Kartica je par dana stara, imam garanciju... Pa me zanima sta vi dobri ljudi imate da kazete o ovom mom slucaju, sta je problem, i kako da ga resim?
 
Poslednja izmena:
Proveri temperature kartice čisto reda radi, ali 90% da je gpu crko. Posttoji i mala šansa da nisi dobro zbrisao Nvidia drajvere od pre.
 
VRAM ti se pregreva verovatno, mislim da na toj karti nisu memoriski cipovi
prekriveni hladnjakom, tako da dok su jos hladni karta radi.
Probaj sa MSI Afterburner ili gigabyte oc guru da oboris klok za memoriju.
Ako prodje znas sta je problem, reklamiraj kartu.
 
Hvala na vremenu i savetima. Postoji jedan aluminijumski hladnjak na maticnoj..mada ne znam preko cega je. Temperature sam proverio, sve je u granicama normale. Sto se tice drajvera, mislim da sam sve dobro deinstalirao sa Revo uninstallerom.
Karticu am reklamirao u Win Win. Javicu sta se desava, kada mi oni jave...
U svakom slucaju, menjacu ili prodati tu karticu i uzeti http://www.winwin.rs/graficka-karti...5-dvi-mhdmi-ne5x75t01301f-128bit-6765321.html
Inace, zaboravio sam da napisem, da mi one linije iskacu i na Serious Sam igrici, staroj 15 godina. Nemoguce je da je ta igrica preoptereti...
 
Poslednja izmena:
Uff, 15500 za tu kartu. Jesi razmišljao o polovnjacima? Malo jaču kartu - 7850, imaš za 60-tak evra polovno.
 
hm..a gde mogu da nadjem tako nesto? Ima li ovde na forumu?
 
Zdravo raver.Upravo sam pokusao action playerom ali na snimku nema tog efekta,kao da ga je player isfiltrirao nekako ili ne vidi lag.Desava se da na monitoru horizontalno u sirini od oko 3 cm tekst i slika kao da ide kroz vodu,talasa.Nekad se premesti vislje,nize ili se pocepa u 2-3 manja dela po monitoru.Pomislio sam da ce na forumu neko da prepozna problem bio bih zahvalan za pomoc,ako je neko resio ovakav problem.Pokusao sam da uslikam printscreenom ali laga isto nema.probacu telefonom nekako ako moze lepo da se vidi
 
Zdravo miki535. Od mene ne ocekuj savet jer sam noob. I ja sam trazio ovde savet... Mislim da bi trebao da napravis novu temu/thread...
 
Imam istu karticu,kupljenu u winwin i meni se javlja isti problem.Kada pokrenbem neke aplikacije pojave se linije i racunar mora da se restartuje.
 
I ti si se "usrecio"... Ja sam moju karticu vratio u radnju, oni poslali nazad/gde god, posle 8 dana mi poslali SMS da su je poslali u ovlasceni servis i da ce reklamacija biti zavrsena u roku od 30 dana i da nece da mi vrate novac.
Juce sam kupio, isto u Win Win hard disk Toshiba 1 TB, danas krenem da instaliram Windows 7, i ........Master hard disk SMART command failed......
Citam na google, crkava hard disk. A nov jbte... Ko zna koliko su ga drzali u radnji i pokazivali, drndali po pultu.
Ne znam sta da radim, stvarno su UZAS.
 
Poslednja izmena:
Zbog toga sam ja i odustao od reklamacije,guracu dok mogu,pa kad skupim novac kupicu drugu.Nema vajde od njih,treba da cekam mesec dana da je oni testiraju i da mi na kraju kazu da je njima kartica radila noramlno.Inace ubedljivo najgora prodavnica opreme za racunare.
 
Pa, ja sam danas zvao da pitam u vezi reklamacije, prihvacena je, nema povratka novca ali mogu da izaberem nesto drugoj po slicnoj ceni, sto sam i uradio. Sutra treba da mi stigne SSD.
Karticu sam kupio drugu, isto kod njih, GTX 750 Ti, zasad radi.. Primetio sam da nema nekakav ucvrscivac stampane ploce, kao sto sam video po raznim sajtovima/you tube, mada postoje rupe na ploci za to... Izgleda da prodaju robu sa greskama po cenama skupljim nego u eu...
 
Sigurno necu da pazarim vise tamo.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da budes dosadan kao i ja. Danas sam zvao da pitam u vezi reklamacije, prihvacena je, nema povratka novca ali mogu da izaberem nesto drugoj po slicnoj ceni, sto sam i uradio. Sutra treba da mi stigne SSD.
Karticu sam kupio drugu,pre desetak dana, isto kod njih, GTX 750 Ti, zasad radi.. Primetio sam da nema nekakav ucvrscivac stampane ploce, kao sto sam video po raznim sajtovima/you tube, mada postoje rupe na ploci za to... Izgleda da prodaju robu sa greskama po cenama skupljim nego u eu... sigurno necu vise da pazarim tamo.
 
Nazad
Vrh Dno