Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

d.darko

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2016
Poruke
1,307
Poena
100
Da li ga cekate? Svi majneri ga cekaju :D
Za pocetak ce moci samo na linuxu u cpu varijanti da se kopa, i treba sto vise ram-a da ima racunar.
Pokrenut je contest za kreiranje open source GPU majnera : http://zcashminers.org
GPU majner zapravo vec postoji ali je privatan i ima ga grupa ljudi koji su platili da se razvije.

Oficijelni sajt : https://z.cash/
BitcoinTalk : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1342065.0

eqm_v1.0.4b_Win64
GTX 970 266H/s
GTX 980Ti 390H/s (1300/1650Mhz)

Claymore 9.3
R9 270 145H/s (1000/1500Mhz)
R9 280X 220H/s (1100/1600Mhz)
R9 380X 170H/s (1000/1500Mhz)
R9 390 310H/s (1025/1500Mhz)
 
Poslednja izmena od urednika:
mislim da je nešto na šta definitivno treba obratiti pažnju, 28.oktobra je launch

iskompajlirao sam wallet i probao na testnetu, šljaka
čitajući po njihovom forumu i netu bio sam poprilično iznenađen količinom support-a i community koji ovaj coin ima

na bitmexu već ide trgovina ovim (još uvek) nepostojećim coin-om, i dostigao je cenu od 0.18btc :smash::zgran:
 
"Za pocetak ce moci samo na linuxu u cpu varijanti da se kopa"...."GPU majner zapravo vec postoji ali je privatan i ima ga grupa ljudi"
Na ovo nema šta da se komentariše...
 
ako postoji GPU miner, zasto bi pravili onda kao takmicenje ko napravi GPU miner???

logican sled koraka bi bio da izbace neki limitirani miner i da puste sve da se muce , a da se pravi miner prodaje.
 
"Za pocetak ce moci samo na linuxu u cpu varijanti da se kopa"...."GPU majner zapravo vec postoji ali je privatan i ima ga grupa ljudi"
Na ovo nema šta da se komentariše...

Sta ti nije jasno ? Oficijelni GPU miner ne postoji. Odnosno neces ga imati ni ti ni ja, osim ako nisi u onoj grupi ljudi koju sam spominjao.
 
Meni je sve odavno jasno... ko hoće nek' kopa kašikicom dok povlašćeni kopaju bagerom....i smanji malo "doživljaj".
 
zasto bi se uopste zanimao za nesto sto za sada ne mogu da minam, jednog dana ako bude GPU minera i ako bude isplativo OK, do tada kao i da ne postoji.
 
Pa recimo ako si sistem administrator i imas par jakih serverskih masina... moze da bude zanimljivo od starta ;)
 
Nema tu nista od cpu pa da imas i ceo pentagon kad neko ina gpu miner
Nemas nikakve sanse
 
TAko je. Jedino da caste linux cpu minere prva 24-48h
 
Pa jel izaso neki gpu miner, ako treba da se kupuju PM me please...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
ima ali za genesis mining...to i nije dobro jer distribucija nece biti pravedna
 
Pravedno nikad nije, daj da vidimo da uzmemo neku paru na vreme...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Neke stvari nikad nisu preskupe..Ima nas...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam cimao wolf0 jos pre 15 dana kaze radi za njih tako da tu nista.
 
Pa ako wolf zakaze sta nam ostaje, clay sa njegovih 3-5℅... Fuck...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma radije cu ga kupiti nego instalirati linux i drndati se.
 
Nicehash se hvali preko twitera da imaju spreman zcash miner za cpu i za gpu i to za Win i za Lin... Zivi bili pa videli - i probali :)
 
onda da probamo nicehash sa vrv 5%fee,al opet nerazmisljas o podesavanju
 
koja ce to ludnica biti svi su radili na svojim minerima CPu, GPU i za AMD i NV samo nek odvuku mrezu sa eth-a odma ce biti odlicno :D
 
Nazad
Vrh Dno