Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

Pa jel taj miner public ili treba da se kupi??
Ja trazio malo prekjuce i osim cpu minera drugo nisam naso...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo probacu na 7950 i 280x i javim koliko pravi samo da ocminer sa suprnove pusti na poolu mogucnost testa sa gpuom
 
Poslednja izmena:
Evo mojih rezultata:

GeForce 750TI - 1.6 Sols
GeForce 970 - 6 Sols
RX 470 - 17 Sols

Pozdrav...
 
na defu 7 pravi 7950 280x oko 12 ali ako promenim mem i gpuclock, thread i powertune mislim da cu moci duplo dobiti kako kazu tamo po forumu sto je super, dakle 7950 14, 280 20-ak!
 
R9 380 sa 4gb ram na 950/1500 sa def setingom kako dolazi miner (256/8192) baca ~11 sol, kad podingem na (128/16384) onda baca ~8,5...
 
Sapphire RX 480 8GB = 18,7 sols

Poigrao bih se sa podesavanjima odmah ali moram prebacivati monitor jer mi je rezolucija preko team viewer-a 640x480 pa se samo mucim.
 
stari radi sta hoces...ovo je tema o zcashu a ne o tvom ili necijem ulasku u mining!!!!!!

Imam problem, kada ukljucim mining na def radi sve, kada promenim parametre ne radi nego stoji zakucanu, nije zamrznuto nego samo zakucano, moze se ugasiti i upaliti ponovo.
 
to je lepo što imaš free struju, ali ulagati samo za zcash, ne verujem da će to tako lako da se isplati, velike farme su već spremne, naravno i puno malih minera, ko što smo mi
 
stari radi sta hoces...ovo je tema o zcashu a ne o tvom ili necijem ulasku u mining!!!!!!

Imam problem, kada ukljucim mining na def radi sve, kada promenim parametre ne radi nego stoji zakucanu, nije zamrznuto nego samo zakucano, moze se ugasiti i upaliti ponovo.

I meni se desilo isto. Miner se pokrene, ispise par redova i tu stane. Ugasim, pokrenem ponovo i ista stvar, a kad pokrenem sa default config.txt fajlom (onim koji je dosao upakovan uz miner ) radi. Nadam se da cu ubrzo biti u mogucnosti da ganjam u cemu je problem. Javim!
 
R9 380 4GB Elpida 980/1500
256/8192 : 7.1 - 7.9 sols
128/16384 : 5.8 - 6.2
Kako funkcionise wallet ? Ima li negde da se napravi online ili treba da se instalira?
Koliko sam razumeo citajuci po forumima do 28 je Test faza i ovo do tada nista ne vazi?
 
Poslednja izmena:
I meni se desilo isto. Miner se pokrene, ispise par redova i tu stane. Ugasim, pokrenem ponovo i ista stvar, a kad pokrenem sa default config.txt fajlom (onim koji je dosao upakovan uz miner ) radi. Nadam se da cu ubrzo biti u mogucnosti da ganjam u cemu je problem. Javim!

jel to samo na starim kartama tako ili i na novim?
 
Hmmmm pogledacu i ja mozda mora restart pre pokretanja.
 
stari radi sta hoces...ovo je tema o zcashu a ne o tvom ili necijem ulasku u mining!!!!!!

pogresna tema brate izbrisao sam por mislio sam da pisem u hardwer i softwer temi izvinjavam se.

sad sam probao da pokrenem sa rx 470 asus i nece isto zakuca samo. koristio sam config file.
 
Bez ikakvih podesavanja samo pokrenut miner MSI R9 390 8GB daje 18.6-18.8 sols, grafika je sa stock biosom jer je koristim u privatnom racunaru. A 4x RX 480 8GB variraju od 17.8 do 18.8 sols i svaki put drugi gpu da najvise. Takodje vidim da uopste nisu opterecene grafike RX-ovi stoje na 45 stepeni vent na 1000rpm.
 
Probao ja na 280x ,prvi put proslo i toliko ,sad posle svakog pokretanja samo stoji.. Mozda je do drivera 15.12,ili je pak nesto drugo u pitanju.. Nisam probao sa 16.xx

Sent from my HTC using Tapatalk
 
Ljudi jel neko skontao kako se pokrece ovo cudo od minera, ima li neko primer bat fajla, da se ne bakcemo sa configom??
I meni isto ispise par redova, kad startujem rudarenje sa default config fajlom i tu stane, ne pokrece uopste grafiku.
Kako pokrenuti ovo na Suprnovi i testirati?
 
Ja sam za RX seriju morao da koristim drugi kernel tj onaj equiw200k9.bin, stoji u folderu gore, ali prvo probaj driver jer ne vidim da ima neki drugi file za 280x.
 
Da li ce postojati neki pool grupni gde cemo zajedno svi kopati?
Ili se kopa solo za sada?
 
sta mu ovo dodje, d ali je dobro ili lose?

Screenshot.jpg

ovo je sa 4x ASUS Strix 380 4GB
 
Rx 470 MSI Gaming 8 GB daje 15.5 sol, drajver 16.10.2.
Inace, kad prebacim miner na rig gde su 4 kom 7950 i 7970 samo startuje i zatvori se prozor. Drajveri su 15.12, u cemu je problem? Tu lepo kopa ETH.
 
Nazad
Vrh Dno