Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

Pričam za gerijatriju, posto ne kopam eth sa 7950, 7970 i r9 280x :) Za zec su ok, ali ne znam kako bi kopale music?

Vec sam rekao: On je isto sto i Eth. Koliko ti kartica pokazuje da kopas Mh/s Eth-a toliko ce ti pokazivati i Musicoina.
Znaci: dobar za serije kartica 4 i 5, a za stare los! Mada sam sve stare kartice spalio pa nemam da probam?
 
Poslednja izmena:
Latest version v12.5:

- added support for latest ZCash forks.
- improved fans management for latest drivers and Polaris cards.
- added "-mpsw" option.
- added shares-per-GPU statistics when "s" key is pressed.
- Included EthMan v3.0 which supports passwords and email notifications.


Stigla nova verzija. Sta znaci ovo 'for latest ZCash forks'?
 
da li je ova kartica AMD Radeon R9 370 4GB PowerColor 256bit 4GB DDR5 ok za kopanje zec-a?
koliko cenite da moze dnevno / mesecno da zaradi?
 
@perorandomnumber
150mhs mozda dolar,pogledaj na whattomine sajtu to ti je racunaljka i tabela profitabilnosti,malo je cudna,al ispipaj je,nece da kuka ko zene od danas :)
 
a gde iskopa da je 150MH/s

mada je oznaka za ovu karticu cudna mozda je to R7 370...
 
pogrešili su u oznaci.. Ne isplati se tom kartom kopati..

Btw, pobeže nam diff gore odjednom na Zecu.. :D
 
@perorandomnumber
140 kod mene kopa 370ka ustrojena da netrosi :)
stock 7870 ide 170
 
@perorandomnumber
150mhs mozda dolar,pogledaj na whattomine sajtu to ti je racunaljka i tabela profitabilnosti,malo je cudna,al ispipaj je,nece da kuka ko zene od danas :)

ja sam nasao podatke da joj je 12 do 17 MH/s za Ethereum sto znaci da zaradjuje 50 do 70$, ako trosi 220w i struja je 0.05$

a sa 150 na Zcash je oko 40$ mesecno

e sad koliko su ti calculatori tacni :)
 
Zasto mi R9 270X 2gb daju samo 16.5 H/s ? Auto me stavlja na intensity 4... valjda zbog RAMa. Koristim 9.4 claymore.
 
Poslednja izmena:
sry mislio sam Vram na grafici 2gb samo. ~1850 vRAMa uzima majner... drzi VRam clock na 150mhz i core na 150mhz , jel tako treba ovaj equihash da radi na claymoru ili nesto ne stima? Koliko vidim 280x treba da daje 250 h/s a 270x bar 150h/s.
 
Poslednja izmena:
Sredio sam, glupost, bag u AMD drajverima ako su prikacena dva monitora iako je jedan od njih iskljucen nece da dize klokove preko 150mhz za none full screen aplikacije.
Sada ide 190 h/s

Pitanje br1, da li je to ok?

Sta je bitinije za Equihash, memory ili core clock? Core sam nasvirao do maximuma (1080) Memoriju do 1500 nju moju jos malo.
Poz
 
Poslednja izmena:
http://proudminers.hopto.org/tools.html

Jel moze neko da proveri ovaj kalkulator (izvinjavam se ako je vec bilo reci o ovome nov sam u prici pa sam sada ko nalektrisan strujom ne znam gde vise i koga smaram sa pitanjima)? Jel to ok, jer ocekujem da dobijem 1060 koju verujem mogu jos dobro da overklokujem na memoriji posto je upitanju xtreme gaming verzija kartice pa ako je tacno da cu sa njome imati preko 300 sol/s onda to nije losa zarada za mesec dana.
 
I jedan i drugi mi daju slicne rezultate. Po tome sto mi tu kaze mesecno bih mogo da ocekujem oko 120-130 dolara za jednu karticu. Naravno ako je to tacno sto tamo pise? Sto nije ni malo lose.
 
^Flypool
Za nekih 2 meseca prekidi od svega 1h

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pozdrav, nov sam u ovome i poceo sam da kopam zec u ewbf mineru e sad problem je sto posle nekih 2-3 sata izbaci gresku "Gpu has been stopped trying to restart" nesto tako i pocne da vrti u prazno , sta da ubacim u bat da se miner sam resetuje cim pukne drajver? Hvala unapred
 
Promenis drajvere stavi stariji drajver od Nvidije,ako je opet isto a overklokovao si kartu onda smanji klokove na karti.
 
Sumnjao sam na to od pocetka ne moze tek tako da pukne miner bez razloga,te klokove sto si stavio visoke mislim da u Jesen-Zimu opet mozes da stavis i sve ce biti ok....Jer i ova toplota napolju utice na kartice...
 
Imam jedno pitanje , da li je potpuno ista brzina od 1000sol/s i 1000h/s?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
1000 h/s to je za Eth,a za Zec se brzina izrazava u sol....Nije isto jer u pitanju su 2 razlicita novcica.
 
Za eth ti je u mh/s , pitam ovo jer hocu da izracunam kolika bi bila isplativost, a na whattomine ti je ponudjeno u h/s

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Kazi koliko karti planiras i koje i odmah cu napamet da ti izracunam isplativost.
 
Nazad
Vrh Dno