Šta je novo?

Huawei Honor 8

Koristio sam EMUI Theme Editor aplikaciju. Od više tema koje su mi se dopale sam kompletirao ovu. I dodao još par stvari po svom ukusu...

A što bi menjao telefon? Već dosadio?

Sent from my Honor 8

ooo.nekad u bolja vremena sam menjao tel na par meseci tako da ovih 1.5 + god jee duugoo. Dosadi izgled i meni
 
Da li je neko imao problema sa baterijom na poslednjem firmware-u B402?

Od prošlog četvrtka mi je krenuo takav battery drain da to nije normalno. Imale su udela u tome možda i neke aplikacije koje sam poslednje instalirao ali sam ih odmah obrisao. Međjutim i pored toga se ništa posebno nije poboljšalo ovih dana. Ne mogu nikako da provalim šta je u pitanju. Instalirao sam GSam Battery Monitor, BetterBatteryStats i WakeLock Detector kako bih pratio šta se dešava ali problem je u tome što ništa ne odskače od standardnog korišćenja aplikacija. Čak sam danas išao da zamenim i SIM karticu smatrajući da mi ona pravi neku problematiku. Ali izgleda da je telefon sam po sebi nešto pobrljavio. Da mi barem ponudi update na B403, možda bi se sredilo sve samo od sebe. Ovako, baš me mrzi da radim factory reset.

Sve u svemu, od 6 sati SOT-a spao sam na jedva 4 sata... [emoji19]

Sent from my Honor 8
 
Da li je neko imao problema sa baterijom na poslednjem firmware-u B402?

Od prošlog četvrtka mi je krenuo takav battery drain da to nije normalno. Imale su udela u tome možda i neke aplikacije koje sam poslednje instalirao ali sam ih odmah obrisao. Međjutim i pored toga se ništa posebno nije poboljšalo ovih dana. Ne mogu nikako da provalim šta je u pitanju. Instalirao sam GSam Battery Monitor, BetterBatteryStats i WakeLock Detector kako bih pratio šta se dešava ali problem je u tome što ništa ne odskače od standardnog korišćenja aplikacija. Čak sam danas išao da zamenim i SIM karticu smatrajući da mi ona pravi neku problematiku. Ali izgleda da je telefon sam po sebi nešto pobrljavio. Da mi barem ponudi update na B403, možda bi se sredilo sve samo od sebe. Ovako, baš me mrzi da radim factory reset.

Sve u svemu, od 6 sati SOT-a spao sam na jedva 4 sata... [emoji19]

Sent from my Honor 8
4 sata SOT-a je jos i dobro, meni jedva predje 3 sata SOT-a... Mada non stop mi pise dve aplikacije trose intezivno enegriju, pa je mozda zbog toga. Meni ne smeta nesto mnogo zbog brzog punjenja. Brzo se isprazni ali se i brzo napuni hehehe [emoji23]

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ma gde dobro. Baterija mi je bila odlična pre ovoga. A sada treba da razmišljam da li da ponesem punjač sa sobom ili ne...Ne mogu da shvatim šta se dešava. Telefon mi je jedan dan samo poludeo kako sam ga skinuo sa punjača.

Jedino mi još preostaje da sačekam prvi sledeći update i da se nadam da će se vratiti u normalu ili da radim factory reset...

Sent from my Honor 8
 
Da li je neko imao problema sa baterijom na poslednjem firmware-u B402?

Od prošlog četvrtka mi je krenuo takav battery drain da to nije normalno. Imale su udela u tome možda i neke aplikacije koje sam poslednje instalirao ali sam ih odmah obrisao. Međjutim i pored toga se ništa posebno nije poboljšalo ovih dana. Ne mogu nikako da provalim šta je u pitanju. Instalirao sam GSam Battery Monitor, BetterBatteryStats i WakeLock Detector kako bih pratio šta se dešava ali problem je u tome što ništa ne odskače od standardnog korišćenja aplikacija. Čak sam danas išao da zamenim i SIM karticu smatrajući da mi ona pravi neku problematiku. Ali izgleda da je telefon sam po sebi nešto pobrljavio. Da mi barem ponudi update na B403, možda bi se sredilo sve samo od sebe. Ovako, baš me mrzi da radim factory reset.

Sve u svemu, od 6 sati SOT-a spao sam na jedva 4 sata... [emoji19]

Sent from my Honor 8

I ja sam primetio da mi bat brze ide, ali sve mislim da je zbog starosti od 1.5 god koriscenja, mada nikada ranije nisam toliko dugo koristio isti tel...
 
Meni se prošlog četvrtka telefon usijao sam od sebe. Uzeo da pogledam nešto, a on kao ringla. Nije se toliko nikada ugrejao, čak ni i u najzahtevnijim igrama. E od tada imam ovaj problem. Prvo sam pomislio da je neka app napravila haos. Ali čak i kada sam pobrisao sve poslednje instalirane/apdejtovane ništa se bitnije nije popravilo. Čak sam ih i vratio kasnije jednu po jednu. Telefon se sada više ne greje ali baterija je definitvno slabija...

Sent from my Honor 8
 
Meni sto se toga tice radi normalno. Rekao bih da nisam zahtevan korisnik ali znam da otvorim i vrtim odjednom po 5-6 tabova.
 
Evo stiže mi B403 pre 5 min...Ništa ne piše u Changelog-u. Vidim da je Security patch 1. Mart i to je to...

E sad da vidim hoće li mi se baterija srediti ili...
 
I meni stigao B403

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Kad li će taj Oreo? [emoji848] Čitam na temi za P10 lite kako su svi oduševljeni jer im na Androidu 8 telefon konačno "progledao". Baterija fenomenalna. Kažu da je sve bolje urađeno nego na EMUI 5...

Čekamo pa ćemo i mi videti...

Sent from my Honor 8
 
Memi je i bez Orea ok, samo da je malo bat bolja, kao nekad i nista mi vise ne treba.
 
Kupio sam danas ovaj telefon i na njemu b401 verzija i nudi mi da odradim apdejt na b403 i citam da vam je taj apdejt pravio problem sa baterijom pa sam mislio da sacekam da vidim utiske novijeg,interesuje me da li moze da kad drzim back dugme da se telefon zakljuca?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Meni je problem krenuo na B402. Ali mislim da nije do firmware-a jer se niko pored mene nije posebno zalio na bateriju. Ja pokusavam da resim ovo već par dana samo zato što me mrzi da radim Factory Reset. Ali na kraju ću morati...

Sent from my Honor 8
 
Da li moze nekako da se zakljuca telefon koristeci fp ili mozda neku od navigacionih tastera?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ja koristim Nova Launcher i namestio sam npr. da se zaključava na double tap.

Podešavaš ovako:

Nova Launcher -> Settings -> Gestures -> Double tap -> Shortcuts -> izabereš Screen Lock

Sent from my Honor 8
 
Poslednja izmena:
koliko dugo imate telefon, koliko je izdrzliv, kapiram da bi lako puklo staklo na ledjima to ok, ali video sam nekih polovnih na kojima je bas izguljena lajsna, tj bok
kazu to je od futrole XD
 
Da li moze nekako da se zakljuca telefon koristeci fp ili mozda neku od navigacionih tastera?

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Imas u vidgetima, da na pocetni ekran izbacis "taster" za zakljucavanje. Fabricka opcija.
 

Prilozi

  • Screenshot_20180424-072723.png
    Screenshot_20180424-072723.png
    360.5 KB · Pregleda: 67
Aha,ok hvala,navikao sam na mi5s da drzim fp i on mi gasi ekran i to mi je ovako najprakticnije,na letv telefonu drzim samo back taster i zakljuca,probacu ovo...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Konačno sam sredio bateriju. Pokušavao sam danima bezuspešno da provalim šta je u pitanju ali ni jedna app nije toliko pravila problem koliko je sam sistem tj. kernel poceo da srče bateriju. Instalirao sam bio GSam Battery Monitor, Wakelock Detector i SystemPanel 2 i pratio šta se dešava sve sumnjajući na wakelock neke od aplikacija. Ali ispade na kraju da je sistem sam po sebi nešto pobrljavio i da je telefon i u stanju mirovanja ustvari stalno bio aktivan. Konačno rešenje - Factory Reset.

Prvi dan nakon reseta izgurao sam 6 sati SOT. Aleluja!

Ovom prilikom da pohvalim aplikaciju Huawei Backup sa kojom sam sve lepo sačuvao i vratio posle resetovanja. Nisam verovao da će bukvalno svaku aplikaciju da sačuva sa sve data delom i podešavanjima. Dobro, bilo je tu par nekih stvarčica za ponovno podešavanje ali ništa strašno. Ranije sam na telefonima za to uvek jurio root i nezaobilazni Titanium Backup. Ali eto ispade na kraju sve kako treba...

Telefon ponovo radi kao munja. Zadovoljan sam!

Sent from my Honor 8
 
Uskoro će izgleda i B404... [emoji106]
be74ff60169e1c38d0527a50dd46b7f1.jpg


Sent from my Honor 8
 
Nadam se da je Oreo sledeći...
a82d751de30e2e9b70d92aab12a4ba79.jpg


Sent from my Honor 8
 
Poslednja izmena:
Jesam. Aprilski security patch. Ništa spektakularno...

Sent from my Honor 8
 
I 405 je tu...Ala su ažurni ovih dana...
03b268d1ce712d8d33086d7acdc0ef13.jpg
c76f964c3c30ba08afd39191237daca4.jpg


Sent from my Honor 8
 
Evo ga!!! p.s ovo je kineski Honor 8
dfde914294ba41ce8ed738c3a6d0f01a.jpg


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Razmišljam da kupim ovaj telefon pa me zanima isplati li se uzimati sada s obzirom da je izašao prije skoro 2 god.? Kakva su iskustva? Kupio bih nov a i nisam neki zahtjevan korisnik, bitno da šljaka i da je pouzdan. Ako može koji koristan savjet od korisnika ili preporuka za neki drugi tel u cjenovnom rangu (dvoumim se između Honor 8 i XA2)
 
Nazad
Vrh Dno