Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

Moze li mi neko objasniti zasto se tezina kopanja povecala iako je na Flypoolu 10000 minera ugasilo rigove/prebacili se na drugi algo?
 
Pretpostavljam da su Bitmain Z9 Mini stigli na adrese i da njima kopaju preko drugog pool-a.
 
Nisu jos, tek za 10ak dana stize prvi batch. Isporucili su samo iz zezanja pre 2 nedelje nesto malo majnera za prvih 77 kupaca.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk
 
Onda mozda Bitmain "testira" taj batch :) ili cak Z9 ali bez onog "mini", koji bi trebalo da hashuje 5-6x bolje po njihovim recima.
U svakom slucaju taj algo je mrtav za GPU, jer ce ASICa biti sve vise.
 
Algo jeste mrtav slazem se treba mu upgrade kao kod Monera...A vecina novcica dobija taj upgrade tako da ce vecina novcica preziveti Asic masine...
 
Onda mozda Bitmain "testira" taj batch :) ili cak Z9 ali bez onog "mini", koji bi trebalo da hashuje 5-6x bolje po njihovim recima.
U svakom slucaju taj algo je mrtav za GPU, jer ce ASICa biti sve vise.

Majnuje Innosilicon sa 250mh na unknown pool .

U svakom slucaju ovaj koin je sad joke off the year...Bitmain isporucio samo 77 ASICa i to posto je moglo i po 50 komada znaci verovatno ni 20 ljudi u celom svetu ih nije dobilo ...a drugi batch tek za 3 meseca isporuka ...tako da sad ga majnuju samo proizvodjaci asic a ovi iz zcash fondacije sede na kafi sa precednikom i bitmaina i innosilicona i obecali im da nece da menjaju algoritam a coin reklamiran kao asic resistant ,decentralizovan i da ako bude nesto da ce promene algoritam...a sad totalnu drugu pricu pricaju.
 
Nadji ti meni tu informaciju gde pise da 100 posto nece da menja,ja tu informaciju nigde nisam nasao.

Nasao sam samo informaciju da se jos uvek vodi debata o tome a cim se vodi debata o tome znaci da ce ga forkovati samo se ceka da se prvo rasprodaju Asici pa tek onda da se forkuje jer je ocigledno zcash team u dilu sa Bitmain-om.
 
Ako je u dilu sa Bitmainom, zasto bi onda menjali algo?
 
Ako traje debata onda ne znači da će ga forkovati, niti da neće. Zooko i ekipa su se uvalili u s*anje, pogotovo kad su izmenili onaj sadržaj na githubu (ili gde već beše) a i mimo toga...
 
I Monero se nije iste sekunde forkovao kad je porastao diff nego tek kasnije mislim da ce sa Zecom biti isto videcemo...

Sada diff Zec-a i nije toliko veliki.
 
Već je jasno vidljiv "generalni konsenzus" da je equihash ćao zdravo.
 
Na osnovu masovnog napuštanja algoritma od strane onih koji su i kopali (što je vidljivo u svakoj mogućoj grupi/zajednici na netu), na osnovu cimanja među osnivačima i vlasnicima različitih firmi i valuta i onih koji su imali ideju da ulože posredno ili neposredno u iste.
S druge strane, već dugo vremena nema nekog napretka u algoritmu iako važi za jedan od "robusnijih".
 
Na Poloniexu je od forka ZEC under maintenance.
Ima li neko info dokle ce ?
 
Da li bi bilo pametno uzeti 1 ili 2 Z9 minija sada?

Dakle sredina ili kraj avgusta, ako uzmemo u obzir da su se pojavili i full size Z9 i A9 od onih drugih?
Dakle skočiće i diff i sve ostalo što nam sledi...
Postoji šansa za nabaviti po ok ceni pa pitam, zagristi metak ili ne...

Hvala.
 
d2d9829cd77e811743e55bce310d0293.png



Evo jednog stabilnog minera, koji radi 60 dana bez prestanka, radio bi i duze nego nestalo struje pre 60 dana...
Danas prelazi na Monero, pa reko, da ga pohvalim malo na tolikim satima neprekidnog rada


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno