Šta je novo?

i7 6700k + asus Z170-A + 2x16gb corsair lpx 3200mhz

filipos

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
2,153
Poena
405
Komponente is naslova teme.

Probao sam OC na 4.5 ghz pri 1.33v u biosu i prilikom testa u Prime 95 v26.6 temperature jezgra su od 82-87c
U igrama TR, CSGO temperatura je od 72-76c,

4.4ghz pri 1.28v temperature od 73-79c (igre jos nisam probao).


Kuler je CM 412s sa 2 ventilatora, kuciste black widow. Kako spustiti temperature? Verujem da je skalpiranje procesora najbolje resenje, ali to mi se ne radi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam moj stavio na 1.37 kada sam ga bio testirao sa prajmom i temperatura je bila oko 75 stepeni. Kod tebe bas velika temperatura. Mozda bi trebao da vodis malo bolje hladjenje da stavis.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Recice ti sigurno neko ko se vise razume oko toga. Ja mislim da brzina ram memorine ne utice na temperature cpu ali javice se sigurno neko ko je strucan pa ce da nam kaze.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
probaj kuler da premontiras...

nisu to velike voltaze za tu temperaturu...
 
Imao sam taj kuler, bio je konveksan. Mora poliranje da se radi verovatno
 
Komponente is naslova teme.

Probao sam OC na 4.5 ghz pri 1.33v u biosu i prilikom testa u Prime 95 v26.6 temperature jezgra su od 82-87c
U igrama TR, CSGO temperatura je od 72-76c,

Jos koristis staru verziju Prime bez AVX instrukcija :D ... poslusaj fingona, pa proveri kuler, morale bi temperature biti nize kod tebe

ovako je kod mene, nabrzaka sam proverio sa istom verzijom prime95 i ista frekvencija

jhgjgjh.PNG ssf.PNG
 
Poslednja izmena:
Samo ti proveri cooler kao sto su ti predlozil


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
1921e947f0d43849a0201b099d114d3f.png



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu jer je slično pitanje - imam 6700K, Gigabyte Z170-gaming K3, G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz.
CPU kuler je Scythe Mugen 2 sa jednim ventom. Kućište je HAF X sa svim ventilatorima.

Bez oc-a sam pokrenuo Prime 95 (burn-in test) i jezgra su bila 73-78C, jel to malo previše ?
Razmišljam da nisam možda stavio malo vise termalne paste, mada ne bi trebalo..

U idle-u su temperature minimalne 22-24C, takođe i u normalnom radu, CPU baš hladan.

Hteo sam da ga oc tu negde oko 4.5Ghz, ne više. Memoriju hoću da nategnem do ~3400Mhz, u pitanju je model F4-3200C16D-16GVK (16-16-16-36-2N)

http://www.gskill.com/en/product/f4-3200c16d-16gvk
 
Dobar je ram, Samsung B die. Trebalo bi da moze bez problema na 3400, uz minimalno dizanje napona. Samo ces mozda morati i VCCSA.

A koji napon (vcore) daje ploca tokom prime-a? Posto vidim da si auto OC radio.
 
Nisam klokovao CPU, provericu napon kad dodjem kuci.

A jesu ovo velike temperature u Prime-u ?
 
Zavisi za koji napon. Cim ti das ploci da sama odredjuje napon to moze da bude i 1.25v, sto bi znacilo da je to normalna temperatura, a moze biti i blize 1.0v, gde bi ta temp bila nenormalna i znacila uzasno los mount ili debeo silikon.
 
Verzija Prime-a je 28,5, da li koristi dodatne instrukcije?

U biosu mi ocitava 1,284v. Skinuo sam LinX koji je Lukija linkovao i evo šta kaže posle nekoliko krugova:

6700K.jpg

CPU-Z tokom testa uglavnom ocitava takođe 1,284.
 
Normalne su temp za taj napon. Vreme je za manual OC. Trebalo bi sa tim naponom verovatno da dodjes do 4.4(+-200mhz). Naravno zavisi od primerka, ali odokativno.
 
OK, da krenem sa postavljanjem cpu multipliera na 42,43... Base klok (100Mhz) se ne dira ?
Jel treba na još nesto da obratim pažnju od opcija u biosu ?
 
Verzija Prime-a je 28,5, da li koristi dodatne instrukcije?

U biosu mi ocitava 1,284v. Skinuo sam LinX koji je Lukija linkovao i evo šta kaže posle nekoliko krugova:

Pogledajte prilog 213304

CPU-Z tokom testa uglavnom ocitava takođe 1,284.


28.5 koristi FMA3. Mozes i sam da vidis kada pokrenes stress test, pisace ti nesto ovako:

Test 1, 52000 Lucas-Lehmer iterations of M6225921 using FMA3 FFT length 320K, Pass=320, Pass2=1K.

Predlazem ti da koristis poslednju verziju (28.9).

Ako gledas voltaze, nemoj da gledas VID (Voltage Identification). VID je nesto sto je svaki procesor ima "upisano" u samom procesu proizvodnje i svaki procesor ima razlicite vrednosti za VID. VID moze da se krece od 0.55 do 1.52 (ako je recimo, ukljucen power saving, procesor ce da obara brzinu i VID). Znaci VID je vezan za procesor dok je Vcore vezan za plocu (napajanje). Konkretno kod tebe, VID je 1.2528 a voltaza koju prijavljuje chip na ploci je 1.236V. Recimo kod mene je VID 1.390 a Vcore je 1.280V (ja koristim automatski mod gde napon varira u zavisnosti od opterecenja a Load Line Calibration mi je stvljen na Level 3). Ako manuelno podesim voltazu (fixed) i kada setujem LLC na Level 2, VID mi je 1.175 ali mi je napon 1.296V. Procitaj ovaj clanak, bice ti jasnije:

http://www.anandtech.com/show/2404/6

Realno, temperature koje Prime95 i LinX generisu neces videti u realnom koriscenju racunara. Ako mene pitas, najbolje je da probas x264 stress test (mislim da je aktuelna verzija 2.06). . Meni ne prelazi 70 stepeni dok Prime i LinX dobacuju do 90 stepeni bez problema. Jos jedna preporuka - koristi HWiNFO64 za monitoring.

Obavezno stivo kada je u pitanju Skylake OC:

http://www.overclock.net/t/1570313/skylake-overclocking-guide-with-statistics
 
Poslednja izmena:
OK, da krenem sa postavljanjem cpu multipliera na 42,43... Base klok (100Mhz) se ne dira ?
Jel treba na još nesto da obratim pažnju od opcija u biosu ?

Ja bih krenuo sa 1.25v manual Vcore. Stavio 42x, pa isao na gore po 100mhz kako prodje boot, kad ne bootuje vise, vratio za 100-200mhz i poceo sa stress testovima. Cache za pocetak ostavi na auto sve. Ugasi turbo.
Postavi LLC na 5 npr, a input voltage (VCCIN) na npr 1.8v. Pravilo je otprilike 0.5v iznad vcore-a. Opet svaki primerak je drugaciji. Kada nacinculiras tacni napon. prebaci na adaptive. Kao turbovoltage stavi taj napon sa kojim si manuelno bio zadovoljan.

Ram tek kada core postavis stabilno, jer ne valja da sve OC u isto vreme pa ne znas sta te zeza tacno.



Kada budes ram OC-ovao, VCCSA ces mozda morati da dizes, za sada ga ostavi auto, jer obicno auto daje dosta visoku vrednost svakako.
 
Poslednja izmena:
Vcore 1.280,Level 5 kod mene
f7cd155a20aec772f774180f12d248b5.png



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pex, tvoj nije 100% stabilan. Mora residual da bude isti.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Da se ubacim u svoju temu nazad :) Jos uvek nisam namestao kuler na procesoru ponovo jer nemam paste. Koju pastu kupiti?

U biosu sam iskljucio HT i temperature su pale za oko 10C. Sada na 4.4ghz pri 1.28v u Prime Temperatura je od 65-68c. Na 1.3 pri 4.5ghz je 72-75c.

Da li ostaviti HT ugasen ili upaljen?
 
@Alister: Odradio realbench i tu su temperature znatno niže nego kod Prime-a (nekih ~15c kad je processor na defaultu).

I ja sam ispratio taj guide na twektown-u, detaljan je i opširan.

Iskontrolisati i istestirati sve voltaže i ostale parameter zahteva puno testiranja. Na kraju sam ukljucio predefinisan oc profil (ima za 4.4, 4.5 i 4.6Ghz) i vrteo ga malo na 4.4 :)

Nisam ni hteo da se upuštam u traženje max oc sa najboljim voltažama, možda kad budem našao vremena.

Hvala svima na pomoći, igraću se još sa oc-om.
 
Da se ubacim u svoju temu nazad :) Jos uvek nisam namestao kuler na procesoru ponovo jer nemam paste. Koju pastu kupiti?

U biosu sam iskljucio HT i temperature su pale za oko 10C. Sada na 4.4ghz pri 1.28v u Prime Temperatura je od 65-68c. Na 1.3 pri 4.5ghz je 72-75c.

Da li ostaviti HT ugasen ili upaljen?

Ostavi HT to je i cela poenta i7 ...nisu to visoke temperature za skylake
 
Kako ste zadovoljni sa ovim CPU? Ja bih hteo njega da kupim jer vidim da može fino da se OC. Cilj mi je da prebacim 4,5GHz. Stavio bih ga na ASUS ROG MAXIMUS VIII HERO sa nekim vodenim hlađenjem, a odlučio sam se za ovu RAM CORSAIR Vengeance LPX 32GB (2x16GB)?
I još da pitam: nije mi jasno zašto su na KP, BOX i7 6700K verzije jeftinije od Tray, kada Box dolazi sa fabričkim kulerom i 3 g garancije, a Tray bez kulera i 1 g garancije.
 
Nazad
Vrh Dno