Šta je novo?

Huawei Honor 8

Ja na L09 nemam ništa. Poslednja je bila B389.?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Na telenoru jos uvek nista.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Stigao i kod mene B394.
Settings->System Update, nisam uopšte znao da se tu apdejtuje.
 
Stisli se pa ne izbacuju :/

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Ne mogu da verujem. Ne znam šta im bi.
5e275b272eea0a64210f7add31d40fef.jpg
 
mislim da je vezano za vrstu softvera, svojevremeno su poslednji update dobijali mts-ovci a medju prvima, tel za francusko i trziste UAE, iz licnog iskustva...
 
Ako je telefon kupljen u Telenoru trebalo bi da i od njih u neku ruku zavisi.

Koju zaštitu za ekran koristite?
Ja sam krenuo da stavim staklo, međutim očajno mi je delovalo, mnogo je manje od samog telefona. Onda sam čekao neku Monster Skin foliju. Međutim, ona nikako da se pojavi, pa sam stavio običnu mat foliju i posle par sati već hoću da poludim. Nije mi realno da ovoliko umanjuje kvalitet ekrana, sve je nekako granularno...
 
Odustao od stakla. Dva puta uzimao preko Alia i oba bacio. Staklo je bilo manje od ekrana, zbog zakrivlkenosti istog po bočnim ivicama. Ali to nije bio najveći "greh", u oba slučaja pojavio se identičan problem belog pojasa oko ivica stakla, gde nije htelo uopšte da se zalepi i ostao je vazduh. To je izgledalo toliko grozno da sam bacio oba.


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Ima li kakvih vidljivih promena i poboljšanja nakona updatea?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Kod mene još ništa od updatea. A uzeo sam telefon od komšija iz HU. Mislim da ne zavisi od mobilnog operatera nego do serije tj. kada je telefon proizveden ili po IMEI broju (koji opet vezan za ovo prethodno). Huawei izgleda pušta update po etapama po tom nekom njihovom redosledu...

Što se tiče zaštite ekrana ja sam stavio staklo koje je isto tako malo manje ali opet ne previše. Ide tačno od ivice do ivice onog dela gde kreće zakrivljeni deo ekrana...Najvažnije je lepo očistiti ekran pre postavljanja. Pogotovo taj ivični deo gde lepo ne naleže. Ja sam imao sreće da sam ga iz prve postavio tačno na sredinu. Bukvalno jednako sa jedne i druge strane u milimetar. E sad, pojavio se i kod mene taj takozvani "holo" efekat gde ivice stakla neće nikako da se zalepe. Otprilike širine oko 2mm u krug. Što opet nije bilo mnogo ali me iritiralo. Pokušavao sam da pronađem neko rešenje. Tražio sam po netu, forumima, YouTube...

Po savetu jednog YouTubera pritiskao sam staklo na tim mestima, trljao prtistima, držao duže vreme tako sve u nadi da će se možda nekako zalepiti, vakumirati ili šta već. Ali bez uspeha...Dok nisam u komentarima na taj klip našao odgovor gde lik kaže probajte sa jestivim uljem. Kako? Uzeo sam bukvalno na jednu tacnicu malo ulja. Ovo najobičnije za prženje. Što bi rekla moja pokojna baba "zejtin". Rascepio sam jednu čačkalicu. Bukvalno da bude onako skroz tanka i oštra. I umočim tu čačkalicu vrlo malo u ulje i idem polako po ivici stakla, a telefon držim čak i malo nagnut da to ulje udje lepo u taj ne zalepljeni prostor. Prođem tako skroz u krug i staklo posle toga izgleda perfektno...Ako kojim slučajem i ostane neki trag ulja po lajsni i slično, lako se obriše papirom. Može ubrus, toalet papir ili papirna maramica. Može čak i štapić za uši pa polako...

Opet ponavljam ja sam imao oko 2 mm tog ne zalepljenog dela i uspesno sam resio to ovom metodom. Ulje nece iscureti i slično. Provereno čak i letos na višim temperaturama...

Ako neko želi može da proba. Spominjali su još da može i vazelin (neki providni valjda) ili čak i glicerin. Ali ovo obično ulje stvarno završava posao...

Evo našao sam i jedan video koji u potpunosti objašnjava postupak. Samo je u pitanju neka tečnost koja se dobija uz to neko staklo,a ne ulje:

https://youtu.be/_FCtBDiI7wc

https://youtu.be/ylDLfPxl_xU


Sent from my Honor 8
 
Poslednja izmena:
Evo stigao i kod mene... [emoji3]
f4b8c00b9faf3659c2e6b7cbaf4f080f.jpg


Sent from my Honor 8
 
Kod mene još ništa od updatea. A uzeo sam telefon od komšija iz HU. Mislim da ne zavisi od mobilnog operatera nego do serije tj. kada je telefon proizveden ili po IMEI broju (koji opet vezan za ovo prethodno). Huawei izgleda pušta update po etapama po tom nekom njihovom redosledu...

Što se tiče zaštite ekrana ja sam stavio staklo koje je isto tako malo manje ali opet ne previše. Ide tačno od ivice do ivice onog dela gde kreće zakrivljeni deo ekrana...Najvažnije je lepo očistiti ekran pre postavljanja. Pogotovo taj ivični deo gde lepo ne naleže. Ja sam imao sreće da sam ga iz prve postavio tačno na sredinu. Bukvalno jednako sa jedne i druge strane u milimetar. E sad, pojavio se i kod mene taj takozvani "holo" efekat gde ivice stakla neće nikako da se zalepe. Otprilike širine oko 2mm u krug. Što opet nije bilo mnogo ali me iritiralo. Pokušavao sam da pronađem neko rešenje. Tražio sam po netu, forumima, YouTube...

Po savetu jednog YouTubera pritiskao sam staklo na tim mestima, trljao prtistima, držao duže vreme tako sve u nadi da će se možda nekako zalepiti, vakumirati ili šta već. Ali bez uspeha...Dok nisam u komentarima na taj klip našao odgovor gde lik kaže probajte sa jestivim uljem. Kako? Uzeo sam bukvalno na jednu tacnicu malo ulja. Ovo najobičnije za prženje. Što bi rekla moja pokojna baba "zejtin". Rascepio sam jednu čačkalicu. Bukvalno da bude onako skroz tanka i oštra. I umočim tu čačkalicu vrlo malo u ulje i idem polako po ivici stakla, a telefon držim čak i malo nagnut da to ulje udje lepo u taj ne zalepljeni prostor. Prođem tako skroz u krug i staklo posle toga izgleda perfektno...Ako kojim slučajem i ostane neki trag ulja po lajsni i slično, lako se obriše papirom. Može ubrus, toalet papir ili papirna maramica. Može čak i štapić za uši pa polako...

Opet ponavljam ja sam imao oko 2 mm tog ne zalepljenog dela i uspesno sam resio to ovom metodom. Ulje nece iscureti i slično. Provereno čak i letos na višim temperaturama...

Ako neko želi može da proba. Spominjali su još da može i vazelin (neki providni valjda) ili čak i glicerin. Ali ovo obično ulje stvarno završava posao...

Evo našao sam i jedan video koji u potpunosti objašnjava postupak. Samo je u pitanju neka tečnost koja se dobija uz to neko staklo,a ne ulje:

https://youtu.be/_FCtBDiI7wc

https://youtu.be/ylDLfPxl_xU


Sent from my Honor 8

Au, koje egzibicije :S:
 
Nisu egzibicije. Pogledaj video i sve će ti biti jasnije. Ja sam se trudio da objasnim u detalje šta sam i kako radio. Jer vidim da mnoge korisnike ovo baš nervira...

Sent from my Honor 8

Pogledao sam video i skapirao poentu, ali nisam nešto voljan ovime da se bavim...
Mislim da ću staviti običnu foliju na kraju, pošto je ova matirana očajna.
 
Ne mogu da nadjem nigde na netu da li honor 8 dobija oreo ili ne. Planiram da kupim tel i honor mi se veoma dopao ali ako ne dobija necu ga uzeti u razmatranje. Za sad su lg v20 i xiaomi mi5s plus .
 
Primetio sam da je kamera ocajna posle ovog updatea. I da je ziroskop u qrcu. Rotacija ekrana skoro pa ne radi, rotacija kamere ne prepoznaje u kojoj orijenetaciji treba da slika... Itd.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
250 najvise po meni za polovan. Nov mozes da uzmes za 300 valjda.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da je kamera ocajna posle ovog updatea. I da je ziroskop u qrcu. Rotacija ekrana skoro pa ne radi, rotacija kamere ne prepoznaje u kojoj orijenetaciji treba da slika... Itd.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Ja nisam imao problema sa kamerom, ali imam utisak da je baterija otišla u k...
Čini mi se da se brže troši u stand by-u, nego kad koristim telefon
 
Nazad
Vrh Dno