Šta je novo?

Realnet - Novi Sad

wifi paket 40/40 simetricni garantuje me brzinu da nema sanse da ide ispod toga

Baš je blizu garantovane brzine ;)
Javi se opet kad bude padao sneg oko srede...
 
Znaci pogodio sam. To je ta sema poslovanja u Rusiji iz 200* jos (brz prikljucak, simetricni paketi, bez uo, ethernet u stan, i servis; tada je bio popularan jos ftp i dc na strani provajdera kao file sharing u lokalnoj mrezi za korisnike + lokalni irc, forum, online gaming), tako da ne cudi da je presla i na Ukrajinu. Ostalo jos na optiku da predju i milina (mozda cak i ftth, ako se budu dovoljno razvili).
 
Jesi probao neki online FPS da pogledaš ili MMO, kakav je ping? Torrenti rade, tj nema nekih restrikcija?

Sent from my Tesla_Tablet_785 using Tapatalk
 
@ shamanNS nista javicu ti, juce je bilo 26/26 , za Twtich koji je testiran leti ko podmazan to moze samo da se sanja sa SBB-om iskreno imam x99 platformu i pored super dobrih preformansi jednostavno ne vredi nista zbog SBB-ovog ****** upload-a, ovo leti, upload za YouTube takodje super. Trebalo bi da bude brze kad pojacaju signal sad je vikend pa cemo se cuti od ponedeljka. Ako ostane ovako onda ce biti 1300 i nesto dinara, to mi je smesna cifra za ovo sto sam dobio da mogu da radim normalno, ma samo video da mi skrate za 6 sati upload-a na tipa 40 min dao bi 1000 dinara a ne za mesecni paket. @ Masinac igram EVE ONLINE redovno ide super probacu CS:GO i ako hoces mogu jos nesto imam 1000-de igara na Steam-u. Odlucio sam da ostavim SBB za svaki slucaj samo cu smanjiti paket.
 
@ shamanNS nista javicu ti, juce je bilo 26/26 , za Twtich koji je testiran leti ko podmazan to moze samo da se sanja sa SBB-om iskreno imam x99 platformu i pored super dobrih preformansi jednostavno ne vredi nista zbog SBB-ovog ****** upload-a, ovo leti, upload za YouTube takodje super. Trebalo bi da bude brze kad pojacaju signal sad je vikend pa cemo se cuti od ponedeljka. Ako ostane ovako onda ce biti 1300 i nesto dinara, to mi je smesna cifra za ovo sto sam dobio da mogu da radim normalno, ma samo video da mi skrate za 6 sati upload-a na tipa 40 min dao bi 1000 dinara a ne za mesecni paket. @ Masinac igram EVE ONLINE redovno ide super probacu CS:GO i ako hoces mogu jos nesto imam 1000-de igara na Steam-u. Odlucio sam da ostavim SBB za svaki slucaj samo cu smanjiti paket.

Добро, шта се ухвати толико СББ-а, дај ти нама овде детаље око опреме, рад у реалном времену, и слике наравно кад већ имаш озб опрему за стрим и слично онда и телефон може да окине коју фотку :) није на одмет...

Слободно напиши који ти је YT канал, да погледмао зашто да не :) ПС: Да не испадне ово као нека реклама (мени увели СББ је *****) :)
 
@ Masinac igram EVE ONLINE redovno ide super probacu CS:GO i ako hoces mogu jos nesto imam 1000-de igara na Steam-u.
Nema potrebe, probaj CS:GO, ako radi bez problema i ostalo će.

Kazi mi jel se dobije nešto za WiFi ili moraš sam da obezbediš switch /router?


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ma WiFi je totalna smejurija da nece za svakog korisnika da obezbedjuju poseban link kako bi bio moguc 20/20Mbit/s, smesno jos samo da znam gde ce te silne antene da nacickaju a da ne bude smetnji ako navuku vise od 1000 korisnika...
Ako oce ozbiljno vec su trebali optiku da vuku ali to je vec pitanje za lopovsku bagru u ratel-u koji stite telekonja i sbb-a, pa su tako gradovi prepusteni na milost istih
 
Zeljko totalno si upravu, previse antena moze da stvara samo probleme i smetnje, ali krastavac tako je za sad koliko sam razumeo cekaju se dozvole i resenja za optiku ( koje se koce ) glavni problem i jeste monopolsko sticenje kompanija popust SBB-a, pazi ne znam koliko si upoznat ali deluje da jesi, recimo u NS gradjani su kroz informaticke racune platili preko 80km optickih kablova koji su postavljeni u svim vecim delovima NS i bukvalno ne sluze nicemu... da hoce sutra mozemo svi imati simetricni high speed net, sta reci zalosno. Resenje je upotrebiti ih kako valja, kad je optika u pitanju mi kasnimo vec dobrih nekoliko godina, dokle god je kocenja i korupcije icicemo usporeno, ja sam iskreno zaista srecan ako ova i WI-FI varijanta ostane zbog upload-a, bicu optimistican pa cu reci nadam se da cemo svi mocu da imamo optiku u narednih 3 godine bez sarkazma. Ovo sam jutros izmerio za coveka koji je trazio sliku sa foruma @ bSecurity @ Masinac, sve su oni doneli od opreme, za sad imam PoE Adapter koji je direktno od kabla od antene do mog stana i sa druge strane direkt u pc zabica, tako da je na meni ako hocu da kupim nesto ozbiljnijie poput SBB-ovog cisca ili nesto slicno.
 
Zeljko totalno si upravu, previse antena moze da stvara samo probleme i smetnje, ali krastavac tako je za sad koliko sam razumeo cekaju se dozvole i resenja za optiku ( koje se koce ) glavni problem i jeste monopolsko sticenje kompanija popust SBB-a, pazi ne znam koliko si upoznat ali deluje da jesi, recimo u NS gradjani su kroz informaticke racune platili preko 80km optickih kablova koji su postavljeni u svim vecim delovima NS i bukvalno ne sluze nicemu... da hoce sutra mozemo svi imati simetricni high speed net, sta reci zalosno. Resenje je upotrebiti ih kako valja, kad je optika u pitanju mi kasnimo vec dobrih nekoliko godina, dokle god je kocenja i korupcije icicemo usporeno, ja sam iskreno zaista srecan ako ova i WI-FI varijanta ostane zbog upload-a, bicu optimistican pa cu reci nadam se da cemo svi mocu da imamo optiku u narednih 3 godine bez sarkazma. Ovo sam jutros izmerio za coveka koji je trazio sliku sa foruma @ bSecurity @ Masinac, sve su oni doneli od opreme, za sad imam PoE Adapter koji je direktno od kabla od antene do mog stana i sa druge strane direkt u pc zabica, tako da je na meni ako hocu da kupim nesto ozbiljnijie poput SBB-ovog cisca ili nesto slicno.

Хехехе, нисам то тражио, лепо пише шта сам тражио, али нема везе :) Сад су ми неке ствари много јасније, у сваком случају добродошлица представнику фирме :D или особе која има повезаност са фирмом :) :D
 
Poslednja izmena:
Sto recimo ovaj operater ne udje i pravi infrastrukturu po opstinama, gde nema SBB i Vektor ?
Primer Opstina Bela Crkva. 013. Svi bi ga uzeli sa zadovoljstvom...
 
Poslednja izmena:
Tražio sam od RealNet da mi uvedu optiku na lokaciji bul.D.Stefana 6 (prva zgrada do škole) teh.mogućnosti postoje. Ali pošto bih bio prvi koji uvodi
u zgradu mora se izneti sve na kućni savet pa ako odobre isti kreće se u realizaciju postavljanja op.kabla od škole (koja već ima optiku) do solitera.
Pišem dalje utiske kako se situacija bude dalje razvijala.
 
obavezno javi i pitaj ih kad ce sirenje na ostale delove grada
 
@Ninoslav1983

to je svakako u planu,ali na to ni meni na lokaciji gde mi je stan (N.Detelinara) nisu mogli da kažu kada će to biti?
Uglavnom Limani su dosta pokriveni i tu baš u drugom stanu imam mogućnost,e sada još da se skupština stanara
saglasi. Uglavnom ja sam bio danas kod njih i predao im potpisan zahtev za saglasnost (sa naravno DA) što bi sada
trebalo i ostali stanari da urade,predajom lično na lokaciji ili u posebnom sandučetu u okviru zgrade? Od njih najviše
kako sam u razgovoru sa ljubaznim osobljem RealNeta mogao da zaključim i najviše zavisi da li će se raditi ili ne?
Uticao sam na par stanara koje poznajem da daju saglasnost jer se bukvalno postavlja jedna kutija i odatle razvlače
kablovi koji na zgradu dolaze sa obližnje škole. Ne bi trebalo da bude problema kako se nadam,ljudima treba predočiti
samo kroz neke flajere prednosti opt.int. u onosu na sbb kabel ili čak adsl. Dosta ljudi mislim da nije baš toliko upućeno
u to sve i zato im treba nekako sve to i objasniti a znam i da te flajere malo ko čita.U zgradu je ušao sbb sa kab. tv,
jedina je šansa i dobra stvar što je ova ponuda uvođenja optike skoro minimalna (oko 1500 din .se plaća uvođenje) i
što nema ugovorne obaveze. No sada ostaje na stanarima da se to izglasa i ako se da "zeleno svetlo" dobijam optiku
100/100 ako Bog da. Javljam sve dalje pojedinosti...
 
Poslednja izmena:
Re: optika u D.Stefana N.S
Ajd da nam tema ne pobegne na 3-4 stranu pa ko će je naći... :)
Šalu na stranu,situacija posle 19 dana je sledeća, zvao sam danas da pitam dokle je
poodmaklo sa eventualnim radovima ali nažalost ništa dalje od skupštine stanara nije
ni otišlo. Da,bukvalno se čeka da se oni sastanu i odluče da li će dozvoliti postavljanje
kabela koji bi išao sa škole do zgrade i tu dalje razveden do korisnika. Znači čeka se i
pitanje je da li će to biti i moguće bukvalno neko može da kaže da on to ne želi i od
posla nema ništa. Tako mi je barem danas rekao preko tel. čovek koji radi u R.Netu...
 
Steta sto neko ne ulaze u ovakve firme,zivim u Sr.Kamenici dosta blizu limana,ja i par drugara bi sigurno ovo uzimali,ali oni nemaju verovatno para ni podrsku da se sire.
 
ima li ikog ko trenutno koristi (liman 4) i kako je zadovoljan?
 
Sta se desava sa ovim, jel ima nesto od ovog ili mrka kapa?
 
Pa jedino da se javi neko ko je uveo
 
Ако такав постоји. Мени све личи на неки покушај са одличном понудом која никако да крене. А можда се и варам.
 
Prijatelj koristi 100/100 varijantu, i kod njega sam probao i zaista radi odlicno. Nazalost samo na malom podrucju Limana, kod mene na Grbavici samo WIFI, nista od kabela.
Deklarisane brzine se postizu na Speed Testu, latencija je zanemarljiva, i koliko sam mogao da vidim i Torrent klijent radi punom brzinom, naravno zavisi od broja sidova.
Sutra bih presao kada bi obezbedili tehnicke uslove u mojoj zgradi...
 
Bul.D.Stefana 6 (Liman 3) po rečima predsednika skup.stanara niko nije zainteresovan za uvođenje optike u zgradu !?
Znači bukvalno mi džabe što samo ja hoću kada neka većina to neće ili im ne treba,sada da ili je tako ili se ovima iz RN
ne isplati zbog mene da uvlače optiku tačno ne znam? Uglavnom od optike za sada na ovoj lokaciji nema ništa :(
 
Idi kod predsednika i "podmazi" da potpise to... kao da zaboravljas gde zivimo.
 
Posto ja zivim u kuci na Telepu, ja onda ne moram da cimam stanare? :D

Ili onda gledaju kako im se isplati ili?
 
Mislim da će pre biti ovo drugo, zato su i izneli sve to na skupštinu stanara, naravno nisam čuo da je neko išao iz RN od stana do stana prethodno
da objasni prednosti optike u odnosu na trenutni int.koji manje više u zgradi ima svako. Loša reklama,nije bilo flajera makar nekog ozbiljnog plakata
gde bi ljudi mogli pročitati šta za manje pare dobijaju, da nema ugovorne obaveze itd. Otud verovatno i tolika nezainteresovanost stanara a posle i
njihova (čitaj RN) na kraju, jer im se zbog jednog korisnika verovatno ne isplati razvlačiti kabel u zgradi gde 99% ljudi ima internet koji im služi za FB
i ni za šta više...Na kraju krajeva možda je sve tako i bilo, skupština stanara održana, prisutni neobavešteni i onako iz prve se složili da im još jedan
neki internet jednostavno ne treba jel ga već manje više imaju, preds. skupštine stanara to preneo ovimao iz RN,a ovi jednostavno videli matematiku
da se zbog jednog koji hoće ne vredi zezati i jednostavno su došli do logičnog zaključka, ne isplati im se i kraj? To je naravno moje neko viđenje svega,
može da bude a i ne mora, ostaje nam da čekamo neka bolja vremena ili drugog provajdera koji će biti malo sposobniji?
 
Tako je svuda,95% korisnika za...e za brzinu i upload( 95% i nema pojma sta je taj upload)
 
Не знам да ли је то прави приступ или ово што ради фирма чију оптику ја користим ... али су ови само тражили сагласност 50%+1 станара, без иједног прикључка и увели оптику до поткровља. После смо се прикачили комшија и ја ... а пре пар недеља (тек) су залепили обавештење да станари могу да се прикаче и све остало што уз то иде. Можда су укапирали да сада некима истичу разни уговори па да прелете.

А можда је битно и то што сам ја друг председник и није ми било тешко да убедим комшије да неће да имају никакву штету од увођења. То је први приступ, не шта добијају него да ли има неке штете а тек после се иде на бенефите.
 
Koja firma i koji deo grada?
 
Firma i grad koji su od Novog Sada daleko 350 km...

Sent from my Mitshubishi Trium using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno