Šta je novo?

[Video Recenzija] MotoSpeed RGB Tastatura - CK104 / K84

kiaTech

Poštovan
Učlanjen(a)
06.04.2016
Poruke
167
Poena
70
Pozdrav svima,

danas cu napisati par utisaka o CK104, jeftinoj mehanickoj RGB tastaturi koju mozete kupiti na Gearbest-u.

Iskren da budem, bio sam skeptican sto se kvaliteta ove tastature tice s obzirom na njenu cenu. Tastatura kosta ~50 dolara kao sto sam naveo i prosto, bio sam iznenadjen samim kvalitetom.

Kada sam video kakvo je pakovanje, razocarao sam se. Bukvalno, pakovanje je obicna crna kutija sa uputstvom na kineskom jeziku unutra. Dobro je pa me je prvi utisak prevario.

Dizajn tastature mi se ne svidja, nisam neki ljubitelj 'malih' tastaturi, pre svega volim one sa vec ugradjenim wrist restom ali sve je stvar ukusa. Tastatura je pravougaonog oblika (naravno) i ergonomija same tastature je dobra. Bio sam iznenadjen kada sam video aluminijumski front panel i iskreno on tastaturi daje poseban izgled. U ruci tastatura ne deluje lose, za 50 dolara, nema sanse da se moze dobiti vise. (mozda i ima ali nisam upucen)

Jako mi se svidelo to sto tastatura poseduje PBT dugmice koji deluju veoma dobro i jako mi se svidjaju. Jedino je font koji je na samoj tastaturi los po mom ukusu. CK104 poseduje RGB osvetljenje i 9 moda osvetljenja. Same svetiljke su dovoljno jake i mozete podesavati njihovu jacinu. Nisam imao problema sa njima, nije bilo flickera.

Vise o ovoj tastaturi mozete videti na ovom linku:

[YOUTUBE]?v=P2FQI_-cXp4[/YOUTUBE]
 
Voleo bih da cujem vase misljenje o celom review-u. Hvala :)

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
"Keyboard", koliko puta si upotrebio ovu reč?
Kada kažeš da je nešto bolje od nečega (prekidači) bilo bi jako lepo da makar u jednoj kratkoj rečenici obzasniš i zašto (misliš da je tako - iz tvog ugla ili iz tvog bogatog iskustva).
Lepo si snimio i obradio sve, nema ružnih i prenaglašenih "uvodnih nota" koje podesćaju na reklame sa Prve i Pinka, sve je "nice and smooth" i zajedno sa tvojim tonom jako prijatno za gledanje.
Ako ti je ovo neki od prvih opisa, kao "gledalac" želim da ti kažem da ideš u pravom smeru. ;)
 
"Keyboard", koliko puta si upotrebio ovu reč?
Kada kažeš da je nešto bolje od nečega (prekidači) bilo bi jako lepo da makar u jednoj kratkoj rečenici obzasniš i zašto (misliš da je tako - iz tvog ugla ili iz tvog bogatog iskustva).
Lepo si snimio i obradio sve, nema ružnih i prenaglašenih "uvodnih nota" koje podesćaju na reklame sa Prve i Pinka, sve je "nice and smooth" i zajedno sa tvojim tonom jako prijatno za gledanje.
Ako ti je ovo neki od prvih opisa, kao "gledalac" želim da ti kažem da ideš u pravom smeru. ;)
Hvala ti puno, nije prva recenzija, ovo radim vec neko vreme ali je uvek bilo na nekom amaterskom nivou. Takodje engleski mi nije bas i jaca strana ali se trudim da sve dovedem do nekog viseg nivoa. Malo mi je tesko s obzirom da nemam neku opremu, sve u svemu hvala jos jednom na kritikama i ispravicu sve vremenom :)

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Posto sam dobio par poruka u inbox u vezi kupovine tastature, kupio sam je ovde sto sam i naveo:
http://www.gearbest.com/keyboards/pp_298472.html

Sto se carine i dodatnih troskova tice, ukupno sam platio 747 dinara, 200 dinara je otvaranje paketa cini mi se sto znaci da je carina nesto vise od 500 dinara. Eto posto sam sve lepo naveo ovde molio bih da mi ne saljete jedne te iste poruke :D Hvala! (troskovi carine mogu varirati od mnogih faktora)
 
Poslednja izmena od urednika:
Pre par minuta sam je order, za malo da kliknem onaj shipping gde bi platio 80 dolara u pm :D Ovako 43$ izadje. Uzeo sam sivu, zena me smarala za crvenu, ali mi ne ide uz opremu, sta znam.. Bela tek ne dolazi u obzir a i vidim da je 10$ skuplja, nema logike I guess. Svejedno ako se dobro pokaze uzimam jos jednu u stek, nisam nikada koristio mehanicku tako da ne moze biti faila. Znam da su plavi switch-evi, a to i hocu. Pogledao i uporedio koji su zvukovi tj nijanse, ovo je ono sto sam hteo. S obzirom da koristim one stare tastature koje nisu ni usb po 5 godina jos od 2000-e, mislim da mi je ovo super buy.

Ne znam koliko doprinosi ova opcija "dispatch faster", a navodno ne menja cenu dostave ali sam poslao zahtev. Samo neka bude do nove godine i ja sam srecan. Jedino ako me titula "baksuza" isprati ovde pa dobijem defektnu.
 
Pre par minuta sam je order, za malo da kliknem onaj shipping gde bi platio 80 dolara u pm :D Ovako 43$ izadje. Uzeo sam sivu, zena me smarala za crvenu, ali mi ne ide uz opremu, sta znam.. Bela tek ne dolazi u obzir a i vidim da je 10$ skuplja, nema logike I guess. Svejedno ako se dobro pokaze uzimam jos jednu u stek, nisam nikada koristio mehanicku tako da ne moze biti faila. Znam da su plavi switch-evi, a to i hocu. Pogledao i uporedio koji su zvukovi tj nijanse, ovo je ono sto sam hteo. S obzirom da koristim one stare tastature koje nisu ni usb po 5 godina jos od 2000-e, mislim da mi je ovo super buy.

Ne znam koliko doprinosi ova opcija "dispatch faster", a navodno ne menja cenu dostave ali sam poslao zahtev. Samo neka bude do nove godine i ja sam srecan. Jedino ako me titula "baksuza" isprati ovde pa dobijem defektnu.

Bice to sve kako treba, ne brini :) Neka te lepo sluzi :D
 
Ko god ima tastaturu da li vam je usb koji ide iz tastature (odmah na izlazu) koji je podebljan, dosta klimav ? Ili je to defekt u transportu. Osim toga prezadovoljan.
 
Ko god ima tastaturu da li vam je usb koji ide iz tastature (odmah na izlazu) koji je podebljan, dosta klimav ? Ili je to defekt u transportu. Osim toga prezadovoljan.
Mora da je defekt u transportu... Vazno da radi :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel to Gearbest na ovaj nacin trazi da udje na Benchmark forum?

Necu da brisem temu niti da ti editujem post, deli sa nama slobodno to sto uradis, ali bez ikakvog ponovnog reklamiranja (pominjanja) girbesta. Ne verujem da si kupio, pre ce biti da su ti poslali na test kao i mnogima drugima - izvini ako gresim

Ja nisam i necu raditi sa njima ali ne mogu da dozvolim da se na ovakav nacin pojavljuju na forumu
 
Jel to Gearbest na ovaj nacin trazi da udje na Benchmark forum?

Necu da brisem temu niti da ti editujem post, deli sa nama slobodno to sto uradis, ali bez ikakvog ponovnog reklamiranja (pominjanja) girbesta. Ne verujem da si kupio, pre ce biti da su ti poslali na test kao i mnogima drugima - izvini ako gresim

Ja nisam i necu raditi sa njima ali ne mogu da dozvolim da se na ovakav nacin pojavljuju na forumu
Dogovoreno Peco, tastaturu sam pazario, mada sam neke druge stvari od gearbesta dobio :) Nece biti njihovog pojavljivanja na benchu vise s moje strane ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno